Jump to content
Elegance88

Αξίζει Να Παει Κάποιος Σε Συναντηση

Recommended Posts

Αξίζει να παει κάποιος δε συνάντηση; Την Τετάρτη στο flo στην κηφησιας θα ειναι αρκετοί; Λέω να πάω να γνωρίσω και απο κοντα τους φίλους και λάτρεις του πιο ωραίου sport. Ποιοι θα πάτε ;

• Like 1

Αξίζει να παει κάποιος δε συνάντηση;

Γιατί να μην αξίζει?

Έλα και δεν θα χάσεις!

Στις τελευταίες συναντήσεις μαζεύεται αρκετός κόσμος.Αν δεν είμαστε κουρασμένοι από το σκι της Τετάρτης ,θα δώσουμε το παρόν :)

Edited by ChristosZ
  • Like 1

Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

φυσικά κι αξίζει! :) έτσι γίναμε όλοι μια παρέα ;)

στην προηγούμενη συνάντηση γινόταν χαμός

και επειδή ήταν η τελευταία πριν την εκδρομή

αλλά και από νέα μέλη που ήρθαν απλά για να γνωριστούμε ...

Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Αξίζει να παει κάποιος δε συνάντηση; Την Τετάρτη στο flo στην κηφησιας θα ειναι αρκετοί; Λέω να πάω να γνωρίσω και απο κοντα τους φίλους και λάτρεις του πιο ωραίου sport. Ποιοι θα πάτε ;

Αν ευκαιρείς, πιστεύω ότι θα άξιζε τον κόπο να γνωρίσεις κάποιους που μοιράζονται το ίδιο πάθος. Δεν υπάρχει "λίστα συμμετοχών", ούτε υποχρέωση "παράστασης", ενώ υπάρχουν πάντα και απρόοπτα. Πάντα χαιρόμαστε να βλέπουμε τους γνωστούς μας που συναντάμε στο βουνό. Μην διαστάσεις να κάνεις την πρώτη επαφή, αφού δεν θα σε γνωρίζουμε. Ελπίζουμε "να μας συνηθίσεις" σύντομα!

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Ok τότε θα έρθω να σας γνωρίσω και απο κοντα.. 21:30 πιστεύω ειναι καλα θα τα πούμε απο κοντα λοιπόν..

• Like 1

Τα παιδιά είναι πολύ ευγενικά και φιλικά. Στην προηγούμενη συνάντηση πήγαμε κι εμείς πρώτη φορά κι ήταν όλοι πολύ ευδιάθετοι και μας καλωσόρισαν. Καταρχήν είναι πολύ θετικό να γνωρίζεις νέους ανθρώπους με τους οποίους ενδεχομένως μπορείς να γίνεις και φίλος αργότερα κι έπειτα βρίσκεις και παρέα για το βουνό! :drinks:

Θα είμαστε κι εμείς με τον Κωστή - εκτός απροόπτου - την Τετάρτη.

• Like 2

φυσικά κι αξίζει! :) έτσι γίναμε όλοι μια παρέα ;)

στην προηγούμενη συνάντηση γινόταν χαμός

και επειδή ήταν η τελευταία πριν την εκδρομή

αλλά και από νέα μέλη που ήρθαν απλά για να γνωριστούμε ...

απαντησες και μονη σου.χαμος επειδη ηταν η τελευταια πριν την εκδρομη.γτ ενας λογος που σταματησα να ερχομαι στις συναντησεις ειναι οτι εκανα 40 χλμ να παω και να ερθω στην κηφισια και στο τελος να μην ξεπερναμε τα δεκα ατομα.μην συγκρινουμε δλδ απο ενα μονο γεγονος γτ εχω πολλα περισσοτερα που βαραγαμε μυγες.

σκεψου να ερχοταν ο elegance στην συναντηση μετα απο οσα διαβασε εδω και να συναντουσε μονο 7 ατομα οπως στην τελευταια που πατησα το ποδι μου.τι θα του λεγαμε μετα?ετυχε?η επεσες πανω στην περιοδο που λειπουν στην εκδρομη?

τωρα οσο αφορα τον elegance παντα αξιζει να πηγαινεις καπου και να γινεται η οποια γνωριμια.ευχομαι μονο να πεσεις σε καλη μερα.

Edited by dust

Dust έχεις πολύ καιρό να έρθεις.

Όπως αναφέρω παραπάνω έχει αρκετό κόσμο στις τελευταίες συναντήσεις και όχι μόνο στην τελευταία.Το ακόμη θετικότερο είναι ότι έρχονται συνεχώς νέοι φίλοι και μέλη.

• Like 1

Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Dust και εγω κάπου τόσα θα κάνω και ίσως παραπάνω για τα χιλιόμετρα λέω οπότε ελπίζω να αξίζει. Όπως και να έχει θα γνωρίσω νέους ανθρώπους και θα μοιραστώ όπως και θα ακούσω νέες απόψεις.

• Like 1

η τελευταια ηταν τελη νοεμβριου.8 ατομα ολοι απο τους οποιους οι 5 απο τα νοτια προαστια.

οπως σου ξαναγραψα και πιο πανω παντα ειναι θετικο να κανεις τις οποιες συναντησεις και τις οποιες γνωριμιες.και εγω ετσι ξεκινησα καποτε να πηγαινω οπως και εσυ,οπως και ολοι μας.δεν λεω να μην πας.

η απαντηση μου ηταν καθαρα στην XL δηλωση της βιβης οσο αφορα τον χαμο.

εσυ λοιπον να πας και αν με το καλο ταιριαξει ο δρομος μου σιγουρα θα τα πουμε και απο κοντα.

Οκ φιλε μου πάντως και απο εδω μπορω να πω ότι έχω καλές εντυπώσεις σε αυτο το φόρουμ. Δεν τσακώνονται σαν τα κόκορια και γενικότερα υπάρχει ενα χέρι βοήθειας πάντα σε ενα πρόβλημα..

• Like 1

Οκ φιλε μου πάντως και απο εδω μπορω να πω ότι έχω καλές εντυπώσεις σε αυτο το φόρουμ. Δεν τσακώνονται σαν τα κόκορια και γενικότερα υπάρχει ενα χέρι βοήθειας πάντα σε ενα πρόβλημα..

Tο Σιγουρο ειναι οτι αυτο εδω το φορουμ - Συλλογος ειναι πανω απο ολα ΠΑΡΕΑ και ΟΧΙ επιχειρηση οπως καποια......αλλα. ;)

Δεν εχω παει σε καποια συναντηση λογω ελλειψης χρονου και τους περισσοτερους τους εχω γνωρισει στο βουνο, αλλα πιστευω οπως και να εχει σημασια πρεπει να δινουμε στην ΠΟΙΟΤΗΤΑ και ΟΧΙ στην Ποσοτητα ;)

• Like 2

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

η τελευταια ηταν τελη νοεμβριου.8 ατομα ολοι απο τους οποιους οι 5 απο τα νοτια προαστια.

Η παρουσία στις συναντήσεις, δεν είναι υποχρεωτική. Αυτό που ισχύει για εσένα, ισχύει και για όλους τους υπόλοιπους άλλωστε. Το ότι ήρθες σε 2 από τις τελευταίες 30 συναντήσεις, ούτε σου προσθέτει, ούτε σου αφαιρεί κάτι, όπως ισχύει και για εμένα και όλους τους υπόλοιπους.

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Οι συναντησεις ειναι ενα απο τα πιο σημαντικα συν του ΕΣΤΧ. Γιατι συναντιεσαι με τους φιλους σου. Ανθρωπους που μοιραζεσαι την αγαπη για το σπορ, το βουνο, την υπαιθρο. Με πολλους (η λιγους) απο αυτους μοιραζεσαι και το ΣΚ (η την καθημερινη καταδρομη) στο ΧΚ.

Ειναι κατι ξεχωριστο να πηγαινεις στη βαση του ΧΚ στην αρχη της ημερας, να καλεις στο PMR:

'Snowclub, snowclub, snowclub. Ακουει κανεις απο Snowclub?...

ΜακηςΜ στη συχνοτητα..'

... και να σε καλοσωριζουν ενα σωρο παρεες που ειναι ηδη απανω... :animier:

Ναι, αξιζουν οι Τεταρτες, ναι αξιζει να γνωρισεις το Snowclub. Εμενα μου λειπουν και τα δυο... :crybaby:

Edited by MakisM
  • Like 7

Tο Σιγουρο ειναι οτι αυτο εδω το φορουμ - Συλλογος ειναι πανω απο ολα ΠΑΡΕΑ και ΟΧΙ επιχειρηση οπως καποια......αλλα. ;)

Δεν εχω παει σε καποια συναντηση λογω ελλειψης χρονου και τους περισσοτερους τους εχω γνωρισει στο βουνο, αλλα πιστευω οπως και να εχει σημασια πρεπει να δινουμε στην ΠΟΙΟΤΗΤΑ και ΟΧΙ στην Ποσοτητα ;)

γτ τα αλλα φορουμ τι το διαφορετικο εχουν δλδ?γτ απο οσο θυμαμαι τα ιδια λεφτα εδινα στο ενα κ στο αλλο καθε χρονο για τις ανανεωσεις.

απλα φιλε μου οπως ειπαν κ τα παιδια εδω ειναι ωραιο μερος να κανεις παρεα,στο αλλο παλι ειναι ωραιο μερος να κανεις σκι με καποιες προσφορες.δεν βρισκω κατι κακο και στα δυο.αλλα ας μην πιπιλαμε αλλο την καραμελα αυτη.ο ενας ειναι επιχειρηση ενω ο αλλος το κανει για την αγαπη προς την χιονοδρομια.εαν εσυ βγαινεις κερδισμενος σε κατι απο ολα αυτα ας ειναι οτι θελει ο καθενας και ας δηλωνει οτι γουσταρει.

Η παρουσία στις συναντήσεις, δεν είναι υποχρεωτική. Αυτό που ισχύει για εσένα, ισχύει και για όλους τους υπόλοιπους άλλωστε. Το ότι ήρθες σε 2 από τις τελευταίες 30 συναντήσεις, ούτε σου προσθέτει, ούτε σου αφαιρεί κάτι, όπως ισχύει και για εμένα και όλους τους υπόλοιπους.

ποιος μιλησε για υποχρεωση?

ξαναδιαβασε ολα απο την αρχη που γραφει η βιβη,ξαναδιαβασε ολα οσα εχω γραψει εγω και πες μου που ακριβως μιλαω για υποχρεωση.η μαλλον αστο μην διαβασεις γτ θα μπουμε σε μια συζητηση που δεν θα μας βγαλει πουθενα οπως παντα.προτιμω να μου τα πειτε απο κοντα την τεταρτη στην συναντηση.

Edited by dust

γτ τα αλλα φορουμ τι το διαφορετικο εχουν δλδ?γτ απο οσο θυμαμαι τα ιδια λεφτα εδινα στο ενα κ στο αλλο καθε χρονο για τις ανανεωσεις.

Απαντάς στο τι σημαίνει για εσένα ο σύλλογος.

Μαζί μιλάμε και άλλα καταλαβαίνουμε. Για αυτό όμως δεν φταίει ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ η άλλη πλευρά. Γι'αυτό και δεν θα συνεχίσω.

μπερδευεσαι πολυ μαλλον και οντως ας μην το συνεχισουμε.

και εμεις εδω επανω ρε παιδια ,η περισσοτερη κανουμε πανω απο 40 χιλ και μαλιστα ο κουμπαρος ακομα περισσοτερα ,ερχετε απο εδεσσα , και μπορει να ειμαστε μονο δυο ατομα , την μια φορα και δεκα την αλλη, συν τον κουκο :yes και δεν γκρινιαζουμε , ετσι ειναι μια καλη παρε ενας για ολους και ολοι για ενα , προχορατε γενναιοι !! :thumbup:

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

απαντάω μόνο και μόνο γιατί αναφέρθηκε σε μένα ο Βασίλης

:)

την προηγούμενη Τετάρτη πήγα παρόλο που ήταν πολύ αργά

γιατί τελειώνω από μάθημα στις 10:30

και παρόλο έκανε πολύ κρύο, αλλά ευτυχώς είμαι κοντά...

άξιζε ΠΑΡΑ πολύ γιατί είδα όλον τον καλό τον κόσμο :)

παρόλο που δεν πήγα στην εκδρομή (για δεύτερη συνεχή χρονιά) :(

για όλα όσα είπε ο Μάκης αξίζει πολύ να γνωρίσεις

(κι άλλο) κόσμο που έχει την ίδια αγάπη / λόξα με σένα :) :) :) (σίγουρα θα έχεις παρέες που ανεβαίνεις στο βουνό)

και σίγουρα το καλύτερο είναι ν' ακούσεις να σου απαντάει όλο το βουνό στο pmr

πάντα πήγαινα, όταν μπορούσα, στις συγκεντρώσεις

και είχε γίνει συνήθεια για μένα (που τώρα μου λείπει)

φυσικά έχει δίκιο ο Βασίλης ότι θα πρεπε να γίνονται ΚΑΙ συναντήσεις στα νότια

που περνάγαμε ΠΑΡΑ πολύ όμορφα και με πολύ κόσμο και εκεί!

ένα μικρό δείγμα ;) είμαστε όλοι πολύ διαφορετικοί μεταξύ μας αλλά όλοι με την ίδια τρέλλα!!! :) :)

https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/media/set/?set=a.10150236582353056.376429.692623055&type=3

https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/media/set/?set=a.10150279512448056.399789.692623055&type=3

https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/media/set/?set=a.10150128764258056.330577.692623055&type=3

Edited by viva_ski

και εμεις εδω επανω ρε παιδια ,η περισσοτερη κανουμε πανω απο 40 χιλ και μαλιστα ο κουμπαρος ακομα περισσοτερα ,ερχετε απο εδεσσα , και μπορει να ειμαστε μονο δυο ατομα , την μια φορα και δεκα την αλλη, συν τον κουκο :yes και δεν γκρινιαζουμε , ετσι ειναι μια καλη παρε ενας για ολους και ολοι για ενα , προχορατε γενναιοι !! :thumbup:

Ο κούκος πρέπει να έρχεται όταν είσαστε 3. Αλλιώς είναι υπεράριθμος.

• Like 6

φυσικά οι συναντήσεις - εκδηλώσεις στα βουνά

είναι πολύ πιο ωραίες !!!

;)

όπως το "κοπή τη πίττα"

που γίνεται κάθε χρόνο και σε άλλο βουνό

πέρυσι στο Χ.Κ. 3-5 Πηγάδια με σούπερ χιόνι και διάθεση

και μια πίττα ΖΩΓΡΑΦΙΑ!!

ακούω ότι και φέτος θα ξανα-ζωγραφίσει ο ίδιος καλλιτέχνης!!!

προ-περσι στα Καλάβρυτα

το 2010 στο Καρπενήσι

αλλά και κάτι τρελλο-καταστάσεις - limbo στον Παρνασσό

:animier: :animier: :animier:

τώρα αν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις... οκ!

απαντω για να αποφυγουμε καθε παρεξηγηση αναμεταξυ μας κατι που συνηθιζεται σε γραπτο λογο.

προς θεου δεν ειναι σε καμια περιπτωση προσωπικη επιθεση σε κανεναν απο ολους οσοι απαντησαν στα διαφορα ποσταρισματα μου.η τοποθετηση μου εχει να κανει μονο και μονο σε οτι αφορα με την ενημερωση που μπορει να παρεχει καποιος απο εμας σε ενα νεο μελος,του φορουμ η του συλλογου.και μην ξεχναμε οτι στην τελικη πρωτα γινεσαι μελος του φορουμ και μετα του συλλογου.πηρα λοιπον σαν βαση την παντα ιδιαιτερη περιγραφη που κανει η βιβη η οποια επειδη γνωριζομαστε απο κοντα εδω κ χρονια μεσω του συλλογου και πως μονο καλα λογια εχει να πει για ολη αυτη την προσπαθεια.εκει πανω λοιπον πρεπει να προλαβουμε το οποιο λαθος μπορει να ειπωθει.και για αυτο εφερα σαν παραδειγμα καποιες συναντησεις.σκεψου(dust πχ)να ανεβαινες καλη ωρα σε μια συναντηση για πρωτη φορα και να μην συναντουσες κανενα.τι θα πιστευες εαν πριν ειχες διαβασει ολα αυτα τα ωραια λογια εδω μεσα?

και απαντω,κομματια να γινει θα ελεγα μπορει να ετυχε.κ αν σου ξανατυχαινε?γτ και τα δυο αυτα εμενα προσωπικα μου ετυχαν και για αυτο προσπαθω να προλαβω αναλογα λαθη του παρελθοντος.

τωρα οσο για το αλλο θεμα που μου ξυπνησε μνημες η βιβη,για τις συναντησεις στα νοτια,δεν θα ηθελα να αναφερθω καθολου γτ εκει θα συγχιστω πραγματικα.μενω στην ιδεα που εχω δημιουργησει στο μυαλο μου οτι ο συλλογος θα ειχε τους λογους του για να κοψει αυτη την μια συναντηση τον μηνα στα νοτια του λεκανοπεδιου και ειναι σεβαστη αποφαση.

Edited by dust
  • Like 1

να ανεβαινες καλη ωρα σε μια συναντηση για πρωτη φορα και να μην συναντουσες κανενα.

μου ετυχε εμενα. πηγα μια Τεταρτη και δεν ηταν κανεις... ηπια εναν καφε και εκει που ετοιμαζομουν να φυγω ηρθε ο Ανδρεας (mac).

καθησαμε καμια ωρα, τα ειπαμε και μετα πηγαμε σπιτι μας. συμβαινει

• Like 2

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)