Jump to content

Recommended Posts

SOS!!!!!!!!

 

Μια ερωτηση: μπορω να βαλω στις τσαντες που εχω τα πεδιλα και τις μποτες αντιστοιχα, τον υπολοιπο χιονοδρομικο εξοπλισμο,δηλαδη μπουφαν,κρανος, γαντια, κτλ κτλ ή θα εχω προβλημα στο αεροδρομιο??

γιατι θελω μια βαλιτσα μονο γι αυτα! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

γενικα δεν νομιζω να εχεις προβλημα...και εγω εβαζα καποια πραγματα. αρκει μην το παρακανεις...το μπουφαν ισως καλυτερα να το φορας...

γαντια, σκοφους κλπ δεν νομιζω...εγω εβαζα μερικα ρουχα αλλα με μετρο


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
SOS!!!!!!!!

 

Μια ερωτηση: μπορω να βαλω στις τσαντες που εχω τα πεδιλα και τις μποτες αντιστοιχα, τον υπολοιπο χιονοδρομικο εξοπλισμο,δηλαδη μπουφαν,κρανος, γαντια, κτλ κτλ ή θα εχω προβλημα στο αεροδρομιο??

γιατι θελω μια βαλιτσα μονο γι αυτα! :blink:

 

Εγω εβαλα αρκετα φετος.Οχι τον βασικο εξοπλισμο μην σκιστει,αλλα κατι δευτερα φλις παντελονια ισοθερμικα κλπ μπηκαν.Οπως επισης και τα μποτακια μου.Οπως ειπες γλιτωσα μια μικρη βαλιτσα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην Aegean η Lufthansa, πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και να ενημερώσεις για εξοπλισμό.

Έτσι σου επιτρέπουν ένα σάκο για σκι και ένα για μπότες, η ένα σάκο snowboard, χωρίς να στο ζυγίσουν.

 

Στο δικό μου σάκο snowboard βάζω συνήθως ένα μπουφάν, παντελόνι, κράνος, μπότες και γάντια. Προσέχω να μην είναι πάνω από 10κιλά σύνολο (απλά για σιγουριά) και φυσικά λουκέτο.

Αντίστοιχα φίλοι κατά καιρούς είχαν διάφορα μέσα στους σάκους σκι, αρκεί να μην είναι τούμπανο και μοιάζει με αρνί στη σούβλα για το Πάσχα

:)

Edited by moonsoda

Πόσες μέρες snbrd έκανες φέτος..... Ποοοοοοσο?? ΧΑχαχαχΧΑΧΑΧΑΧΑ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημερα ,τι ειναι το Giannis 50? απ οτι καταλαβα ειναι καποιο ξενοδοχειο σε καποιο χωριο?Μπορειτε να δωσετε καποια στοιχεια παραπανω?Ευχαριστω!


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το πρωί που είδα τι έχει σήμερα εκεί, μου έτρεχαν τα σάλια....

Έχεις λίγες ημέρες ακόμα μέχρι να ανέβει η θερμοκρασία, αλλά με τα υψόμετρα εκεί, σίγουρα έχεις κι άλλες καλές ημέρες...

Πότε γυρνάς με το καλό;


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
Καλημερα ,τι ειναι το Giannis 50?

Άνθρωπος φυσιολογικός είναι, με 2 μάτια, 2 αυτιά, ... Σαν και εμάς, κάνει και σκι.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
Με φρεσκο χιονι και πολυ ηλιο Αλεξη!Μονο οι θερμοκρασια που θα ανεβει παλι θα μας στελνει πρωι-πρωι στο βουνο.Θα μειωθει το απρε αλλα δεν μπορει ολα να ειναι δικα μας :D

 

Φτιάξε μας Γιάννη 50-60-70-:lol:-90-100!!! Εσείς με φρέσκο χιόνι και πολύ ήλιο, εμείς στα Καλάβρυτα με λίγο φρέσκο χιόνι και ομίχλη να φάνε και οι κότες... Εσύ στη Grivalea, κι εμείς για την Αλέα...

 

Αν μπορούσα θα ερχόμουν για ένα τετραήμερο ακόμη, αλλά ατυχώς δε μπορώ... Του χρόνου όμως όπως και δήποτε!!! Ρίξε μια κατεβασιά και για μας! Το Kuhstall πως πάει???


Και όταν όλο το χιόνι λιώσω, μπορεί να παλαβώσω!

metronm10cu5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προχθες γυρισα απο το Ischgl.

Ειναι περιττο να αναφερθω στο απολυτο χιονι της περιοχης, αλλα θα το κανω για τη φιλοξενεια του gianis50 που πραγματικα ηταν υποδειγματικη!!

Ηταν σε θεση να ικανοποιησει καθε μας επιθυμια προκειμενου να μην εχουμε παραπονο για τιποτα, να μας μεταφερει οπου θελουμε εντος και εκτος βουνου.

Ειδικα στην εντος βουνου συνοδεια αυτο που εκανε ο Γιαννης πληρωνεται πολυ ακριβα υπο αλλες συνθηκες και ο ιδιος το συμπεριελαβε στο εξειρετικα χαμηλο ποσο που πληρωσαμε..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτην την περιοδο το χιονι ειναι ενα ρισκο. Πανω απο τα 2.000μ. η ποιοτητα ηταν εξαιρετικη με λιγο παγο, απο εκει και κατω λασπωνε και κυριως απο τις 13.00 και μετα.. Παρολα αυτα πολυ! Αλλα αυτο για τρεις μερες, μετα χιονισε = πουδρα ατελειωτη!! Προκειται για χιονοδρομικα με μεγαλη ποικιλια υψομετρων που σημαινει οτι κινουμαστε αναλογα με τις συνθηκες και παντα ειμαστε ικανοποιημενοι. Ποτε μα ποτε δεν περιμενεις στα λιφτ πανω απο ενα λεπτο εκτος απο την τηλεκαμπινα του Ischgl το πρωι οπου ολοι απο εκει περνανε (40min περιπου) και αυτο μετα τις 9.30, νωριτερα ειναι μια χαρα.. Το Ischgl εχει τον περισσοτερο κοσμο της κοιλαδας. Τα υπολοιπα χιονοδρομικα (See, Galtur, Kappl) ειναι πιο μικρα με σαφως λιγοτερο κοσμο.. Φαγητο και ποτο αρκετα φθηνοτερα απο αυτα της Ελλαδας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50
  • Like 5

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήν ανησυχείς... προηγούνται τα γεράματα του bmw...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήν ανησυχείς... προηγούνται τα γεράματα του bmw...

Ήρθε σε μία συνάντηση πριν λίγες ημέρες και φαινόταν ακμαιότατος! Τον προσπεράσαμε σε ηλικία!!


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σου πρωην...τον χειμωνα ετουτο αμα τον πηδηξουμε..για αλλα δεκα χρονια αντε καθαρισαμε!! :animier: :animier: :animier: :animier:

Μεγάλες κουβέντες...

Ειναι πολύ ρευστά ακόμα τα πράγματα. Όσο δεν υπάρχει λύση, κάθε ημέρα που έρχεται θα είναι και χειρότερη.

Πάντως το Ischgl, πλέον γίνεται απλησίαστο και κάθε χρόνο ανεβαίνει σκαλιά και πολύ φοβάμαι ότι σε λίγα χρόνια θα το βλέπουμε με τα κιάλια. Όταν γίνει η ένωση των χιονοδρομικών Kappl-St.Anton (που μου είχαν πει ότι θα ήταν έτοιμο πριν 2 χρόνια), τότε θα ξεφύγουν και τα υπόλοιπα χωριά της κοιλάδας...

Μου φαίνεται ότι πρέπει να βρεθεί τώρα κάτι να αγοράσουμε.

  • Like 4

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50
  • Like 2

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τρελογερε δε θελουμε μονο το τηλ σου...

Καμία εβδομάδα περισσεύει για να περάσουν κάτι γνωστοί μου τέλεια τις χιονοδιακοπες τους (και όχι μόνο) μαζι σου;

Κανόνισε να πεις όχι.....

Όταν έρθουμε εμείς, με Ταξι θα γυρναμε απο το kuhstall κάθε βράδυ γιατί όταν θα γυρναμε απο τα πάρτυ , δε νομίζω να είναι κανεις σε θέση να οδηγήσει τον Παυσανια.....

 


2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...