Jump to content

Recommended Posts

Έτσι φτιαχνουντε οι πίστες για παγκόσμιο κιπελο !!!

Και αυτούς που λένε ότι το μπανσκο δεν σεβετε τους πελάτες του ,οι πίστες κλίνουν και φτιαχνουντε λίγο λίγο !!

Τώρα είναι κλειστή η Τοδορκα και σε λίγες μέρες και η Τομπα

post-6622-0-15559500-1549906852_thumb.pngpost-6622-0-18053200-1549906891_thumb.png

• Like 13

Σήμερα 8μιση είμασταν πάνω μπλα μπλα. καμία ουρά. :D
Όλες οι πίστες είχαν περίπου 20 πόντους φρέσκο χιόνι. Λογικά πάτησαν χθες και μετά έβαζε χιόνι όλο το βράδυ. Από νωρίς χωράφιασε. Απολαυστική μέρα τυχεροί όσοι ανέβηκαν. Τα εκτός φαγώθηκαν τα περισσότερα αλλά αύριο για όποιον ανέβει θα μπορέσει να βρει κάτι. Επίσης για αύριο προβλέπεται πολύ καλή ποιότητα.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like 5

1162895.jpg

Βρε Κυριακο γιατί δεν λες ότι έρχεστε ;;;;

Όντος σήμερα για μένα ήταν χάλια ,έβαλε χιόνι και ήταν χωράφι ,αλλά ο παλιός την βρήκε την άκρη :)

Το χιόνι έπεσε από την banderichka poliana και πανό ,προς τα κατο ήταν χιονόνερο ,με αποτέλεσμα ο chalin valog όλη μέρα σούπερ σκι με πατιμενες πίστες και παγομενες,γιατί ειχαι αρνητικές τερμοκρασιες μέχρι και τώρα !!

Δηστιχος αύριο φεβγω !!!

• Like 1

Χαχαχαχαχα ο παλιός ξέρει. Το πρωί αποφασίσαμε για μπάνσκο πέπε, κρίμα ρε γμτ δεν το σκέφτηκα καθόλου αυθημερον με ενα φίλο ήρθαμε... Πάνω καλά ήταν είχε πολύ φρέσκο χιονάκι.

1162895.jpg

Σήμερα 8μιση είμασταν πάνω μπλα μπλα. καμία ουρά. :D

Όλες οι πίστες είχαν περίπου 20 πόντους φρέσκο χιόνι. Λογικά πάτησαν χθες και μετά έβαζε χιόνι όλο το βράδυ. Από νωρίς χωράφιασε. Απολαυστική μέρα τυχεροί όσοι ανέβηκαν. Τα εκτός φαγώθηκαν τα περισσότερα αλλά αύριο για όποιον ανέβει θα μπορέσει να βρει κάτι. Επίσης για αύριο προβλέπεται πολύ καλή ποιότητα.

http://www.youtube.com/watch?v=9yJwYeCKmk8

Μάλλον έπρεπε να έχεις πάρει τα mandra!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 3

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούριος στο forum, από 25 Φεβ θα είμαι Bansko μετά συζύγου που δεν χιονοδρομεί, οπότε οποία παρέα ευπρόσδεκτη! Καλή συνέχεια στην χιονοδρομική σεζόν σε όλους!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

• Like 4

Πέπε , η τρίτη ουρά που βλέπω ,είναι για τά ταξί; Αν ναι, πως ανεβαίνεις πάνω τώρα, χωρίς να σου ανέβει η πίεση; Ίσως μπορώ να ξεκλεψω μια καθημερινή, αυτήν την εβδομάδα και το σκεφτόμουν να πάω.....

a970f019f12b912ca14ed4e0ff89bf2a.jpg

f77308d99447e554377080ff4f5b1c5c.jpg

Edited by ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • Like 1

Ναι η Τρίτη ουρά είναι για τα ταξί !!!

Ανεβενεις με 10 λέβα έξτρα,πας στον τσακιρη ,μαζεύετε κόσμος (γρυγορα ) και φεύγετε ,μπορεί να είναι το βανάκι εκεί όταν πας,αν όχι καλεί και η αναμονή είναι 10-15 λεπτά μαξ ,ανεβενεις σε 20 λεπτά μαξ!! Στης δύσκολες μέρες ο δρόμος είναι κλειστός για αυτοκίνητα,και τα ταξί και τα βανάκια ανεβενουν σφερα !!!

• Like 1

07 και 40 λεει η φωτο..ειναι σωστο??αν ναι γα... τα...

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like 1

Χθες γυρισα απο Bansko.Aν εισαι 8 στην γονδολα , δεν έχει ουρά

Δες την 2η φωτό,

07 και 40 λεει η φωτο..ειναι σωστο??αν ναι γα... τα...

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άστα να πάνε,μόνο από Τσακίρη ,όπως έγραψε ο Πέπε.....αν και δεν με βλέπω να ρισκάρω αυθημερόν, 3 ώρες ταξίδι είναι, και ξέχασα ότι έχουν και τον αγώνα = κλειστές πίστες. Πάλι τσεπελαρε με βλέπω :-)
  • Like 2

Νομίζω ότι η εβδομάδα αυτή ήταν από τις πιο δύσκολες λόγω διακοπών σε διάφορες χώρες.

Δεν είναι μόνο αυτή την ευδομαδα ,όλο το Φεβρουαρίου είναι ,αλλά φέτος ο κόσμος έρχεται και φεβκει σε κύματα ,μπορεί να έχει τρελό κόσμο αυτή την ευδομαδα και την επόμενη να είναι χαλαρά !!!

• Like 1

Δες την 2η φωτό,Άστα να πάνε,μόνο από Τσακίρη ,όπως έγραψε ο Πέπε.....αν και δεν με βλέπω να ρισκάρω αυθημερόν, 3 ώρες ταξίδι είναι, και ξέχασα ότι έχουν και τον αγώνα = κλειστές πίστες. Πάλι τσεπελαρε με βλέπω :-)

Γρηγόρη θα έίμαι παμποροβο αυριο με κυριακη αν εισαι πανω κανονισε να γνωριστουμε επιτελους :)

• Like 1

1162895.jpg

Καλησπέρα, επειδή θα ειμαι Μπάνσκο απο 8/3 - 11/3 θα μπορουσε καποιος να μου πει ποιες πιστες να προτιμησω ωστε να αποφυγω τον πολυ κοσμο? Επισης υπαρχει καποια σχολη σκι η οποια μαθαινει σκι σε παιδακια (γκρουπακια) 4 ετων? Μιλησα ηδη με Τσακιρη και μου ειπε οτι δεν δημιουργουν τμηματα σε τοσο μικρες ηλικιες.

Ευχαριστω.

Πως ειναι το χιονι στο βουνο απο ποιοτητα? θα ανεβω το 3ημερο και βλεπω πολυ υψηλες θερμοκρασιες.

22-23-24 θα είμαι μπανσκο. Πέπε ακούει;

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

Καλημέρα !

Θα προσπαθήσω να είμαι εκεί !

Φεύγω τη Δευτέρα αλλά για 2-3 μέρες μόνο !

Εσείς με τι θα πάτε ;

• Like 1

Πως ειναι το χιονι στο βουνο απο ποιοτητα? θα ανεβω το 3ημερο και βλεπω πολυ υψηλες θερμοκρασιες.

Τις μεσημεριανές ώρες έχει ανοιξιάτικο στα χαμηλά

1162895.jpg

Παιδιά το ψήνω για μερικές μερούλες, για μαθήματα κ λίγη χαλάρωση. Είδα ότι από αύριο ρίχνουν κ τις τιμές στα πάσα 20%. Έως πότε είναι η σεζόν; Ρωτάω γιατί βλέπω θερμοκρασίες οι θερμοκρασίες έχουν ανέβει ήδη κ έχω κι άλλο ένα ταξίδι αρχές Απρίλη κ δεν ξέρω αν θα προλάβω.

Από γνωστούς έμαθα ότι θα το κλείσουν επίσημα 7 Απριλίου.

Τώρα αν το πάνε πιο μετά, δεν το ξέρω.

• Like 1

Το χιόνι και οι πίστες είναι καλές ,το χιονοδρομικό κλείνει 7/04 αλλά πολύ πιθανόν να το αφήσουν άλλη μια ευδομαδα !

Μαζεύουν μια λίστα με υπογραφές από ομάδες του εξοτερικου για να το κρατισουν ανιχτο λίγο ακόμα !

Τερμοκρασιες καλές είναι ,προχτές όλη μέρα έκανα με ήλιο και μαξ 1 βατμο !

• Like 3