Jump to content
Nickel

χ/κ Καλαβρύτων

Recommended Posts

Λοιπον καλα που ηταν και ο Μητσάρας εκει πανω και εσωσε την κατάσταση. Ακου κει να μπουνε μεσα για να μην κρυώνουν!!! Θαυμάστε χιονοδρόμους ρε!

Οσο για τον snowholic επιβεβαιώνω αλλα επικροτώ την παρουσία του ΔΣ στα Καλάβρυτα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
στα τελείως σοβαρά τωρα

για το αυτοκίνητο

πρέπει άμεσα να φύγει

1) ειναι ακατάλληλο λογω μαλακής λαμαρίνας (θα κόψει ΚΡΕΑΤΑ)

2) εχω και εγω ενα σαράβαλο που δεν ξέρω τι να το κάνω και μου δώσατε την ιδέα να το φέρω για παρέα...

 

ΤΕΟ τι κατεβατό ηταν αυτο...

 

 

Βασιλη...

πες μου οτι εχεις ridaρει το τουτουνι στο snowpark....

και οτι μετα εβγαλες αυτο το συμπερασμα, και παω πασο και εγω! :P:P

 

Συμφωνω οτι δεν ειναι και οτι πιο ωραιο να βλεπω ενα σαραβαλο στο αγαπημενο μου βουνο,

αλλα σε ενα snowpark ειναι μερος του παιχνιδιου. Οπως ειναι και βαρελια, τοιχοι, σωληνες και

ενα καρο αλλα πραγματα που δεν τα εχουμε συνηθισει να τα βλεπουμε στα χιονοδρομικα μας.

 

Μετερε το "τουτουνι" δεν λειτουργει αυτη την στιγμη στο παρκο, οπως φαινετε και την φωτογραφια σου,

γιατι η πλαγια ( η παλια θετις 2 - κοκινη) εχει ξυριστει απο τον αερα και δεν εχει μαζεψει το απαιτουμενο χιονι

για να δουλεψει. Το εχω δει μονο μια βδομαδα να παιζει σαν μερος στο παρκο, και ηταν διασκεδαστικο

(προσωπικα δεν το εκανα). Για τις αποριες και τις φοβιες που εξεφρασες, θα μπορουσες να ρωτησεις τον υπευθηνο

του παρκου (υπαρχει παντα εκει) και να δεις τι τελικα τρεχει. Αν δεν σε καλυπταν, υπηρχε και η υπευθηνη των πιστερ,

να επερνες και την δικια της γνωμη. Αν και τοτε εξακολουθεις να εχεις την ιδια αποψη

(που μπορει και να ειναι σωστη, αλλα μπορει και να εχεις και μεγαλο λαθος), ας κανεις καταγγελια.

Ειναι πολυ σκληρες κουβεντες το να γραφεις οτι

"τίθεται θέμα ανθρώπινων ζωών πρέπει να είμαστε ποιο σοβαροί

η τοποθέτηση του εκεί μόνο ως εγκληματική ενέργεια με ενδεχόμενο δόλο μπορεί να χαρακτηριστεί"

 

Δουλεψε λιγακι στο πισω μερος του μυαλου σου οτι μπορει και να εχεις κανει λαθος

(ανθρωπος εισαι και εσυ, και οπως ολοι μας, κανουμε και λαθοι καμμια φορα...)

και προσπαθησε να καταλαβεις αυτο που σου εγραψε ο Θοδωρης:

 

Εχει σκεφτεί ποτέ ότι κάποιος που δεν γνωρίζει πολλά άπό χιονοδρομία μπορεί να επιρρεαστεί από την δική σου κακοπραίρετη ασχετοσύνη... (η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας) και να μου στερείς πελάτες...?

 

και αυτο το παραπονο να ξερεις οτι το εχουν πολλοι επαγγελματιες... γιατι ενω εμεις κανουμε την τρελα μας

και τον χαβαλο μας εδωμεσα, αυτοι χανουν την δουλεια τους... πολλες φορες Α Δ Ι Κ Α ...

 

Θοδωρη καταλαβαινω οτι πολλα τα εγραψες εν βρασμω (δικαια - αδικα, δεν θα σε κρινω) στην απαντηση σου,

αλλα ελπιζω κοιταζοντας ξανα αυτα που εγραψες να αναθεωρησεις μερικα. Το να τραβαμε τα πραγματα στα ακρα

δεν καταφερνουμε και τιποτα. Υπαρχουν και αλλοι τροποι ... ;) .

 

Και κατι τελευταιο...

ενα τοσο ωραιο ΣΚ στα Καλαβρυτα, μονο αυτο σας εμεινε???

Ρε Γιωργο ελεος, τοσο μονοπατα τα βλεπεις τα πραγματα???

Αν δεν μπορεις να ευχαρηστιθεις το βουνο (με οποια προβληματα και αν εχει...)

ελα λιγακι και απο την παρεα μας (εμεις δεν στηνουμε παγιδες για ΄σενα, οπως και για κανεναν,

ουτε για πλακα). Ισως την επομενη φορα φυγεις με ενα χαμογελο απο το βουνο,

και ισως ασχοληθεις και εσυ για το διασκεδατικο μερος στα χιονοδρομικα μας.

Γιατι φοβαμαι οτι αν εμεις ειμαστε λαθος που κοιταμε μονο το αν περασαμε καλα, σε αυτα που γραφουμε,

καπου λαθος εισαι και εσυ που κοιτας μονο τα αρνητικα. Και ξερω οτι το πρωτο καιρο

ειχες να γραφεις και εσυ για το διασκεδαστικο μερος...

 

κριμα...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ??????? ;):P

 

καλα βρε μετερε εσυ ηθελα να ξερα γιατι ανεβαινεις στο βουνο;

για να δεις τα στραβα του καθε χιονοδρομικου κεντρου και να κραξεις μεσα στην ανωνυμια του ιντερνετ η να κανεις σκι;

φιλε μου εσυ δεν κανεις για βουνο και ακομα δεν το εχεις καταλαβει

αραξε σε καμια παραλια και μην ξαναανεβεις σε βουνο γιατι δεν σε ενδιαφερει να περασεις καλα και να σκιαρεις σε πουδρα

αυτα τα δυο πραγματα ειναι τα μονα που πρεπει να ενδιαφερουν τον τουριστα χιονοδρομο μαζι και με κατι αλλα ψιλα....

απο κει και περα αυτα εχουν να μας προσφερουν τα χιονοδρομικα μας σε αυτα κανουμε σκι αφου δεν εχουμε κατι καλυτερο οπως εχουν οι ευρωπαιοι

δεν βελτιωνουμε ετσι την ελληνικη χιονοδρομια κραζοντας πισω απο ενα πληκτρολογιο.την βελτιωνουμε με διαλογο επιχειρηματα και προτασεις φιλε.

σε εχουν καλεσει πολλες φορες οι ιθυνοντες του ΧΚΚ αλλα δεν εχεις εμφανιστει πουθενα να πεις αυτα που θελεις

να προτεινεις εσυ καποιες λυσεις η να εκφρασεις καποια παραπονα με διαλογο ομως face to face και οχι ανωνυμος μεσα στο φορουμ

αν δεν σου αρεσει ΜΗΝ ΠΑΣ αδερφε

μην προτρεπεις και τον υπολοιπο κοσμο ομως να μην πηγαινει καλαβρυτο η οπουδηποτε αλλου.αυτο ειναι λαθος.

στην υπογραφη σου γραφεις dont ski in greece,τι εκανες την παρασκευη και το σαββατο στον χελμο;(και μη μου πεις οτι δεν κανεις σκι δεν θα σε πιστεψω)

ο καθενας εχει την δικια του γνωμη μην προσπαθεις να του την αλλαξεις επειδη εσυ βλεπεις καποια πραγματα στραβα η σου συνεβησαν καποια στραβα

οπου του αρεσει του καθενος παει.εγω ας πουμε παω παντου και την βρισκω αρκει να κανω σκι η να εχω καλη παρεα και ας μην κανω σκι λογο καιρου η οποιουδηποτε αλλου λογου. για να μην λειτουργει καποιο λιφτ καποιος λογος θα υπαρχει δεν μπορει.δεν το αφηνουν κλειστο για να σπασουν τα νευρα τα δικα σου και τα δικα μου.και μονο που ημουν στο βουνο μου φτανει.ειμαι κοροιδο και μου τα τρωνε στα καλαβρυτα η στον παρνασσο;;;επιλογη μου ειναι αν δεν μου αρεσει δεν παω.ειμαι κοροιδο και μου αρεσει την βρισκω πως το λενε...αν δω κατι που δεν μου αρεσει θα παω στον υπευθυνο να πω το παραπονο μου και να ξερεις αν του το πω με ωραιο τροπο και εχω δικιο θα κοιταξει να το βελτιωσει και οχι να με βρισει.τωρα αν δεν γινεται να το βελτιωσει και εμενα δεν μου αρεσει δεν ξαναπαω απλα τα πραγματα.

και εγω ειδα το αμαξι στο παρκο και μπορει σαν εικονα να μην ειναι ωραια αλλα ο sbντας και ο freestyler με το που το ειδαν τρελαθηκαν και περιμενουν να θαφτει στο χιονι για να πηδηξουν απο πανω του

λες να ηθελαν οι του χιονοδρομικου να πεσει κανενας επανω του και να σκοτωθει;

λες να θελουν να τρεχουν απο το πουθενα σε δικαστηρια;δεν νομιζω

 

οσον αφορα τον δρομο ενα εχω να πω

ανεβαινω στο καλαβρυτο σχεδον 10 χρονια

εχω πεσει σε παμπολες κακοκαιριες,προβλημα δεν εχω συναντησει γιατι στο βουνο και ανοιξη να ανεβω θα ειμαι οργανωμενος και ετοιμος για καθε κατασταση καιρου και δρομου(μεχρι και κουβερτα κουβαλαω σε περιπτωση που τελειωσει η βενζινα αν μεινω καπου απο τον χιονια,για να σκεπαστω)

ρε παιδια στο βουνο βρισκομαστε οχι στην θαλασσα.μην θελουμε σε καθε κακοκαιρια απο ενα εκχιονιστικο και μια αλατιερα μπροστα απο το αμαξι μας

γραφτηκε και παραπανω

περναγαν ανοιγαν τον δρομο και σε 10 λεπτα ειχε ξανασκεπαστει με χιονι,τι να λεμε τωρα; :blink: :blink:

και θα συμφωνησω απολυτα με αυτο που ειπε ο Μακης για να μην γραφω τα ιδια

 

Η βλακεια ειναι ανικητη!

 

 

Υ.Σ.μετερε μην αρχισεις παλι τα ιδια σε μενα οτι εχω συμφεροντα απο το χκκ

σου εχω πει στο παρελθον τι κανω στα βουνα

απλα ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ φιλε και χαιρομαι το σκι με snowclubιτικη παρεα;) ;)

θα ηθελα να ειμαι σαν τον giannιs 50 και να πηγαινω ischl για τρεις μηνες :wub: :wub: αλλα δεν μπορω τι να κανουμε :P:(

 

α και κατι αλλο

ΜΗΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΡΟΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΟΙ

ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ ;) ;)

 

+1000


Και όταν όλο το χιόνι λιώσω, μπορεί να παλαβώσω!

metronm10cu5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μητσάρα, για μένα δεν μπορείς να πεις, δεν κάθησα ούτε λεπτό. Μην κοιτάς που έφυγα νωρίτερα λόγω του ετέρου ημίσεως που περίμενε μόνο στο χωριό, αλλά όσο ήμουνα επάνω, δεν έκανα στάση ούτε για κατούρημα! Και δεν με ακολούθησες στη Μαυρόστυγα, ενώ στην επόμενη ανάβαση ο έτερος Καλαματιανός (skimad) σε έπεισε και την κατεβήκατε μαζί! Που να έβλεπες και να κατέβαινες σήμερα τις απάτητες Αντιγόνη και Ειρήνη! Δεν κολλούσες πουθενά! Ρε μπας και να κλεισω το μαγαζί για μια βδομάδα και να τη βγάλω στο βουνό? Απόψε ξέρεις πόσο παράξενα νιώθω που το πρωί δεν θα είμαι στις πίστες? Μου έκανε κακό το διήμερο, καλόμαθα...


Και όταν όλο το χιόνι λιώσω, μπορεί να παλαβώσω!

metronm10cu5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μου αρεσει που δεν θελατε να δοκιμασετε τα τσιπουρομελα...

και η κανατα σχεδον αδειασε :P !

Οσο για του παγκιτες και τους κρυολιαριδες, οταν κατα τις

2.00 και κατι το μεσημερι της Κυριακης, αρχισε να χιονιζει

ξαφνικα η ουρα στην Στυγα εξαφανιστηκε. Κανενας σας δεν με επαιξε :P .

Ρε ειναι ωραια να χιονιζει και να σκιαρεις!

Μου αρεσε επισης που λιγο πριν φυγουμε καναμε το πιατακι της Θετις ετσι για τελευταια

βολτα... και ενω δεν σας αρεσε γιατι ειναι μικρη πιστα... σας ανοιξε την ορεξη!

ΑΧΟΡΤΑΓΟΙ...

 

και κατι τελευταιο...

βαλτε λιγο νερο στο κρασι σας, οταν εκφραζετε αποψεις για ατομα

που δεν συμφωνητε με αυτα που γραφουν. Ιντερνετ ειναι...

και οι παρεξηγισεις ειναι πολυ ευκολες....

Απο κοντα ολοι ειμαστε καλυτεροι, και σχηματιζουμε πιο ολοκληρωμενη αποψη

για τον καθενα εδωμεσα ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μητσάρα, για μένα δεν μπορείς να πεις, δεν κάθησα ούτε λεπτό. Μην κοιτάς που έφυγα νωρίτερα λόγω του ετέρου ημίσεως που περίμενε μόνο στο χωριό, αλλά όσο ήμουνα επάνω, δεν έκανα στάση ούτε για κατούρημα! Και δεν με ακολούθησες στη Μαυρόστυγα, ενώ στην επόμενη ανάβαση ο έτερος Καλαματιανός (skimad) σε έπεισε και την κατεβήκατε μαζί! Που να έβλεπες και να κατέβαινες σήμερα τις απάτητες Αντιγόνη και Ειρήνη! Δεν κολλούσες πουθενά! Ρε μπας και να κλεισω το μαγαζί για μια βδομάδα και να τη βγάλω στο βουνό? Απόψε ξέρεις πόσο παράξενα νιώθω που το πρωί δεν θα είμαι στις πίστες? Μου έκανε κακό το διήμερο, καλόμαθα...

Καλα ρε φιλε,εσυ εχεις και ενα μαγαζι,πως ειναι δυνατον να το αφηνεις ετσι στην τυχη του και εσυ να περνεις τα βουνα και τα λαγκαδια και οι πελατες σου να σε ψαχνουνε........

Δεν παμε καθολου καλα μου φαινετε!!! :P


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
................

ας κανεις καταγγελια.

...............

Θοδωρη καταλαβαινω οτι πολλα τα εγραψες εν βρασμω (δικαια - αδικα, δεν θα σε κρινω) στην απαντηση σου,

αλλα ελπιζω κοιταζοντας ξανα αυτα που εγραψες να αναθεωρησεις μερικα. Το να τραβαμε τα πραγματα στα ακρα

δεν καταφερνουμε και τιποτα. Υπαρχουν και αλλοι τροποι ... :P .

........................

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ

 

ΘΟΔΩΡΗ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Καλα ρε φιλε,εσυ εχεις και ενα μαγαζι,πως ειναι δυνατον να το αφηνεις ετσι στην τυχη του και εσυ να περνεις τα βουνα και τα λαγκαδια και οι πελατες σου να σε ψαχνουνε........

Δεν παμε καθολου καλα μου φαινετε!!! :P

 

Α!...να΄γιάσει το στόμα σου!


Μπορεί να μην είμαι μικρής ηλικίας αλλά είμαι νεαρής νοοτροπίας

Share this post


Link to post
Share on other sites
Καλα ρε φιλε,εσυ εχεις και ενα μαγαζι,πως ειναι δυνατον να το αφηνεις ετσι στην τυχη του και εσυ να περνεις τα βουνα και τα λαγκαδια και οι πελατες σου να σε ψαχνουνε........

Δεν παμε καθολου καλα μου φαινετε!!! :P

 

Και το ωραίο της ιστορίας, χτες κατά τις 21:30 με παίρνει τηλέφωνο μια υπάλληλος και με ενημερώνει πως είναι ασθενής. Εξω να χιονίζει, να ξέρω πως ο δρόμος Καλάβρυτα - Διακοπτό εχει πρόβλημα, και να είμαι στο δίλημμα, φεύγω για Αθήνα ή μενω? Τελικά με έσωσε μια άλλη που είχε ρεπό, δέχτηκε (αν και έχει εξεταστική) να εργαστεί, οπότε ηρέμησα... Φαντάσου να έχανα τη σημερινή μέρα, και να είχα φάει και νυχτερινή ταλαιπωρία στο δρόμο...


Και όταν όλο το χιόνι λιώσω, μπορεί να παλαβώσω!

metronm10cu5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κανενας σας δεν με επαιξε :P .

Ρε ειναι ωραια να χιονιζει και να σκιαρεις!

Μου αρεσε επισης που λιγο πριν φυγουμε καναμε το πιατακι της Θετις ετσι για τελευταια

βολτα... και ενω δεν σας αρεσε γιατι ειναι μικρη πιστα... σας ανοιξε την ορεξη!

ΑΧΟΡΤΑΓΟΙ...

εμεις φυλακισμενε φυγαμε απο την αγκυρα(ειρηνη) ομως οχι απο τον αχιλλεα.εκει πανω εριχνε πιο πολυ :P

και παρολο την κουραση η καταβαση ηταν ονειρο με μια ωραια τουμπα απο την παρτη μου

εχει τραβηχτει και σε βιδεο νομιζω θα την ριξει ο Ηλιας οσονουπο ;)


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

BYBY

ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΕΝΟΧΛΩ


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

THE END


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meterε, πριν κανεις την καταγγελια, ρωτησες τους υπευθηνους?

Και αν ρωτησες πες μας τι σου ειπαν?

 

Γιατι για να κινδυνευσει η ζωη σου απο το αυτοκινητο

(που μπορει και να ειναι κρεατοκοφτης για αλλους...)

θα πρεπει να εχεις μπει στο snowpark, εις γνωση σου,

αφου ο χωρος ειναι περιφραγμενος? Κανω λαθος?

Εκανες μηπως καποια αποπειρα για τρικ και προσγειωθηκες

ξωφαλτσα? Γιατι εκει που ειναι, ειναι δυσκολο να πας καταλαθος,

εκτος αν τα βαλεις μαζι του εις γνωση σου.

 

Καναμε αμην και πως να δουμε ενα παρκο στα Καλαβρυτα,

γνωριζοντας τοσα χρονια, οτι ειχαν αντιρησεις στην δημιουργια του

ανθρωποι απο την διευθηνση του χιονοδρομικου.

Και φετος που εδωσαν το Ο.Κ. στη δημιουργια του, δινοντας το

να το δουλεψουν ανθρωποι με γνωσεις σε παρκα, βγαινουμε και κραζουμε?

Πρωτα απο ολα βγαζεις αχρηστους τα παιδια που δουλεψαν για αυτο.

Τουλαχιστον πριν τους σταυρωσεις, ρωτα και την δικια τους γνωμη

ως υπευθηνοι στο παρκο.

 

Και στο ξαναλεω...

εδω και καιρο δειχνεις να εχεις χασει τo fun κομματι της υποθεσης.

Ειμαστε ηδη στα μεσα και βγαλε της χρονιας. Χαρειτε το χιονι

οσο το εχουμε. Ειτε πινοντας καφε με θεα την θαλασσα, ειτε λιονωντας

τα κορμια σας πανω στο χιονι.

 

Χωρις κανενα ιχνος ειρωνιας,

Σε σεβομαι ως ανθρωπο, και μου αρεσει να διαβαζω και αποψεις

αντιθετες με τις δικιες μου, οπως ειναι αρκετες φορες οι δικιες σου.

Αυτο ομως που δεν μπορω να χωνεξω ειναι το αλαθητο που μερικοι βγαζουμε,

και το να μην σεβομαστε και την ΔΟΥΛΕΙΑ του αλλου.

 

Τελος απο εμενα εδω,

ευχομαι να τα πουμε και απο κοντα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε metero......

1.Δεν πας να κάνεις κανενα αλματάκι στο snowpark να χαλαρώσεις λιγάκι.......?Να καταλάβεις κ λίγο γιατί έβαλαν το τουτούνι εκει......! ;)

 

2.Απο όλο το υπέροχο ΣΚ στο βουνό αυτό έχεις μόνο να σχολιάσεις και μάλιστα αρνητικά.......?Τπτ θετικό δεν βρήκες.....?Και ενώ στην αρχή έγραφες μια χαρά μετά γιατί έβγαλες τόση κακια.......?! :rolleyes::lol:

 

3.Δεν δαγκώνουμε.......είμασταν στο βουνό γύρω στα 10 άτομα από τον σύλλογο.......κ σίγουρα μας είδες......!Ενα γεια θα σου έκανε κόπο ή απλώς δεν θέλεις να μας γνωρίσεις.......?

 

Είναι κρίμα ρε γμτ να χαλιόμαστε για τέτοια πράματα εκτός κ αν ήθελες να βάλεις το δικό σου τουτούνι εκει κ πρόλαβε άλλος την θέση.............! :P:P:Ppeace.gif


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tα tigershark 10ft τα συνήθισα πολύ γρήγορα btw ;) Άψογα ήταν για πρώτη τους φορά,

θα ήθελα συμβουλή του alca για τη ρύθμιση που θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω στις χτεσινές συνθήκες :rolleyes:

 

gamerlk_offtopic.gif

 

Φανταζομαι οτι επαιξες και με τις 3 ρυθμισεις.

Οσο πιο μαλακο χιονι εβρισκες στις πιστες (ή εκτος) που εκανες,

το γυρναγες στο μαλακο. Αντιθετα οταν βρικες πιο σκληρο τεραιν,

και ηθελες να καρβαρεις με κλειστες δυνατες στροφες, επαιζες με την

σκληρη ρυθμιση.

 

Εχουν γραφτει αρκετα κατα καιρους στο forum μας, για τα πεδιλα σου,

δες εδω και και εδω μερικα σχολια.

 

Εκανα μαζι τους 2 μηνες. Σιγουρα απο τα πιο φιλικα πεδιλα που εχω δοκιμασει.

Ευχομαι να τα λιωσεις. Γραψε και εσυ τις εντυπωσεις σου στο αναλογο thread.

 

Sorry δεσποινης Mods για το off topic.

Δεχομαι το μαστιγωμα σας ως τιμωρια...

mistress.gif

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με ολη την καλη διαθεση και χωρις ιχνος ειρωνειας, κακοηθειας, προηγουμενων, ασεβειας προς την δουλεια και τον σχεδιαστικο οιστρο των δημιουργων του fun park:

 

Αυτη η σακαρακα στο fun park ειναι κακη ιδεα:

 

α) Προσβαλλει την οποια αισθητικη εχει απομεινει και βλεπει ο καθενας μας στο βουνο.

 

β) Εαν ο σκοπος της ειναι να καλυφθει με χιονι πριν χρησιμοποιηθει, ποιο ειναι το νοημα; Το να ξερει ο freestyleας οτι απο κατω απο το καρουμπαλο ειναι μια σακαρακα;

 

γ) Θα εχει τιμητικη φρουρα ασφαλειας τις ωρες λειτουργιας του ΧΚΚ ωστε να μην παει καποιος ανεγκεφαλος και σκασει απανω της πριν καλυφθει ασφαλως με χιονι;

 

Θα απομακρυνθει οταν λιωσουν τα χιονια, η θα μεινει εκει σαν μνημειο freestyle αισθητικης;

 

Ειχαν 10 χρονια να σκεφτουνε οι δημιουργοι πως θα σχεδιασουν το παρκο. Η σακαρακα ηταν το απογειο της δημιουργικης τους εμπνευσης;

 

Κλεινοντας, ο Δ/ΧΚΚ εχει με τις πραξεις του (σημανση, διχτυα) αποδειξει οτι ειναι ευαισθητος και ενημερος στα θεματα ασφαλειας στη χιονοδρομια. Ελπιζω να σταθει και να ριξει μια κριτικη ματια στο εν λογω δημιουργημα και να το ασφαλισει με τα καταληλα μεσα (διχτυα;...) μεχρις οτου ειναι ασφαλες για χρηση. Δεν εχει σημασια αν τη γκρινια την αρχισε ο Μετερο... και γω γκρινιαρης ειμαι :P Μου εχει διαβιβασθει αρμοδιως και απο αλλο ΧΚ :rolleyes:

 

Φιλικα

 

Ο γκρινιαρης του Snowclub ;)

 

ΜακηςΜ

 

ΥΓ: Μπορει ο Μετερο να ειναι ...απο αλλο ηλιακο συστημα :lol::P:P , αλλα μην πεταμε a priori τη γνωμη του στα σκουπιδια... (εχω πειρα σ'αυτο ;) ).

 

ΥΓ2: Αντι για τη σακαρακα, θα ηθελα να τοποθετηθει (βαμμενο με ωραια χρωματα :P και τα καταλληλα προστατευτικα μετρα) το ΜΟΤΕΡ ΤΗΣ ΣΤΥΓΑΣ οταν με το καλο αντικατασταθει... Θα ηταν μια ιστορικη πινελια και θα αξιζε μια περιοπτη θεση στο fun park....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αφήστε που την Κυριακή το βράδυ (που το χωριό είναι ψιλοάδειο), δεν μας άφησαν να καθήσουμε σε καναπέ σε ένα καφέ (δεν είναι σωστό να γράψω στο forum ποιο είναι), με το σκεπτικό πως προορίζεται για μεγαλύτερες παρέες! ΟΚ, δεν θα ξαναπάρω καφέ από εσάς κύριοι (γιατί καθε φορά φεύγοντας από το σκι από αυτούς έπαιρνα καφέ).

χα χα χα επειδη 2 φορες κοντεψα να γινω μπιλιες με τον ιδιοκτητη για αυτο το θεμα,(τον συγκεκριμενο καναπε)και επειδη εγω δεν εχω προβλημα να θαψω σε ενα φορουμ ενα μαγαζι που δεν ξερω και εγω πως την εχουνε δει,παω στοιχημα οτι θες, οτι το μαγαζι αυτο λεγεται party :P :P


elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ειπαμε αλλωστε και προχτές Αχιλλέα, τι Party τι Galea. Τι Καλάβρυτα τι Κολωνάκι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σας αρεσει το αυτοκινητο στο snow-park το μονο που μου παει στο μυαλο ειναι οτι ολοι εσεις που δεν σας αρεσει κανετε σκι και οχι snowboard ... χαλαει την αισθητικη ? :P :P δεν εχεται δει αλλα parks μεχρι και λεοφωρεια εχουν . Αν δεν σας αρεσει ειναι απλο, μην τα χρισημοποιειτε και ειμαστε ολοι μια χαρα...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Συμβουλευτικά στο λέω και καθόλου φιλικά ότι δεν το έχω σε τίποτα να προχωρήσω σε αγωγή για συκοφαντική δυσφήμιση και σε εσένα και δυστυχώς στο χώρο που μας φιλοξενεί... Και μην αρχίσεις τα περι προστασίας προσωπικών δεδομένων... δεν πιάνει... Με εντολή Εισαγγελέα ανοίγουν μέχρι και λογαριασμοί στην Ελβετία... και υπάρχει ατελείωτη data δικιά σου στο φορουμ για να βασίσω τον δόλο που αναφέρεις παραπάνω...
Θεόδωρε...χαλάρωσε. Εκτεθειμένα απέναντι στη δικαιοσύνη είναι τα χ/κ στη Ελλάδα, γι' αυτό μήν ξανοίγεσαι...φοβέρες αλλού.

Άλλωστε η πρόσφατη εμπλοκή εισαγγελέως στον χώρο της χιονοδρομίας, ήταν οδυνηρή για ένα χ/κ... χαλαρά λοιπόν και ψύχραιμα.

 

 

 

β) Εαν ο σκοπος της ειναι να καλυφθει με χιονι πριν χρησιμοποιηθει, ποιο ειναι το νοημα; Το να ξερει ο freestyleας οτι απο κατω απο το καρουμπαλο ειναι μια σακαρακα;

 

γ) Θα εχει τιμητικη φρουρα ασφαλειας τις ωρες λειτουργιας του ΧΚΚ ωστε να μην παει καποιος ανεγκεφαλος και σκασει απανω της πριν καλυφθει ασφαλως με χιονι;

 

Κλεινοντας, ο Δ/ΧΚΚ εχει με τις πραξεις του (σημανση, διχτυα) αποδειξει οτι ειναι ευαισθητος και ενημερος στα θεματα ασφαλειας στη χιονοδρομια. Ελπιζω να σταθει και να ριξει μια κριτικη ματια στο εν λογω δημιουργημα και να το ασφαλισει με τα καταληλα μεσα (διχτυα;...) μεχρις οτου ειναι ασφαλες για χρηση

Θα συμφωνήσω με τον Μάκη και θα προσθέσω οτι αυτοί που τοποθέτησαν το όχημα εκεί πέρα, κάποιο λόγο θα έχουν. Ο προβληματισμός μας πρέπει να επικεντρωθεί στην προφύλαξή του από τους περαστικούς χιονοδρόμους -εάν πράγματι κινδυνεύουν- μέχρι να καλυφθεί από χιόνι. Εάν έχουν ληφθεί τα απαραίτητα μέτρα έχει καλώς, δεν χρειάζεται να συνεχίσουμε. Ας μή μας διαφεύγει οτι το χ/κ Καλαβρύτων δεν αφήνει τα πράγματα στην τύχη τους.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Με ολη την καλη διαθεση και χωρις ιχνος ειρωνειας, κακοηθειας, προηγουμενων, ασεβειας προς την δουλεια και τον σχεδιαστικο οιστρο των δημιουργων του fun park:

 

Αυτη η σακαρακα στο fun park ειναι κακη ιδεα:

 

α) Προσβαλλει την οποια αισθητικη εχει απομεινει και βλεπει ο καθενας μας στο βουνο.

 

β) Εαν ο σκοπος της ειναι να καλυφθει με χιονι πριν χρησιμοποιηθει, ποιο ειναι το νοημα; Το να ξερει ο freestyleας οτι απο κατω απο το καρουμπαλο ειναι μια σακαρακα;

 

γ) Θα εχει τιμητικη φρουρα ασφαλειας τις ωρες λειτουργιας του ΧΚΚ ωστε να μην παει καποιος ανεγκεφαλος και σκασει απανω της πριν καλυφθει ασφαλως με χιονι;

 

Θα απομακρυνθει οταν λιωσουν τα χιονια, η θα μεινει εκει σαν μνημειο freestyle αισθητικης;

 

Ειχαν 10 χρονια να σκεφτουνε οι δημιουργοι πως θα σχεδιασουν το παρκο. Η σακαρακα ηταν το απογειο της δημιουργικης τους εμπνευσης;

 

Κλεινοντας, ο Δ/ΧΚΚ εχει με τις πραξεις του (σημανση, διχτυα) αποδειξει οτι ειναι ευαισθητος και ενημερος στα θεματα ασφαλειας στη χιονοδρομια. Ελπιζω να σταθει και να ριξει μια κριτικη ματια στο εν λογω δημιουργημα και να το ασφαλισει με τα καταληλα μεσα (διχτυα;...) μεχρις οτου ειναι ασφαλες για χρηση. Δεν εχει σημασια αν τη γκρινια την αρχισε ο Μετερο... και γω γκρινιαρης ειμαι :lol: Μου εχει διαβιβασθει αρμοδιως και απο αλλο ΧΚ :P

 

Φιλικα

 

Ο γκρινιαρης του Snowclub :blink:

 

ΜακηςΜ

 

ΥΓ: Μπορει ο Μετερο να ειναι ...απο αλλο ηλιακο συστημα <_<:angry::angry: , αλλα μην πεταμε a priori τη γνωμη του στα σκουπιδια... (εχω πειρα σ'αυτο :P ).

 

ΥΓ2: Αντι για τη σακαρακα, θα ηθελα να τοποθετηθει (βαμμενο με ωραια χρωματα :blink: και τα καταλληλα προστατευτικα μετρα) το ΜΟΤΕΡ ΤΗΣ ΣΤΥΓΑΣ οταν με το καλο αντικατασταθει... Θα ηταν μια ιστορικη πινελια και θα αξιζε μια περιοπτη θεση στο fun park....

 

 

+10000


τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το snowpark υποτίθεται ότι έχει στοιχεία underground (graffiti, yo, need for speed, την ανάλογη μουσική κλπ). Σε όποιον δεν αρέσει, απλά δεν πηγαίνει. Γιατί καθόμαστε και το κουράζουμε; :P


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επειδη το πραγμα ξεφευγει,

και δημιουργουμε θεμα εκει που δεν υπαρχει,

δειτε την παρακατω φωτο, που δειχνει πως ηταν το snowpark

στις 01/02/2009 που το "αυτοκινητο" δουλευε ως μερος του παρκου

(ειχε χιονι). Δειτε επισης οτι ο χωρος ειναι περιφραγμενος,

κατι που στην αρχη με χαλαγε, γιατι εμενα μου εκοβε την πλαγια,

που μεχρι τοτε ηταν πιστα, αλλα ειναι απολυτη σωστη κινηση.

 

IMG_6833_YPO.jpg

 

Ε δεν μπορεις να τα χτυπησεις στο αυτοκινητο, εκτος και αν τα βαλεις μαζι του!

Ουτε γινεται να προσγειωθείς πανω στις "σαπιες" λαμαρινες του κονοντας καποια αλλη διαδρομη στο παρκο...

Και η φωτο ισως να μην βοηθα τοσο μιας και η ληψη ειναι απο μακρια.

Καταλαβαινω τις διαφωνιες σας ως προς το αισθητικο κομματι, αλλα τα παρκα εχουν και τετοια...

Καταλαβαινω και τις ανησυχίες σας ως προς το θεμα ασφαλειας. Επειδη ομως ειναι ΠΑΝΤΑ εκει

ο υπευθηνος του παρκου (εκτος και αν ειναι κλειστο, σαν να λεμε κλειστη πιστα), ρωτηστε τον αν

υπαρχει κινδυνος, καθως και πως ειναι οι διαδρομες μεσα στο παρκο.

Δεν καταδικαζω κανεναν, ουτε τον Μετερο, ουτε τους υπευθηνους του παρκου.

Αλλα οταν μιλαμε για κατι τοσο σοβαρο, ας εχουμε δει πρωτα και το χωρο απο κοντα :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το snowpark υποτίθεται ότι έχει στοιχεία underground (graffiti, yo, need for speed, την ανάλογη μουσική κλπ). Σε όποιον δεν αρέσει, απλά δεν πηγαίνει. Γιατί καθόμαστε και το κουράζουμε; :P

 

+1 yo man :P


Skiing is a dance, and the mountain always leads.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δλδ το Ελληνικό αλάτι.. οξειδώνει καλύτερα...? :P:P Α ρε τ' βγάζ' του Μεσσλόγγ'.... <_<:angry::angry:

Με ανεμοθύελλα δεν βάζει έυκολα χιόνι ο δρόμος διότι δεν έχει που να σταθεί... παρά μόνο στις άκρες να δημιουργήσει δλδ ανεμοσούρια... Το αλάτι επίσης το ρίχνεις μετά την χιονόπτωση-αποχιόνιση για να μην γίνει το χιόνι πάγος... Το αλάτι δεν διώχνει το χιόνι ... απλά δεν το αφήνει να παγώσει... ΤΕΛΟΣ... Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι λες στην Αυστρια βγαίνουν εγκαίρως... Δλδ... με το που χιονίσει βγαίνουν... και όταν βγούν τα αμάξια... φεύγουν... ασχετα αν συνεχιζεται η χιονοπτωση...? Διότι όπως λες εχτές αυτο έπρεπε να κάνουν στα Καλάβρυτα... Να βγούν δλδ αμέσως με το που ξεκινήσει...(φαντάζομαι όχι πριν την χιονόπτωση) αλλά μετα να φύγουν άσχετα αν συνεχιζει να χιονιζει... για να μην δημιουργηθεί μποτιλιάρισμα εξ'αιτίας τους... που πάνε στο σωστό ρευμα κυκλοφορίας... και όχι ανάποδα όπως όλοι οι ελληνάρες... Μάλλον κάτι δεν κατάλαβα σωστά... ή ακολουθία της σκεψης σου... έχει ξεχάσει να συντάξει κάτι στο ποστ... Τελικά τι πρέπει να κάνουμε εδώ στο Ελλάντα...? Πότε μπαίνουμε και πότε βγαίνουμε...? Έχασα την ατάκα...? Δεν έχω επιστροφή... Να μην βγαίνουνε δλδ τα εκχινιστικά... και να αφήνουμε τον κόσμο να παγώσει στα αυτοκίνητα τους... Να βγαίνετε μετα στα φορα να λετε για την αδιαφορία των δημοσίων υπαλλήλων του κέντρου στα Καλάβρυτα κλπ κλπ κλπ... Τι λέμε τώρα... Ανεβαίνουν οι ηλίθιοι χωρίς αλυσίδες... και φταίνε τα εκχιονιστικά...? Μην τρελαθούμε ρε παιδιά... Και πιστεύω ΣΙΓΟΥΡΑ οτι στα Πηγαδια δεν το κανανε αυτό... Κάποιο λάθος έχεις κάνει... Απλά... στα πηγάδια... περίμεναν να σταματήσει η χιονόπτωση... και μετά να καθαρίσουν τον δρόμο...

 

Πεσ'τα... πεσ'τα... Ετσι... τα θέλει ο πωπός μας....

 

Φιλε ΤΕΟΧΑΛΑΝΔΡΙ,

Πολύ ωραίο το ποστ σου, γελασα με την ψυχή μου...

Φαίνεσαι ειδικός σε θέματα χιονόπτωσης-αλατιού, ενώ εγώ έχω μόνο απορίες, παρά τα 4 χρόνια που πήγαινα σχεδόν κάθε σουκου για σκί. Κυρίως γιατί όλα ήταν έτοιμα και δεν είχα να σκεφτώ τίποτε.

Και η απορία μου είναι:

Πως γαμώτο καταφέρναν εκεί στην Αυστία με συνεχείς χιονοπτώσεις που διαρκούσαν μέρες και όχι ώρες να συντηρούν σε καλή κατάσταση χιλιάδες χιλιόμετρα Autobahn και όχι 20χλμ δρόμάκι? Και με θερμοκρασίες για πλάκα 15 βαθμούς χαμηλότερες? Ξέρεις ότι οι αλυσίδες στην Autobahn απαγορεύονται (με πρόστιμα), επειδή οι δρόμοι είναι πάντα καθαροί? Ναι, ως δια μαγείας (ίσως έπειδή έβλεπαν και το δελτίο καιρού, για τους δύσπιστους που δεν πιστεύουν στο Χάρυ Πότερ) οι δρόμοι ήταν πάντα καθαροί 4 χρόνια εκεί ρε γαμώτο. Πως γινόταν αυτό κύριε ειδικέ?

Εγώ δε θέλω να το παίξω ειδήμονας. Απλά πιστεύω ότι είναι θέμα υποδομής και οργάνωσης, και όχι ανεγκεφάλων, προσπέρασης, διπλού ρεύματος, καλής αλυσίδας, κακού πανιού, παγωμένου αέρα κλπ κλπ...Τέτοια θέματα αν οι αρχές κάναν σωστά τη δουλειά τους δε θα έπρεπε να μας απασχολούν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Krits
      Krits
      (56 years old)
    2. samick
      samick
      (42 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,312
    • Total Posts
      460,811
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,617
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Kevinmus
    Joined
×
×
  • Create New...