Jump to content
Sign in to follow this  
PRESIDENT

Προς Όλους Τους Βόρειους

Recommended Posts

παιδες το θεμα κλείδωσε

παμε πηγαδια και οτι κατσει

σιγουρα η ταβερνα μετα θα μας κατσει τελεια !!

Η Ταβερνα ειναι το μονο σιγουρο οτι θα ειναι τελεια!!!!!!!!

ski_head-supershape-i-rally-2018_n11178-

παιδες το θεμα κλείδωσε

παμε πηγαδια και οτι κατσει

σιγουρα η ταβερνα μετα θα μας κατσει τελεια !!

Γι' αυτό σε λένε πρόεδρο τελικά :)

Λοιπόν αφού αποφάσισες, αν φάμε φόλα του χρόνου θα αγοράσεις ετήσια στο Καιμάκ

Μη σου πω οτι θα πας στο πάρκινγκ να στήσεις και το τροχόσπιτο :shysterical:

Τιμωρία...

:popo: :popo:

• Like 3

μπλακ σμιθ ..

εχουμε να σε δουμε σε συνάντηση 2 χρονια ..μας ηρθες μια φορα και μετα τελος ..

ειπαμε να ΓΕΝΝΗΣΗ η γυναικα και μετα θα σε βλεπουμε / :respect:

αλλα φενεται γέννησες και εσυ μαζι ,,.. :evil:

τι εγινες

ακομα λεχωνα εισαι!! :thumbup:

• Like 2

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Λεχώνα στο δεύτερο είμαι Πρεζιντεντ, 60 ημερών είναι η κοράκλα μου :)

Να είμαστε καλά μπορεί να με δείτε τη Κυριακή, ίσως έρθω και μόνος για να με χαρείτε...

Κανόνισε όμως γιατί αν τη φάμε τη φόλα σου είπα.... Θα έχει βασανιστήρια...

Αφού σκέφτομαι να σου νοικιάσω και ένα σνόουμπορντ :LMAO:

• Like 3

Λεχώνα στο δεύτερο είμαι Πρεζιντεντ, 60 ημερών είναι η κοράκλα μου :)

Να είμαστε καλά μπορεί να με δείτε τη Κυριακή, ίσως έρθω και μόνος για να με χαρείτε...

Κανόνισε όμως γιατί αν τη φάμε τη φόλα σου είπα.... Θα έχει βασανιστήρια...

Αφού σκέφτομαι να σου νοικιάσω και ένα σνόουμπορντ :LMAO:

θα χαρούμε να σε δούμε αύριο

ελα να βλεπω παρουσιες για αυριο

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

συγνωμη καρντασια αλλα στην κατασταση που ειμαι(ψυξη αυχενα,και ιωση κατω αναπνευστικου)δεν με βλεπω στα πηγαδια αλλα κατα το ποζαρ εαν συνελθω εως αυριο το απογευμα.

Καλα να περασετε οπου κι αν πατε εγω το επομενο

μην με παρει τηλ. αυριο το πρωι κανενας .....την βαψατε.

:popo:

Αυριο ΜΟΝΟ νανι

• Like 2

o τρελος του χωριου......

μην με παρει τηλ. αυριο το πρωι κανενας .....την βαψατε.

:popo:

Αυριο ΜΟΝΟ νανι

ΚΑΤΑ ΤΙς 7.30 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗ΄Λ :evil:

Νικο!

Αυριο βλεπω πολυ λιγους να ανεβαινουν.

Ο Baker δεν θα ερθει, Ο Dim μου τηλεφωνησε

και μου ειπε οτι δεν θα ερθει.

Το Πρωι θα ειμαι με τον Δαμιανο.

ski_head-supershape-i-rally-2018_n11178-

Νικο!

ΟΣΗ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ

ΛΕΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΒΑΣΙΛΗ !!

εν ορινον περιοχων μετα τον χιονοπτώσεων πιστοι ετρεξαν αυτον προϋπαντιόσουν και ος ο θεος συνεζευξε σκι μη χωριστετο

και εις ταβερναν μαιν φοραν θα βαδισομεν και τον πονο μας θα σβησωμεν αλελουια :evil:

• Like 3

Νικο!

.......ολοι πιτσιρικαδες-μαχημοι!!!!!!!

• Like 2

o τρελος του χωριου......

ελα μπειμπη μπανκ που εισαι !!

Πρόεδρε, ετοιμάζομαι για πιο βόρειες καταστάσεις!!!! :animier:
  • Like 1

Πρόεδρε, ετοιμάζομαι για πιο βόρειες καταστάσεις!!!! :animier:

Όποιος δεν ακολουθεί..... θα χάσει!!!!!
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

• οντως...εδω ειμαστε επισημως απο 01 του μηνα σε lock down...βεβαια επιτρεπεται να βγεις κλπ αλλα μονο με μελη οικογενειας  τα ταξιδια απαγορευονται και τα ξενοδοχεια δεχονται πελατες μονο για επαγγελματικους λογους.... στην Αυστρια Ελβετια δεν μπορουμε να παμε (πρεπει να μπεις σε καραντινα οταν επιστρεψεις) οποτε προς το παρον κοιταμε τις καμερες και ελπιζουμε 
    • Δεν ξέρω πως θα είναι τα πράγματα τον Δεκέμβρη, αλλά αυτή τη στιγμή παντού γίνεται ο κακός χαμός. Η μια χώρα μετά την άλλη ανακοινώνουν καραντίνες και απαγορεύσεις κυκλοφορίας.
    • .......Μην μου αγχώνεις τους πελάτες.....🤣🤣
    • Καλησπέρα!θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάποια κατοικία μέσα η κοντά στα Καλάβρυτα (Δεν με νοιάζει να είναι απομονωμένο, χωριό κτλ, εννοώντας ότι υπάρχει μεταφορικό οπότε δεν έχω θέμα με τις παροχές του μέρους) για ενοικίαση με τη σεζόν σε κάποια λογική τιμή , πχ μέχρι 300-400ευρώ???Ευχαριστω 
    • https://www.capital.gr/agora-akiniton/3490812/posa-zita-i-etad-gia-ta-estiatoria-tou-parnassou?amp=true   Της Αλεξάνδρας Γκίτση    Στην προκήρυξη δύο ανοικτών διαγωνισμών, εκμίσθωσης χώρων για τη λειτουργία επιχειρήσεων μαζικής εστίασης και αναψυχής εντός των εγκαταστάσεων του Χιονοδρομικού Κέντρου Παρνασσού προχώρησε η Εταιρεία Ακινήτων Δημοσίου ΑΕ (ΕΤΑΔ). Ο ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν τα δικαιολογητικά συμμετοχής έως την Παρασκευή 6 Νοεμβρίου.    Ο πρώτος διαγωνισμός αφορά τις θέσεις "Κελάρια 1750" και "Κελάρια 1950”. Η τιμή εκκίνησης, ορίζεται στο ποσό των 124.000 ευρώ, το Πάγιο Μίσθωμα της 1ης Χιονοδρομικής περιόδου, θα είναι αυτό που θα προκύψει από τη διαγωνιστική διαδικασία, απομειωμένο κατά 15%, ενώ το Πάγιο Μίσθωμα της 2ης Χιονοδρομικής Περιόδου, θα είναι το Πάγιο Μίσθωμα που θα προκύψει από τη διαγωνιστική διαδικασία, χωρίς την απομείωση κατά 15%. Το βήμα του διαγωνισμού, δηλαδή το ελάχιστο ποσοστό αύξησης εκάστης προσφοράς επί της ανώτατης ήδη υφιστάμενης προσφοράς, ορίζεται ίσο με 5%. Ενώ το Μεταβλητό Μίσθωμα (ΜΜ), της 1ης Χιονοδρομικής Περιόδου (Χ/Π), ορίζεται στο ποσό των 0,77 ευρώ, επί του αριθμού των επισκεπτών, πάνω από τους 136.000, για τη 2η και όλες τις επόμενες Χιονοδρομικές Περιόδους (Χ/Π), ορίζεται στο ποσό των 0,77 ευρώ, επί του αριθμού των επισκεπτών, πάνω από τους 160.000.   Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν αποδεδειγμένη εμπειρία σε επιχειρήσεις μαζικής εστίασης και αναψυχής τουλάχιστον πέντε ετών και ετήσιο μέσο όρο κύκλου εργασιών κατ’ ελάχιστον 500.000 ευρώ κατά την τελευταία τριετία (2019, 2018 & 2017) τα νομικά πρόσωπα, τα δε φυσικά πρόσωπα αντιστοίχως, μέσα ετήσια έσοδα κατ ́ ελάχιστον 500.000 ευρώ, κατά την τελευταία τριετία (2019, 2018 & 2017). Σε περίπτωση Ένωσης ή Κοινοπραξίας, αρκεί τα κριτήρια της εμπειρίας και της χρηματοοικονομικής δυνατότητας, να τα πληροί ένα μέλος της Ένωσης ή Κοινοπραξίας, το οποίο θα συμμετέχει υποχρεωτικά (στην Ένωση ή Κοινοπραξία), κατά ποσοστό τουλάχιστον 10%.    Ο δεύτερος διαγωνισμός αφορά τις θέσεις "Φτερόλακα 1850" και του αναβατήρα "Βάκχου 2250". Η τιμή εκκίνησης, ορίζεται στο ποσό των 37.000 ευρώ, το Πάγιο Μίσθωμα της 1ης Χιονοδρομικής περιόδου, θα είναι αυτό που θα προκύψει από τη διαγωνιστική διαδικασία, απομειωμένο κατά 15%, ενώ το Πάγιο Μίσθωμα της 2ης Χιονοδρομικής Περιόδου, θα είναι το Πάγιο Μίσθωμα που θα προκύψει από τη διαγωνιστική διαδικασία, χωρίς την απομείωση κατά 15%. Το βήμα του διαγωνισμού, δηλαδή το ελάχιστο ποσοστό αύξησης εκάστης προσφοράς επί της ανώτατης ήδη υφιστάμενης προσφοράς, ορίζεται ίσο με 5%. Σε ότι αφορά το Μεταβλητό Μίσθωμα (ΜΜ), της 1ης Χιονοδρομικής Περιόδου (Χ/Π), ορίζεται στο ποσό των 0,23 ευρώ, επί του αριθμού των επισκεπτών, πάνω από τους 136.000, για τη 2η και όλες τις επόμενες Χιονοδρομικές Περιόδους (Χ/Π), ορίζεται στο ποσό των 0,23 ευρώ, επί του αριθμού των επισκεπτών, πάνω από τους 160.000.   Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν αποδεδειγμένη εμπειρία σε επιχειρήσεις μαζικής εστίασης και αναψυχής τουλάχιστον πέντε ετών και ετήσιο μέσο όρο κύκλου εργασιών κατ’ ελάχιστον 250.000 ευρώ κατά την τελευταία τριετία (2019, 2018 & 2017) τα νομικά πρόσωπα, τα δε φυσικά πρόσωπα αντιστοίχως, μέσα ετήσια έσοδα κατ ́ ελάχιστον 250.000 ευρώ, κατά την τελευταία τριετία (2019, 2018 & 2017). Σε περίπτωση Ένωσης ή Κοινοπραξίας, αρκεί τα κριτήρια της εμπειρίας και της χρηματοοικονομικής δυνατότητας, να τα πληροί ένα μέλος της Ένωσης ή Κοινοπραξίας, το οποίο θα συμμετέχει υποχρεωτικά (στην Ένωση ή Κοινοπραξία), κατά ποσοστό τουλάχιστον 10%.   Και για τους δύο διαγωνισμούς προβλέπεται πως το Πάγιο Μίσθωμα Χιονοδρομικής Περιόδου, θα καταβάλλεται σε 3 ισόποσες δόσεις ανά μισθωτική Χιονοδρομική Περίοδο, και το μεταβλητό μίσθωμα, εφόσον προκύπτει, θα καταβάλλεται μετά τη λήξη της εκάστοτε χιονοδρομικής περιόδου και το αργότερο μέχρι 15 Μαΐου. Η εκμίσθωση των ακινήτων, είναι διάρκειας τεσσάρων χιονοδρομικών περιόδων (2020-2021, 2021-2022, 2022-2023 και 2023-2024) με δυνατότητα Παράτασης της Μισθωτικής Διάρκειας για ακόμη τέσσερις χιονοδρομικές περιόδους (2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 και 2027-2028) με απόφαση αρμοδίου οργάνου της ΕΤΑΔ Α.Ε., εφόσον ο μισθωτής παρέμεινε καθ’ όλο το προηγούμενο διάστημα απολύτως συνεπής προς τις υποχρεώσεις του οι οποίες προβλέπονται στους "Λοιπούς Όρους μισθωτικής Σύμβασης".   Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι ο υποψήφιος να μην οφείλει στην ΕΤΑΔ από οποιαδήποτε αιτία, ούτε να συμμετέχει σε εταιρεία καθ’ οιονδήποτε τρόπο (μέτοχος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου κλπ) που οφείλει στην ΕΤΑΔ.   Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk    
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

1. Fotis Fragoulis
      Fotis Fragoulis
      (55 years old)
    2. glonas
      glonas
      (57 years old)