Jump to content
over-poulover

Χ.Κ. Καλαβρύτων, 2011-2012

Recommended Posts

η αληθεια ειναι οτι σε ειδα λιγο καπως Τεο αλλα νομιζα οτι ηταν αλλο το ''προβλημα''! :heart: :heart: :heart:

 

H αλήθεια είναι πως μου λείπεις τώρα τελευταία που έμπλεξες με γυναίκα... :Hug::Love:Just%20Kidding.gif

 

Στα σοβαρά τώρα... Πολύ σοβαρά...

 

το snowmobile μου (βλ φωτό)

DSC06136.jpg

 

είναι ετοιμοπόλεμο πάλι... και μιας και δεν πουλήθηκε ακόμα (και φέτος) το θεωρώ αμαρτία να μένει παρκαρισμένο σε έκθεση...

Θεωρώ ότι αφού δεν αγοράστηκε ακόμα... φέτος δεν πρόκειται να φύγει...

Υπάρχει κάποιος χριστιανός-μωαμεθανός-βουδιστής-ισλαμιστής ή ότι άλλο θέλει που να έχει ένα αυτοκίνητο με κοτσαδόρο και ένα τρέιλερ μέγιστου μήκους περίπου 3,5 μέτρων(και σε 3 μέτρα μπορεί να χωρέσει) ή ένα pick-up truck όπως το Navara... που είχα και δεν έχω πια... για να το πάμε στο βουνό...? Δεν αξίζει να διαθέσω τώρα καμια 300 € μόνο για μια διαδρομή σε μεταφορική... Αν βρούμε λύση για το πήγαινε... και φυσικά το γύρνα πίσω... στο τέλος σεζον τότε πολύ ευχαρίστως να το λιώσουμε τις μέρες που έχει κακοκαιρίες... ή λιακαδούρες με πολύ κόσμο...

Έχει και κάτι απάτητα ο ξηρόκαμπος... άλλο πράμα... ;)

Το παρεάκι με αλεξίπτωτα motor-ski και διάθεση μπορεί να περάσει σούπερ... Νομίζω ότι είναι το μοναδικό πράγμα που μας λείπει αυτή τη στιγμή... στο βουνό... Ένα πολύ γρήγορο και ευέλικτο μεταφορικό μέσο για τις δύσκολες μέρες...

Στα υπόψιν... ότι το snowmobile ΔΕΝ πάει σε μεγάλες κλίσεις ή πολύ πολύ μαλακά-σουπιαστά χιόνια... Π.χ. το Βιετνάμ το ανεβαίνει με καλό χιόνι... Με σούπα ή πούδρα... ΔΕΝ... Σε πάει-τραβάει όμως... μ@μιώντ@ς σε ήπιες ή μη (σχετικά) κλίσεις... Νομίζω ότι ο ξηρόκαμπος με το snowmobile και το αλεξίπτωτο του Μικ θα είναι ένας ασφαλής τρόπος για εκμάθηση Speedflying ;)

 

Τέσπα... ας βρούμε κάποιον να βοηθήσει στη μεταφορά...(για την φύλαξη θα συννενοηθώ εγώ...) ακόμα και με μεγάλο τρέιλερ μηχανών...(μπαίνει πάνω...) ακόμα και αυτό το τριήμερο... και για την χρήση βλέπουμε...

 

Με τιμή στα

τιμημένα

δίχρονα

δικύλινδρα

εξακόσια κυβικά

απ'ευθείας μετάδοσης

με υμάντα

και τελική 160 km/h!!!

 

Τρελό Γελάδι...


O Βαθειάς Λάκκας που έγινε Βαθειά Μ@λ@κ@ς


1956280u02tpdods5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ρε συ Τεο πουδροερπιστρια θελει το εργαλειο και θα ανεβαινει παντου

Ποσο λες ναχει μια τετοια και ενα τρειλερ ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τρέιλερ με 500-700 € μεταχειρισμένο τώρα με την κρίση μπορει και με 400...

Για πουδροερπυστρια δεν γνωρίζω αν μπαίνει πάνω. Πιθανότατα να θέλει και διαφορετική ανάρτηση πίσω προκειμένου να αυξηθεί το ύψος της και να χωράει.

Πάντως όλα αυτα τα ανταλλακτικά καθώς και τα εργατικά στην Ελλάδα κοστίζουν μιας και δεν υπάρχει ανταγωνισμός. Το λαδακι του BRP μόνο έχει 70€ το 4λιτρο!!!!

Αμέσως εσυ με τις πουδρες.... :P


O Βαθειάς Λάκκας που έγινε Βαθειά Μ@λ@κ@ς


1956280u02tpdods5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ρε Γιαννη στεναχωρεθηκα χθες!με χαλασε τοσο η &%#^%$@^& μερα χθες που δεν ειπαμε κατι ουσιαστικο και ελεγα και βλακιες στον αλλον Γιαννη αντι να κατεβω λιγο μαζι του να του λεω τι να κανει!

 

Next time boy!!! Τώρα 3-μερο Καθ. Δευτέρας θα με κλέψει για λίγο η "λεζάντα", αλλά από Μάρτιο θα ανταμωθούμε ξανά στο αγαπημένο μας Καλαβρυτάκι...!!!!! :snowboarding-4063:


My Mind Is Drifting...

 

Live to Ride

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία... Κανενας με κοτσαδοράτο τουτου ...?

 

(Ηλία λες το τρέιλερ από τις μηχανές σου...?)


O Βαθειάς Λάκκας που έγινε Βαθειά Μ@λ@κ@ς


1956280u02tpdods5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι απλα το μακρος με προβληματιζει.

Και αμαξι εχουμε και ασφαλισμενο ειναι.


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εισαι σιγουρη οτι ειναι και για το χερι?Νομιζω μονο στο ποδι δενει το λουρακι ασφαλειας.(δλδ σε λιφτ snowboard κανονικα στα ποδια και με το λουρακι δεμενο στο ποδι και οχι να το εχεις στα χερια με περασμενο το λουρι).Στο Χ.Κ.Κ στα λιφτ περνουν και τα ski και τα snowboard στα χερια. Tral 12 εγω σκι κανω (προσπα8ω να μαθω δλδ ) αλλα και τα παιδια με τις σανιδες που εχω δει , ενα ποδι εχουν δεμενο στα λιφτ και μολις ειναι να φυγουν απο το λιφτ πατανε και πανε οπως με το skate. Ε και αμα πεσεις δεν εγινε και τπτ ,ισιωμα ειναι συνηθως.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όμορφη μέρα και η σημερινή στο βουνό.

Ο καιρός από το πρωί έκανε τα δικά του,

μια ήλιο μία συννεφιά με αεράκι.

Τίποτα όμως δεν μας εμπόδισε να απολαύσουμε

το σκι μας στις άδειες πίστες του κέντρου.

 

Με χάλασε πάαααρα πολύ η ένταση της μουσικής

που έπαιζε από την καντίνα στην Βαθειά Λάκα.

Όποτε σταματούσα, πάνω από 30 άτομα δεν υπήρχαν

στην πλατεία.Η μουσική όμως στο τέρμα, λες και ήμασταν

σε club της παραλιακής.

ΗΜΑΡΤΟΝ ρε καντινιέρη..... :veryangry:


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

οπως την ειδα απο τη καμερα του υπολογιστη μου μετεφερε ατομα οποτε θα ηταν ανοιχτη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω πάντως η κατάβαση του τριημέρου ήταν η χιονοστιβάδα, μια τεράστια διαδρομή. Στο τέλος της η φωτογραφία που τα λέει όλα

IMG_0651.jpg

Έχουμε απίστευτο υλικό να δούμε που θα βρούμε χρόνο για φωτορομάντζο και βίντεο

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτά δεν γίνονται ρε φούστη μου... Να στήνεις φωτό για οτοστόπ στα Καλάβρυτα και να περνάει τυχαία ταξι αθήνας...

 

ΔΕΝ υπάρχουν αυτά λέμε...

 

 

 

Ευτυχώς που κάτι πήγε στραβά σήμερα... στο ΧΚΚ... :ass: :ass: :ass:

 

Ηλία και γω έχω την εντύπωση ότι μάλλον δεν θα χωράει σε τρέιλερ τώρα που το ξανασκεφτομαι...

 

Για δες εδώ...

23022009293.jpg

 

(τρελή βόλτα με τρελό χιόνι εκείνη την ημέρα μέχρι την Αγία Λαυρα είχαμε φτάσει...)

 

Η ερπύστρια μπορεί να περισσεύει πάνω από μισο μετρο έξω διότι ξεκινάει και "πατάει" από το ύψος του οδηγού... αλλά αν δεν είναι μεγαλούτσικο το τρειλερ δεν θα μεινει πάνω...

Προσπαθώ να πείσω τον συνεργάτη που το φτιάχνω μήπως μου το ανεβάσει αυτός ... Θα δούμε...


O Βαθειάς Λάκκας που έγινε Βαθειά Μ@λ@κ@ς


1956280u02tpdods5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτά δεν γίνονται ρε φούστη μου... Να στήνεις φωτό για οτοστόπ στα Καλάβρυτα και να περνάει τυχαία ταξι αθήνας...

 

ΔΕΝ υπάρχουν αυτά λέμε...

 

ε λ ι ω σ α α α α α α α α α α α α ρεεεεεε :shysterical: :shysterical: :shysterical: :shysterical: :shysterical:

 

 

 

οσο για το snowmobile,ποτε και που κλεινουμε θεσεις; πετα μου ενα σχοινι απο πισω και τραβα με,68 κιλακια ειμαι το καημενο,δεν θα καταλαβει τιποτα το μοτερ!ασε που μου εχει λειψει η διχρονιλα (honda crm 250 ar)


DSC007301-2.jpg77_NORTHOFHEAVEN-DAVEDOWNING.gif

Hessex υπερλευκαντικο!για λευκότερα λευκά!

http://instagram.com/liapos

Share this post


Link to post
Share on other sites

να βαλω κι εγω μια φωτο απο κυριακη...

στην μεση και λιγο αριστερα,μπροστα ο μπαμπας να τραβαει το σανιδακι με τον γιο του πανω!thumb.gifthumb.gifthumb.gif

 

img1880pk.jpg


DSC007301-2.jpg77_NORTHOFHEAVEN-DAVEDOWNING.gif

Hessex υπερλευκαντικο!για λευκότερα λευκά!

http://instagram.com/liapos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στυγα ανοιχτη?

 

Και Δευτέρα και Τρίτη, ήταν όλα ανοιχτά.

 

Σήμερα, καφεδάκι και χαλαρή βολτούλα

στο βροχερό χωριό.Πάνω ρίχνει πατσαβούρια....


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάνω ρίχνει πατσαβούρια....

 

:happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2:

και παλι η παρασκευη προβλεπεται επικη μερα. μακαρι να βγει κιολας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

420295_296705083727294_124854090912395_850974_432133062_n.jpg

 

 

Οι πίστες φρεσκάρονται με φρέσκο χιονάκι όλη τη νύχτα

και ετοιμαζόμαστε για ένα καταπληκτικό εορταστικό τριήμερο με πολύ καλό καιρό!

πηγούλα: Facebook

Edited by over-poulover
  • Like 1

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

η αφισα εχει ενα πολυ μικρο λαθακι. ειναι νυχτερινο και οχι νυκετρινο.

κατα τα αλλα ωραια πραγματα ετοιμαζουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

η αφισα εχει ενα πολυ μικρο λαθακι. ειναι νυχτερινο και οχι νυκετρινο.

κατα τα αλλα ωραια πραγματα ετοιμαζουν.

 

Το πρόσεξα και εγώ το λαθάκι.

Το σίγουρο είναι ότι εμείς δεν θα κάνουμε νυκετρινο

αλλά ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ...! :P


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

αχχ!! .......αυτο που σε εμας ειναι δεδωμενο .. :flower: στα χκκ ,ειναι ατραξιόν !! :crybaby:


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://youtu.be/hNSm0-lZ32k

 

 

Η μέρα ξεκίνησε με Στύγες1 powder

IMG_0587_LOW.jpg

 

Συνεχίστηκε με χάρους

IMG_0592_low.jpg

 

Υπέροχο Αυγουλάκι. όχι βραστό

IMG_0598_low.jpg

 

Δώσε

IMG_0599_low.jpg

 

IMG_0600_LOW.jpg

 

IMG_0606_LOW.jpg

 

IMG_0611_LOW.jpg

 

Η Σταρ της μέρας (ο μπαμπάς δε με αγαπάει,θα πάει με τους φίλους του πρωί και δε θα με πάρει στα απάτητα, μόλις τα φάει θα με πάει σε ότι έχει μείνει)

IMG_0613_LOW.jpg

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

videos and photo editing Alcatraz

 

Κάποιος ρώταγε αν φταίνε τα πέδιλα. Με πέδιλο με μέση 64 και ακτίνα 12 το παρών. Δεν φταίνε τα πέδιλα που δεν πάτε καλά εκτός/βγείτε εκτός ότι πέδιλο και να φοράτε

http://youtu.be/GdDVMurkbBU

 

Και η υπέροχη κατάβαση της χιονοστιβάδας, χρώματα, έκταση, κλίση, δέντρα και ταξί. Τι άλλο θες?

IMG_0619_LOW.jpg

 

IMG_0626_LOW.jpg

 

IMG_0627_LOW.jpg

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

γιατι μας το κανετε αυτο; :shok:

:cray: :cray: :cray:

 

και του χρονου να εισαστε καλα και να ερθω κι εγω μαζι σας :hehe:

Edited by liapos

DSC007301-2.jpg77_NORTHOFHEAVEN-DAVEDOWNING.gif

Hessex υπερλευκαντικο!για λευκότερα λευκά!

http://instagram.com/liapos

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Ρωτάς αλλά δεν διαβάζεις. Ειπαμε και Σάββατο και Κυριακή. Εγώ έδωσα έγκριση!! 😂😂😂
    • Δημήτρη, έφυγα δυστυχώς κατά τις δωδεκαμιση.  Αλλά όντως: φέτος η κρεμαση, εντός και εκτός, μας έχει βγάλει ασπροπροσωπους. Για άλλη μια φορά. Έρχεται ένα ακόμη τριήμερο, ίσως και με φρέσκο χιονακι.  Χάρηκα που σε ξαναείδα Δημήτρη. Μιλάμε ξανά Παρασκευή. Υπάρχει μια πιθανότητα να έχω άδεια και να ανέβω.    
    • Ισχύει ότι στο σαλέ Φτερολακκα λόγω του "πάρτυ" δεν άφηναν να βγεις στο μπαλκόνι αν δεν είχες "βραχιολάκι" και δεν πουλούσαν μπύρες εντός?
    • Πιστόπουδρο σε όλο το μπολ της Κρεμασης Καθαροδευτεριάτικα. Απόλαυση. Μια φορά από τις 30? πήγα στην 6, (και  το εντος τέλειο ήτανε βέβαια) το μεσημεράκι, και το μετάνιωσα. Μέχρι 2μιση που την κάναμε τέλεια κρατούσε. Ουρά μηδέν σήμερα και χθές και προχθές  Καήκαμε στο σκι Και αφήσαμε και απέραστα. Το πεδίο τεράστιο γαρ. Κουμπάρε που ήσουν όλη μέρα ρε ψυχή και δεν ξαναβρεθηκαμε??
    • Ωραία μέρα σήμερα, 1950ήταν σπλουρφ κολλητικό μετά από κάποια στιγμή. Από μέση Αιόλου και πάνω έκανες σούπερ σκι. Κόσμος ελάχιστος (όταν σταμάταγε ο Βάκχος 10 λεπτά ουρά μαξ). Πολύ καλά ανοιξιάτικα εκτός όπου είχε και μέχρι να χαλάσουν τα "λιφτ που θα λειτουργούν κάθε ημέρα." Φοβάμαι πως το χώμα που έχει βγει, όσο και να φέρνουν χιόνι, αμέσως χάνει ποιότητα. Το μικρό σχέδιο για το Τεχνητό του Παρναασσού  φέτος θα είχε μετατρέψει μια πολυ κακιά σεζόν σε μέτρια προς καλή. Ο Περικλής έχει χιόνι για πολύ καιρό, το 1950 φοβάμαι πως θα πρέπει να το επισκεφτούμε σύντομα γιατί μπορεί να μη το ξαναδούμε φέτος. Εξαιρετική εμπειρία πρώτο μάθημα σκι του γιού μου (5) στο baby κορφή Βάκχου. Η πιο μαγική αναξιοποίητη γωνιά του βουνού. Στο 1950 κάναν μάθημα σκι στη λάσπη και στο 2250 ένα μέτρο χιόνι. Καφεδάκι και θέα Γεροντοβραχάρα και τη μισή Ελλάδα. Ρε παιδιά, ρωτάω και ξαναρωτάω: Υπήρχε κλειστό το μεγάλο πάρκιγνκ των Κελαριών χτες ημέρα Κυριακή τριημέρου? Είστε σίγουροι? Ποιος έλαβε τετοια απόφαση?
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. cossie
      cossie
      (50 years old)
    2. dathanas
      dathanas
      (44 years old)
    3. KKOS4U2
      KKOS4U2
      (36 years old)
    4. LnA
      LnA
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,302
    • Total Posts
      460,545
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,391
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Adamantia Makroulaki
    Joined
×
×
  • Create New...