Jump to content
Argentinos

Βασιλιτσα 2009

Recommended Posts

Ποια λιφτ θα ανοιξουν,εχουμε ενημερωση?

Πετροσκι?

Ανεστη ειμαι εκτος αλλιως θα ειχα δικη μου γνωμη, παντως μου ειπαν εχει λιγες πετρες αλλα εχει και μεγαλα κομματια που κανεις ανετα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υστερα απο επικοινωνια με φιλο που ειναι πανω, σε καλη κατασταση εντος πιστας(λιγα τα προβληματα και ορατα), εκτος πιστας θελει χιονι αρκετο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα, έχουμε κάποια ενημέρωση από το ΧΚ ?

Οι δρόμοι είναι ανοιχτοί ? με αλυσίδες πηγαίνει ή θα γίνει όπως χθες στο Καιμακ ?

 

Ευχαριστώ.


[img]http://i95.photobucket.com/albums/l144/starduke2k/SnowClub/SnowClubSignatureNew2.jpg[/img]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καταρχην Χρονια Πολλα! Πριν απο λιγο γυρισα απο το βουνο, πολυ χιονι, ικανοποιητικη ορατοτητα(αν και ομιχλη), αναμονη ωρα αιχμης 8λεπτα(τριπλο). Οποιος μπορεσει να παει αυριο, Τριτη, Τεταρτη οτι καλυτερο. Δρομος καθαρος, ντυθειτε καλα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει αν επωφελούμαστε έκπτωσης με την κάρτα του συλλόγου μας στην ημερήσια κάρτα στο Ε.Χ.Κ. Βασιλίτσας γιατί σκέφτομαι να ανέβω το ερχόμενο Σαββατοκύριακο. Η κάρτα θα είναι αυτή του 2008 μιας και τις καινούριες δεν τις έχουμε παραλάβει ακόμα.

 

Ευχαριστώ.


Snow to the people!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ηλια Χρονια Πολλα.Κανονικα μεχρι και περυσι τα τελευταια χρονια τα μελη με την επιδειξη της καρτας μελους ειχαν εκπτωση.Λογικα και φετος..Εκτος αν..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μολις γυρισα απο Βασιλιτσα και ειμαι εξω φρενων για την παραπληροφορηση που γινετε συστηματικα απο μερικους βαλτους περισοτερο σε αλλο φορουμ(snowreportforum) και απ' τα ιδια τα χιονιοδρομικα και θα σας πω το γιατι.

1)ΔΙΝΟΥΝ 90cm κορυφη και 60m βαση χωρις καθολου πετρες,ε λοιπον ειπα και γω να παρω το καινουργιο μου σανιδι το οποιο περιμενα πως και πως να καβαλησω με αποτελεσμα να εχω ακομη ενα σανιδι για πεταμα!!!!!!!!!!

Και δεν μιλαω για εκτος πιστας μιλαω για εντος, την πρωτη κρυαδα την εφαγα που περιμενα 20 λεπτα να κοψω καρτα και αλλα 20 για να παρω το τριπλο!

2)Κατεβαινωντας απο το τριπλο κοιταω κατω και τι να δω? πετρες πολλες πετρες και αλλες πολλες πετρες!

3)ανεβαινω στο διπλο (ΑΛΛΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΟΥΡΑ)αλλα στον τερματισμο εκει τα πραγματα ειναι ακομη χειροτερα!

4)Η κατεβασια του διπλου κρυβει περισσοτερες εκπληξεις και θορυβους απο κατω απ'την σανιδα μου που μου λενε "ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΛΟ"

5)Εκατσα αρκετη ωρα για καφε στην βαση του τριπλου και ακουσα παρα πολυ κοσμο να λεει το ιδιο "το μαμησα το σανιδη"η "τα μαμησα τα σκι"

Ε' φτανει λοιπον αυτη η κοροιδια απ'τα χιονοδρομικα μας (αυτοι που γραφουν στο φορουμ του snowreport δεν εχουν τσουλησει ποτε σε χιονι???)που δεν μας σεβονται καθολου(και τον ακριβο εξοπλισμο μας)!

 

Εχω βαλει Χ ηδη σε Πισοδερη για την συστιματικη παραπληρωφορηση!

Χ στο Καιμακ για τις καιρικες συνθηκεςκαι της τιμες του!

Χ στα πηγαδια γιατι νομιζουν οτι ειναι το zeel am see και ζητουν 16 και 20 ευρω με 20 ποντους πετροπαγοχιονο!

 

Σε δεκα χρονια θα ακουγετε ανεκδοτο το"ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ"

Και μετα αναρωτιουνται γιατι τα δινουμε στιυς Βουλγαρους!

 

Πριν 2-3 χρονια ειδα εναν γνωστο μου στον δρομο που τον εβλεπα παλια συνεχεια στα χιονοδρομικα αλλα ειχα να τον δω στα βουνα μας πανω απο δεκα χρονια και τον ρωτησα αν σταματησε και μου λεει "τρελος εισαι? αφου το αγαπω το σκι αλλα εχω χρονια να πατησω σε Ελληνικο χιονοδρομικο γιατι παω καθε χρονο Ευρωπη για 10 μερες και ξεσκιζωμαι στο σκι με τα ιδια λεφτα που θα ετρωγα εδω ειτε σε βενζηνες (550 χιλιομετρα εκανα σημερα=55 ευρω βενζηνες διοδια) ειτε σε διαμονη!

Και μου ειπε οτι θα δεις οτι και συ θα πεις καποια μερα ρε αι'συχτιρ!

Ε'λοιπον αυτη η μερα εφτασε πολυ κοντα!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κριμα για το σανιδι σου φιλε :(

 

Δυστυχως και για να πουμε του στραβου το δικιο, το S/R δημοσιευει τα υψη χιονιου που του δινονται απο τα ΧΚ. Αυτα ειναι υπευθυνα για τη σωστη πληροφορηση (και δυστυχως και για την παραπληροφορηση) των πελατων τους. Εχω ακουσει το επιχειρημα οτι το S/R θα επρεπε να διασταυρωνει τις πληροφοριες, αλλα πως; Και ας πουμε οτι 'πιασαν ενα ΧΚ στα πρασσα' <_< να λεει παραμυθια και τους 10 ποντους να τους κανει 60. Τι θα κανουν; Θα του κοψουν την ενημερωση; Ετσι σε μια σαιζον θα ειχαν επαφη μονο με 3 ΧΚ. :rolleyes:

 

Το καλυτερο που εχουμε να κανουμε, σαν μελη φορουμ, ειναι να δινουμε οσο πιο αντικειμενικα γινεται τις εμπειριες μας, ωστε να μην την παταμε και οι υπολοιποι.

 

Παντως εχε υπ' οψιν, οτι τα περισσοτερα 'τραυματα' επισκευαζονται σχεδον τελεια, εκτος αν εχει αρπαξει η λαμα, η εχει σπασει το fiberglass. Καλη αναρρωση στο σανιδακι σου και καλες κατεβασιες με περισσοτερο χιονι απο κατω του ;)

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites
1)ΔΙΝΟΥΝ 90cm κορυφη και 60m βαση χωρις καθολου πετρες,ε λοιπον ειπα και γω να παρω το καινουργιο μου σανιδι το οποιο περιμενα πως και πως να καβαλησω με αποτελεσμα να εχω ακομη ενα σανιδι για πεταμα!!!!!!!!!!

Και δεν μιλαω για εκτος πιστας μιλαω για εντος, την πρωτη κρυαδα την εφαγα που περιμενα 20 λεπτα να κοψω καρτα και αλλα 20 για να παρω το τριπλο!

2)Κατεβαινωντας απο το τριπλο κοιταω κατω και τι να δω? πετρες πολλες πετρες και αλλες πολλες πετρες!

3)ανεβαινω στο διπλο (ΑΛΛΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΟΥΡΑ)αλλα στον τερματισμο εκει τα πραγματα ειναι ακομη χειροτερα!

 

Εγώ ήμουν πάνω χτες(29/12) και περιορίστηκα στο τριπλό, στο οποίο είδα λίγες πέτρες στη βάση τις οποίες όμως απεφευγε κανείς εύκολα.Ψηλά το χιόνι ήταν πολύ και καλό, ενώ τα πέδιλά μου δεν απέκτησαν κανένα νέο σημάδι.

Δεν ξέρω αν έχασε χιόνι σήμερα το ΧΚ, πάντως χτες ήταν καλά, ενώ η πίστα θα μπορούσε να είχε πατηθεί και καλύτερα.Τα 20λεπτα ίσχυαν και χτες καθώς ο κόσμος ήταν πολύς.

(Ηλία Αδάμ μη με ρωτήσεις για την έκπτωση ,δεν ρώτησα καν από τη βιασύνη μου να πάρω την κάρτα και να τσουλήσω) :rolleyes: .

Να ευχαριστήσω δημοσίως και την Αναστασία από τη σχολή σκι, για το εξαιρετικό μάθημα που έκανε στους μικρούς <_<


Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και ειναι λυση ρε παιδια να περιμενεις 20 λεπτα +αλλα 10-15 για να ανεβεις με το τριπλο για να κατεβεις σε 40-60 δευτερολεπτα?

Στο τριπλο ειχε τις λιγοτερες πετρες,αλλα αυτο που ηταν απαραδεκτο ηταν οτι στο σπιτακι που κατεβαινεις απο την καρεκλα ειχε αρκετες και αφου του εκανα παρατηρηση μετα πηρε το φτυαρι και ερηξε 5-6 φτυαριες!

 

Και στο διπλο ειχε πολυ περισοτερες στο σημειο που αφηνες την καρεκλα αλλα εκει δεν ερηξαν τιποτα!

Χοργια οτι ηταν χαλιμαυρο πατημενες!

Φανταζεστε για να ειναι ολη η Αθηνα επανω σημερα( που υποτιθετε οτι ειναι εργασιμη μερα)

και να λενε οτι ειναι ισως το καλυτερο και πιο ομορφο χιονοδρομικο της Ελλαδας σε τι τραγικη κατασταση ειναι τα Ελληνικα χιονοδρομικα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

να προσθεθει πως εκτος απο το υψος χιονιου αρχισαν να κανουν και τα "κολπα" του πισοδεριου δινοντας ανοιχτες πιστες ενω ειναι κλειστες. (βλ 28/12 διπλο).


K2 ApAChE FoR ThE WiN !

 

 

εν τουτο ΠΟΥΔΡΑ!

ApacheRecon08.jpg

 

 

 

powered by:linux_inside1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χτες ημουν και γω πανω αλλα δεν μπορεσα να γραψω δυο λογια.

1)Εχει πολυ κοσμο, στο τριπλο ειναι καλα, στο διπλο χαλια και στο συρομενο "τρωγεται"

2)Η συνδετικη απο συρομενο για διπλο τα τελευταια 200 μετρα ειναι "ναρκοπεδιο"

3)Μιγδανης και Τυμφαια αν δεν ριξει 1 μετρο χιονι ακομα δεν ανοιγουν με τιποτα.

Γενικα χρειαζεται αρκετο χιονι για να λειτουργησει ολο το χιονοδρομικο και χωρις προβληματα

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=...4dL&u=ejOnm

 

http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=...4dL&u=ejOnm

 

http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=...4dL&u=ejOnm

 

Απλά σου ανέβασα 3 θέματα από το forum του snowreport...μπορείς να τα διαβάσεις από την αρχή μέχρι το τέλος..και να δεις αν λέμε για προσοχή, για πέτρες σε πολλά σημεία και αν αναφέραμε αν δούλευαν ή όχι τα λιφτ καθώς επίσης για το ότι λέγαμε να χρησιμοποιούμε τον παλιό μας εξοπλισμό τώρα στην αρχή.

 

Αν εσύ δεν είσαι σε θέση να τα διαβάσεις δεν σου φταίει κανένας.. και ούτε σε αναγκάζει κανείς να τα διαβάσεις...Αλλά βέβαια αν ενδιαφερόσουν μπορούσες να ρωτήσεις κάποιον από εμάς που ανεβήκαμε για το τι ακριβώς παίζει στο χ.κ.β θα μπορούσαμε να σου το πούμε και οι ίδιοι .

 

Για όλα τα υπόλοιπα πάντως θα συμφωνήσω μαζί σου για τα λιφτ παράδειγμα όπως και για τις ποσότητες εν μέρει(εγώ λέω πως λένε λάθος την βάση) ,όσο για την έξοδο από το διπλό δεν έχει ποτέ χιόνι και μετράνε ακριβός κάτω απο το διπλό η δίπλα που το χιόνι μένει και δεν το πέρνει ο αέρας, έτσι ακόμα και Φεβρουάριο να πας στην κορυφή (όπως βγαίνεις από τα λιφτ) δεν έχει χιόνι.

 

Όσο για τα ελληνικά χιονοδρομικά κέντρα τα προβλήματα είναι ορατά και κανείς δεν τα αμφισβητεί..

Αλλά τι περιμένεις αφού έχουν να κάνουν με κομματικά θέματα και γενικά το δημόσιο από ότι φαίνεται ποσώς το ενδιαφέρει να πάνε μπροστά τα χιονοδρομικά κέντρα και ασχολούνται με ομόλογα, με οικόπεδα κλπ


Just Do It

Snowboard Season 2οο9

dsc00570ek0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μολις γυρισα απο Βασιλιτσα και ειμαι εξω φρενων για την παραπληροφορηση που γινετε συστηματικα απο μερικους βαλτους περισοτερο σε αλλο φορουμ(snowreportforum) και απ' τα ιδια τα χιονιοδρομικα και θα σας πω το γιατι.

 

Επίσης ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΛΑ πως μιλάς για εμάς που γράφουμε στα φόρουμ. Όσο για τους βαλτούς μάθε πρώτα ποίοι είναι αυτοί οι βαλτοί που λες και μετά μίλησε για αυτούς.. μιας και αν προσέξεις στο φορουμ τα περισσότερα άτομα που λες είναι από Αθήνα και από άλλα μέρη της Ελλάδας που καμιά σχέση με το ΧΚΒ έχουν... Τώρα αυτοί οι γραφίστες, γιατροί, φοιτητές ,μαρμαράδες κλπ να σε παραπληροφορούν για να κερδίζει το χιονοδρομικό κέντρο δεν το καταλαβαίνω..

Από όλους αυτούς θα μπορούσα να είχα εγώ κάποιο κέρδος να έρθεις και να μου αφήσεις τα λεφτά σου που μένω Γρεβενά όμως όποτε έρθεις Γρεβενά έλα να σε κεράσω καφε στο DVD CLUB μου.. που καμιά σχέση έχει με το ΧΚΒ και ούτε με πληρώνει κανείς να γράφω ούτε εδώ ούτε στο snowreport και επίσης δεν απαιτώ από κανένα να με πιστέψει..

Edited by DimisZ..

Just Do It

Snowboard Season 2οο9

dsc00570ek0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ηθελα να προσθεσω οτι ο DimisZ θιγει ενα πολυ σωστο σημειο. Σε καθε χιονοδρομικο, υπαρχουν παιδια, μελη του φορουμ αλλα πολλες φορες και του Συλλογου τα οποια ειναι τακτικοι πελατες και προσφερουν καλη και ανεπηρεαστη ενημερωση. Δυστυχως, δεν μπορουμε να βαλουμε ταμπελλες στο αβαταρ τους 'Πληροφοριοδοτης ΧΚ... (εμπιστος)'. Μενει σ'εμας, τους αναγνωστες του φορουμ, να ξεχωρισουμε τους αξιοπιστους και να δινουμε βαση σ'αυτα που λενε. Ουτως η αλλως, ετσι δενομαστε σαν παρεα, ιντερνετικα στην αρχη και στο βουνο αργοτερα.

 

Ειναι ενα κομματι απο την εμπειρια μας στην... ιντερνετικη χιονοδρομια. :rolleyes: Ας το εκμεταλλευτουμε, οχι μονο για την πληροφορηση, αλλα και για την καλη παρεα. Ποτε δεν μπορει να εχεις αρκετους φιλους και φιλες! :P

 

Φιλικα :)

 

ΜακηςΜ

 

ΥΓ: Παρακαλω να μην γραφετε γενικα υποτιμητικα σχολια για το ...αλλο φορουμ (ΣΡ). Αν εχετε κατι συγκεκριμενο, εχει καλως, πολλοι απο μας γραφουμε και στα δυο φορουμ και πολλα μελη μας εχουν κατασταλαξει εδω, αφου περασαν απο κει... :D Δεν ειναι σωστο, το ΣΡ εχει μακροχρονη ιστορια και μην ξεχνατε οτι το σπιτι μας ηταν εκει πριν αποκτησουμε ιδιοκτητο οικημα :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Επίσης ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΛΑ πως μιλάς για εμάς που γράφουμε στα φόρουμ. Όσο για τους βαλτούς μάθε πρώτα ποίοι είναι αυτοί οι βαλτοί που λες και μετά μίλησε για αυτούς.. μιας και αν προσέξεις στο φορουμ τα περισσότερα άτομα που λες είναι από Αθήνα και από άλλα μέρη της Ελλάδας που καμιά σχέση με το ΧΚΒ έχουν... Τώρα αυτοί οι γραφίστες, γιατροί, φοιτητές ,μαρμαράδες κλπ να σε παραπληροφορούν για να κερδίζει το χιονοδρομικό κέντρο δεν το καταλαβαίνω..

Από όλους αυτούς θα μπορούσα να είχα εγώ κάποιο κέρδος να έρθεις και να μου αφήσεις τα λεφτά σου που μένω Γρεβενά όμως όποτε έρθεις Γρεβενά έλα να σε κεράσω καφε στο DVD CLUB μου.. που καμιά σχέση έχει με το ΧΚΒ και ούτε με πληρώνει κανείς να γράφω ούτε εδώ ούτε στο snowreport και επίσης δεν απαιτώ από κανένα να με πιστέψει..

 

Τι το γραφεις το ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΛΑ για να με φοβησεις?

Η αναφερθηκα σ'εσενα συγκεκριμενα?

Για δες την φωτο εδω http://forum.snowreport.gr/forum_posts.asp...38&PN=5,που σιγουρα την εχεις δει γιατι την σχολιασες με το "Εμείς ρε παιδιά δεν σας φτιάχνουμε!!Απλά σαν δείχνουμε τι γίνεται στη Βασιλίτσα"

Τα φορουμ εχουν σκοπο να ανταλλασουμε πληροφοριες και πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να γραφουμε ψεματα η υπερβολες γιατι ταλαιπωρειτε κοσμος και να παθαινουν ζημια(υλικη και σωματικη)!

Δηλ. αν βαλω ενα μαγιο και βγαλω μερικες φωτος στην παραλια ενω εχει -4 βαθμους εξω και τις πλασαρω στο internet μπας και τσιμπισει κανας τουριστας απο του διαολου την μανα που δεν ξερει τη παιζει στην Χαλκιδικη τετοια εποχη,δεν θα ειμαι πολυ μ@λ@κ@ς?

Edited by valsam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι αυτό είπα αλλά δεν βλέπω κάποια παραπληροφόρηση σε αυτό που λες.Αυτό που γράφω εκεί είναι απλό..

Το ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΛΑ το γράφω γιατί όταν μιλάς για τους βαλτούς αναφέρεσαι σε άτομα που έχω γνωρίσει μέσα από το φόρουμ και τους θεωρώ φίλους και ακόμα και άλλα που δεν έχω γνωρίσει όμως όταν τους φέρει ο δρόμος στο βουνό απλά ενημερώνουν..

Τα είδες τα ποστ που σου είπα.. Έλεγε κάποιος από εμάς ότι έχει πολύ χιόνι και δεν έχει ούτε μια πέτρα???

Μπορείς τουλάχιστον να μιλάς για παραπληροφόρηση από συγκεκριμένα άτομα..


Just Do It

Snowboard Season 2οο9

dsc00570ek0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βασιλίτσα 30-12-08

 

dsc00976gq7.jpg

w640.png

 

dsc00977ck8.jpg

w640.png

 

dsc00980kp7.jpg

w640.png

Edited by DimisZ..

Just Do It

Snowboard Season 2οο9

dsc00570ek0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τι το γραφεις το ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΛΑ για να με φοβησεις?

Η αναφερθηκα σ'εσενα συγκεκριμενα?

Για δες την φωτο εδω http://forum.snowreport.gr/forum_posts.asp...38&PN=5,που σιγουρα την εχεις δει γιατι την σχολιασες με το "Εμείς ρε παιδιά δεν σας φτιάχνουμε!!Απλά σαν δείχνουμε τι γίνεται στη Βασιλίτσα"

Τα φορουμ εχουν σκοπο να ανταλλασουμε πληροφοριες και πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να γραφουμε ψεματα η υπερβολες γιατι ταλαιπωρειτε κοσμος και να παθαινουν ζημια(υλικη και σωματικη)!

Δηλ. αν βαλω ενα μαγιο και βγαλω μερικες φωτος στην παραλια ενω εχει -4 βαθμους εξω και τις πλασαρω στο internet μπας και τσιμπισει κανας τουριστας απο του διαολου την μανα που δεν ξερει τη παιζει στην Χαλκιδικη τετοια εποχη,δεν θα ειμαι πολυ μ@λ@κ@ς?

Ψέματα και υπερβολές δεν γράφει κανένας αν ρίξεις μια ματιά στο forum που υπέδειξες όλοι λέμε ότι το βουνό παρά το αρκετό χιόνι που έχει χρειάζεται και άλλο γιατί έχει πολλές πέτρες...για αυτό καλά είναι να μην προσβάλεις κανέναν...καλή χρονιά να έχουμε και χιόνια πολλά!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic...

 

Παιδες νομιζω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο να συνεχισετε τις οποιες διαφωνιες εχετε

σε αλλα (εξισου αγαπητα) forum.

 

Ας κοιταξουμε την ουσια, και την οποια ενημερωση μπορειτε να μας προσφερετε.

Το ποσο αντικειμενικη ειναι αυτη ειναι κατι υποκειμενικο για το καθενα μας,

και σιγουρα κρινετε με τον καιρο.

 

Sorry για το off topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φιλε Valsam εχουν δικιο τα παιδια. Αν και συμφωνω σε πολλα απο αυτα που ανεφερες πιο πανω, ησουν πολυ εριστικος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εαν διαβασετε καλλα λεω'ΜΕΡΙΚΟΙ"!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και αν ειναι ετσι οπως τα λετε γιατι καποιως Horche σ'αυτην την σελιδα http://forum.snowreport.gr/forum_posts.asp...=18038&PN=6 σας την λεει!

Προφανος απ'οτι βλεπω ο Horche ειναι απ'τον Βολο και την πατησε σαν και'μενα!

Γιατι και γω τοτε πηγα !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εαν διαβασετε καλλα λεω'ΜΕΡΙΚΟΙ"!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και αν ειναι ετσι οπως τα λετε γιατι καποιως Horche σ'αυτην την σελιδα http://forum.snowreport.gr/forum_posts.asp...=18038&PN=6 σας την λεει!

Προφανος απ'οτι βλεπω ο Horche ειναι απ'τον Βολο και την πατησε σαν και'μενα!

Γιατι και γω τοτε πηγα !

Φιλε επισκεπτη "valsam",εχω την εντυπωση οτι σου διαφευγει κατι παρα πολυ σοβαρο,αυτο το φορουμ που σε ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ανηκει στον

Ελληνικο Συλλογο Τουριστικης Χιονοδρομιας και καμμια μα καμμια σχεση εχει με τον site που αναφερεις πιο πανω!!!!!!

Εαν δεν σου αρεσει η φιλοξενια μας φιλε μου τοτε μπορεις να πληροφορησε για τα παντα απο το αλλο site,αλλιως οφειλεις να σεβεσε

τους κανονισμους που σιγουρα διαβασες πριν γραφτεις εδω.

Καλη χρονια σου ευχομαι και συντομα μελος στον ΕΣΤΟΥΧ,εχουμε αναγκη ολων τις φωνες ,τις σκεψης ,τις ιδεες ,αλλα παντα με σεβασμο

στον απεναντι μας!!!!!!!!!!!!!!!! :(


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΔΕΝ θα μεταφέρουμε τους καυγάδες από άλλα fora εδώ. Αν είναι δυνατόν δηλαδή. :(

 

Θα συνεχίζουμε αυτό που κάνουμε καλύτερα από κάθε άλλον, την ενημέρωση και την αξιολόγηση για τα χιονοδρομικά μέσω των εμπειριών των ίδιων των χιονοδρόμων που τα επισκέπτονται.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • При сильном затоплении водой следует немедленно разобрать пол из ламината, дабы предотвратить впитывание панелями влаги. Ламинат имеет защитный слой с двух сторон панели, однако же, его торцы не всегда бывают надежно защищены от влаги. Именно поэтому рекомендуется использовать герметик для пола при укладке покрытия. Он не склеивает соседние панели, но предохраняет торцы от воздействия сырости Blog
    • Νέα τιμή 180€
    • To σκι στην Ελλάδα είναι πια βέβαιο ότι βασίζεται σε παραπληροφόρηση και σε "θρύλους" που κυκλοφορούν. Πολύ σωστά γράφτηκε ότι είμαστε σε επίπεδο Δημοτικού σταθμού σαν χιονοδρομικά. Με την παραπληροφόρηση που υπάρχει τι να κάνουν και οι καημένοι οι χιονοδρόμοι? Άλλωστε έκατσε κανείς να τους μάθει χιονοδρομική παιδεία? Έκατσαν μόνοι τους? Γενικά σε αυτή τη χώρα υπάρχει ορθολογική φωνή και συνολικός σχεδιασμός πάνω σε κάτι? Για όποιον θέλει να διαβάσει ιδού επισήμως τα νέα του χιονοδρομικού και επισήμως και μέσα από τη βουλή. Σχεδόν 100% ψέματα. https://iparnassos.gr/2024/03/i-etad-ypevale-aitima-eksygchronismou-tou-irakli-sto-tameio-anakampsis/?fbclid=IwAR2-iVfLWVwYvszEg5Hu788np7iC_-lvJVu_wzyDu5NxfyONesxnbaOTwH4_aem_AdtwiajTFasz6xd93s-XwD_Q_2mIZRrxSKgvvwySHq_5wXD-6hEf6CWVDEvhCfvV-_-rqE7oNBLxK00e859k7Iye https://parnassos-ski.gr/me-ameioto-rythmo-synechizetai-i-proetoimasia-gia-ti-leitoyrgia-kai-tin-anavathmisi-toy-chionodromikoy-kentroy-parnassoy/ Η Βουλή των Ελλήνων, τα ΕΤΑΔ και ο κάθε διακινητής "θρύλων" λένε ψέματα στη μούρη μας. Όταν ιδρύθηκε ο Σύλλογος είχε σαν στόχο την παραπληροφόρηση να την μετατρέψει σε πληροφορία στο forum. 20 χρόνια μετά μας έφαγαν τα social media, οι "δημοσιογράφοι" και η παραπληροφόρηση όσο και να γράφεις επιχειρήματα κερδίζει. Το "μικρό" τεχνητό του Παρνασσού, εφικτότατο. Δεν απέδειξε ότι είναι απαραίτητο? Μα είναι τόσο χαζά όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου? Κανένας δεν διαφωνεί να γίνει το σέρβις στον Ηρακλή. Τα ΕΤΑΔ θα το κάνουν? Κανένας δεν διαφωνεί ότι καλό θα ήταν να μπει λιφτ στα Άνω Κελλάρια. Χρονοδιάγραμμα? Για να σε προλάβω, πολύ αισιόδοξα το 2030. Ξεκίνησαν την αδειοδότηση? Από την άλλη τι να πει κανείς για την μπανανία που ζούμε
    • Η τεχνίτη χιονωση στον Παρνασσό ειναι ποιο δύσκολο  να γίνει απ ότι να μπει νέο λιφτ στα άνω κελάρια η ακόμα καλύτερα να βρουν τα χρήματα για να γίνει το service στον Ηρακλή  ανάποδα έχετε ξεκινήσει  από την άλλη τι να πεις για την  μπανανία που ζούμε 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. elgeo
      elgeo
      (45 years old)
    2. popitsi
      popitsi
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,307
    • Total Posts
      460,687
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,477
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Charefaf
    Joined
×
×
  • Create New...