Jump to content
Sign in to follow this  
Eightball2020

Ανηλιο 2023 1η επισκεψη φετος

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. 05/02/2023 πρωτη επιστεψη στο Ανηλιο κ μπορω να πω οτι λογω κ των συνθηκων ( κρυο χιονι αερα ομιχλη) απογοητευτηκα απο την οργανωση.

Πρωτη απογοητευση που συζητιόταν κ απο αλλους η αναμονη, πρεπει να το φτιαξουν μιας κ εξυπηρετει πολλες περιοχες.

Δευτερη κ προσωπικη, λανθασμενη ρυθμιση στα πεδιλα της κορης μου, η μια μποτα κουμπωνε η αλλη λαθος μετρηση, οπου αυτο το περα δωθε κ με τοσο κοσμο κ αναμονη μας ταλαιπωρησε.

Τριτο, δεν ειδα ουτε ενα snowmobile, ειδικα στις παιδικες πιστες να γυροφερνει ωστε μην χρειαστει καποιος βοηθεια καπου πανω πιο πολυ.

Τεταρτο, δεν υπηρχε  αρκετη σημανση ωστε να ειναι ευδιακρητη η διαδρομη των πιστών, θα επρεπε καποιος να κανει μια αναγνωριση πρωτα.

Πεμπτον, δεν γινεται στις 12 με 12:30 περιπου να λες οτι δεν εχουμε αλλα σνοουμπορντ, επρεπε να προβλεφθεί , ο κοσμος περιμενε πως κ πως να χιονισει. 
 

Γνωμη μου, θελουν πολυ δουλεια μαυτη την εικονα που ειδα προσωπικα. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2023 at 8:28 PM, Eightball2020 said:

 

Τεταρτο, δεν υπηρχε  αρκετη σημανση ωστε να ειναι ευδιακρητη η διαδρομη των πιστών, θα επρεπε καποιος να κανει μια αναγνωριση πρωτα.

 

 

Ακόμα αυτό το πράγμα ? Πριν κανά 4αρι χρόνια, έχω πάει Ανήλιο με white out πάνω. Ρωτάω το λιφτιέρη αν είναι σηματοδοτημένη επαρκώς η πίστα δεξιά από το λιφτ της κορυφής, όπως βγαίνεις. Η απάντηση ήταν ναι. Ξαναλέω, με white out. Το αποτέλεσμα ήταν να πέσω σε φρύδι, ακριβώς επειδή η σήμανση ήταν σχεδόν άχρηστη σε τόση απόσταση μεταξύ τους. Και πάλι καλά που ήταν 2 πιτσιρικάδες από πίσω μου να με τραβήξουν αφού έπρεπε να καρφώσω τη μπότα για να κρατηθώ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...