Jump to content
Sign in to follow this  
ΣΤΧ

Επιστολη Σε Χιονοδρομικα Κεντρα

Recommended Posts

Ο σύλλογος στο πλαίσιο επικοινωνίας με τα χιονοδρομικά κέντρα και εν όψει της νέας χρονιάς έστειλε την κάτωθι επιστολή.

Αξιότιμοι κύριοι,

Σε συνέχεια της τηλεφωνικής μας επικοινωνίας επιβεβαιώνουμε ότι για την χιονοδρομική περίοδο 2018/2019 υπεύθυνος επικοινωνίας του Συλλόγου μας για το χιονοδρομικό σας είναι ο κος Κωνσταντίνος Κιουτούσκας και σε συνεργασία με τον υπεύθυνο της Ο.Ε. Χιονοδρομίας κο Ζιώτη Μιχάλη θα συντονίσουν την προσπάθεια του Συλλλόγου μας για συνεργασία με το χιονοδρομικό σας κέντρο, τους εμπλεκόμενους φορείς και τους χιονοδρόμους.

Θα θέλαμε να σας συγχαρούμε για την περυσινή λειτουργία παρά τις δύσκολες οικονομικές συνθήκες και να σας διαβεβαιώσουμε πως ο Σύλλογος μας θα σταθεί αρωγός σε

κάθε προσπάθεια σας που θα βελτιώσει το χιονοδρομικό προϊόν καθώς και να επεκταθεί ο μεταξύ μας διάλογος για όλα τα ζητήματα που θα μπορούσαν να βοηθήσουν και το χιονοδρομικό αλλά και τους χιονοδρόμους.

Στα πλαίσια της προσπάθειας μας για την ασφαλή λειτουργία των χιονοδρομικών κέντρων της χώρας μας, επιθυμούμε να ενημερώσουμε τα μέλη του συλλόγου μας, σχετικά με την πραγματοποίηση της ετήσιας συντήρησης του εξοπλισμού (αναβατήρες, μηχανήματα διάστρωσης) και των πιστών του χ/κ σας (χωματουργικά, σήμανση) καθώς και για τα πλάνα διαφήμισης, λειτουργίας και αναβάθμισης των υπηρεσιών του χιονοδρομικού για την επόμενη χρονιά.

Θα ήταν χρήσιμη για εμάς μία ενημέρωση από την πλευρά σας, όπως επίσης και η επισήμανση τυχόντων προβλημάτων στα οποία θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε.

Τέλος θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε και να ζητήσουμε την συμμετοχή και την υποστήριξη σας στην Ημερίδα που θα διοργανώσει ο Σύλλογος μας σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας με θέμα "Χιονοδρομία μια ξεχασμένη πηγή ανάπτυξης με μεγάλες δυνατότητες" όπου θα προσκαλέσει τα χιονοδρομικά και όλους τους εμπλεκόμενους φορείς σε διάλογο για όλα τα ζητήματα που αποτελούν τροχοπέδη στην ανάπτυξη της χιονοδρομίας.

Με εκτίμηση

Ο Πρόεδρος

Τσαντίλας Πέτρος

Στοιχεία Επικοινωνίας

Κινητό: 6937658057

e-mail: Info@snowclub.gr

• Like 5

Sign in to follow this  

• Τελικα μετα απο περιπου 8 χρονια ηρθε η ωρα να αποχωριστω τις αγαπημενες μου vans aura....δυστυχως δεν αντεχουν αλλο οσες εγχειρησεις κ αν τις εκανα το ερωτημα μου ειναι... το mondo ειναι 28 και κατι ψιλα βαση της εταιρειας (ride) πρεπει να παρω 43 σε νουμερο EU...πηρα το 43 τις δοκιμασα σπιτι...οκ, οταν περπαταω τα δαχτυλα βρισκουν μπροστα λιγο, αλλα οταν εισαι στην σωστη σταση δεν βρισκει τιποτα...η μποτα αγκαλιαζει το ποδι τελεια δεν μπορω να πω αλλα την αισθανομαι καπως στενη...οχι σε βαθμο που να πεις οτι ειναι μικρο το νουμερο αλλα στενη εως καπως λιγο ενοχλητικα στενη στο μαγαζι ειπανε οτι το εσωτερικο σιγα σιγα θα παρει το σχημα του ποδιου κ θα ειναι ενα κλικ πιο ανετη το ερωημα...να παρω το 43,5? με το ρισκο μετα απο 10/15 φορες να μου ειναι ενα κλικ φαρδια κ να σφιγγω κ να ξανασφιγγω? (να σημειωθει οτι 10/15 φορες κανω μια σαιζον, οποτε δεν θελω μετα απο ενα χρονο να ξαναψαχνω) να κατσω στο 43? υπαρχει το ενδεχομενο να ανοιξει ενα κλικ κ να εινια σχεδον τελεια...αλλα φοβαμια μηπως δεν ανοιξει οσο πρεπει κ τελικα μου ειναι καπως "μικρες"
    • Για Fischer σίγουρα επίσημες εισαγωγές από την RTM Helmos στα Καλάβρυτα (μιλάς με τον Αλέξη) και πιο ιδιωτικά ο Θάνος Φλώρος (snowhow). Ορισμένα μοντέλα φτάνουν από εκεί και στο Avalanche στην Αράχωβα (Στάθης). Για Atomic δεν ξέρω περί "επίσημης" αντιπροσωπείας, αλλά θα βρεις πράγματα της εταιρείας στην Αμφίκλεια, στο Extreme Ski.
    • Καλησπέρα,  Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση και τις πληροφορίες!!! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν αντιπρόσωποι atomic και fischer και ποιοι είναι?   Έχω βρει ήδη salomon, nordica και dalbello αλλά θέλω να έχω όσο το δυνατό περισσότερο τις επιλογές μου.  
    • The legend of professional skiers customizing and modifying their ski boots is finally exposed. Their secrets are divulged to show you that they do in fact modify their ski boots, quite extensively in fact. In this episode, some of the thoughts behind the mods, the successes and failures, and concepts are shown behind this boot mod process as a full process of testing new concepts in a Salmon X/Alp ski boot is shown. Disclaimer: Do not modify your boots yourself! It is dangerous, expensive and can often fail leading to injury or death. This episode is for entertainment purposes only. Again, do not try this at home.      
    • Τα βράχια στη Στύγα έχουν γίνει ισάδι. 'Ετσ όλο το χειμώνα δεν έγινε ποτέ. Απίστευτο
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

1. Blue hunter
      Blue hunter
      (57 years old)