Jump to content
Alexandros0077

Εξοπλισμός βουνού στα super market!

Recommended Posts

Μήπως να τα βάζατε καλύτερα και πιο στοχευμένα με τον κο Λαναρά και τους ομοίους του κλωστοϋφαντουργους (λέμε τώρα...) π.χ.?

 

Εσεις κε panpanou τι προϊόντα αγοράζετε? Ελληνικά πέδιλα, μπότες, και συναφή? κι αν ναι, σε τι τιμές?

 

Τέλος πάντων ας μην αρχίσουμε ανουσιες αντιπαραθέσεις, απλά αυτό το "@#$%Έλληνες ...." δείχνει κάπως...

 

κι εγώ φίλε μου μέσα στους @#$%Έλληνες είμαι ...

στον καθρέφτη τα λέω ....

Edited by Χρήστος Λάππας

dropdown.gif

 

... δει γαρ με συνεχώς αποπλανώμενον, τελειώσαι τον δρόμον ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
κι εγώ φίλε μου μέσα στους @#$%Έλληνες είμαι ...

στον καθρέφτη τα λέω ....

 

Fair enough...


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι εγώ πριν λίγο επέστρεψα απο το κατάστημα Βριλησσίων όπου με το ζόρι έβρισκες ένα κομμάτι ανά νούμερο.

Και ΟΚ, α φλις έχουν πέραση για το κρύο, αλλά και οι μάσκες στου σκι?

 

ΩΧ!!!! Το ξεχασα!!!!!

 

Εκει που εψαχνα για νουμερο στο φλιζακι, με σκουνταει μια γιαγια κρατωντας μια μασκα στα χερια και μου λεει....... Παιδι μου αυτα γυαλια ηλιου ειναι???? χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα

Edited by kaps

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν,

Πρίν λίγο επέστρεψα και εγώ από το Lidl της Καλλιθέας.

Στο κατάστημα βρήκα ελάχιστες μάσκες σε όλα τα μεγέθη όμως, αρκετές σαλοπέτες και μπουφανάκια γυναικεία (Νο 34+38), αρκετά φλης (αντρικά βεβαίως-βεβαίως) και ελάχιστα ski underwear(μόνο παντελόνι).Περιμένανε παραλαβή για φανελάκι αντρικό και κάλτσες.

Γινόταν πανικός πάνω από τα καλάθια οπότε όποιος προλαβαίνει ας τρέξει πριν εξαντληθούν... ;)


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
κι εγώ φίλε μου μέσα στους @#$%Έλληνες είμαι ...

στον καθρέφτη τα λέω ....

 

Αν ο καθρέφτης απαντήσει....

...τότε....έχουμε πρόβλημα... ;)


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περιμένουμε πια αντίστοιχα προϊόντα απο ALDI. Όποιος λαμβάνει ενημερωτικό φυλλάδιο, ας ενημερώσει κι εδώ, γιατί το site δεν δείχνει επερχόμενες προσφορές και τα υποκαταστήματα είναι λίγα.

Πέρσι είχε αναρτηθεί κάτι σχετικό, αλλά δεν παίζει πλέον.

 

Συμφορουμίτες/ισσες, μόλις δείτε κάτι σημάνετε συναγερμό!


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν εφυγε το ALDI? :blink:

 

@panpanou +1

 

Βεβαιως, τι να σου κανουν και οι Γερμανοι, οταν αγοραζουμε Leopard, αλλα σπαμε την παραγγελια και δεν παιρνουμε τα βληματα πακετο, γιατι λεει θα διαπραγματευτουμε διαφορετικη παραγγελια για τα ...βληματα.

 

Τα κανονια τα δικα μας λοιπον, διαπραγματευτηκαν τα ...βληματα στην διπλασια τιμη απ' ο,τι αυτα κοστιζαν πακετο με τα... κανονια και το υπολοιπο της ...Λεοπαρδαλης. Φημολογειται οτι τα Leopard δεν παιρνανε μπρος γιατι δεν ειχαν... μιζα! Καποιος την ειχε παρει... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ήρθε και πάλι αυτή η εποχή του χρόνου που το ακατονόμαστο σούπερ μάρκετ (όχι αυτό που έκλεισε, το άλλο :P )προσφέρει είδη σκι: μάσκες, κάλτσες, φλις και τα σχετικά -όχι πέδιλα.

Από Δευτέρα 28/11/2011.

Σσσσς!

:P

Edited by Lili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο ειχε κατι ισοθερμικα....

τραγικη κατασταση...πεσαν σαν τις ακριδες ολοι πανω....το πρωι ειχε 50 ατομα απο εξω και περιμενανε να ανοιξει


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ήρθε και πάλι αυτή η εποχή του χρόνου που το ακατονόμαστο σούπερ μάρκετ (όχι αυτό που έκλεισε, το άλλο ;) )προσφέρει είδη σκι: μάσκες, κάλτσες, φλις και τα σχετικά -όχι πέδιλα.

Από Δευτέρα 28/11/2011.

Σσσσς!

:P

Ρε κοπελλια να σου πω, εχει πουθενα μπανερακι χορηγων των Lidl στην πρωτη σελιδα ή μεσα στο φορουμ?

Λοιπον να σας πω, στα ισια και παληκαρισια και μαλιστα εδω στο ανοικτο φορουμ, για να το δουν απαντες, με το να προτεινετε διαρκως στον καθενα

να αγορασει εδω και εκει για διαφορους λογους, θεωρω οτι ειναι τελειως μα τελειως φαουλ ως προς τους φιλους και επαγγελματιες και συναμα

χορηγους προς τον ΕΣΤΟΥΧ, ταυτοχρονα ισοπεδωνετε την δουλεια που εχει κανει η ομαδα εργασιας Δ/Φ και μπανερ, η οποια ειδικα φετος και με την κατασταση που βιωνουμε ολοι μας, εχει κανει πολυ δουλεια στο site μας.....

Λοιπον παιδια να τελειωνει αυτη η αηδια επιτελους, γιατι σαν ομαδα εργασιας Δ/Φ δεν εχω καμμια μα καμμια ορεξη να ακουω τα διαφορα μπινελικια, επειδη μερικοι βλεπουν τα παντα με γυαλια ηλιου!!!

Αν καποιοι γουσταρετε να αγορασετε απο αλλου, με γεια σας και χαρα σας, δεν θελουμε να το ξερουμε και να το διαβαζουμε!!

Απλα να ξερετε δεν γινομαστε μονο η ομαδα εργασιας ρεζιλι προς τους επαγγελματιες αλλά γινεστε και ολοι εσεις που ειτε ειστε απλα μελη ειτε ειστε

απλοι επισκεπτες στο φορουμ!!

Και στο φιναλε φιναλε ρε κοπελια και οι οποιοι αλλοι αγοραζετε απο αλλου, πρεπει να βγαζετε και ντουντουκα στο τι αγοραζετε και απο που το αγοραζετε.... :P


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ρε κοπελλια να σου πω, εχει πουθενα μπανερακι χορηγων των Lidl στην πρωτη σελιδα ή μεσα στο φορουμ?

Λοιπον να σας πω, στα ισια και παληκαρισια και μαλιστα εδω στο ανοικτο φορουμ, για να το δουν απαντες, με το να προτεινετε διαρκως στον καθενα

να αγορασει εδω και εκει για διαφορους λογους, θεωρω οτι ειναι τελειως μα τελειως φαουλ ως προς τους φιλους και επαγγελματιες και συναμα

χορηγους προς τον ΕΣΤΟΥΧ, ταυτοχρονα ισοπεδωνετε την δουλεια που εχει κανει η ομαδα εργασιας Δ/Φ και μπανερ, η οποια ειδικα φετος και με την κατασταση που βιωνουμε ολοι μας, εχει κανει πολυ δουλεια στο site μας.....

Λοιπον παιδια να τελειωνει αυτη η αηδια επιτελους, γιατι σαν ομαδα εργασιας Δ/Φ δεν εχω καμμια μα καμμια ορεξη να ακουω τα διαφορα μπινελικια, επειδη μερικοι βλεπουν τα παντα με γυαλια ηλιου!!!

Αν καποιοι γουσταρετε να αγορασετε απο αλλου, με γεια σας και χαρα σας, δεν θελουμε να το ξερουμε και να το διαβαζουμε!!

Απλα να ξερετε δεν γινομαστε μονο η ομαδα εργασιας ρεζιλι προς τους επαγγελματιες αλλά γινεστε και ολοι εσεις που ειτε ειστε απλα μελη ειτε ειστε

απλοι επισκεπτες στο φορουμ!!

Και στο φιναλε φιναλε ρε κοπελια και οι οποιοι αλλοι αγοραζετε απο αλλου, πρεπει να βγαζετε και ντουντουκα στο τι αγοραζετε και απο που το αγοραζετε.... :P

 

Μήπως είναι υπερβολική αντίδραση;

Κανένας δε γίνεται διαφημιστής της τεράστιας αυτής εταιρείας (η οποία μόνον εμάς δεν έχει ανάγκη για διαφήμιση, τα προϊόντα γίνονται ανάρπαστα). Όπως και κανείς δε γίνεται διαφημιστής του skishop όταν λέει πόσα καλά είναι τα Xbionic.

Μερικοί από εμάς δεν θα ψωνίσουν ποτέ από super market, αλλά για κάποιους που δεν μπορούν - θέλουν να πάρουν top μάρκες, είναι μια λύση. Καλό είναι να ενημερώνονται. Άλλωστε, νομίζω ότι ο υποψήφιος αγοραστής του skishop δεν ψωνίζει από super market, εκτός, ίσως, από προσφορές σε εργαλεία και χριστουγεννιάτικα.

Κακό θα ήταν εάν κατά κάποιον τρόπο επισήμως γινόταν αυτό.

Τέλος, όταν οι πιο έμπειροι (οι οποίοι, καττά τεκμήριον, είναι και καλύτεροι σκιερ) αναφέρονται με κολακευτικά σχόλια σε κάποιο πέδιλο, θα έπρεπε να το θεωρήσουμε διαφήμιση; Ή το thread "Nordica brand offers" δεν μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση;

(εκτός και αν προέρχεται από κάποιον εκ των χορηγών του site, στον οποίο επιτρέπεται στα πλαίσια της χορηγίας, οπότε συγγνώμη, αλλά δεν ξέρω τις λεπτομέρειες παρομοίων συμφωνιών).

Όλα ενημέρωση είναι, σε ένα ελεύθερο forum.

Edited by Fulvia 3

Μιχάλης Δημάκης<br />Ει το φέρον σε φέρει, φέρε και φέρου. Εί δ' αγανακτείς και σ' εαυτόν λυπείς και το φέρον σε φέρει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πιστευω πως το τι αγοραζει ο καθενας και απο που το αγοραζει ειναι δικη του δουλεια.Οταν καποιος νομιζει οτι βρισκει μια ευκαιρια ,καλο ειναι να το μοιραζετε μαζι μας.Αλλα να ειναι ευκαιρια.Γιατι προιοντα τυπου "ακατανομαστου" supermarket και μαλιστα ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΥ (εχω σταματησει να αγοραζω γερμανικα προιοντα εδω και καιρο,συγχωρεστε με,που γερμανικα μονο δεν ειναι)ειναι και αμφιβολου ποιοτητος(μπορει και να βγουν καλα,δε το ξερουμε αυτο,μπορει και να παθουμε πνευμονια αν τα φορεσουμε).Βαζουμε λοιπον στη ζυγαρια το τι θελουμε, για τι χρηση το θελουμε και ο καθενας πρατει οπως νομιζει.........

Edited by captainhook3

2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για όσους δε ξέρουν το Στάθη...θα μπορούσε να τα είχε γράψει και πιο ήπια απλά αυτό είναι το στυλ του δε τα γραφει με ξκακια

 

Για όσους τον ξέρουν...γράψε πιο κομψά λίγο ρε φίλε έτσι για το καλό

 

Γενικα διαφωνώ ριζικά με την τότε απόφαση του συλλόγου αλλά την σέβομαι και γενικά διαφωνώ ριζικά με το να μην προτείνουμε ευκαιρίες για να κάνουμε καλύτερο/φτηνότερο/σωστότερο σκι όταν αυτές υπάρχουν.

 

Υπάρχουν και σκι και κάλτσες και μπουφάν σε σουπερμαρκετ με εξαιρετικές τιμές και τα προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα, όπως και υπάρχουν και σκι και κάλτσες και μπουφάν στα μαγαζιά των χορηγων μας τα οποία προτείνω επίσης ανεπιφύλακτα. Τέλος σαφώς και στο ιντερνετ έχει σουπερ ευκαιρίες.

 

Αρκεί ο πελάτης ν αγοράζει κάτι που θα τον καλυψει σε καλή τιμή.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ καλα λοιπον τα λετε ολοι σας , ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΝ ζητατε να υπαρχουν χορηγοι στο site αρα και πορους, ειδικα τωρα που το ταμειο ειναι μειον....

Ο καθε επαγγελματιας κανει τα κουμαντα του και δεν περιμενει να διαφημιστει μονο σε ενα site αλλά.....

Μην ζητατε λοιπον λαγους με πετραχειλια οταν δεν μπορειτε να τους ταισετε, φιλοι μου καλοι καλοι μου φιλοι!!!! :P

 

 

ΥΓ.Πηγαινετε εσεις για δικη σας δουλεια σε ενα απο τα μαγαζια που εχουν μπει στο site μας και πεστε στους ανθρωπους αυτους κατι για τα μπανερ και μετα ελατε να γραψετε για τα μπινελικια που ακουσατε μεσα στο ανοιχτο φορουμ, ΚΥΡΙΟΙ.....


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πολυ καλα λοιπον τα λετε ολοι σας , ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΝ ζητατε να υπαρχουν χορηγοι στο site αρα και πορους, ειδικα τωρα που το ταμειο ειναι μειον....

Ο καθε επαγγελματιας κανει τα κουμαντα του και δεν περιμενει να διαφημιστει μονο σε ενα site αλλά.....

Μην ζητατε λοιπον λαγους με πετραχειλια οταν δεν μπορειτε να τους ταισετε, φιλοι μου καλοι καλοι μου φιλοι!!!! :P

 

 

ΥΓ.Πηγαινετε εσεις για δικη σας δουλεια σε ενα απο τα μαγαζια που εχουν μπει στο site μας και πεστε στους ανθρωπους αυτους κατι για τα μπανερ και μετα ελατε να γραψετε για τα μπινελικια που ακουσατε μεσα στο ανοιχτο φορουμ, ΚΥΡΙΟΙ.....

Εάν υποψιαστώ ότι η λειτουργία του φόρουμ στηρίζεται στους χορηγούς θα πεθάνωωωω.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στάθη επειδή σερφάρω πολύ στο internet....όλα τα site στον κόσμο έχουν διαφημίσεις και σε όλα τα site στον κόσμο κάποιο περιοχόμενο του site θα διαφημίσει έναν ανταγωνιστή αυτού που πληρώνει.

 

Είναι σα να ζητάς από το cnn.com και το facebook επειδή διαφημίζεται η coca cola να μην αναφέρεται πουθενά κουβέντα για την pepsi.

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στάθη επειδή σερφάρω πολύ στο internet....όλα τα site στον κόσμο έχουν διαφημίσεις και σε όλα τα site στον κόσμο κάποιο περιοχόμενο του site θα διαφημίσει έναν ανταγωνιστή αυτού που πληρώνει.

 

Είναι σα να ζητάς από το cnn.com και το facebook επειδή διαφημίζεται η coca cola να μην αναφέρεται πουθενά κουβέντα για την pepsi.

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου

Μιχαλη αλλο το facebook, αλλο καποια αλλα site που μπορει καποιος να ειναι ο χρηματοδοτης τους αλλο οποιοδηπωτε αλλο site και αλλο το site

του μη κερδοσκοπικου Ελληνικου Συλλογου Τουριστικης Χιονοδρομιας....

Μονο κανονιστε τι ακριβως θελετε ολοι σας απο ολους και μετα βγαλτε και χρημα και χρηματοδοτηστε τον προγραμματιστη που ανελαβε να αναβαθμιση το site....

Και ρωτω εγω, τα λεφτα απο που θα βγουν για να πληρωσεις σε οποιον χρωστας?Απο τις συνδρομες, απο που ρε παληκαρια, γιατι και γω κανω "κηδεια με ξενα κολυβα" αλλά ελα που δεν ειναι ετσι ομως!!!

Οταν εχεις απαιτησεις θα πρεπει πρωτα να μπορεις να ανταπεξελθεις σε αυτες, φιαλαρακι μου καλο MIK.... :)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλο ειναι να υποστηριζουμε τους χορηγους- τα παιδια που διαφημιζουν τα καταστηματα τους μεσω του ΕΣΤΟΥΧ αλλα ετσι οπως το αναφερεις φιλε spider ,δε θα πρεπει να αναφερει κανεις, αλλο καταστημα-προιον μεσα στο φορουμ περαν των χορηγων μας.Τοτε να σβηστουν ολα τα topic που αναφερωνται σε προιοντα μη συνεργασιμα με τα προιοντα που προωθουν οι χορηγοι μας για να μην υπαρχει προβλημα.Εγω τουλαχιστον δεν υποστηριζω αγορες προιοντων (εστω και αν ειναι και επωνυμα) μεσω πολυεθνικων αλλα απο καταστηματα ΕΛΛΗΝΙΚΑ που ξερω οτι τα χρηματα θα μεινουν εδω και δε θα τα γλενταει καποιος τον οποιο βλεπω στην τηλεοραση και στα περιοδικα ,σε καποιο ξενο κρατος πανω στο σκαφος των 100μ. η στη βιλα των 1000τμ και να κοροιδευει τους Ελληνες .Ομως μπορει να ειμαι εγω λαθος η μπορει και καποια ατομα εδω μεσα να μη θελουν να αγορασουν τον super douper των Χ ευρω εξοπλισμο και να θελουν κατι πιο light.Λεω εγω ομως,δε ξερω πως μπορει να σκεφτεται ο καθενας αλλος..........


2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει γίνει συμφωνία με την ομάδα εργασίας και τους επαγγελματίες να ελέγχεται το τι θα γραφεί (σχετικά με τις αγορές και όχι μόνο) από απλά μέλη του φόρουμ?

Έχει ποινικοποιηθεί το όνομα Lidl?Τι δουλειά έχει η ομάδα εργασίας και για ποιο λόγο απολογείται η συγκεκριμένη ομάδα ή ο σύλλογος ή δεν ξέρω και γω ποιος άλλος, αν κάποιο μέλος ψωνίσει απο lidl conrad κλπ.?

Αν αύριο το ΧΚ Παρνασσού βάλει banner στο snowclub θα απαγορευτεί η συζήτηση για τα άλλα χιονοδρομικά;

Edited by Velissarios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και με τη σειρά μου, η snow how είναι χορηγός (επειδή δε βλέπω banner);

Γιατί στο post http://www.snowclub.gr/forums/index.php?showtopic=14161 όλοι σχολίασαν με χαρά, με πρώτο τον spider. Αλλά και αν είναι χορηγός, επειδή (κακώς ενδεχομένως) δε γνωρίζω: ο χορηγός, εκτός από banner, επιτρέπεται να ποστάρει ελεύθερα διαφημιστικά, ενώ εμείς που δεν είμαστε επαγγελματίες δεν μπορούμε να αναφερθούμε πληροφοριακά;

Αναφέρθηκε ανωτέρω μία απόφαση του Δ.Σ. την οποία (και πάλι κακώς ενδεχομένως) δε γνωρίζω: τι καθορίζει ως προς τα σχετικά θέματα;

Εάν πάντως έχουν έτσι τα πράγματα, να σταματήσουμε όλοι να αναφέρουμε μάρκες, δεδομένου ότι όλες είναι ανταγωνιστικές των χορηγών.


Μιχάλης Δημάκης<br />Ει το φέρον σε φέρει, φέρε και φέρου. Εί δ' αγανακτείς και σ' εαυτόν λυπείς και το φέρον σε φέρει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η ελεύθερη αγορά, δεν δέχεται λύσεις τύπου σοβιέτ. Με επιφύλαξη αν εννοούμε όλοι το ίδιο.

Το να καθοδηγώ τον "πιθανό αγοραστή" έχοντας ως βάση το ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΜΟΥ, έμεσα ή άμεσα (βλέπε είσπραξη από διαφήμηση), εκθέτω τον εαυτό μου, τον σύλλογο, αλλά περισσότερο τον ίδιο τον διαφημιζόμενο με το μπανεράκι του.

 

Ο εκάστοτε διαφημιζόμενος, μέσω της διαφήμησης του, κάνει γνωστό τον εαυτό του στο εμπορικό του κοινό. Αν λοιπόν ως μέλος του συλλόγου ο καταναλωτής έχει κάποια πρόσθετη παροχή υπηρεσίας ή έκπτωση, τότε βρήκαμε τον λόγο να προτείνει κάποιος από τον σύλλογο το Χ ή το Υ μαγαζί, αφού βρήκαμε ένα κοινό συμφέρον.

 

Αν ο εκάστοτε διαφημιζόμενος είναι καλός επαγγελματίας, φυσικά και θα βρει πολλούς "διαφημιστές" από τον σύλλογο.

Ένας κακός επαγγελματίας, αν διαφημίζεται στο site μας, δεν σημαίνει ότι θα πρέπει σώνει και καλά να "αβανταριστεί" με αθέμιτους τρόπους. Και αυτό θα ήταν κακό και για τους ανταγωνιστές του που διαφημίζονται στον σύλλογο.

 

Τελικά, αν εγώ προτείνω κάτι ενώ δεν το πιστεύω, δεν θα έχει και αξία, έτσι ακόμα και η ίδια η διαφήμιση θα απαξιωθεί.

Στην συνείδηση μου έχει μείνει ότι το Χ μαγαζί (πχ skishop) είναι εξειδικευμένο και διαθέτει υψηλή ποιότητα. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα. Εκ των πραγμάτων δεν έχει το ίδιο κοινό με τα Lidl δηλαδή. Το να το συστήνω ούτως ή άλλως, γιατί αυτό διαφημίζεται μέσω του site μας, είναι σαν να ακυρώνω την ποιότητα του, την οποία θα επιζητήσω και αν του χρόνου δεν διαφημίζεται στο site μας. Βέβαια μάτια που δεν βλέπονται λησμονούνται, αν του χρόνου υπάρξει ένας άλλος εξ'ίσου καλός επαγγελματίας που διαφημίζεται στο site μας, είναι λογικό ότι θα τον δοκιμάσω, θα τον κρίνω και θα τον συστήσω.

 

Συμπέρασμα: αφήστε την αγορά μόνη της, αφήστε τον καθένα να προτείνει αυτό που θεωρεί καλύτερη και συμφερότερη λύση. Τους "δικούς μας", δεν τους θέλουμε γιατί είναι "δικοί μας", αλλά γιατί είναι οι καλύτεροι για εμάς, ποιοτικώς και τιμολογιακώς. Και αυτό που θα πρέπει να συμβουλεύουμε, είναι ότι πριν να πραγματοποιήσει ο καθένας μας μία αγορά, πρώτα να ρωτήσει τον αντίστοιχο επαγγελματία που διαφημίζεται σε εμάς, μετά να δει την αγορά, να πράξει σύμφωνα με το συμφέρον του, αλλά να προτιμήσει τον "δικό μας" όταν δεν υπάρχει ξεκάθαρα συμφέρον ανάμεσα σε 2 επιλογές. Τότε βοηθάμε και τον εαυτό μας και τον σύλλογο και τον διαφημιζόμενο.

Edited by mil

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και με τη σειρά μου, η snow how είναι χορηγός (επειδή δε βλέπω banner);

Γιατί στο post http://www.snowclub.gr/forums/index.php?showtopic=14161 όλοι σχολίασαν με χαρά, με πρώτο τον spider. Αλλά και αν είναι χορηγός, επειδή (κακώς ενδεχομένως) δε γνωρίζω: ο χορηγός, εκτός από banner, επιτρέπεται να ποστάρει ελεύθερα διαφημιστικά, ενώ εμείς που δεν είμαστε επαγγελματίες δεν μπορούμε να αναφερθούμε πληροφοριακά;

Αναφέρθηκε ανωτέρω μία απόφαση του Δ.Σ. την οποία (και πάλι κακώς ενδεχομένως) δε γνωρίζω: τι καθορίζει ως προς τα σχετικά θέματα;

Εάν πάντως έχουν έτσι τα πράγματα, να σταματήσουμε όλοι να αναφέρουμε μάρκες, δεδομένου ότι όλες είναι ανταγωνιστικές των χορηγών.

 

Ειναι ενας απο τους επαγγελματιες φιλε μου που ηταν να μπει εδω και καιρο το μπανερακι του αλλά με αυτα που βλεπει να γινονται η απαντηση του ειναι αρνητικη.........ετσι για το θεαθηναι

Δυστυχως δεν μπορω να συνεχισω αλλο την συζητηση, ευχομαι ολοι εσεις τον επομενο χρονο να ειστε στην ομαδα εργασιας Δ/Φ , οπως ελπιζω να εχετε μεγαλυτερη επιτυχια απο οτι η δικη μας ομαδα!!!

Τωρα κυριοι ολοι εσεις οι χορηγοι μας πιστευω να βλεπετε οτι τουλαχιστον εγω σαν Στάθης Βελεντζάς ή σαν spider κανω τα αδυνατα δυνατα να σταθω στο υψος μου απεναντι σας!!! :P

 

ΥΓ.Ειχε σημερα στην λαικη στο Γαλατσι κατι καλτσες του σκι μουρλια, α, επισης ειχε κατι μαυρους που πουλουσαν λεει μασκες του σκι, αγορασα καμμια δεκαρια να τις δωσω δωρο στην κοπη της πιττας!!! :)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • При сильном затоплении водой следует немедленно разобрать пол из ламината, дабы предотвратить впитывание панелями влаги. Ламинат имеет защитный слой с двух сторон панели, однако же, его торцы не всегда бывают надежно защищены от влаги. Именно поэтому рекомендуется использовать герметик для пола при укладке покрытия. Он не склеивает соседние панели, но предохраняет торцы от воздействия сырости Blog
    • Νέα τιμή 180€
    • To σκι στην Ελλάδα είναι πια βέβαιο ότι βασίζεται σε παραπληροφόρηση και σε "θρύλους" που κυκλοφορούν. Πολύ σωστά γράφτηκε ότι είμαστε σε επίπεδο Δημοτικού σταθμού σαν χιονοδρομικά. Με την παραπληροφόρηση που υπάρχει τι να κάνουν και οι καημένοι οι χιονοδρόμοι? Άλλωστε έκατσε κανείς να τους μάθει χιονοδρομική παιδεία? Έκατσαν μόνοι τους? Γενικά σε αυτή τη χώρα υπάρχει ορθολογική φωνή και συνολικός σχεδιασμός πάνω σε κάτι? Για όποιον θέλει να διαβάσει ιδού επισήμως τα νέα του χιονοδρομικού και επισήμως και μέσα από τη βουλή. Σχεδόν 100% ψέματα. https://iparnassos.gr/2024/03/i-etad-ypevale-aitima-eksygchronismou-tou-irakli-sto-tameio-anakampsis/?fbclid=IwAR2-iVfLWVwYvszEg5Hu788np7iC_-lvJVu_wzyDu5NxfyONesxnbaOTwH4_aem_AdtwiajTFasz6xd93s-XwD_Q_2mIZRrxSKgvvwySHq_5wXD-6hEf6CWVDEvhCfvV-_-rqE7oNBLxK00e859k7Iye https://parnassos-ski.gr/me-ameioto-rythmo-synechizetai-i-proetoimasia-gia-ti-leitoyrgia-kai-tin-anavathmisi-toy-chionodromikoy-kentroy-parnassoy/ Η Βουλή των Ελλήνων, τα ΕΤΑΔ και ο κάθε διακινητής "θρύλων" λένε ψέματα στη μούρη μας. Όταν ιδρύθηκε ο Σύλλογος είχε σαν στόχο την παραπληροφόρηση να την μετατρέψει σε πληροφορία στο forum. 20 χρόνια μετά μας έφαγαν τα social media, οι "δημοσιογράφοι" και η παραπληροφόρηση όσο και να γράφεις επιχειρήματα κερδίζει. Το "μικρό" τεχνητό του Παρνασσού, εφικτότατο. Δεν απέδειξε ότι είναι απαραίτητο? Μα είναι τόσο χαζά όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου? Κανένας δεν διαφωνεί να γίνει το σέρβις στον Ηρακλή. Τα ΕΤΑΔ θα το κάνουν? Κανένας δεν διαφωνεί ότι καλό θα ήταν να μπει λιφτ στα Άνω Κελλάρια. Χρονοδιάγραμμα? Για να σε προλάβω, πολύ αισιόδοξα το 2030. Ξεκίνησαν την αδειοδότηση? Από την άλλη τι να πει κανείς για την μπανανία που ζούμε
    • Η τεχνίτη χιονωση στον Παρνασσό ειναι ποιο δύσκολο  να γίνει απ ότι να μπει νέο λιφτ στα άνω κελάρια η ακόμα καλύτερα να βρουν τα χρήματα για να γίνει το service στον Ηρακλή  ανάποδα έχετε ξεκινήσει  από την άλλη τι να πεις για την  μπανανία που ζούμε 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. elgeo
      elgeo
      (45 years old)
    2. popitsi
      popitsi
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,307
    • Total Posts
      460,687
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,477
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Charefaf
    Joined
×
×
  • Create New...