Jump to content

Recommended Posts

Σήμερα είναι οι σηνθικες ΣΟΥΠΕΡ !

!

Οι πίστες είναι παγομενες ,ΚΑΛΩΣΤΡΟΜΕΝΕΣ !!

Κόσμος -ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΙΦΤ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΠΙΣΤΕΣ :)

• Like 5

Σήμερα ,στης 8,30 βλέπω κάμερα ,ουρά μιδεν ,Ε λέω θα πάω σιγά σιγά :)

9 η ώρα είμαι στο τσακιρη να πάρω τα πέδιλα μου και να συνανδισω την ομάδα του που είχαν ρεπό !! Αποφασιζουμενα πάμε με το λιφτ 9,20 στο λιφτ για κάρτα και η ουρά έχει γίνει του 25 λεπτό ,για τα βανάκια του χκ ομος η ουρά μηδενική :) παλυ τυχερός :) σε 18 λεπτά ειμουν πάνω !!

Σκι από της 10 μέχρι της 14,30 !!

Έχω δυο χρόνια να μπω στην γόνδολα :) θα περιμένω να φτιάξουν τη καινούργια :) :) :)

• Like 5

Μπαα σήμερα δεν έχει τίποτα !!

Τώρα αναμονή 10 λεπτά μαξ !!!

Αλλά έχει τόσα πολλά μέσα για να ανέβεις ,που δεν αξίζει να σκοτωνεστε !!!

Pepe γιατι ειναι κλειστη η Tomba ?

Για καποιο λογο που δε καταλαβα την εχουν κλεισει και βαραν τα κανονια,τα οποια κανονια σε καναν και παγοκολωνα οταν επαιρνες το λιφ..Ισως εχει τπτ αγωνες???

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να μαζέψει καλή βάση για το κιπελο !

1,5 μήνα πριν. Αυτά έλεγα όταν δεν σέβονται τον πελάτη. Ούτε θα ανοίξει μέχρι τότε.

Στο post 108 έλεγες Pepe; Η Τομπα θα κλείσει μετά της 10 Φεβρουαρίου για το παγκόσμιο κιπελο.

Άκουσε με που τα λέω ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, τότε την έκλειναν μόνο λίγες ημέρες πριν.

Borovets και πάλι Borovets.

Edited by kosaitis

Αστα αυτά :) η Τομπα είναι ανοιχτή :) !!!

Φέτος έχουν βελτιώσει πολυυυ όλες της παροχές και την συμπεριφορά !!!

Πιστεβω να είναι για όλους και όχι μόνο για μας τους Βούλγαρους !!!

post-6622-0-61350300-1547123924_thumb.jpg

• Like 1

ήταν όλα (και παροχές και συμπεριφορά) μια χαρά και φέτος!!! :)

• Like 1

LP3weby.jpg

1,5 μήνα πριν. Αυτά έλεγα όταν δεν σέβονται τον πελάτη. Ούτε θα ανοίξει μέχρι τότε.

Στο post 108 έλεγες Pepe; Η Τομπα θα κλείσει μετά της 10 Φεβρουαρίου για το παγκόσμιο κιπελο.

Άκουσε με που τα λέω ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, τότε την έκλειναν μόνο λίγες ημέρες πριν.

Borovets και πάλι Borovets.

Ότι και να πιστεύεις ,το bansko είναι μακράν καλιτερο από borovets !!

Τώρα για τη Τομπα : ήταν κλειστή για 2 μέρες ,όταν χιονίζε πολύ ,σήμερα η πρόγνωση ήταν να σταματήσει αλλά δεν,την είχαν ανειχτη ομος !!

Άλλες χρονιές όταν ειχαι παγκόσμιο κιπελο η Τομπα έκλεινε πάντα 12-14 μέρες πριν και έκλεινε αυστηρά ,με διχτια και πάλκα σκι πατρουλ ,όχι τόσο για να μην τη χαλάσουν οι τουρίστες όσο για να μην σκοτωθεί κανείς (είναι φουλ παγομενη και πρέπει να είσαι πολύ μάγκας για να τη βγάλεις )

Τώρα για το Boro:

Δεν πειγα φέτος ,αλλά πόλοι φίλοι μου παραπονεθεικαν ότι το στροσιμο ήταν χάλια ,ότι τα κανόνια ρίχνανε ασταμάτητα και τους κάνανε παγάκια :)

• Like 1

Και να σας ρωτισω και το άλλο βρε συνάδελφοι , όλοι είμαστε τόσο καλοί που η Τομπα μας λιπει ,δεν έχει άλλες πίστες !!

Εγώ είμαι 10 μέρες εδώ ,στη Τομπα έκανα φέτος μια φορά μόνο και κακό σκιέρ δεν είμαι,διλαδι τη Τομπα όταν έχω όρεξη την ευχαριστιέμαι ,δεν με ζωριζει :) έκανα σε όλο το βουνο και πέρναγα πολύ καλά χορεις να πάω Τομπα

• Like 6

Είπα να το γράψω κι εγώ. Εμείς λιώσετε στην κυριολεξία φέτος κ δεν την κάναμε ούτε μια φορά

• Like 1

LP3weby.jpg

Και να σας ρωτισω και το άλλο βρε συνάδελφοι , όλοι είμαστε τόσο καλοί που η Τομπα μας λιπει ,δεν έχει άλλες πίστες !!

Εγώ είμαι 10 μέρες εδώ ,στη Τομπα έκανα φέτος μια φορά μόνο και κακό σκιέρ δεν είμαι,διλαδι τη Τομπα όταν έχω όρεξη την ευχαριστιέμαι ,δεν με ζωριζει :) έκανα σε όλο το βουνο και πέρναγα πολύ καλά χορεις να πάω Τομπα

Πάντα ..... ( άσε από μέσα τους λένε ευτυχώς που είναι κλειστή ..,μη μας πει κανείς να την κατέβουμε χαχαχαχαχ)

το ίδιο εχω ακούσει και για την Harakiri στο Mayerhofen

Μη σκάς Πέπε κους κους να γίνεται γιατι συνήθως κάπως ετσι τις κατεβαίνουν

Edited by agavalas
  • Like 2

Καλά αν κατέβεις Τομπα έτσι όταν είναι ετιμη για άγονες -φουλ παγομενη ,δεν ζεις !!!!

Εμένα μου άρεσεi η Chalin valog 1, το πάνω δύσκολο κομμάτι. Αυτό γιατί είναι ακόμη κλειστό; Πότε θα ανοίξει να έρθω; :-)))

Γιάννη εδώ είσαι ;

Οχι.Χθες εφυγα τη χειροτερη ωρα που αρχιζε να χιονιζει καλα και μεγαλη ταλαιπωρια να φτασω ελλαδα.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pepe δεν θα κάνω συνεχώς στην Tomba,αλλα μέσα σε ενα τριήμερο σκι,ειναι ποικοιλία.Μου αρέσει νωρίς το πρωι που ειμαι ξεκούραστος και οι πίστες δεν εχουν πατηθεί απο πολύ κόσμο, να παίρνω το lift Βanderitsa 1 και κατεβαίνω την κόκκινη 6 και μετα αριστερά για Tomba.Για αυτο τελικά μπαίνω στο πουλμαν και κανω 10 ωρες να ανέβω απο Αθηνα.Αλλιώς θα καθόμουν εδω να βρίζω τον Παρνασσό.

Πολύ τυχεροί η Βοριοελλαδίτες///

Σαββατο απογευμα θα ειμαι επανω με το λεωφορειο του Κλαουδατου.Θα σε προλάβω?

Αναζητώντας πληροφορίες για το δυστύχημα, διάβασα ότι ο παλιός πρωταθλητής του σκι Marc Girardelli δηλώνει ιδιοκτήτης του ΧΚ, κάτι το οποίο όμως αμφισβητείται.

https://www.france24.com/en/20181219-doubts-raised-over-girardelli-ownership-bulgarian-ski-resort

• Like 1