Jump to content

Recommended Posts

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

ενδιαφέρον ακούγεται :unsure:

 

μπορείς να μας δώσεις λεπτομέρειες για τη διαμονή?

 

ευχαριστώ,

 

Όλγα.


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

γιαννη καλημερα

 

ο θειος ο καλαματιανος με εγραψε και παει colorado φεβρουαριο λολ

 

καλα να περνας και αν αποφασιστει κατι μαρτιο θα τα πουμε

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό ναι είναι πολύ σοβαρή τιμή.Και ας μην έχει σάουνες, πισίνες,τζακούζι κτλ :rolleyes:


9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρισκομαι στο ISCHGL ΑΠΟ 6 γεναρη και σκοπευω να γυρισω τελος μαρτη.

 

:rolleyes: . . . ααααααααααααχχχχ ! :D

 

...δεν την παλεύω με κάτι τάτοια που ακούω , θα την κάνω απο ελλας μου φαίνεται μια και καλή -σοβαρά μιλάω ! :rolleyes:

α ρε γιαννη μας έκανες τώρα την καρδιά περιβόλη :(

  • Like 1

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρήστο μου απο οσο θυμάμαι παιδιά, σκυλιά, γατιά δεν έχεις :rolleyes:

Αν μπορείς να προσαρμοστείς στα δεδομένα του εξωτερικόύ θα είναι οτι καλύτερο μπορείς να κάνεις.

Αυτό έκανε και ο Γιώργος ο Στέρκος και δικαιώθηκε.


9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιαννη καλα να περνας βρε συ και καλη επιστροφη στην ιδιαιτερη πατριδα αντε να τα πουμε απο κοντα να μας πεις τις φετινες εντυπωσεις

του χρονου θα σε επισκευτω που θα εχει μεγαλωσει η κορη γιατι τωρα ειναι πολυ μικρη ακομα για μεγαλα υψομετρα


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν η τιμή που αναφέρεις ισχύει και για 1 άτομο που θα θέλει να έρθει, καθώς επίσης αν υπάρχει διαθεσιμότητα οποιαδήποτε εβδομάδα μέσα στο χρονικό διάστημα που αναφέρεις. Συγκεκριμένα έλεγα το Μάρτιο να πάω Bansko με έναν φίλο, αλλά η τιμή που δίνεις με κάνει να το ξανασκεφτώ...


ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΑ KLIPS ΣΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ ΠΡΙΝ...ΤΣΟΥΛΗΣΟΥΜΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιαννη επειδη πρεπει να κλεισουμε αμεσα θα μου απαντησεις στο email που σου στειλα? η στα τηλ???

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

to kinito mou stin kipro opou k vriskome mexri to telos tis ebdomadas ine 0035799746952 to stathero 00357 22316191 kai to elliniko ine 0030 6977916727.

 

Το κινητό μου στην Κύπρο όπου και βρίσκομαι μέχρι το τέλος της εβδομάδας είναι 0035799746952 το σταθερό 00357 22316191 και το Ελληνικό είναι 0030 6977916727.

 

Σας θυμίζουμε ότι η χρήση Λατινικών χαρακτήρων για Ελληνικό κείμενο απαγορεύεται.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θα ηθελα μερικες πληροφοριες για το χιονοδρομικο κεντρο στο Ιschgl.

 

Συγκεκριμενα, εχουμε προβλημα στο να βρουμε και να κανουμε κρατηση σε ξενοδοχειο η appartment.

 

Ψαχνουμε για περιοδο 20/01/10 εως 28/02/10

 

Εχουμε ψαξει πολλες ωρες μεσα απο το site Ιschgl.com>accomodation>book your holidays αλλα τουλαχιστον σε δυο περιπτωσεις οταν πηραμε τηλεφωνο στο hotel μας ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα(σε αντιθεση με αυτο που βλεπαμε στο site).Απο αυτο καταλαβαμε οτι το συγκεκριμενο site δεν ειναι και πολυ αξιοπιστο.

 

Δυστυχως στο booking.com δεν εμφανιζεται τιποτα που να βρισκεται μεσα στο Ischgl.Mηπως ξερει καποιος κανενα αλλο site της προκοπης για κρατηση?

 

Mηπως καποιος γνωριζει ποιο ακριβως ειναι το policy της Aegean για εξοπλισμο ΣΚΙ?Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια ειδαμε οτι δεν ξερουν ουτε οι ιδιοι τι ακριβως ισχυει.Αλλοι μας λεγαν οτι ειναι 35Ε ανα προορισμο και αλλοι οτι ειναι δωρεαν.

 

Ευχαριστω

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν οι ημερομηνιες που θα πατε ειναι 20/02 (και οχι 01 οπως γραφεις) με 28/02, να ξερεις οτι ειναι περιοδος διακοπων σε διαφορες ευρωπαικες χωρες. Αυτα που λες με το σαιτ τους τα προσεξα κι εγω περυσι που πηγα εκει. Η λυση ειναι μια: κατεβαζεις την μπροσουρα με όλα τα καταλυματα σε ηλεκτρονικη μορφη (απο κει: http://www.ischgl.com/en-brochure.htm) και στελνεις οσα mail μπορεις κανοντας κλικ στη διευθυνση του καθε ξενοδοχειου/διαμερισματος που ταιριαζει περιπου σ αυτο που ψαχνεις. Παντως εμεις μειναμε στο διπλανο Galtur (ενα τεταρτο με το δωρεαν skibus που κανει σταση μπροστα στη γονδολα στο Ischgl), ειναι πιο φτηνο και πιο ησυχο.

Τωρα αν η σωστη ημερομηνια που θα πατε ειναι τον Ιανουαριο, θα βρειτε ευκολα και τσαμπα τα εγραψα ολα αυτα...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αν οι ημερομηνιες που θα πατε ειναι 20/02 (και οχι 01 οπως γραφεις) με 28/02, να ξερεις οτι ειναι περιοδος διακοπων σε διαφορες ευρωπαικες χωρες. Αυτα που λες με το σαιτ τους τα προσεξα κι εγω περυσι που πηγα εκει. Η λυση ειναι μια: κατεβαζεις την μπροσουρα με όλα τα καταλυματα σε ηλεκτρονικη μορφη (απο κει: http://www.ischgl.com/en-brochure.htm) και στελνεις οσα mail μπορεις κανοντας κλικ στη διευθυνση του καθε ξενοδοχειου/διαμερισματος που ταιριαζει περιπου σ αυτο που ψαχνεις. Παντως εμεις μειναμε στο διπλανο Galtur (ενα τεταρτο με το δωρεαν skibus που κανει σταση μπροστα στη γονδολα στο Ischgl), ειναι πιο φτηνο και πιο ησυχο.

Τωρα αν η σωστη ημερομηνια που θα πατε ειναι τον Ιανουαριο, θα βρειτε ευκολα και τσαμπα τα εγραψα ολα αυτα...

 

Η ημερομηνια που εχω ειναι σωστη.Κοιταμε να βρουμε ποτε ειναι καλυτερα απο πλευρα διαθεσιμοτητας ξενοδοχειων....Σ αυτο που λες εχεις δικιο και προσεξαμε οτι η πιο φορτωμενη εβδομαδα ειναι απο 13-20/02.....μπορει οντως να υπαρχουν επιλογες οπως λες αλλα το to site tou Ischgl δε βοηθα καθολου.....Τις προηγουμενες χρονιες που κλειναμε μεσω booking.com δεν ειχαμε κανενα προβλημα......

 

Το link δεν δουλευει για καποιο λογο.....ισως το εχουν μεταφερει καπου αλλου......

 

Σ ευχαριστω

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο www.ischgl.com επιλεγεις english: Contact & Enquiries: Brochure requests, και μετα κατεβαζεις την μπροσουρα σε 4 αρχεια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στείλε ένα πμ στο μέλος giannis50.Εκείνος διαμένει τους χειμερινούς μήνες εκεί αν δεν κάνω λάθος.


Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Share this post


Link to post
Share on other sites

βασικα ο Φεβρουαριος κ Μαρτιος ειναι οι αγαπημενοι μηνες των Ευρωπαιων για χειμερινες διακοπες

 

anyway, εγω ποτε δεν κοιταω τοσο αυτο με το serch & book...

πολλες φορες βγαζει οτι εχουν διαθεσιμοτητα ενω δεν εχουν, αλλες φορες βγαζει αλλα δεν απαντανε, ενω πολλες φορες καποια καταλυμματα εχουν διαθεσιμοτητα αλλα δεν εμφανιζεται

συγκεκριμενα για το Ischgl

- παρε τα προσπεκτους σπιτι σου (δωρεαν) και ψαξε κ στειλε μαιλ απο εκει...

- δες ειτε στο Galtuer ή ακομα καλυτερα στο Kappl.

πιθανως θα πας με αμαξι απο μοναχο, οποτε αν μεινεις στο Kapp ή Galtuer οι τιμες θα πεσουν παρα πολυ στην διαμονη...αν βεβαια θες ski in & ski out τοτε θα πρεπει να δωσεις αρκετα στο Ischgl...

 

εγω ειχα μεινει στο Kappl με 46/βραδια το δικλινο με πρωινο....επαιρνα το αμαξακι, το εβαζα συνηθως στο υπογειο παρκινγκ στο Ischgl κατω απο την γονδολα την μεγαλη κ τσουπ...μια χαρα...

 

SOS αν μεινεις στο Ischgl μπορεις να βγαλεις καρτα μονο για Ischgl

αν μεινεις σε καποιο απο τα αλλα χωρια θα βγαλεις καρτα για ολα τα χιονοδρομικα ischgl, kappl, galtuer, see...ειναιι πιο ακριβη κ σε πρωτη φαση λες καλυτερα να δωσω κατι παραπανω να μεινω στο ischgl να παρω την φθηνοτερη καρτα...αλλα στα αλλα χωρια η διαμονη πεφτει πολυ σε τιμες οποτε λογικα βγαινεις κερδισμενος...

 

παντως αν βγαλεις την καρτα για ολα τα χιονοδρομικα, πηγαινε μια μερα κ στο see...εμενα πολυ μου αρεσε....


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Καλησπερα,

 

Θα ηθελα μερικες πληροφοριες για το χιονοδρομικο κεντρο στο Ιschgl.

 

Συγκεκριμενα, εχουμε προβλημα στο να βρουμε και να κανουμε κρατηση σε ξενοδοχειο η appartment.

 

Ψαχνουμε για περιοδο 20/01/10 εως 28/02/10

 

Στείλε mail στο γραφείο τουρισμού με τις ημερομηνίες σου και θα σου έρθουν προσφορές.

Στο Kappl θα βρεις σίγουρα φτηνότερα. Εμένα, για τέλος Ιανουαρίου - αρχές Φεβρουαρίου, για το Kappl, μου ήρθαν καμιά 10αριά προσφορές, με τιμή σε δίκλινο μέχρι 30€άτομο με πρωινό.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπες σε αυτό το site και δες http://www.tschatschanova.at/tschatscha-nova.html. Η πανσιόν βρίσκεται στο kappl, δηλαδή πολύ κοντά στο ischgl!! Δες εαν έχει διαθέσιμα δωμάτια. Καλή τύχη αν δεν έχεις κλείσει ακόμη!

Edited by Χρήστος Λάππας
Μετατροπή στα Ελληνικά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι πολύ ωραία πανσιόν. Σε πολύ ωραία τοποθεσία. Κάθε χρονιά προσπαθώ να βρω δωμάτιο εκεί, αλλά πάντα είναι γεμάτη.

Καλή λύση είναι και η πανσιόν Sailer


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

γεια σου γιαννη !!!!!!

ευχαριστουμε πολυ για αυτο το ομορφο 7ημερο που περασαμε μαζι στο ischgl.

τι καλυτερο απο το να πηγαινεις για σκι και να εχεις τα παντα ετοιμα,αμαξι στο αεροδρομιο να σε περιμενει και να σε αποχαιρεταει-ετοιμο καλο φαγητο στο σπιτι οταν γυρνας απο τα apre sski κοματια απο το χορο,και ολα αυτα πολυ οικονομικα και αυτο σου φτιαχνει την διαθεση περισοτερω.

να εισαι καλα γιαννακι να τα πουμε και του χρονου φιλια πολλα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να βάλω και εγώ μερικές φωτογραφίες απο το ταξίδι μου τώρα που βρήκα χρόνο. :rolleyes:

post-3260-1268238920_thumb.jpg

post-3260-1268238938_thumb.jpg

post-3260-1268238952_thumb.jpg

post-3260-1268238965_thumb.jpg

post-3260-1268238976_thumb.jpg

post-3260-1268238985_thumb.jpg

post-3260-1268238996_thumb.jpg

post-3260-1268239006_thumb.jpg

post-3260-1268239015_thumb.jpg

post-3260-1268239027_thumb.jpg

post-3260-1268239037_thumb.jpg

post-3260-1268239048_thumb.jpg

post-3260-1268239057_thumb.jpg

post-3260-1268239081_thumb.jpg

post-3260-1268239272_thumb.jpg

Edited by oddin

Scripta Manent

Γερναει αυτος που αρχιζει να ζει μονο με αναμνησεις......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά έμεινες ευχαριστημένος από την διαμονή σου;


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...