Jump to content
taskoum

Προετοιμασια Των Σκι Για Την Νεα Περιοδο

Recommended Posts

καλησπερα,

 

αγόρασα τα πρωτα moy SKI περσυ (τα αγαπημενα μου Fischer :santa: ) και μιας και τοσα χρονια εκανα με νοικιαρικα θελω να ρωτησω αν χρειαζεται καποια ιδιαιτερη προετοιμασια πριν την πρωτη κατάβαση... ειτε για τα σκι είτε για τις μπότες! Ευχαριστω


fischer-progressor-f18-2016-17.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυτην την ερωτηση φιλε θα επρεπε να την ειχες κανει στο τελος της προηγουμενης σεζον...τα σκι πριν τα κρεμασουμε τα κερωνουμε χωρις να τα ξυσεις, μηδενιζεις η χαμηλωνεις εστω το din στις δεστρες και καθαριζεις τυχων λασπες, βρωμιες κλπ...με το που δεις οτι ξεκιναει η καινουρια σεζον τα ξεκρεμαμε, ξυνουμε το κερι και ρυθμιζουμε τις δεστρες εκει που τις ειχαμε περισι αναλογα τα κιλα και το επιπεδο παντα...

τωρα στην ερωτηση σου μ ενα κερωμα εισαι κομπλε :flower:


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση , εννοειται πως τα ειχα καθαρισει περσυ .. αλλωστε δυστυχως μονο 2 φορες καταφερα να κανω με αυτα απο τοτε που τα αγορασα... κερωμα η αληθεια ειναι οτι δεν τους εκανα αλλα θα κοιταξω να τους κανω πριν ξεκινησουμε (αν μας κανει φετος την χαρη ο καιρος.. αν και φαινεται οτι παμε καλα...) . Το κερωμα πρεπει να γινει καποιο καιρο πριν την πρωτη καταβαση , ή μπορει να γινει και... μια μερα πριν ας πουμε ??

ευχαριστω! :on2long:


fischer-progressor-f18-2016-17.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν τσουλησες μονο 2 μερες αστα οπως ειναι δεν πειραζει...μετα απο μερικες μερες στο βουνο ομως θα θελουν κερωμα...οχι δεν υπαρχει προβλημα να τα κερωσεις και να τσουλησεις...αρκει να περασει κανα μισαωρο να κρυωσει το κερι μονο του


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ασχετο αλλα χθες τανησα τα ελατηρια στις δεστρες και διαοιστωσα οτι εχω 3 ζευγαρια.... ειχα ξεχασει το τριτο γιατι περσυ δεν ειχε βγει απο την θηκη του....

Το σχετικο τωρα

Μια χαρα κερωμενα ηταν. Βεβαια τοχω συστημα να κερωνω πριν αποθηκευσω και να αφηνω το κερι πανω.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξεχνάμε να κάνουμε ένα καλό έλεγχο στις δέστρες με την υσηχία μας στο σπίτι για δέστρες τριετίας+. Ελέγχουμε τα ελατήρια, βάζουμε την μπότα, κλιπάρουμε και κλωτσάμε το χαλί (και το καλό βάζο αν είστε μερακλής) μπρος και πίσω σε ρύθμιση πολύ χαμηλή που πρέπει να βγουν. Τα ξανακλωτσάμε με κανονική ρύθμιση που δεν πρέπει να βγουν.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαχαχαχα καλα που με θυμησατε να κανω κανα σερβις,γιατι δυστυχως δεν τα εχω κανει τπτ για 2 χρονιες...

Αν εχει καποιος να προτεινει κανα καλο σερβις θεσνικη ας στειλει πμ η εδω αν επιτρεπεται...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιχάλη τι εννοείς κλωυσαμε το χαλί?δεμένοι δηλ με μπότες και πέδιλο?

Ναι καλέ κανονικά. Αν έχεις χιόνι σπίτι σου κλώτσα χιόνι. Για να μην κάνω ζημιά στα πέδιλα τα φοράω στο χαλί και το κλωτσάω μπροστά και πίσω όπως θα κλώτσαγα το χιόνι. Σίγουρα θα έχεις δει κάπου κάποιον να τεστάρει δέστες κλωτσιά μπροστά κλωτσιά πίσω στο χιονοδρομικό.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το είχα σκεφτεί ούτε το είχα ξανακούσει.Οκ θα περιμένω να φύγει η αγαπημένη μου συζυγος (χι χι)και θα δώσω μαχη (κανόνισε να Θέλω χαλι και να κοιμηθώ στον κηπο)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλημέρα. Για πείτε κανένα σερβις Θεσσαλονίκη.

Ποιότητα/κόστος;

Ένα καινούργιο μαγαζι Ανδριανουπόλεως 123 ποιοί είναι;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλημέρα. Για πείτε κανένα σερβις Θεσσαλονίκη.

Ποιότητα/κόστος;

Ένα καινούργιο μαγαζι Ανδριανουπόλεως 123 ποιοί είναι;;;

 

 

καλημερα μητσο :thumbup:

 

ειναι ο κωσταντινος που δουλευε στον γραμματικοπουλο

και εχει την σχολη ΣΚΙ ΤΙΜ

  • Like 1

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Πασχάλης στην Δυτική Θεσσαλονίκη!

Του άφησα τα πετροσκι μου και του μικρού.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...