Jump to content
gatz

Ερωτήσεις Για Την Εκδρομή Στο Zermatt

Recommended Posts

Το ζερματ ειναι το πιο όμορφο αλπικό χωριό που εχω επισκεφθεί!

Το βουνό απο μονο του ειναι βουναρα που σε συνδυασμό με τσερβινια το κάνει επικό!προσωπικα μου άρεσε το κομμάτι κυρίως απο gant μερια.

Προσοχή σε πολλά σημεία εχει πολυ μεγάλα ισιαδια και θέλει πολυ φορα και καλο κερωμα για να μην γίνεται κωπηλάτες.αν κάποιος κάνει σανίδα σίγουρα θα εχει θεμα σε πολλά σημεία.ειδικα η επιστροφή απο τσερβινια εχει μια ευθεία που θέλει πολυ πολυ φορα για να βγει.εχω και μια ωραια ιστορία απο αυτη την ευθεία αλλα ας μην σας κουράσω.θα περασετε τέλεια είμαι σίγουρος σε τετοια μέρη δεν γίνεται να μην περάσεις τέλεια!να πάνε ολα καλα χωρίς τραυματισμούς και στεναχώριες και να βγάλετε πολλες φωτογραφίες.

 

Υ.Γμην φάτε βρώμικο απο τον Τούρκο.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια χαρά!!!!! θα το φρεσκάρει Παρασκευή Σάββατο!!!!

Και για αυτούς που έχουν βγάλει κάρτα ski.....προσοχή ΜΗΝ την ξεχάσουν!!!!

Νομίζω οτι θέλει ενεργοποίηση στα κατα τόπους εκδοτήρια στο Zermatt.Γνωρίζει κανείς????

????

post-7296-0-95465100-1579242526_thumb.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ski στην σκιά της πιο πολυφωτογραφημένης κορυφής του κόσμου είναι συγκλονιστικό, εδώ θα βρείτε υψομετρικές διαφορές που αλλού πουθενά δεν θα βρείτε στην Ευρώπη, πίστες με τεράστια μήκη αλλά και πλάτη. Σε γενικές γραμμές η Ελβετική πλευρά είναι στενότερη και απαιτητικότερη της Ιταλικής χωρίς όμως να υστερεί σε μήκη. Ο συντομότερος τρόπος για να βρεθείτε στον παράδεισο είναι η Sunegga . Δεν θα σας κουράσω προτείνοντας διαδρομές όμως θα σας προτείνω να τελειώνετε από Furi, ο λόγος….. το καλύτερο APRESKI των Άλπεων!!!!!!

https://www.hennustall.ch/ https://www.facebook.com/HennustallZermatt/?rf=155200991202274

Προσοχή!!!! Από Furg προς Furi η πίστα είναι μαύρη, στενή και το μεσημέρι ΕΝΤΕΛΩΣ παγωμένη, άρα για γερά πόδια και μαχαίρια!!!!!!!!!!!!! Από Furi και κάτω λίγο καλύτερα, όμως και πάλι παγωμένη. Εμπειρία, να βραδιάσει (άλλωστε ακόμα ο ήλιος δύει νωρίς) και να είστε ακόμα εκεί!!!!!! και επίσης μην πιείτε πολύ γιατί μετά θέλει σκι για να κατέβεις στο χωριό και κάποτε κάποιοι δεν μπορούσαν να κουμπώσουν τα πέδιλα στα πόδια τους….. ονόματα δεν λέμε , υπολήψεις δεν θίγουμε!!!!!!

Όπως και να έχει γυρίστε όλο το βουνό και θα περάσετε τέλεια

  • Like 12

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...