Jump to content
gmak

Μουσικη στο βουνο!

Recommended Posts

Πράγματι αν κάνεις κι άλλα πράγματα, δεν κάνεις καλά όλα τα υπόλοιπα
Ιδίως, να συμπληρώσω, εάν είσαι άνδρας και όχι ο Ναπολέοντας..... :D , καθώς είναι βέβαια γνωστό ότι ο Ναπολέων έμεινε στην ιστορία ως ο μόνος άνδρας που κατάφερνε να κάνει 6 πράγματα μαζί, κάτι που είναι κοινή πρακτική και θεωρείται συνηθισμένο για κάθε γυναίκα..... :D

 

Ψέματα; :lol:

 

Ευτυχώς είστε συμπαθητικοί και σας αγαπάμε..... :rolleyes:(αν το ένα πράγμα που κάνετε, το κάνετε καλά, εννοείται :lol: )


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :huh::)B)

Μπράβο ρε Γιώτα, μου φτιαξες τη μερα!!!

 

 

Τι ακούτε τώρα btw? Εγώ τις τελευταίες μέρες λιώνω το Lunatico των Gotan Project :o


Taste with your eyes

Feel with your head

And think with your heart...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχ ναι βρε Γιωτούλα μου :)B) τί είναι αυτό το ένα πράγμα που κανουμε εμείς τα αρσενικά...? :D:):) πες μου βρε και μενα να μάθω...θέλω να μάθω... :)

 

Σχετικά με τη μουσική τώρα. Η μόνη ανακοίνωση που άκουσα από τα μεγάφωνα σε ελληνικό χιονοδρομικό είναι του στυλ "όχι εκτός διαδρομής , γρήγορα μπες μέσα!", ξέρετε στα συρόμενα όταν κάποιος κάνει slalomακια. Εκτός αυτού ουδέν άλλο.

Το να ακούς μουσική όχι τέρμα σε ένταση, δεν νομίζω να διαφέρει και πολύ από τη μουσική στο αυτοκίνητο.

Όταν πάμε ένα ωραίο ταξίδι με το αυτοκίνητό μας, μια από τις πρωταρχικές σκέψεις για πολλούς από εμάς δεν είναι πιο cd θα πάρουμε στη διαδρομή? Πόσο ωραία γίνεται μια διαδρομή όταν συνοδεύεται από ατμοσφαιρική μουσική? Γίνεται έτσι επικίνδυνο τα ταξίδι μας? Χάνουμε έτσι την απόλαυση της οδήγησης ή του ακούσματος?

Δεν μιλάω για τη περίπτωση να τρέχεις σε αγώνες, εκεί βεβαίως πρέπει να είσαι απόλυτα επικεντρωμένος σε αυτό που κάνεις καθότι θα πρέπει να προσπαθήσεις να σπάσεις τα όρια.

Οσο για την περίπτωση να πέσει κάποιος επάνω μου, σε όσα ατυχή περιστατικά υπήρξα αυτόπτης μάρτυρας δεν υπήρχαν και πολλά περιθώρια αντίδρασης καθότι συνέβησαν όλα σε κλάσματα δευτερολέπτου.

 

Παναγιώτη θα αρνηθείς λοιπόν να με συνοδεύσεις σε κάποια από τι καταβάσεις μου? :P:P

 

Φιλικά, KonstantinosV

 

Υ.Γ. Firefly πράγματι οι gotan project επανήλθαν πολύ δυνατά. Τιμώ δεόντως το τελευταίο διάστημα alex cortiz και royksopp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αχ ναι βρε Γιωτούλα μου :P:D τί είναι αυτό το ένα πράγμα που κανουμε εμείς τα αρσενικά...? :rolleyes::angry::P πες μου βρε και μενα να μάθω...θέλω να μάθω... :D

 

Ορίστε τώρα κκ μοντετέτοιοιμ και adminτέτοιε, πώς μπορώ να καθίσω ήσυχη;; Αφού με προκαλούν απροκάλυπτα :D

 

Αν δεν ξέρεις Κωνσταντίνε μου ακόμα, είναι πολύ αργά να μάθεις πιά..... :P Ίσως όμως μπορείς κι εσύ να ξεκινήσεις snowboard.... ;)

 

Εμένα μου αρέσει να ακούω μουσική παντού και στο βουνό, φτάνει να είναι μουσική που ταιριάζει στο τοπίο, στην ημέρα (βλ. καιρό, κλπ) και να μου αρέσει...δεν είμαι δύσκολη, μου αρέσουν πολλά. Τα κλασσικά παλιά κομμάτια των Doors, U2 και ειδικά Depeche Monde τα θεωρώ ασυναγώνιστα..Ε, οι αναμνήσεις της εφηβείας μας δεν ξεχνιούνται... (ειδικά αφιερωμένο σε όσους μου καταλογίζουν ότι κρύβω χρόνια :D ) Όμως μου αρέσει και η ηλεκτρονική μουσική, δεν θυμάμαι όμως συγκεκριμένα κομμάτια / καλλιτέχνες, κλπ..

 

Ούτε η σιωπή με χαλάει, ιδίως όταν υπάρχει ησυχία, δηλ λίγος κόσμος, χαλαρά και μακριά από τα σαλέ.


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ορίστε τώρα κκ μοντετέτοιοιμ και adminτέτοιε, πώς μπορώ να καθίσω ήσυχη;; Αφού με προκαλούν απροκάλυπτα :rolleyes:

Καλα... απο απροκαλυπτα, τι εχουνε δει τα ματια μας... :angry:

....

Ούτε η σιωπή με χαλάει, ....

 

Whattttt?????!!!!!

Η τομη της Yota και της Σιωπης ειναι εξ ορισμου το κενο συνολο! Διχασμενη προσωπικοτητα;;;

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Whattttt?????!!!!!

Η τομη της Yota και της Σιωπης ειναι εξ ορισμου το κενο συνολο! Διχασμενη προσωπικοτητα;;;

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Η U ομως θα είχε ενδιαφέρον........ :rolleyes:

 

Όχι διχασμένη Μάκη, απλά πληθωρική....... :angry:

 

Σιγήν μηδέν άγαν ΜΟΝΟΝ όταν δεν έχεις κάτι καλύτερο να πεις...... :P


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτη τη U περιμενουμε ολοι, μπας και σου σφιξει τα λουρια... :angry:

 

Πληθωρικη, ξεχυλωμενη, χυμα...παιρνεις εσυ χαμπαρι απ'αυτα!! :rolleyes: Δεν βαριεσαι...τον αραπη κι αν τον πλενεις...το σαπουνι σου χαλας :P

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πωπω επιτέλους ανταπόκριση! Κάλλιο αργά παρά ποτέ :P

 

Οι καλοκαιρινές μου προτάσεις είναι κάμποσες, εκ των οποίων πολλές παλιές. Από τους Faint το Media [glamrock-alternative-disco]. Από 4 Hero το Creating Patterns [θυμίζουν triphop αλλά και ambient και house, αρκετά moody-μελωδικό] και Bermuda Triangle το Mooger Fooger [σε γενικά electronica ρυθμούς],

 

Φρέσκα ψάρια

Audiobullys - Generation, αρκετά πιο ηλεκτρονικό το καινούργιο τους με λίγα στοιχεία από hip hop πια.

Fischerspooner - Odyssey, κοντινό στων Audiobullys αλλά πιο μελωδικό. Μου αρέσουν εξίσου.

Hard-Fi - Stars Of CCTV. Pop-rock, θυμίζουν Kaiser Chiefs στο περσινό Employment, είναι ευχάριστοι.

Jamiroquai - Dynamite. Περισσότερο για τους φαν τους. Ευχάριστο με μερικά καλά κομμάτια.

 

Αυτά για τώρα, θα επανέλθω.. γράψτε προτάσεις για cd να συζητήσουμε.


vae victis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν ακουγα ποτε μουσικη (ακουστικα) γιατι το θεωρουσα επικινδυνο να μην ακουω τους γυρω μου... ειδικα στις εκτος πιστας διαδρομες.

 

Απο τη μερα που χασαμε το παληκαρι στο Μπανσκο επειδη δε με ακουγε που φωναζα οτι επρεπε να στριψουμε αριστερα για να βγουμε παλι στο χιονοδρομικο λογω του οτι φοραγε ακουστικα! (θεσαμε τους εαυτους μας 2 ατομα σε κινδυνο για να τον γυρισουμε πισω ) αποφευγω να κανω σκι με ατομα που φορουν ακουστικα και ακουν μουσικη!

 

Προτιμω να ακουω οτι μουσικη παιζει το χιονοδρομικο και να ακουω και τις ανακοινωσεις που βγαζουν.

 

Συμφωνω οτι ο ηχος που βγαζει το σκι πανω στο χιονι δε μπορω να τον συγκρινω...

Οπως δε μπορει να συγκριθει με τιποτα η απολυτη σιωπη απο το μονωμενο περιβαλλον στα Ανω Κελλαρια...

 

Μέχρι ενός βαθμού συμφωνώ. Φορώ συχνά μεν τα ακουστικά [ζεστά αυτιά!] άλλά το minidisk είναι κλειστό τη μισή μέρα.

 

Λατρεύω τις μέρες με κρύο αεράκι που κάνουν να πάντα να σιγούν και φυσικά καθιστούν κάθε μουσική περιττή.

 

Ο ήχος της σανίδας μπορεί να είναι από ερεθιστικός έως απογοητευτικός, δεν κάνουμε εμείς το χιόνι..

 

Eν πάσει περιπτώσει είναι ανάλογα τα κέφια και το άτομο.. το αστείο είναι πόσο διαφέρουν οι μουσικές που εμπνέουν τον καθένα. Ένας παλιός φίλος που έτρεχε σε αγώνες σκι άκουγε στο walkman κλασσική μουσική φανατικά [στο αμάξι γινόταν μάχη] τη στιγμή που εγώ προτιμώ κάτι σε δυνατό rock ή πολύ μελωδικές μπαλάντες/indie pop.

 

Aπομονωμένο περιβάλλον.. που είναι οι φοιτητικές δόξες με 10-50 άτομα παλιά τις καθημερινές στον Παρνασσό..

 

ps. έχω να σου κάνω μερικές προτάσεις για το μενού του ξενοδοχείου στο avatar :P


vae victis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τωρα θα πεσει το δουλεμα της αρκουδας, αλλα δεν βαριεσαι εγω θα λειπω, μεχρι να γυρισω θα εχει περασει.

 

Δεν κουβαλαω Mp3 Players και τα συναφη... :P

 

Πολλες φορες ομως, αν παει καλα η μερα μου μ'αρεσει να ψιλομουρμουριζω (αλλες φορες να ψιλοσφυριζω μεσα απο τα δοντια μου) κατι που ταιριαζει με το ρυθμο μου, της στιγμης εκεινης.

 

Γενικα αμα συγκεντρωνομαι σε κατι, το κανω αυτο. Ο πατερας μου σκυλιαζε οταν σφυραγα στο γραφειο, η κυρα μου τσαντιζεται οταν ακουγεται να ψιλοσφυραω στα βιντεακια που τραβαω.

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι πολύ της μόδας το Sex της Κοκκίνου στον Όλυμπο

 

Τα Greeklish απαγορευονται απο τους κανονισμους του φορουμ. Παρακαλεισαι να ξαναγραψεις το κειμενο στα Ελληνικα, αλλιως το ποστ συντομα θα διαγραφει

 

The Moderating Team

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τωρα θα πεσει το δουλεμα της αρκουδας, αλλα δεν βαριεσαι εγω θα λειπω, μεχρι να γυρισω θα εχει περασει.

 

Δεν κουβαλαω Mp3 Players και τα συναφη... :P

 

Πολλες φορες ομως, αν παει καλα η μερα μου μ'αρεσει να ψιλομουρμουριζω (αλλες φορες να ψιλοσφυριζω μεσα απο τα δοντια μου) κατι που ταιριαζει με το ρυθμο μου, της στιγμης εκεινης.

 

Γενικα αμα συγκεντρωνομαι σε κατι, το κανω αυτο. Ο πατερας μου σκυλιαζε οταν σφυραγα στο γραφειο, η κυρα μου τσαντιζεται οταν ακουγεται να ψιλοσφυραω στα βιντεακια που τραβαω.

 

Φιλικα

ΜακηςΜ

και τι ακριβώς ψιλομουρμουρίζεις; :mellow:

Je veux devenir calife a la place du calife

Share this post


Link to post
Share on other sites

I will survive! :lol::lol::lol:

 

Funkytown! (Το ακουσατε στο βιντεακι του Mysterio). Και αλλα παλια!

 

Καμμια φορα παρασυρομαι απο το ηχοσυστημα του Παρνασσου σε πιο καινουρια...

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάλι, όταν σιγομουρμουρίζω 90% τραγουδάω το: 4 πήγε, μου είπαν πάλι φύγε, φύγε από το μαγαζί...... :lol: :LOL:


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κινδυνεύεις να χαρακτηριστείς μπουζουκόβια!! :lol:

Φιλικά, KonstantinosV

Όπως είναι γνωστό from early Madonna times, bad girls go everywhere....... :lol:


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ πάλι, όταν σιγομουρμουρίζω 90% τραγουδάω το: 4 πήγε, μου είπαν πάλι φύγε, φύγε από το μαγαζί...... :lol:;)

 

Θεε μου δωσε μου υπομονη! :lol:ΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΕΜΕΙΝΕ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θα πάει κανείς depeche mode?

Φιλικά, KonstantinosV

Πέφτει μέσα στις διακοπές μου. Ανάλογα με τί θα κανονίσω, αν δεν μου χαλάει πολύ το πρόγραμμα, θα επιδιώξω να είμαι Αθήνα και να πάω. Είναι από τους πολύ αγαπημένους μου. 1η Αυγούστου δεν είναι;


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites
...εεεεε εννοείς αγαπημένο συγκρότημα. 1η Αυγούστου.

Φιλικά, KonstantinosV

Αγαπημένους καλλιτέχνες λέω και εννοώ Κωνσταντίνε....είναι να μή σου βγεί το όνομα..... :lol:

 

Εσύ θα πάς; :lol:


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιωτούλα μου καλά το λες αλλά πώς το εννοείς είναι το θέμα. Οι depeche mode είναι συγκρότημα και όχι καλλιτέχνης. :lol: Σκέφτομαι σοβαρά να πάω νομίζω θα είναι και ο Schiller.

Φιλικά, KonstantinosV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ θα είμαι πάντως όπως πήγα και στους Cure με τα μαλλιά μου τίγκα στην λάκ (όχι δεν έβαλα κραγιόν...κρατήθηκα :lol::lol:;) )

 

Αντε παπούδια κουράγιο, μπορεί να έρθουν και οι Joy Divission, που ξέρεις μπορεί να αναστηθεί ο Kertis. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιοι ειναι αυτοι ρε παιδια που λετε...

 

Τελικα πρεπει να ειστε πολυ γεροντια...

 

:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Μάλλον έχεις καταλάβει λάθος
    • Τι κάνουν όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου εκτός από τα Ελληνικά? Ονομάζεται ski bus
    • Πόσο εύκολο είναι να φτιάξεις "μύθους" για το σκι στην Ελλάδα. Ακόμα και πρώην και νυν πρόεδροι του Συλλόγου μας τους συντηρούν με το δίκιο τους. Ακόμα κα ο Λάππας ξεχνά ότι 39 στους 40 τελεταίους Απριλίους χιονίζει στον Παρνασσό!!!!! Και οι δύο Πρόεδροι του ΣΤΧ έχετε δίκιο σε αυτό που γράφετε αλλά επειδή δεν γράφετε την πλήρη πρόταση το συμπέρασμα είναι τελείως λάθος. Η αλήθεια για το σκι στον Παρνασσό είναι όπως τα γράφω Αυτό είναι τελείως γενικό και ισχύει για τους...ταβερνιάρηδες, σαλεδάρχες, μπαρόβιους κλπ Το τους δεν υπάρχει, είναι αφηρημένη έννοια χαμένη στις δαιδαλώδεις διαδικασίες του Ελληνικού κράτους. Υπογράφω ότι δεν έχει υπάρξει καμία συζήτηση ούτε απόφαση που να έβγαλε πόρισμα "φέτος μας νοιάζει μόνο να έχουμε επισκέπτες" στο Υπουργείου Τουρισμού, στο Υπερταμείο, στα ΕΤΑΔ και στις εγκαταστάσεις του ΧΚΠ. Η κατάσταση είναι: δεν έχουμε ιδέα τι είναι το καλό σκι και τι θέλουμε να γίνει ο Παρνασσός και πως να δουλέψει, μη μας κράξουν τα κανάλια, ας κονομήσουμε ότι μπορούμε όσοι μπορούμε, ας μπαίνει ο μισθός, μη σκοτωθεί κανένας. Φυσικά μέσα σε αυτό το χάος κάποιοι έχουν τρόπο και όρεξη να κάνουν κάτι καλό για το σκι προσπαθούν. Όμως δεν υπάρχει καμία ουσιαστική επικοινωνία μεταξύ Υπουργείου Τουρισμού, Υπερταμείου, ΕΤΑΔ και εγκαταστάσεων ΧΚΠ. Κανένας αρμόδιος δεν ξέρει πχ ότι ο λιφτιέρης ζητάει μια πολύ σημαντική βίδα. -Μα δεν μπορεί να είναι τόσο χαζό το σύστημα ΕΤΑΔ να αφήσουν κλειστό τον Ηρακλή για τόσο λίγα λεφτά? ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ -Μα δεν μπορεί να είναι τόσο χαζό το σύστημα ΕΤΑΔ να μας γράφει "όλοι οι αναβατήρες θα λειτουργούν κάθε μέρα"? ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ  
    • Όταν οι άνθρωποι έχουν πρόγραμμα και βλέπουν το μέλλον 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Phoebus
      Phoebus
      (56 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,317
    • Total Posts
      460,831
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,661
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    TommyFrask
    Joined
×
×
  • Create New...