Jump to content
Hellbent

Πουδροπεδιλο Απο Αλλο Πλανήτη

Recommended Posts

Λες οτι δεν θα gripαρουν καθολου αυτες οι 2 προεξωχες ?....

Σιγουρα δεν ειναι για παγωμενα στενα περασματα

Παντως δειχνει οτι θα πηγαινει με τρελλες γωνιες στη πουδρα...

Όλα τα σκι πάνε με τρελές γωνίες σε σχέση με τον διαμήκη άξονα στην πούδρα...

Αυτό θα πηγαίνει και σε σχέση με τον κατακόρυφο άξονα, κοινώς θα πηγαίνει με το πλάι όπως θέλεις.

Έχει καρίνα όπως τα σκάφη και τα windsurf, επομένως προορίζεται αυστηρά για απάτητο χιόνι μικρής αντίστασης και συμπίεσης, κοινώς πούδρα και μάλιστα ελαφριά κυρίως.

Ενδιαφέρον φαίνεται αλλά πολύ ειδικό, μόνο για first tracks, heli ski κλπ προνομιούχες καταστάσεις, σε μεγάλα βουνά όπου μπορείς να κάνεις 2-3 μεγάλες καταβάσεις με παρθένα πούδρα και μετά να πας για μπύρα...

Για ΠαρνασσοΧελμοΒασιλιτσο3-5Πηγάδια, είναι too much καθώς οι μικρές υψομετρικές διαφορές δεν σε αφήνουν να χαρείς τα γκάζια και την surf αίσθηση για πολύ και όταν το χιόνι αλλάζει στα πιο χαμηλά υψόμετρα και κόβεται από άλλους, πρέπει να πηγαίνεις στο αυτοκίνητο να παίρνεις άλλο σκι..

.http://vimeo.com/34640098

• Like 2

A formal launch date for the Spoon has yet to be released, but it’s getting closer.

When the Factory First Spoon is ready, DPS will randomly select a winner. Entering the Factory First DPS Spoon Contest is simple: ‘Like’ the DPS Facebook page (facebook.com/dpsskis).

Learn more about the Spoon and the contest at dpsskis.com. :rolleyes:

Δεν θα με χαλαγε παντος να κατεβαινα 2-3 φορες την στυγα με δαυτα η ακομα καλυτερα τα 750 vertical της βοριοδυτικης πλευρας του Αυγου

http://www.powdermag.com/stories/first-look-dps-skis-new-spoon-in-action/#ooid=Fvc3J1MjrhnSf-yJemYXrAdlPM1-c4Sc

Edited by Hellbent

Εγώ θά'θελα να ξέρω πως τον σιδερώνεις αυτόν τον διάολο! :search:

και πως το ξυνεις μετα....γμσετα...ποσο να κανει αραγε???

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Δεν θα με χαλαγε παντος να κατεβαινα 2-3 φορες την στυγα με δαυτα η ακομα καλυτερα τα 750 vertical της βοριοδυτικης πλευρας του Αυγου

Πολύ σπάνια θα βρεις το κατάλληλο χιόνι στη Στύγα...τα βαριά συμπιεσμένα χιόνια δεν είναι το φόρτε αυτού του σκι...

Για το Αυγό οκ, έχει καλύτερη ποιότητα και προστασία από τα δέντρα, αλλά και πάλι χαμηλά τυχόν βαριά και κρούστες, θα το κάνουν να αισθάνεται σαν βάρκα στον πάγο.

Ένα fat σκι με full rocker, ακόμα και το δικό μου το megawatt με zero camper και rocker μόνο μπροστά, κάνει περίπου το ίδιο με αυτό το σκι και σε αφήνει να καρβάρεις η να σκιντάρεις και μια ακμή σε πιο ταπεινά χιόνια από την αυτού εξοχότητα πούδρα...

Και πάλι για heli ski θα ήταν ωραία μια δοκιμή σε αυτό το νέο σχήμα...

Δεν το συζηταω για αγορα αλλωστε θα κοστιζει 1700 δολαρια :on2long:

απλα αν δεν το προσεξατε DPS will randomly select a winner. για ενα free πεδιλακι

μεχρι στιγμη εχει 5500 likes οποτε στην χειροτερη 1/10.000 να γινει δικο σου με ενα απλο like.

Aπο οτι βλεπω παντως απο τα video, το πεδιλο στριβει πραγματικα με τις παντες !!!!!!!!

παιδια μην κανετε like....αφηστε να το κερδισω εγω και θα σας το δωσω βολτα :P

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

παιδια μην κανετε like....αφηστε να το κερδισω εγω και θα σας το δωσω βολτα :P

Εγώ θα κάνω like να το κερδίσω για πάρτη σου.... :friends: