Jump to content
Ntinos

Mπορειτε να με βοηθησετε λιγο παρακαλω ?

Recommended Posts

Καλημερα και Χρονια Πολλα με Υγεια πανω απο ολα.

 

Θα ειμαι τα Χριστουγεννα στο Μοναχο, και σκεφτομαι να πεταχτω για μια ημερησια καπου κοντα για λιγο snowboard.

 

Λεω να παω στο St. Johan in Tirol, ή Kitzbuhel στο που ειναι περι τα 130 με 140 χλμ μακρια.

 

Σε ποιο απο τα δυο θα μου προτεινατε ?

 

 

Ευχαριστω πολυ.

 

 

 

ΥΓ. Αν μπορουσε καποιος να μου στειλε με πμ το τηλεφωνο του Μακη, που θα ειναι ηδη στο St. Johan, θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα (μου το ειχε δωσει, αλλα καπου το εχασα)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kitzbuhel :D

 

σου εστειλα το τηλ. του Μακη


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites
να φας και παγωτό 80

:D

 

οπωσδήποτε ..την καλύτερη gelateria την εχει ενας ιταλός ..θα τον βρεις εύκολα


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tiramisu :D


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αργησα.

 

Ειμασταν το λοιπον στο Μοναχο, και ηταν να φυγουμε απο εκει μια Κυριακη για Βιεννη.

 

Επειδη ομως υπηρχε μια εντονη εσωτερικη (της συζυγου και εξωτερικη) επιθυμια για χιονοπαιγνια, αποφασισαμε να φυγουμε μια μερα νωριτερα, να μεινουμε καου κοντα σε ενα χιονοδρομικο, και να συνεχισουμε την επομενη το βραδυ για Βιεννη.

 

Ξεκινησαμε τα τηλεφωνα απο το Μοναχο να βρουμε κατι κοντα στο St. Johann μετα την πολυτιμη συμβουλη του Makis. Μετα απο καμια 10αρι τηλεφωνα, δεν υπηρχε ουτε ραντζο...

 

Η επιθυμια μας ομως ηταν τοσο μεγαλη που τελικα μας "εκατσε" και βρηκαμε στο Erpfendorf, το Der Laerchenhof, το οποιο ηταν απλα ΥΠΕΡΟΧΟ.....

Check in στα γρηγορα, και κατευθειαν στην πιστα (πολυ μικρη) 30 μετρα απο την εισοδο του ξενοδοχειου. Ενα δυωρακι ειταν οτι επρεπε για την πρωτη φετινη...

 

Την επομενη ομως, αναχωρηση στις 09:00, και σε 3 μολις χλμ, φτασαμε στο Steinplatten, οπου και "λυσσαξαμε" μεχρι νωρις το απογευμα. Λιακαδα απιστευτη, αερας 0, και θερμοκρασια στους -15 (απο οτι μας ειπαν)

 

 

(φωτο πως την ανεβαζω?)

 

 

 

 

Υγ. Αν δεν ειχα γνωρισει το φορουμ, δεν πιστευω οτι θα μου ειχε προκυψη η "λιγουρα" για σκι στην Αυστρια.....

Υγ2. Ενας μηνας εμεινε, και θα ειμαστε παλι εκει....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mα τι απαραδεκτος που ειμαι....

 

Χρωσταω την ... αναφορα.

 

Στα γρηγορα (πολυ γρηγορα ομως) περασαμε υπεροχα.....

 

Καπρουν & Σαλμπαχ/Χιντεργκλεμ.

 

 

Φετος η γυναικα μου με αφησε μονο, κανονισε ηδη για Ζολ.

 

Να δω πως θα της κανω "ρελανς" ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χεχε, το Ζολλ δεν ειχε ανοιξει (επιασε η μουρμουρα μου)..

 

Μου εκανε ομως ρελανς και ηδη απο το Σαββατο ειναι Ischgl

:-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...