Jump to content
Alexandros0077

Εξοπλισμός βουνού στα super market!

Recommended Posts

Τα ισοθερμικα τους τα εχω παρει και τα εχω δοκιμασει. Αν και δεν ειναι εφαρμοστα, τη δουλεια τους την κανουν, σε κρατανε ζεστο και απαγουν τον ιδρωτα.

 

Για σαλοπετα δεν ξερω... εαν κανεις και σανιδι που εισαι πιο πολυ σε επαφη με το χιονι (ολο καθιστους τους βλεπω...) μαλλον θα πρεπει να ξηλωθεις για καλη σαλοπετα.

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites

ολο καθιστους τους βλεπω..

 

και γω το ιδιο βλεπω ρε Μακη γιατι αραγε; :(:D


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

οι μπότες δεν κάνουν λογικά ... για snowboard ?

 

Βασικά δεν έχω σανίδι. νοικιάζω και αντί να φοράω τις μπότες που φοράει ο καθένας μήπως γίνετε η δουλειά για φέτος με αυτές.. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:(

post-592-1226500371_thumb.jpg

(breath in breath out)

εχμ...αυτές οι μπότες δεν κάνουν για snowboard... για να πω και την αλήθεια δεν κάνουν ούτε για το βουνό αλλά λέμε τώρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τσίμπησα 2 ζευγάρια με θηκούλες (της πλάκας) σήμερα από το Lidl στη γέφυρα του Ροσινιόλ (καμία σχέση με την άλλη Rossignol :blink: ) 1.63 για το δικό μου έτερον ήμισυ και 1.56 για το έτερον ήμισυ του κολλητού. Αμφότερες θα ξεκινήσουν φέτος σκι οπότε μια χαρά τους είναι. 3 ζευγάρια είχανε μείνει πριν πάρω τα δύο εγώ, ενώ από ρουχισμό πρέπει να είχανε φύγει όλα αν και δεν το πολυέψαξα γιατί δε με ενδιέφερε. Πάντως ό,τι κι αν είναι, με :lol:€ δεν παίρνεις τίποτα. Και να σπάσουν, και να ξεκολλήσουν και να τα γρατζουνίσεις xestikes!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τσίμπησα 2 ζευγάρια με θηκούλες (της πλάκας) σήμερα από το Lidl στη γέφυρα του Ροσινιόλ (καμία σχέση με την άλλη Rossignol :) ) 1.63 για το δικό μου έτερον ήμισυ και 1.56 για το έτερον ήμισυ του κολλητού. Αμφότερες θα ξεκινήσουν φέτος σκι οπότε μια χαρά τους είναι. 3 ζευγάρια είχανε μείνει πριν πάρω τα δύο εγώ, ενώ από ρουχισμό πρέπει να είχανε φύγει όλα αν και δεν το πολυέψαξα γιατί δε με ενδιέφερε. Πάντως ό,τι κι αν είναι, με 80€ δεν παίρνεις τίποτα. Και να σπάσουν, και να ξεκολλήσουν και να τα γρατζουνίσεις xestikes!
καλυτερα να μην τα παρουν μαζι τους στα βουνα μας γιατι δεν θελουμε τετοιου ειδους μυρωδιες εκει πανω :lol: :LOL: :lol::P :P :P

DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

καποτε αυτα τα πεδιλα οταν τα πρωτο εβγαλαν στα lidl εκαναν 250 ευρω αν θυμαμαι καλα.την ιδια εποχη τα ειχα δει σε καταστημα του κλαουδατου 350 και μου εκανε εντυπωση

μηπως ειναι τιποτα αντιγραφες

και το λεω αυτο επειδη τωρα τα δινουν ;) ευρω


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

αναζητώ ένα ζευγάρι στα 1,56μ

για κοπελα προκειται

 

οποιος μου βρει το καταστημα κερδιζει ενα.........με την κοπελα

 

νιφαδας


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, βρήκα στο κατάστημα της γλυφαδας

 

δε θα το πιστέψετε αλλα έχω κατακοπεί από τα μαχαίρια τους

ήθελα να ξερα αν ειχαν στο νου τους οτι ακονιζαν λαμες για σκι και όχι για ξιφος σαμουραι


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

μάλλον έχεις πολύ καιρό να πάρεις καινούριο σκι...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμείς εδωκάτω δεν το έχουμε ακόμα αυτό το γερμανικό, ε;

Στη Νέα Μάκρη που λέει το σάιτ τους, λειτουργεί ή όχι ακόμα;

 

Τα πέδιλα τα έχω πάρει στην προηγούμενη προσφορά τους, αλλά δεν τα έχω φορέσει καθόλου ακόμα.

Και ο μαστρονικελ μου είπε ότι δεν είναι για μένα μάλλον, είμαι καλύτερη μάλλον λέει.

Οπότε αν δεν τα πάρει καμιά αδερφή μου με βλέπω να τα ...προσφέρω οσονούπω.

Θα σας κρατήσω ενήμερους.

 

Τα ισοθερμικά τους (ή εσωθερμικά, πώς ειναι το σωστό; ) πάντως τα φοράω εναλλάξ με τα Lowe και τα Patagonia που έχω και δεν καταλαβαίνω διαφορά.

Μπορώ να πω επίσης πως τα περσινά τους (τα φετεινά είναι διαφορετικά) είναι και αρκετά εμφανίσιμα -αφού όποτε τα φοράω ως κανονικά μπλουζάκια συχνά εισπράττω κομπλιμέντα. :D

 

Οι κάλτσες του σκι τους, αυτές που έχουν 5,99, από τις οποίες έχω 3 ζεύγη από πρόπερσι, τελικά δεν μου άρεσαν.

Πήρα Nordica, περίπου με τα ίδια χρήματα νομίζω, στις πρόσφορες της Best Ο' και ούτε που τις ξαναφόρεσα αυτές του Lidl.

Έχω και ένα ζευγάρι από εκείνες με τα 6,99 αλλά ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει.

"Χαρίζονται άχρηστες κάλτσες του σκι Lidl..." χαχαχα :P !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικα πολλοι τα εχουνε παρει... τα εχει πατησει κανεις ρε παιδια; Με εχει φαει η περιεργια... :D:P

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites

φιλος τα πηρε περσι και μετα την πρωτη μερα τα πηγε στον κλαουδατο να του φτιαξει τις δεστρες

η μια απ'οτι θυμαμαι εσπασε

σαν πατημα μου ειπε οτι δεν ηταν ασχημα

μια χαρα κατεβαινε

περισσοτερα δεν γνωριζω


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

Ωχ, ωχ! Έσπασε;

Να κλάψω ή να γελάσω;

Share this post


Link to post
Share on other sites

μπορει να ηταν αστοχια υλικου μην μασας :rolleyes::P


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

φρεσκο-αγορασμενα απο το καταστημα της γλυφαδας !

πρεπει να εχουν μεινει γυρω στα 10 ζευγαρια (ειδα απο 156 μεχρι και 170)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kalimera kai apo emena piga tin deytera sto aldi stin stauropouli kata tis 9.30 kai to mono poy vrika itan adeies kremastres :o:P

 

aporia

sta lidl thessalonikis den ta exei ta pedila pou lene poio pano??

etsi enimerotika rotao

 

 

euxaristo

 

Καλημερα και απο εμενα, πηγα τη Δευτερα στο Aldi στην Σταυρουπολη κατα τις 0930 και το μονο που βρηκα ηταν αδειες κρεμαστρες ;):(

 

Απορια

 

στα Lidl της Θεσσαλονικης δεν τα εχει τα πεδιλα που λενε πιο πανω;

 

Ετσι ενημερωτικα ρωταω

 

Ευχαριστω

 

 

H χρηση λατινικων χαρακτηρων για να γραφουμε Ελληνικα (Greeklish) απαγορευεται απο τους κανονισμους του φορουμ που μας φιλοξενει. Η πρωτη 'μεταφραση' γινεται δωρεαν απο το Moderating Team. Επομενα κειμενα με Greeklish θα συνοδευτουν στον Καλαθο των αχρηστων... ;)

 

For the Moderating Team

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ


Just Bilbakos

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bilbakos

Εγώ εδώ στην Αθήνα που έχω στα χέρια μου ένα μονόφυλλο Α4 διαφημιστικό για τα πέδιλα, γράφει μόνο Περιστέρι, Γλυφάδα, Ταύρος, Μελίσσια, Άνοιξη.

Για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν λέει κάτι -αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα.

 

Καινούργιος στο φόρουμ; Παρακαλούμε αν γίνεται να μας γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ;-).

Κι αν θες μπορείς να περάσεις να συστηθείς στη σχετική ενότητα ["Νέα Μέλη"]!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν... έστειλα την Νέοπς... (από το Νεοπας-Ψαρακας για όσους υπηρέτησαν την πατρίδα...) εχτές στην Γλυφάδα και πήρε το τελευταίο 1.56 που είχε μείνει... Θα τα δω απόψε και θα σας πω... Έχει 7-9 κομμάτια ακόμα...(χτες το βραδι) από 1,63 μέχρι 1,73... Οποιός ενδιαφέρεται ή έχει αρχάριο φίλο ή αρχάρια φίλη Σκλεναρίκοβα :D ας πάει μια βόλτα... Τζάμπα είναι :P ευρώ... και όπως είπε και ο Νικελ 4-5 φορές νοικιάρικα... τα έβγαλες και σου μένουν κι'όλας... Το Lidl Γλυφαδας είναι επί της Βουλιαγμένης και Ανθέων corner ... στο ύψος του Plaza ;)

 

Αν είναι για κλωτσιές... θα μου μείνουν τουλάχιστον ... τα μαχαίρια να κόβω κανα κοψίδι... :ph34r::D


O Βαθειάς Λάκκας που έγινε Βαθειά Μ@λ@κ@ς


1956280u02tpdods5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λοιπόν... έστειλα την Νέοπς... (από το Νεοπας-Ψαρακας για όσους υπηρέτησαν την πατρίδα...) εχτές στην Γλυφάδα και πήρε το τελευταίο 1.56 που είχε μείνει... Θα τα δω απόψε και θα σας πω... Έχει 7-9 κομμάτια ακόμα...(χτες το βραδι) από 1,63 μέχρι 1,73... Οποιός ενδιαφέρεται ή έχει αρχάριο φίλο ή αρχάρια φίλη Σκλεναρίκοβα :lol: ας πάει μια βόλτα... Τζάμπα είναι 80 ευρώ... και όπως είπε και ο Νικελ 4-5 φορές νοικιάρικα... τα έβγαλες και σου μένουν κι'όλας... Το Lidl Γλυφαδας είναι επί της Βουλιαγμένης και Ανθέων corner ... στο ύψος του Plaza ;)

 

Αν είναι για κλωτσιές... θα μου μείνουν τουλάχιστον ... τα μαχαίρια να κόβω κανα κοψίδι... :blink::blink:

 

 

σκι πηρε μονη της φορμα θα της παρεις εσυ για τα Χριστουγεννα lol

 

μαθημα ποιος??????


τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites
@bilbakos

Εγώ εδώ στην Αθήνα που έχω στα χέρια μου ένα μονόφυλλο Α4 διαφημιστικό για τα πέδιλα, γράφει μόνο Περιστέρι, Γλυφάδα, Ταύρος, Μελίσσια, Άνοιξη.

Για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν λέει κάτι -αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα.

 

Καινούργιος στο φόρουμ; Παρακαλούμε αν γίνεται να μας γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ;-).

Κι αν θες μπορείς να περάσεις να συστηθείς στη σχετική ενότητα ["Νέα Μέλη"]!

 

 

Με συγχωρείτε για τα αγγλικά απλα είμουν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου (5.45π.μ) και δεν το πρόσεξα..

καλως σας βρηκα....παώ τώρα και στην αναλογη ενότητα για τις συστάσεις...

:blink::blink:


Just Bilbakos

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
σκι πηρε μονη της φορμα θα της παρεις εσυ για τα Χριστουγεννα lol

 

μαθημα ποιος??????

 

 

Ασε Κορνήλιε.... Είχε γενέθλια πριν 15 μέρες... οπότε... έχει καθαρίσει από ρούχα.... (τα βασικά... μπουφάν και παντελόνι...) :rolleyes::D;););););););)

Μάθημα... έχω ήδη κανονίσει από το καλοκαίρι... με αγριάνθρωπο-δασκαλο... για να στρώσει άμεσα... ;);)

 

Λοιπόν τα είδα χτες.... Rental σειρά μου μοιάζει αλλά για επίπεδο 1-3 (το πολύ...) είναι ότι πρέπει... Δεστρα 10αρα Tyrolia 112-69-90κατι sidecut (ή κάπου εκεί ...) με radious... 12.9... (όχι 13 ε... ;) )

Μια χαρά.. Όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε... Θα τα δούμε και στο χιόνι... Α... μιας και το έφερε η κουβέντα... τα μαχαίρια... μια χαρά... κόβουν... το κρέας... ;):P:P


O Βαθειάς Λάκκας που έγινε Βαθειά Μ@λ@κ@ς


1956280u02tpdods5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και τώρα, από 27/11/2008,

Κράνος Σκι / Σνοουμπορντ στα LIDL!

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.2...osskisnoiwboard

Και σε ορισμένες περιοχές και παιδικό:

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.2...ikoskisnowboard

Αλλά και άλλα αξεσουάρ, γάντια, ρολόι. Για τσεκάρετε!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • αν συμφέρει οικονομικά γιατί όχι. Εναλλακτικά δες k για Stubaital που βολεύει πιο πολύ καθώς έρχεσαι από Ιταλία   αλλιώς μπορείτε να πάτε προς dolomites αλλα όχι στα πιο γνωστά (Val Gardena κλπ) φθηνά μπορείς να βρείς γύρω από το Kronplatz, στο Ahrntal k προς Alpe Lusia ίσως 
    • το είχα κάνει k εγώ τον Νοέμβριο του 2009 μου φαίνεται με αμάξι δεν είναι πρόβλημα τότε... δες τα 3 μεγάλα XK + το Zillertal300 με τον παγετώνα, διαλέξτε ποιο σας αρέσει πιο πολύ k μετά ψάξε διαμονή όπου βολεύει να ξέρεις πάντως ότι Kaltenbach k Mayrhofen έχουν τον πιο πολύ κόσμο  
    • Αλέξη ,εννοείς να στραφούμε προς Ischgl?
    • Θα περάσουμε από Ηγουμενίτσα με πλοίο και μετα έχει πορεία ως την κοιλάδα.Οποτε θα έχουμε δικό μας μέσο που θα μας βολεψει και στην μεταφορά της αγαπημένης μας μπύρας😂😂😂. Εχεις δίκιο θα το ψάξουμε λίγο πιο λεπτομερώς στην ιστοσελίδα της κάθε περιοχής.  
    • 1030  δωμάτιο με πρωινό πιστεύω δεν τα αξίζει εκτος αν είναι διπλα σε lift από 650 σε 1030 είναι κοντά 400 ευρώ 400 ευρώ παραπάνω μονο για πρωινό είναι too much πιστεύω
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. AKIS-AIGIO
      AKIS-AIGIO
      (55 years old)
    2. DimisZ..
      DimisZ..
      (37 years old)
    3. fv
      fv
      (44 years old)
    4. mathiou81
      mathiou81
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,322
    • Total Posts
      460,888
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,755
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    jtaletsavr
    Joined
×
×
  • Create New...