Jump to content
Koumparos

Χ.κ. Βόρας (Καϊμάκτσαλάν) 2016-17

Recommended Posts

Κλειστό το χκ σήμερα λόγω κακοκαιρίας. Έχει πολύ ομίχλη, χθες το βράδυ έβρεξε, πολύ αέρα. Ελπίζουμε για αύριο. Πίνω καφεδάκι στο σαλέ

Σε λίγο θα την κάνω.

• Like 3

Πως το είδες το χιόνι;; έκανε δουλειά ή βροχή ή αντέχει για αύριο;

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από το απόγευμα και μετά, περιμένουμε χιόνι. Πόσο χιόνι;; δεν ξέρω, φοβάμαι να πω.

Πιστεύω ότι θα κρατήσει.

Λίγο να το φρεσκάρει το βράδυ, να πέσει η θερμοκρασία λίγο (δεν έκανε κρύο, πιό πολύ ο αέρας ήταν η αιτία που κρύωνες) πιστεύω θα πάμε καλά.

Την ομίχλη φοβάμαι κυρίως.

Για Τρίτη δίνει πολύ καλό καιρό.

Edited by Koumparos
  • Like 1

Δυστυχώς μέχρι Δευτέρα έχω περιθώριο :( μετά Αθήνα.. Μακάρι να κάνει κάτι ο καιρός, έστω και Δευτέρα..

• Like 1

Σήμερα πάλι ομίχλη. Πήγα κρεμαση αλλα δεν έβλεπες τίποτα. Για αύριο δίνει τον καλό καιρο. Στην κρεμαση πέτυχα και τον πρέσβη των ΗΠΑ. Πως άντεχε και έκανε σκι με τέτοιο καιρό...

• Like 2

Σήμερα πάλι ομίχλη. Πήγα κρεμαση αλλα δεν έβλεπες τίποτα. Για αύριο δίνει τον καλό καιρο. Στην κρεμαση πέτυχα και τον πρέσβη των ΗΠΑ. Πως άντεχε και έκανε σκι με τέτοιο καιρό...

Γιώργο να φανταστώ ο πρέσβης με ελικόπτερο?? Όπως στα Καλάβρυτα

Δουλειά δεν έχει φαίνεται. για αυτό.

Χρήστο, με δύο τζιπ ήρθε στο χκ και συνοδεία περιπολικών.

Πάντως λίγο που τον είδα στην κρέμαση (έκανα δύο κατεβασιές και την έκανα γιατί δεν έβλεπα ούτε την μύτη μου) το κατέχει το άθλημα.

• Like 2

Να ευχαριστήσω και από δω τον Koumparo (Γιώργο). Εξαίρετο άτομο. Τον γνώρισα σήμερα και βολτάραμε μαζί. Επίσης γνώρισα την κρέμαση πρώτη φορά με τις χειρότερες συνθήκες. Το χιόνι θεοβαρο. Απλά δεν άφησα να πάει χαμένη η μέρα.. Έστω κ έτσι.

Edited by swordfish
  • Like 4

Αρκετά καλή βγήκε η μέρα σήμερα. Ομίχλη πολύ λίγο το πρωί μόνο. Μετά φούλ ήλιο και το μεσημέρι θερμοκρασία +5.

Το πρωί η κρέμαση κράτησε σφιχτό (όχι παγωμένο) το χιόνι ως τις 10 και μίση περίπου. Το βράδυ για κάποια ώρα η θερμοκρασία έπεσε κάτω από το μηδέν, με αποτέλεσμα να σφίξει το χιόνι και αν είχες το πρωί ωραίο πιστοπέδιλο, έκανες πολύ καλό σκι.

Μετά όμως με την άνοδο της θερμοκρασίας, το χιόνι έγινε ανοιξιάτικο. Τα έχει η εποχή, τι να κάνουμε.

Νίκο (swordfish) και Μίνα, χάρηκα πολύ που η σημερινή μέρα σας βγήκε. Μην πάνε τζάμπα τόσα χιλιόμετρα. Όποτε ξανάρθετε, για σκι ή όχι, τηλέφωνο.

• Like 1

Όπως τα λέει ο Koumparos.

Μου τυχε να δω κρέμαση όνομα και πράμα. Απ την καλή και την ανάποδη. Ευτυχώς έκανε ξαστεριά και το σφιξε λίγο και ευχαριστηθηκαμε κατεβασιες.

Σε γενικές γραμμές μια πολύ ανοιξιάτικη μέρα για Φεβρουάριο. Πιο πολυ έμοιαζε για μέσα Απρίλη.

Γιώργο θα τα ξαναπούμε. Ευχαριστούμε για την παρέα!

Edited by swordfish
  • Like 2

Χόρτασε το μάτι χιόνι σήμερα

Και καλή παρέα

438e52b9af49d1e230fb904ff26b224e.jpg

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like 10

Ανέβηκε κανένας; Ξέρουμε τι παίζει;;;

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σήμερα το μόνο αρνητικό που είχε το βουνό ήταν ο αέρας. Και μην νομίζετε κανέναν αέρα που σε σήκωνε και σε έπαιρνε. Φυσούσε, αλλά όλα ήταν ανοικτά.

Φουλ ήλιο, μηδέν κόσμος!!! Η κρέμαση ήταν εξαιρετική. Το χιόνι κράτησε εκεί μέχρι και τις 3 παρά που έφυγα.

Οι αγώνες σνόουμπορντ καθόλου δεν επηρέασαν την λειτουργία της κρέμασης. Είχε γίνει μία πίστα ειδικά για αυτούς. Ούτε υπήρχαν και πολλές συμμετοχές.

Ουρά μηδέν!!! Πολλές φορές κατέβαινε κάποιος μόνος του και μπορούσε να κάνει τα δικά του!!!

Ίσως επειδή και τα άλλα χκ έχουν χιόνι, ο κόσμος προτίμησε εκείνα. Όχι καλό για το Καιμάκ, αλλά καλό για μένα!!!!!!

Αύριο πάλι.

Ελάτε!!!!! Μιά χαρά θα είναι!!!!

• Like 4

Θα αντεξει το χιονι μεχρι το επομενο σκ λες? Σαν ποσοτητα? Γιατι βλεπω ερχονται 10αρια θερμοκρασιες

Στην κρέμαση πιστεύω πως ναι. Πιό κάτω, δύσκολα.

Πάντως πέτρες δεν βρήκα πουθενά. Ούτε χώμα.

Άλλη μία ωραία μέρα στο βουνό.

Είχε πάλι αέρα, αλλά στην συνέχεια κόπασε. Η θερμοκρασία ήταν πιό ανεβασμένη σε σχέση με χθες. Με συνέπεια από τις 13 και μετά να αρχίσει να χαλάει και η κρέμαση. Μέχρι τότε όμως και κυρίως το πρωί, ήταν σούπερ.

Κόσμος; μηδέν!!!

Θα σούμε τώρα για το επόμενο σουκου τι θα γίνει.

Έντιτ: το άλλο σουκου έχει πανελλήνιους αγώνες στο βουνό. Η κρέμαση θα λειτουργεί κανονικά.

Επίσης κάτι πολύ σημαντικό:

Την άλλη Κυριακή θα σκιάρουμε στο βουνό για να βοηθήσουμε τα παιδιά με κυστική Ίνωση. Ο τίτλος είναι: "Ski & win CF".

Ένα μέρος των εσόδων του χκ εκείνης της ημέρας, θα πάνε για την καταπολέμηση αυτής της αρρώστιας. Σήμερα υπήρχαν αρκετοί που έκανα σκι με το αυτοκόλλητο "Ski & Win CF".

Edited by Koumparos
  • Like 5

Γιώργο μίλα αν μπορείς με τη διοίκηση του ΧΚΚ ώστε να μπούμε και εμείς χορηγοί επικοινωνίας του γεγονότος

• Like 3

carpe diem

Πολλά snb σήμερα. Μία χαρά από χιόνι. Από κόσμο απίστευτα λίγο. 2 λεωφορεία και άντε 30 αυτοκίνητα..

ea2879c414d3e02d6c15acb3745df2a2.jpg

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Dolomites
  • Like 3

Την ερχόμενη Κυριακή, όλοι εκεί!!!!!!!!!

Από αύριο Τρίτη, το ωράριο λειτουργίας του χκ θα είναι 8:30-14:30.

Την Κυριακή όλοι στο βουνό!!!!!! Ski & Win CF!!!!!

• Like 2

Στα 2400 ουτε στο κιλιμαντζαρο δεν ειναι σουπα στις 2,30 ..

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Ώστε εσείς είστε που είσασταν στην κρέμαση και βγάζετε τα ωραία βιντεάκια!!! Φορούσα λαχανί μπουφάν και μπλε παντελόνι. Έτσι και αλλιώς λίγοι ήμασταν.

Αν είστε και αύριο πάνω, να τα πούμε παιδιά!!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...