Jump to content

Recommended Posts

Καλησπερα.
Χαζευοντας σε διαφορα site επεσα τυχαια πανω σε αυτο   και μου εκανε "κλικ" η τιμη του.
Σκοπο να αγορασω πεδιλα δεν ειχα ,εκτος αν εβρισκα κανενα μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση και τιμη,
αφου βολευομαι με τα νοικιαρικα τις λιγες,τα τελευταια χρονια, φορες το χρονο που ανεβαινω στο βουνο (5 πανω κατω).
Τι λενε οι πιο εμπειροι στον εξοπλισμο  ; Θα αξιζε μια τετοια αγορα ; Επισης σε τι υψος 169 ή 176 ;
Απο το site εχει κανεις εμπειρια ; Δεν εχω ξανακανει αγορα απο το εξωτερικο και κανω καποιες δευτερες σκεψεις.

189 υψος 83 κιλα ,ποδια σε καλη κατασταση λογο δουλειας
Επιπεδο    Ανετα 6 δυσκολα 7 

Ευχαριστω

Μια χαρά σου είναι. Σε 1.76 εννοείται, τουλάχιστον.

Πάρτο, άστα τα νοικιάρικα. Θα δεις μεγάλη διαφορά..

Μίλα και με κανένα μαγαζί Ελλάδα για κάτι αντίστοιχο. Σίγουρα θα βρεις κάτι Ελλάδα! Μίλα και με τους χορηγούς μας ;)

Edited by sbird
  • Like 2
  • Thanks 1

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• Και ναι και όχι. Το καλύτερο είναι πάντα ακριβότερο, φυσικό είναι, το θέμα είναι πόσο ακριβότερα και πόσο καλύτερα. Φέτος, εγώ έμεινα στο Tasch. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μα καθόλου και το ίδιο κατάλαβα και για τους υπόλοιπους συγκατοίκους. Πληρώσαμε το φτηνότερο ταξίδι στις Άλπεις των τελευταίων 5 ετών (όχι αθροιστικά). Μέναμε σε ξενοδοχείο, μεγάλο δωμάτιο, καλό έως πολύ καλό φαγητό, πάρα πολύ καλό πρωινό (από τα καλύτερα), καθαρό...... Δεν πήγαμε να πλύνουμε πιάτα, ούτε να καθαρίζουμε, ούτε να στρώνουμε τα κρεβάτια μας.  Για σκί πήγαμε, από το πρωί μέχρι τις 16.45 που κατεβαίναμε. Δεν μας έλειψε τίποτα. Την πρώτη μέρα "ταλαιπωρηθήκαμε" για να βρούμε τα πατήματα μας (που να αφήνουμε τα σκι στο Zermatt, κλπ, κλπ). Από το κέντρο του χωριού ήμασταν 15 λεπτά μακρυά. 12 λεπτά το τρένο, 1 λεπτό να πάω στον σταθμό από το ξενοδοχείο και 2 λεπτά περιθώριο προ αναχώρησης του γνωστού δρομολογίου. Οι άλλοι από το ξενοδοχείο τους, ήταν 7-8 λεπτά με ταχύ βάδισμα. Και δεν είδα να κάνουν περισσότερες βόλτες, 2-3 φορές που πήγα να τους δω οι μισοί είχαν πάει ήδη για ύπνο και οι υπόλοιποι ετοιμαζόντουσαν για ύπνο. Να σου βάλω ότι χάναμε 15-20 λεπτά κάθε μέρα; Πιθανώς. Αλλά ειδικά φέτος, ΠΗΓΑΜΕ ΦΤΗΝΑ. Όχι σε σχέση με Zermatt, αλλά σε σχέση με Άλπεις.
    • Το έχει στρώσει ήδη στα Κελλάρια, άνοιγμα για summer ski απο την άλλη βδομαδα;    
    • Μέτρια χρονιά αν και με έξυπνο προγραμματισμό (όταν ήταν εφικτός λόγω δουλειάς) και αρκετή δόση τύχης (λόγω καιρού και χιονοδρομικού) βγήκαν 11 μέρες στον Παρνασσό. Δύο ή τρεις καταβάσεις Σαχάρας και λουκι Δία τον Μάρτιο και κερασάκι στην τούρτα το Freeride World Qualifiers στις 13/3 που ήταν και η τελευταία μέρα λειτουργίας!  Αν μου είχε κάτσει ο καιρός στο Καρπενήσι θα είχα και 2 μέρες παραπάνω αλλά χαλάλι.. (τότε σκεφτόμουν έχω 2 μήνες ακόμα χαχα που να ήξερα...) Παραδόξως φέτος δοκίμασα να κολλάω δυο μέρες σερί και θεωρώ λειτούργησε καλύτερα από πλευράς κόστους και κόπωσης. Στα θετικά της σεζόν ότι φόρεσα φώκιες μια δυο φορές έστω και αν ήταν απλά για να γλιτώσω περπάτημα σε περιφερειακή και από κάτω της, για την δοκιμή περισσότερο δηλαδή!   Χρήστο αφιερωμένη η φωτό για την Σαχάρα που έχασες, του χρόνου με υγεία!
    • @vangelis_k : εύγε νεαρέ !!  Ετσι μου ´ρχεται να αρχίσω να κάνω σκέψεις μήπως και σε προτείνω για μέλος στο skiclub !  😏
    • αν πατε αποφυγετε να μεινετε αλλου εκτος saalbach hinterglemm αν μεινεις απο την αλλη πλευρα (Fieberbrunn Leogang) τρως μια σχετικη πικρα στο πηγαινε ελα στα συνδετικα λιφτ ....
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

1. giannis-ski
      giannis-ski
      (58 years old)
    2. Teofila01
      Teofila01
      (37 years old)