Jump to content
Sign in to follow this  
Γιωργος Πατσιος

ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ PAINTBALL?????

Recommended Posts

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΠΟΤΕ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ....(ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ) ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΗΛ ΓΙΑ ΠΑΡΝΗΘΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ....ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ???


ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ....ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ......!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλη ιδεα Γιώργο! :shock:

 

Εχω να παιξω από τοτε που καθομασταν στο ρετιρέ φιλου στο Δέλτα-Φαλήρου και ριχναμε στα περαστικα αυτοκινητα της παραλιακής.. :twisted: :roll: :mrgreen:

 

Κ. :shock:


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

MEΣΑ ΕΙΜΑΙ, ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ :!: :!:

 

 

ΦΙΛΙΚΑ

ΣΠΥΡΟΣ :shock:


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

μεσα

 

έχω πάιξει 3 φορές

 

Θα σας σκοτώσω όλους :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
μεσα

 

έχω πάιξει 3 φορές

 

Θα σας σκοτώσω όλους :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

 

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.......ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΠΥΡΑ :twisted: :twisted: :!:

ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΜΙΚ.......TAKE NO PRISONERS :twisted: :!: :!: :!:

 

SPYROS :shock:


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.......ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΠΥΡΑ :twisted: :twisted: :!:

 

Σωστόοοοοοος…….δεν το ειχα σκεφτει και ετσι---- :D:o

 

Σπύρο νομιζω ότι εχω ριξει και εγω σε κατι τυπάκια που πετουσαν με παραπέντε πανω από το πεδιο-βολης του Κανδηλίου :wink: :o .. (ειχα παρει και τιμητικό σκ από τη δευτερη ή τριτη βολή σαν ‘νεος’ στο Πεύκο :shock: …χεχε.. :shock: )

 

K. :shock:


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για το paintball. Καιρό το κυνηγάω να παίξουμε και δεν μου έχει κάτσει ακόμα. Μάλλον θα σας φέρω και πολύ κόσμο απέξω (δηλαδή θα μαζευτούμε πολύ εξωσυλλογικοί) καθώς είναι πολλοί από το πανεπιστήμιό μου που ενδιαφέρονται...

 

Απλά δεν ξέρω πότε να το κάνουμε αφού τα Σαββατοκύριακά μας είναι κλεισμένα μέχρι τις αρχές Ιουνίου. Καθημερινή απόγευμα κανείς? (Τώρα που ο καιρός ανοίγει και θα έχει δροσιά και βραδυάζει και νωρίς).

 

Άντε να δούμε

Ο κάφρος του φόρουμ

ΠΑναγιώτης

 

 

Υ.Γ. Ρε κοίτα κάτι άτομα που την έχουν ψωνίσει τελευταία.... :twisted:


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

8Α ΣΕ ΚΑΝΩ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΣ...8Α ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ 5Χ5....ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛ?? ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ 8074235 Κ.ΚΟΥΝΑΔΗΣ..ΓΙΑ ΠΑΡΤΕ ΤΗΛ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΕΤΕ...


ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ....ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ......!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι θα γίνει ρε παιδιά με τις βρισιές? Υπάρχουν στο forum και ανθρωποι που δεν έχουν την δική σας αισθητική.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:oops: :oops: Ρε παιδια με συγχωρειτε για την αγραμματοσυνη μου αλλα τι ειναι αυτο :!: :!:


www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λογοκρισία στο φόρουμ... Διαγράφτηκε μήνυμα μέλους χωρίς καμία ειδοποίηση και χωρίς να υπάρξει κάποιο άλλο μήνυμα στη θέση του...

 

Ας ζητάγατε τουλάχιστον να κάνει edit σε αυτά που έλεγε...

 

Ξενέρωσα και εκνευρίστηκα τρομερά...

 

Και δεν κάνω πλάκα.

 

Ο κάφρος του φόρουμ

Παναγιώτης

 

Υ.Γ. Δεν ήταν δικό μου μήνυμα που διαγράφηκε...


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επαναλαμβάνουμε και πάλι ότι οι βρισιές ακόμη και κρυπτογραφημένες απαγορεύονται.

 

Ναι στην πλάκα και στα πειράγματα αλλά υπάρχουν και κάποια όρια τα οποία δεν πρέπει να υπερβαίνουμε για να κρατάμε κάποιο επίπεδο.

 

Μπορείτε να χρησιμοποιείτε και τα Pm για την επικοινωνία σας και να λέτε ότι θελετε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΩΦΕΙΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧEΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ FORUM ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΙΓΟΝ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΜΥΝ. ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ.

 

AΠΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝ ΤΟ ΜΥΝ. ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ KAI ENNOEITAI ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΝ. ΕΘΙΓΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΚΕΙΝΟΝ.

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΙΝΑΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ, ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΨΑΤΕ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.

 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ SORRY GUYS.

 

FILIKA

SPYROS


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για κοιτάχτε τι λέει η επισήμανση:

Μετά από το θέμα που προέκυψε με τις δημοσιεύσεις κάποιων μελών του συλλόγου μας και την παρεξήγηση που δημιουργήθηκε,θα θέλαμε να παρακαλέσουμε όλα τα μέλη του φόρουμ να επιδεικνύουν μεγαλύτερη προσοχή στα μηνύματα που στέλνουν ώστε να μην δημιουργούνται προβλήματα.

 

Ναι στο χιούμορ και στο πείραγμα ,αλλά μέχρι εκεί που δεν θίγονται άλλα μέλη και δεν αποκαλύπτονται προσωπικές πτυχές της ζωής τους αλλα κυρίως δεν χρησιμοποιείται λεξιλόγιο που περιλαμβάνει ύβρεις και χυδαιότητες.

 

Λάβετε υπ΄όψιν ότι αναγνώστες του φόρουμ ειναι σημαντικά άτομα και φορείς της τουριστικής χιονοδρομίας με τους οποίους θα επιδιώξουμε να έρθουμε σε επαφή για να προωθήσουμε τα συμφέροντα του Ελληνα χιονοδρόμου.

Αν λοιπόν θελουμε να μας πάρουν στα σοβαρά και να έχει ο λόγος μας ισχύ,θα πρέπει να κινούμαστε σε κάποια πλαίσια επιτρεπτά και να κρατάμε κάποιο επίπεδο.

 

Ετσι,

προς αποφυγήν παρεξηγήσεων μεταξύ των μελών αλλά και για την επίτευξη μιας καλής εικόνας του φόρουμ που θα προάγει το επίπεδο επικοινωνίας και δεν θα μας εκθέτει στον χώρο της χιονοδρομίας,αποφασίστηκε η άμεση διαγραφή από τους διαχειριστές μηνυμάτων που εμπεριέχουν οποιασδήποτε μορφής ύβρη ή που ξεφεύγουν από κάποια πλαίσια σεβασμού προς τους υπόλοιπους και άμεσα ή έμμεσα βλάπτουν τον σύλλογο.

 

Παρακαλούμε λοιπόν να επιδείξετε όλοι την ανάλογη προσοχή ώστε να μην κριθεί αναγκαία η διαγραφή οποιουδήποτε μηνύματος

 

Επειδή λοιπόν το μήνυμα που απευθυνόταν σε μένα (και το έγραφε ο Σπύρος) δεν με έθιγε καθόλου και το καταλαβαίνουν όλοι, απλά τίθεται θέμα γενικότερης "αισθητικής" της δημοσίευσης...

 

Εδώ να προσθέσω ότι έχουν υπάρξει και μέλη του προεδρείου που μετά την ανακοίνωση έχουν παραβεί (ελαστικά όπως έκανε και ο porfirio) τους "άτυπους κανόνες αισθητικής" που "άτυπα έχουν θεσμοθετηθεί" που "άτυπα δεν τηρούνται και μια χαρά περνάμε".

 

Γενικά μου έχει κάτσει πολύ άσχημα το όλο θέμα της αισθητικής και αρχίζω και έχω ενστάσεις για τη δυνατότητα που έχουν τα μέλη του προεδρείου να μπορούν να σβήνουν μηνύματα κατά βούληση, χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση ή έστω σύσταση και χωρίς να αφήνουν ίχνος ότι κάπου υπήρχε μήνυμα μέλους.

 

Για αναθεωρήστε στάση κύριοι γιατί άμα γουστάρουν 10 (και ανάμεσά τους και μέλη του προεδρείου) και ξενερώνει ένας, τότε να τη "Χ#ΣW την αισθητική του"...

 

Άντε γιατί για πρώτη φόρά μετά από 300 τόσες δημοσιεύσεις και εκδρομές έχω γίνει έξαλλος...

 

Ο κάφρος του φόρουμ

Παναγιώτης

 

Υ.Γ. Άμα διαγραφεί το μήνυμα θα σας παραπέμψω σε άλλο μήνυμα μέλους του προεδρείου που υπάρχει ακόμα και χρησιμοποιεί πιό "κακή αισθητική" από το παρόν. Και το γουστάρω εκείνο το μήνυμα...

Υ.Γ. Άμα η "κακή αισθητική" ενοχλεί τους επισκέπτες του φόρουμ, να δούμε πόσο θα τους ενοχλήσει το παρόν μήνυμα που δείχνει ενοχλημένο μέλος του συλλόγου με τη στάση του προεδρείου του συλλόγου.

Μάλλον η ενόχληση θα είναι 3πλάσια αφού δείχνει κακό κλίμα μέσα στο σύλλογο. Για αναθεωρείστε ορισμένοι τυπολάτρες και ηθικολόγοι...


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σπυρο και Πάνο πλεον λιγο πολυ ενταξει ολοι εχουμε οικιοτητα μεταξυ μας απλα τα posts τα διαβαζουν ολοι και δυστυχως πρεπει να μπαινουν καποιοι κανονες..

Λεω δυστυχως γιατι κοβεται καποιο μερος του αυθορμητισμου αλλα δεν γινεται κι αλλιως..σε ολες τις κοινωνιες υπαρχουν κανονες γιατι αλλιως δεν μπορουν να συνυπαρξουν τα μελη τους..

Αλλωστε ολοι μας ή εστω οι περισσσοτεροι(κι εγω αναμεσα τους :oops: ) εχουμε υπερβει τα ορια στα posts μας καποια στιγμη.

 

Προτεινω καποια στιγμη στο άμεσο μελλον να δημιουργησουμε chat ωστε εκει να ειμαστε πιο χαλαροι

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχουν κανόνες που διέπουν την λειτουργία του forum. Αν τους παρεμβαίνεις λαμβάνονται μέτρα. Ένα από αυτά τα μέτρα είναι και το σβήσιμο των Post που περιέχουν βρισιές.

Οι moderator σε όλα τα forum του κόσμου εφαρμόζουν τους κανόνες χωρίς να ενημερώνουν τον γράφοντα για το τί θα κάνουν. Ο γράφων πρέπει να έχει επίγνωση του χώρου που τον φιλοξενεί και να τηρεί τους κανόνες.

Η γενικότερη αισθητική είναι κάτι που δεν μπορεί να περιγραφεί σε ένα κείμενο, απλά πιστεύω πως η βρισιές δεν είναι αισθητικά αποδεκτές και μάλιστα στον γραπτό λόγο. Εξάλλου και μαζί έχουμε μιλήσει σε chat και έχουμε χρησιμοποιήσει λέξεις που ίσως στο forum να διαγραφόταν.

Όσον αφορά τον σύλλογο και τις δυνατότητες του εάν και εφόσον δεν σου αρκούν μπορείς να κρίνεις και να κατακρίνεις. Δεν νομίζω ότι σου στέρησε κανένας αυτό το δικαίωμα.

Το μήνυμά σου αυτό δεν βλέπω λόγο να διαγραφεί γιατί δεν αντιβαίνεις τους γενικότερους κανόνες. Εν θερμώ οι αντιδράσεις δείχνουν την ζωντάνια που έχουμε σαν σύνολο-σύλλογος αλλά νομίζω πως θα πρέπει να αναθεωρήσεις την στάση σου απέναντι στις υποχρεώσεις που ανέλαβε το ΔΣ για να εξελίξει έναν σύλλογο και να τον πάει παραπέρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδιά!!! Γιατι συγχύστηκε ο Πανος??? (ποιος καταφερε να τσαντισει τον ατσάντιστο?….τοσο καιρο το προσπαθω εγω και δεν το εχω καταφερει! :mrgreen: )---και γιατι ο Πάνος εκρηγνυται ετσι μπροστα σε ολους??? (συγκρατησου και μη ξεχυνεσαι σαν tsunami)

 

5 λεπτα ελλειψα από το site και βρηκα 3 e-mail από μελη του προεδρείου και μη να με προτρεπουν να μπω στο forum αμεσα…

 

Άρη, απολυτα σωστο αν και εχει άλλη χάρη το forum, μπαινεις μετα από ωρες ολο αγωνια να δεις αν ειπωθηκε κατι καλό!! :roll:

 

Παντως σαν υποκαταστατο του chat θα ελεγα ότι ειναι και το p.m. Εγω το χρησιμοποιω συστηματικα, οποτε και ατακες μπορουν να περνανε ανετα από εκει!

 

Ολοι δικιο έχουν… :?

 

Κ. :shock:

 

Παρακαλω να απομακρυνθούν και τα post για τους τριτωνες! :?


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πλήρως, και ειδικά με το να διαγραφούν τα ποστ για τρίτωνες, αλλά και πιστεύω ότι ο διαχειριστής πρέπει να έχει το δικαίωμα να διαγράφει προκειμένου αυτο το forum να έχει κάποιο σοβαρό περιεχόμενο.

 

Η αλήθεια είναι ότι ελλέιψη chat η άμεση ανάγκη για προσωπικό διάλογο δημιουργεί σε όλους, και πολλές φορές σε εμένα, την θέληση να απαντήσουμε στο ύφος των μυνημάτων που διαγράφησαν. Άλλες φορές συγκρατούμε τον εαυτό μας άλλες όχι....

 

Άντε ρε παιδιά για τα προβλήματα της τουριστικής χιονοδρομίας θα γράψει κανείς τίποτα :?: Και σε αυτή θα γράφει κάθε δυο post MIK :?:

 

Τόση ενέργεια που ξοδέυουμε να βριζόμασταν αν την διοχετεύαμε εκεί θα κάναμε κάτι καλό :shock:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όντως το θέμα του chat είναι από τα πιο βασικά όσον αφορά το forum που θα πρέπει να συζητήσουμε στην προσεχή συνεδρίαση του ΔΣ γιατί οι γνώμες διίστανται.

Αντί για τα προβλήματα της τουριστικής χιονοδρομίας καλά είναι να κάνουμε ένα post- ψηφοφορία για το που θα κάνουμε την εκδρομή στο εξωτερικό για να αρχίσουμε να μαζεύουμε γνώμες.

 

ΥΓ. Οι τρίτωνες είναι αυτά τα μικρά "δρακάκια" που βρίσκονται στις δρακόλιμνες??? Να ξέρω γιατί εμείς παίζαμε με αυτά. Είναι σπάνια?? :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΥΓ. Οι τρίτωνες είναι αυτά τα μικρά "δρακάκια" που βρίσκονται στις δρακόλιμνες??? Να ξέρω γιατί εμείς παίζαμε με αυτά. Είναι σπάνια?? :roll:

 

…τωρα φταιω εγω βρε Πανο και Μικ να απαντησω ενδελεχως με καμια 15αριά posts και φωτογραφιες :shock: (όταν εσεις μας εχετε φουντώσει με τα ιπταμενα σας χομπυ---που ξαναθυμιζω ότι δεν ειναι σχετικά με τους ΣΚΟΠΟΥΣ του snowclub)

 

Mη δινεις σημασια φιλτατε Στάθη, στο προσεχές διοικητικό θα σου εξηγησω, με αριθμούς, διαγραμματα και χαρτες, ποσο σπανια είναι αυτα τα πλασματακια που εσεις :twisted: τυραννουσατε :twisted: τραβωντας τις ουριτσες! :shock:

 

Κ. :shock:


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειπωθηκε στο περιφημο μηνυμα αλλα αν υπηρξε βρισια,παρολο που δε θιχτηκε ο αμεσα ενδιαφερομενος(δηλ.ο Πανος),καλως εγινε και σβηστηκε.Ειναι αληθεια οτι πολλες φορες πανω στον παρορμητισμο μας και τη διαθεση για πλακα,γραφουμε "κακες λεξεις"-καλο ειναι να το σκεφτομαστε λιγο πριν. Ειναι ειλημμενη αποφαση του Δ.Σ που σε καμια περιπτωση δεν περιοριζει τη φαντασια και το λεγειν των μελων μας.

 

Τωρα το θεμα μας γιατι παλι ξεφυγαμε,ειμαι κι εγω μεσα για paintball αν και οποια ομαδα με προτιμησει ,φοβαμαι θα εχει μειονεκτημα λογω απειριας μου-επισης να κανονιστει κατι σκ λογω του οτι οι περισσοτεροι δουλευουμε(Πανουλη ακους???γιατι ολο μιλας για καθημερινες και αρχιζω και νευριαζω :P:P:P )


"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υπάρχουν κανόνες που διέπουν την λειτουργία του forum. Αν τους παρεμβαίνεις λαμβάνονται μέτρα. Ένα από αυτά τα μέτρα είναι και το σβήσιμο των Post που περιέχουν βρισιές.

Οι moderator σε όλα τα forum του κόσμου εφαρμόζουν τους κανόνες χωρίς να ενημερώνουν τον γράφοντα για το τί θα κάνουν. Ο γράφων πρέπει να έχει επίγνωση του χώρου που τον φιλοξενεί και να τηρεί τους κανόνες.

 

Οι κανόνες να ισχύουν για όλους και κάθε φορά, όχι να σβήνεται κάτι επειδή έτυχε να πέσει το μάτι του Moderator σε ένα τυχαίο post. Ανάλογη γραφή με του Σπύρου έχει χρησιμοποιηθεί και σε άλλα post, οπότε αναλογικά πρέπει να σβηστούν και αυτά.

Πραγματικά αδιαφορώ για το τι κάνουν οι moderators σε όλα τα forum του κόσμου, εμένα με νοιάζει τι γίνεται σε αυτό που γράφω εγώ. Δεν θα κάτσω επουδενί να συγκρίνω τι γίνεται αλλού με το τι γίνεται εδώ, έχω μάθει να κοιτάω μπροστά, όχι πίσω ή δίπλα μου (όπως δεν με ενδιαφέρει αν ο μέσος Έλληνας δέρνει τη γυναίκα του, αυτό δεν σημαίνει ότι θα τη δέιρω και εγώ)

 

Η γενικότερη αισθητική είναι κάτι που δεν μπορεί να περιγραφεί σε ένα κείμενο, απλά πιστεύω πως η βρισιές δεν είναι αισθητικά αποδεκτές και μάλιστα στον γραπτό λόγο. Εξάλλου και μαζί έχουμε μιλήσει σε chat και έχουμε χρησιμοποιήσει λέξεις που ίσως στο forum να διαγραφόταν.

Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.

 

Όσον αφορά τον σύλλογο και τις δυνατότητες του εάν και εφόσον δεν σου αρκούν μπορείς να κρίνεις και να κατακρίνεις. Δεν νομίζω ότι σου στέρησε κανένας αυτό το δικαίωμα.

 

Πότε αναφέρθηκα εγώ στις δυνατότητες του συλλόγου?

 

Εν θερμώ οι αντιδράσεις δείχνουν την ζωντάνια που έχουμε σαν σύνολο-σύλλογος αλλά νομίζω πως θα πρέπει να αναθεωρήσεις την στάση σου απέναντι στις υποχρεώσεις που ανέλαβε το ΔΣ για να εξελίξει έναν σύλλογο και να τον πάει παραπέρα.

 

Σωστό το εν θερμώ, η αναθεώρηση ων απόψεών μου σχετικά με τη λογοκρισία έχει δρόμο ακόμα. Με τα υπόλοιπα που κάνετε σαν ΔΣ με έχετε απόλυτα σύμφωνο (και ετοιμάζετε και πράγματα που πραγματικά με άφησαν -ευχάριστα- έκπληκτο).

 

Φιλικά

Ο κάφρος του φόρουμ

Παναγιώτης


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η λεξη λογοκρισια χτυπαει ασχημα αλλα δυστυχως στον Minimum βαθμο απαιτειται κι αυτη.

Εδω σε αλλα φορουμ που το μονο που ενδιαφερει ειναι να περναει ευχαριστα η ωρα αδιαφορωντας για την εικονα που βγαινει προς τα εξω και παλι εχουν κανονες και ορια.

Ποσο μαλλον εμεις που περα απο παρεα ειμαστε και συλλογος και μας νοιαζει πολυ αυτη η εικονα, που οταν κληθουμε να υλοποιησουμε τους στοχους που θεσαμε θα μας βοηθησει ή θα μας δυσκολεψει.

 

Καποια φορα μπορει λογω φορτου εργασιας καποιοι απο τους Moderators να μην ειδαν καποιο μηνυμα ή να το θεωρησαν οριακα αποδεκτο.

 

Υπεδειξε αυτα τα posts που λες Πανο και αν οντως εχουν βρισιες ή προσβολες θα σβηστουν κι αυτα.Ανθρωποι ειμαστε μπορει καποια στιγμη και απο εναν Moderator να διαφυγει κατι.

Αλλωστε και ο Σπυρος προς τιμην του καταλαβε οτι το μηνυμα που εστειλε ηταν λιγο ακραιο.Ενταξει επαναλαμβανω οτι ολοι το καναμε καποια στιγμη..

Και να σας πω και κατι?

2 φορες εχω διαγραψει δικο μου μηνυμα γιατι καταλαβα οτι ηταν ακραιο και το διαβασαν ελπιζω λιγοι πριν διαγραφει.

Δεν υπαρχει προθεση να αδικηθει κανεις

Share this post


Link to post
Share on other sites

πανο δεν μπορει να μην σε ενδιαφερει τι γινεται στα αλλα forum.το forum διακατεχεται απο καποιους κανονες.ποσο μαλλον αυτο το forum που ειναι ενος συλλογου και πρεπει να εχει καποιο κυρος για να μπορεσει αυριο μεθαυριο να μιλησει εδω μεσα και ενας διευθυντης χιονοδρομικου για παραδειγμα χωρις να εχει την εντυπωση οτι μιλαει σε χωριατες η' σε κολοπαιδα.δεν πρεπει μονο να ειμαστε σοβαροι αλλα και να το δειχνουμε.το μπαλακι παιρνει και εμενα που αθελα μου εχω ξεφυγει.

αλλο einai to chat και το msn που εχουμε αμεση επικοινωνια και οτι γραφουμε τα βλεπουμε μονο εμεις(και αμεσως μετα διαγραφονται) και αλλο το forum ενος συλλογου.πως του χρονου θα παρουμε εκπτωσεις απο τα χιονοδρομικα?θα πει ο αρης μπειτε στο forum να δειτε τα μελη μας και θα τρεμει μπας και ανοιξει κανενα μηνυμα ο διευθυντης και δει αυτα που γραφουμε.αλλα δεν ειναι μονο αυτο............με αυτα που γραφουμε απωθουμε και αλλα μελη καινουρια στο να παρουν μερος στις συζητησεις.

για σκεφτειτε καλυτερα αυτα που εγραψα και αν κανω λαθος απαντηστε μου.


πηγαίνω σιγά......γιατί βιάζομαι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:

 

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΣΤ ΣΤΟ FORUM ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΡΗΡΙΣΩ "ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΧΑΒΑΛΕ" ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ :!:

 

ΣΤΑ ΜΕΝ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΚΟ :!:

ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ "COOL" ΚΛΙΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ :!:

ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΜΙΚ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ "ΒΡΙΖΕΙ" ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΝ ΜΑΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΔΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΟΙΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΚΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ :!:

 

ΣΤΑ ΜΕΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ (ΠΧ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ) ΕΚΤΙΜΩ ΟΤΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ :!: ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ (ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΠΑΙΔΙΑ) ΠΛΕΟΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΤΥΛ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ, ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΣΕ ΥΨΗΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ ΜΕ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΧΙΟΝ. ΚΕΝΤΡΩΝ (ΠΧ ΜΕ ΤΟΝ Κο ΔΡΙΒΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΧΙΟΝ, ΚΕΝΤΡΟΥ ΠΗΛΙΟΥ).

ΚΑΙ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ FORUM.

ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΒΑΣΙΖΟΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΕ ΤΙΣ "ΚΩΛΟΣΑΥΡΕΣ" :P:P ΤΟΥ ΜΙΚ, ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ "ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΧΑΒΑΛΕ" :P:P ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΨΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ :!: :!: :!:

 

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΦΙΛΟΣ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΚΤΙΜΩ ΟΤΙ "ΣΗΚΩΝΕ" ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ "ΠΙΚΑΝΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ" ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΤΟΝ PANIOBANIO :!:

ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΔΕ ΔΙΕΥΘ. ΧΙΟΝ.

 

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ "ΠΙΚΑΝΤΙΚΑ" ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ FORUM ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΒΡΙΣΙΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ :!:

 

ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ Η ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ :!: :!:

ΚΑΙ ΑΥΤΟ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ :!:

 

ΜΟΝΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΥΘΗΝΤΙΚΟ :P:( :!: :!: :!:

Ο ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ( ΔΗΛ ΤΟ FORUM) ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ ΚΛΙΜΑ :(:P :!:

 

ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ, ΠΙΚΑΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗ ΠΑΝΤΑ ΘA ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ SNOWCLUB.

 

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ

ΣΠΥΡΟΣ :P


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...