Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Χαιρετίσματα από Αγριόλευκες Πηλίου

Recommended Posts

Guest

Αγαπητοί φίλοι,

-εξοικιώθηκα καθυστερήμενα με το forum του snowclub.gr

(ήμουν πιο εξοικιωμένος με το snowreport.gr).

-γνώρισα αρκετούς απο εσάς στο Χιονοδρομικό Κέντρο Πηλίου το τελευταίο Σαββατοκύριακο 13,14/03/2004

-χαίρομαι που οργανονώσαστε και διεκδικείτε καλύτερη ποιότητα παρεχομένων υπηρεσιών απο τα ΧΚ. Αυτός ο στόχος είναι κοινός !

-Ως Χ.Κ χαιρόμαστε να σας φιλοξενούμε και να προσπαθούμε να ελαχιστοποιούμε ή να απομυθοποιούμε τα προβλήματα.

Εύχομαι καλή 'Ανοιξη

και θα τα ξαναπούμε

Πάνος Δρίβας

Διευθυντής ΧΚΠηλίου

Κύριε Δρίβα,

Όλα καλά και ωραία, αλλά αυτό το «Καλή Άνοιξη» δεν το αφήνατε για λίγο αργότερα (μετά από κανένα μήνα ας πούμε). Κατά τα άλλα σας έχω στείλει και εγγράφως τις εντυπώσεις μου και ευχαρίστως ξαναέρχομαι στο χ.κ. σας.

Ευχαριστώ. ΑΛΕΞΗΣ. ΑΡΓΟΣ.

Είναι δεδομένη η έκπληξη και χαρά που μας κάνει να έχουμε έναν από τους πλέον δραστήριους εκπροσώπους χιονοδρομικού της χώρας μας, σε ανοιχτό διάλογο με κάθε ‘αφιλοκερδή’ προσπάθεια του Συλλόγου μας, στην βελτίωση της τουριστικής χιονοδρομίας (τακτικής και μη τακτικής).

Είναι δε αξιοσημείωτο ότι ένας τεχνοκράτης Δ/ντης χιονοδρομικού αντιλαμβάνεται τα εύκολα και δύσκολα του χώρου του με παρόμοιες του πελάτη διαθέσεις, διαβλέποντας ευκολότερα την περιοχή προς-βελτίωση, λειτουργώντας τελικά προληπτικά και όχι διορθωτικά.

Πέρα λοιπόν από τις ευχάριστες στιγμές που βιώσαμε το περασμένο Σαββατοκύριακο στο βουνό του Πηλίου – μαζί με τη διεύθυνση που βρισκόταν δίπλα μας συνέχεια-, με μεγάλο ενδιαφέρον θα θέλαμε να έχουμε τις ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ σας απόψεις σε θέματα που απασχολούν, θα απασχολήσουν και βοηθήσουν τα χιονοδρομικά αθλήματα στη χώρα μας.

Με εκτίμηση,

Με αφορμή την πολύ σωστή στάση του κ. Δρίβα,

θα πρότεινα να γίνει ένα post όπου θα μπορούμε να έχουμε επικοινωνία με όλους τους εκπροσώπους των χ/κ της χώρας.

Έτσι θα μπορούμε να ενημερωνόμαστε καλύτερα αλλά και να ενημερώνουμε τα χ/κ για τυχόν παραλείψεις τους και λάθη.

Ευχαριστώ

Γιαννης

Slowly the Much Oil !!!

Guest

Φίλε Αλέξη ,

και μένα το ΚΑΛΗ ΑΝΟΙΞΗ

μου φάνηκε κάπως....Αλλά το snow forecast δίνει νοτιάδες από Δευτέρα και οι 'ξέρες" ήδη έχουν αρχίσει να φαίνονται στα περισσότερα ΧΚ.

Με λίγα λόγια το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω (κι ας υπάρχουν κάποια πισωγυρίσματα) ..... και αυτό δεν είναι κακό!

ΤΑΚΕ ΙΤ AS IT COMES.

Φίλε ΣΤΧ

ό,τι άποψη έχω σχηματίσει

για το ΧΚΠηλίου ειδικά ,

και για τα ΧΚ της Ελλάδος γενικά ,

μετα χαράς θα την μοιραστώ μαζί σας σύντομα.

Νά'σαι σίγουρος ότι αφού

-δεν έχω να κρύψω κάποια τεμπέλια ή ανικανότητα του ΧΚΠηλίου

-δεν ντρέπομαι να ομολογήσω τα λάθη ή τα ευαίσθητα σημεία μας

-δεν υποχρεούμαι να καλύψω κανέναν παράγοντα

-σας αισθάνομαι ως φίλους "ομοιοπαθείς" και όχι ως αντιπάλους άξιους αδιαφορίας ή φόβου,

οι απόψεις μου αν μη τι άλλο θα είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ

αν και αισιοδοξώ να δούμε έργα και όχι λόγια

Πανος

ΥΣ Ελπίζω να γνωρίζετε ότι οι ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ γαργαλιμένοι απο την ΑΝΟΙΞΗ ,οργανώνουν νυκτερινό πάρτυ στο ΧΚΠ το ερχόμενο Σαββατόβραδο

Κατ αρχάς θα ήθελα να εκφράσω κι εγώ την χαρά μου για την παρουσία του κ Δρίβα στο forum που αποτελεί την φωνή του Ελληνα χιονοδρόμου.

Καλώς ήλθατε κ.Δρίβα και ελπίζουμε να σας έχουμε και στο μέλλον κοντά μας στις συζητήσεις που κάνουμε για τα προβλήματα στον χώρο της χιονοδρομίας.Μια τέτοια κίνηση μόνο ώφελος θα μπορούσε να έχει και για τις δύο πλευρές.

Εύχομαι το παράδειγμά σας να ακολουθήσουν και άλλοι διευθυντές και να αναπτυχθεί ένας επικοδομητικός διάλογος και συνεργασία για τα θέματα που απασχολούν τον χώρο της χιονοδρομίας και να υπάρξει αμφότερη ενημέρωση καθώς θεωρώ ότι η άγνοια δημιουργεί συχνά λάθος εντυπώσεις και παρεξηγήσεις.

Επίσης τέλος θα ήθελα να γνωρίζετε ότι ο Σύλλογος αυτός δεν έχει σαν μόνο στόχο να θίγει και να καυτηριάζει τα κακώς κείμενα αλλά και να επικροτεί και να επιβραβεύει κάθε καλή πρόθεση και πράξη προς την σωστή κατεύθυνση,καθώς επίσης και να βοηθήσει όπου μπορεί να λυθούν τα προβλήματα που υπάρχουν στον χώρο.

Αρης Σωτηράς, Θεσσαλονίκη

Κε Δριβα να σας καλωσορισω και εγω με τη σειρα μου στο χωρο μας.Ευχαριστουμε καταρχην για την υπεροχη φιλοξενια το διημερο εκεινο στο χ/κ.Ελπιζουμε η αγαστη συνεργασια μας να αποφερει κι αλλες τετοιες επιτυχημενες εκδηλωσεις.

Ειστε παντα καλοδεχουμενος να εκφερετε την αποψη σας για την πορεια της τουριστικης χιονοδρομιας αλλα και να προσπαθησουμε ολοι μαζι με σωστες ενεργειες να διορθωσουμε τα κακως κειμενα.

Ελπιζουμε το παραδειγμα σας να ακολουθησουν και οι υπολοιποι διευθυντες των χ/κ.Να ειστε βεβαιος οτι απο τη μερια μας θα επιβραβευουμε οποιαδηποτε κινηση σας που σκοπευει τη βελτιωση του αγαπημενου μας σπορ.

Με εκτιμηση,

Κουβαρντα Λιανα

"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)