Jump to content
Sign in to follow this  
gatz

4Ημερη Εκδρομή Στο Borοvets

Recommended Posts

Oργανωνόμαστε για ένα 4ημερο το Σ/Κ πριν την Καθαρή Δευτέρα , για να αποφύγουμε τον πολύ κόσμο 9-13 Φεβρουαριου για το borovets.

οποίος ενδιαφέρετε ας στείλει pm.θα φτιαχτεί αργότερα και σχετική εκδήλωση στο facebook.

• Like 2

Κάποιος φίλος μου είπε οτι πιθανά εκείνο το Σ/Κ να σκέπτεται ο συλλογος για την κοπή της πίττας . Αν ισχύει κατι τέτοιο ας με ενημερώσει καποιος εστω και ανεπισημα απο το ΔΣ για να μην συμπέσουν και να βρούμε αλλη ημερομηνία.

• Like 1

Αγαπαμε Boro. Ενδιαφερομαι. εννοειται με αερουπλανου.

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Μην έρθετε 27/01-30/01 γιατί θα πάμε καμπόσοι αθηναίοι και θα υπάρξει συνοστισμός.

Oργανωνόμαστε για ένα 4ημερο το Σ/Κ πριν την Καθαρή Δευτέρα , για να αποφύγουμε τον πολύ κόσμο 9-13 Φεβρουαριου για το borovets.

οποίος ενδιαφέρετε ας στείλει pm.θα φτιαχτεί αργότερα και σχετική εκδήλωση στο facebook.

Με ενδιαφέρει και εμένα...

Υποθέτω είναι αεροπορική?

Υπάρχει group στο fb?

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Edited by Danis Iordanidis

Κώστα αν σας βολεύει και θέλετε βρείτε μια άλλη ημερομηνία για να έρθουν και άλλοι που ενδιαφέρονται. 11 Φεβρουαρίου έχουμε βάλει την Πίτα του Συλλόγου.

• Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

......Έμ Κώστα και πότε σκέφτεστε να ανακοινώσετε τις δράσεις του συλόγου έχουμε ήδη αργήσει.......... πολύ!!!!!!!!

• Like 2

www.zermatt.ch

danis iordanidis , η εκδρομη ναι ειναι αεροπορική

Ακόμα δεν εχει φτιαχτεί το αντιστοιχο group sto facebook θα γίνει συντομα θα ειναι ανοιχτο και θα ενημερωθεις.

Απλα ακομα κοιταμε τις ημερομηνίες μηπως δεν συμπεσουμε με την πιττα του συλλόγου.

σιγουρα θα αποφυγουμε 10 μερες πριν και μετα τις εκδρομές του συλλογου οπως και την καθατη δευτέρα.

η εκδρομη θα ξεκινήσει παρασκευή με επιστροφη τρίτη.

Edited by gatz
  • Like 2

Κώστα αν σας βολεύει και θέλετε βρείτε μια άλλη ημερομηνία για να έρθουν και άλλοι που ενδιαφέρονται. 11 Φεβρουαρίου έχουμε βάλει την Πίτα του Συλλόγου.

μιας και το ανεφερες , η πιτα το Φεβρουαριο ειχα πει και παλια δεν ειναι πιτα ειναι λαγανα

• Like 1

Καλημέρα και από εμένα. Μια ερώτηση προς όσους είναι γνώστες.

Το borovets σε σχέση με το μπανσκο προσφέρεται για αρχάριους σκιέρ ή είναι μεγάλης δυσκολίας και δεν συστήνεται για αρχαριους;

Επίσης το χιόνι έστω μέσω κανονιων είναι *εξασφάλισμένο * όπως στο μπανσκο;

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην είμαι πολύ off topic.

Καλημέρα και από εμένα. Μια ερώτηση προς όσους είναι γνώστες.

Το borovets σε σχέση με το μπανσκο προσφέρεται για αρχάριους σκιέρ ή είναι μεγάλης δυσκολίας και δεν συστήνεται για αρχαριους;

Επίσης το χιόνι έστω μέσω κανονιων είναι *εξασφάλισμένο * όπως στο μπανσκο;

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην είμαι πολύ off topic.

Το Boro εχει μια μεγαλη περιφερειακη πιστα (πρασινη) που ειναι μια χαρα για αρχαριους. Απο θεμα χιονοκαλυψης δεν θα ελεγα οτι εχει τρελη διαφορα........

• Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Το Boro εχει μια μεγαλη περιφερειακη πιστα (πρασινη) που ειναι μια χαρα για αρχαριους. Απο θεμα χιονοκαλυψης δεν θα ελεγα οτι εχει τρελη διαφορα........

Έχει δηλαδή και μηχανήματα τεχνιτου χιονιού φουλ?

Sent from my MI MAX using Tapatalk

• Like 1

Μια ερώτηση (είμαι άσχετος ) στο μποροβιτς το οργανώνει ο σύλλογος η είναι εκδρομή μεταξύ φίλων εκτός συλλόγου

Δεν διοργανώνεται από τον σύλλογο ,είναι μια παρέα που κάποιοι από αυτούς είναι και στον σύλλογο .

Μετά την ανακοίνωση απο τον σύλλογο για την ημερομηνία κοπης της πιτας , θα κοιτάξουμε αν μπορέσουμε να βρούμε αλλες βολικές ημερομηνίες για την εκδρομή στο borovets ωστε να μην συμπέσουν.

Περισσότερες πληροφορίες θα υπαρξουν στο group που θα δημιουργηθεί συντομα στο facebook. οποιος ενδιαφέρεται μπορει να στείλει pm

https://www.facebook.com/events/1197186457080354/?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22bookmarks%22%2C%22surface%22%3A%22bookmarks_menu%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22dashboard%22%2C%22mechanism%22%3A%22calendar_tab_event%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%2C%22ref%22%3A46%2C%22source%22%3A2%7D

Edited by gatz
  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

• Δεν ξέρω πως θα είναι τα πράγματα τον Δεκέμβρη, αλλά αυτή τη στιγμή παντού γίνεται ο κακός χαμός. Η μια χώρα μετά την άλλη ανακοινώνουν καραντίνες και απαγορεύσεις κυκλοφορίας.
    • .......Μην μου αγχώνεις τους πελάτες.....🤣🤣
    • Καλησπέρα!θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κάποια κατοικία μέσα η κοντά στα Καλάβρυτα (Δεν με νοιάζει να είναι απομονωμένο, χωριό κτλ, εννοώντας ότι υπάρχει μεταφορικό οπότε δεν έχω θέμα με τις παροχές του μέρους) για ενοικίαση με τη σεζόν σε κάποια λογική τιμή , πχ μέχρι 300-400ευρώ???Ευχαριστω 
    • https://www.capital.gr/agora-akiniton/3490812/posa-zita-i-etad-gia-ta-estiatoria-tou-parnassou?amp=true   Της Αλεξάνδρας Γκίτση    Στην προκήρυξη δύο ανοικτών διαγωνισμών, εκμίσθωσης χώρων για τη λειτουργία επιχειρήσεων μαζικής εστίασης και αναψυχής εντός των εγκαταστάσεων του Χιονοδρομικού Κέντρου Παρνασσού προχώρησε η Εταιρεία Ακινήτων Δημοσίου ΑΕ (ΕΤΑΔ). Ο ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν τα δικαιολογητικά συμμετοχής έως την Παρασκευή 6 Νοεμβρίου.    Ο πρώτος διαγωνισμός αφορά τις θέσεις "Κελάρια 1750" και "Κελάρια 1950”. Η τιμή εκκίνησης, ορίζεται στο ποσό των 124.000 ευρώ, το Πάγιο Μίσθωμα της 1ης Χιονοδρομικής περιόδου, θα είναι αυτό που θα προκύψει από τη διαγωνιστική διαδικασία, απομειωμένο κατά 15%, ενώ το Πάγιο Μίσθωμα της 2ης Χιονοδρομικής Περιόδου, θα είναι το Πάγιο Μίσθωμα που θα προκύψει από τη διαγωνιστική διαδικασία, χωρίς την απομείωση κατά 15%. Το βήμα του διαγωνισμού, δηλαδή το ελάχιστο ποσοστό αύξησης εκάστης προσφοράς επί της ανώτατης ήδη υφιστάμενης προσφοράς, ορίζεται ίσο με 5%. Ενώ το Μεταβλητό Μίσθωμα (ΜΜ), της 1ης Χιονοδρομικής Περιόδου (Χ/Π), ορίζεται στο ποσό των 0,77 ευρώ, επί του αριθμού των επισκεπτών, πάνω από τους 136.000, για τη 2η και όλες τις επόμενες Χιονοδρομικές Περιόδους (Χ/Π), ορίζεται στο ποσό των 0,77 ευρώ, επί του αριθμού των επισκεπτών, πάνω από τους 160.000.   Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν αποδεδειγμένη εμπειρία σε επιχειρήσεις μαζικής εστίασης και αναψυχής τουλάχιστον πέντε ετών και ετήσιο μέσο όρο κύκλου εργασιών κατ’ ελάχιστον 500.000 ευρώ κατά την τελευταία τριετία (2019, 2018 & 2017) τα νομικά πρόσωπα, τα δε φυσικά πρόσωπα αντιστοίχως, μέσα ετήσια έσοδα κατ ́ ελάχιστον 500.000 ευρώ, κατά την τελευταία τριετία (2019, 2018 & 2017). Σε περίπτωση Ένωσης ή Κοινοπραξίας, αρκεί τα κριτήρια της εμπειρίας και της χρηματοοικονομικής δυνατότητας, να τα πληροί ένα μέλος της Ένωσης ή Κοινοπραξίας, το οποίο θα συμμετέχει υποχρεωτικά (στην Ένωση ή Κοινοπραξία), κατά ποσοστό τουλάχιστον 10%.    Ο δεύτερος διαγωνισμός αφορά τις θέσεις "Φτερόλακα 1850" και του αναβατήρα "Βάκχου 2250". Η τιμή εκκίνησης, ορίζεται στο ποσό των 37.000 ευρώ, το Πάγιο Μίσθωμα της 1ης Χιονοδρομικής περιόδου, θα είναι αυτό που θα προκύψει από τη διαγωνιστική διαδικασία, απομειωμένο κατά 15%, ενώ το Πάγιο Μίσθωμα της 2ης Χιονοδρομικής Περιόδου, θα είναι το Πάγιο Μίσθωμα που θα προκύψει από τη διαγωνιστική διαδικασία, χωρίς την απομείωση κατά 15%. Το βήμα του διαγωνισμού, δηλαδή το ελάχιστο ποσοστό αύξησης εκάστης προσφοράς επί της ανώτατης ήδη υφιστάμενης προσφοράς, ορίζεται ίσο με 5%. Σε ότι αφορά το Μεταβλητό Μίσθωμα (ΜΜ), της 1ης Χιονοδρομικής Περιόδου (Χ/Π), ορίζεται στο ποσό των 0,23 ευρώ, επί του αριθμού των επισκεπτών, πάνω από τους 136.000, για τη 2η και όλες τις επόμενες Χιονοδρομικές Περιόδους (Χ/Π), ορίζεται στο ποσό των 0,23 ευρώ, επί του αριθμού των επισκεπτών, πάνω από τους 160.000.   Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν αποδεδειγμένη εμπειρία σε επιχειρήσεις μαζικής εστίασης και αναψυχής τουλάχιστον πέντε ετών και ετήσιο μέσο όρο κύκλου εργασιών κατ’ ελάχιστον 250.000 ευρώ κατά την τελευταία τριετία (2019, 2018 & 2017) τα νομικά πρόσωπα, τα δε φυσικά πρόσωπα αντιστοίχως, μέσα ετήσια έσοδα κατ ́ ελάχιστον 250.000 ευρώ, κατά την τελευταία τριετία (2019, 2018 & 2017). Σε περίπτωση Ένωσης ή Κοινοπραξίας, αρκεί τα κριτήρια της εμπειρίας και της χρηματοοικονομικής δυνατότητας, να τα πληροί ένα μέλος της Ένωσης ή Κοινοπραξίας, το οποίο θα συμμετέχει υποχρεωτικά (στην Ένωση ή Κοινοπραξία), κατά ποσοστό τουλάχιστον 10%.   Και για τους δύο διαγωνισμούς προβλέπεται πως το Πάγιο Μίσθωμα Χιονοδρομικής Περιόδου, θα καταβάλλεται σε 3 ισόποσες δόσεις ανά μισθωτική Χιονοδρομική Περίοδο, και το μεταβλητό μίσθωμα, εφόσον προκύπτει, θα καταβάλλεται μετά τη λήξη της εκάστοτε χιονοδρομικής περιόδου και το αργότερο μέχρι 15 Μαΐου. Η εκμίσθωση των ακινήτων, είναι διάρκειας τεσσάρων χιονοδρομικών περιόδων (2020-2021, 2021-2022, 2022-2023 και 2023-2024) με δυνατότητα Παράτασης της Μισθωτικής Διάρκειας για ακόμη τέσσερις χιονοδρομικές περιόδους (2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 και 2027-2028) με απόφαση αρμοδίου οργάνου της ΕΤΑΔ Α.Ε., εφόσον ο μισθωτής παρέμεινε καθ’ όλο το προηγούμενο διάστημα απολύτως συνεπής προς τις υποχρεώσεις του οι οποίες προβλέπονται στους "Λοιπούς Όρους μισθωτικής Σύμβασης".   Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι ο υποψήφιος να μην οφείλει στην ΕΤΑΔ από οποιαδήποτε αιτία, ούτε να συμμετέχει σε εταιρεία καθ’ οιονδήποτε τρόπο (μέτοχος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου κλπ) που οφείλει στην ΕΤΑΔ.   Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk    
    • Οι live κάμερες στο Zermatt έχουν τόση ανάλυση, λεπτομέρεια, ευκρίνεια αλλά και δυνατότητα αλλαγής στοιχείων όπως ώρα ημερομηνία zoom που πραγματικά δεν έχω ξαναδεί! Επιλέξτε μια κάμερα από το παρακάτω link  και απολαύστε την! https://www.zermatt.ch/en/Webcams  
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

1. Fotis Fragoulis
      Fotis Fragoulis
      (55 years old)
    2. glonas
      glonas
      (57 years old)