Jump to content
nikm

Βόρας (Καϊμάκτσαλάν)

Recommended Posts

Πιστόπουδρο σε όλο το μπολ της Κρεμασης Καθαροδευτεριάτικα. Απόλαυση. Μια φορά από τις 30? πήγα στην 6, (και  το εντος τέλειο ήτανε βέβαια) το μεσημεράκι, και το μετάνιωσα. Μέχρι 2μιση που την κάναμε τέλεια κρατούσε.

Ουρά μηδέν σήμερα και χθές και προχθές 

Καήκαμε στο σκι

Και αφήσαμε και απέραστα. Το πεδίο τεράστιο γαρ.

Κουμπάρε που ήσουν όλη μέρα ρε ψυχή και δεν ξαναβρεθηκαμε??

IMG_20240318_142013.jpg

IMG_20240318_141942.jpg

Edited by DimiG
  • Like 2
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δημήτρη, έφυγα δυστυχώς κατά τις δωδεκαμιση. 

Αλλά όντως: φέτος η κρεμαση, εντός και εκτός, μας έχει βγάλει ασπροπροσωπους. Για άλλη μια φορά. Έρχεται ένα ακόμη τριήμερο, ίσως και με φρέσκο χιονακι. 

Χάρηκα που σε ξαναείδα Δημήτρη. Μιλάμε ξανά Παρασκευή. Υπάρχει μια πιθανότητα να έχω άδεια και να ανέβω.

 

 

  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μέχρι τις 11μιση που πήγα αμάξι για rest, Κρέμαση ήμουν στα εκτός σε όλο το αριστερό όπως κοιτάμε απο κάτω. Αλλά να μη βρεθούμε μια φορά στην άγκυρα ρε παιδάκι μου στις 15 που έκανα έως τότε μου κάνει εντύπωση. Αν δεν έχει ουρά δεν κάνουμε αρκετό socializing συνεπώς. Και μάλιστα έκατσα και κανά τέταρτο στην αφετηρία, γιατί πήρε τα πέδιλα ο πιστέρ βόλτα.

Anyway θα έχουμε μέλλον μπόλικο από ότι δείχνει. Μάλιστα οι συμβάσεις του προσωπικού λήγουν στις 20 του Απρίλη φέτος.Οπότε θα έχουμε ευκαιρίες

 

Edited by DimiG

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΚΤΑΚΤΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 
Φίλες & φίλοι γεια σας.
Αναπάντεχη βλάβη αργά το μεσημέρι, στο μοτέρ του αναβατήρα Μετερίζι που τελικά καθιστά την λειτουργία του αδύνατη, θα τροποποιήσει λίγο την λειτουργία του κέντρου μας από αύριο το πρωί 19 Μαρτίου και ελπίζουμε για πολύ λίγες ημέρες.
Η έκδοση εισιτηρίων θα γίνεται κανονικά από τα ταμεία μας.
Αναβατήρες αφετηρίας θα είναι οι Σαραντόβρυση 1 και 2.
Όσοι επιθυμείτε, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ,  μπορείτε να ανεβαίνετε με τα οχήματά σας στο επάνω parking για πρόσβαση στους ανωτέρω αναβατήρες.
Παράλληλα, το κέντρο θα διαθέτει mini-bus για την μεταφορά σας προς το επάνω parking.
( η επιστροφή των χιονοδρόμων θα γίνεται κανονικά από τις πίστες).
Η μεταφορά με τo mini-bus δεν αφορά επισκέπτες για βόλτα με τον εναέριο αναβατήρα.
Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση σας. 
Καλή Σαρακοστή με υγεία και πολλές κατεβασιές ακόμη.
 


Skiing is a dance, and the mountain always leads.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελευταίο σκι για φέτος, (ποτέ μην λες ποτέ) 

Μια ώρα σκληρό,  άλλη μια τέλεια χειμερινή πούδρα, και τέλος μια ωρίτσα εκτός ζαχαρενιο χιόνι.........εν ολίγοις τέλεια.

8 ευρώ κάρτα 

Φώτο δεν έχει....,μου κλείδωσε η σιμ!!!

Όποιος το σκέφτεται να πάει μέχρι Κυριακή όπως δη ποτέ 

 

 

  • Like 1
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20240407_103255.thumb.jpg.3644a26c8dbc9ef3087c539589fe40aa.jpgΚυριακή 7/4

Σκληρότατη αγωνιστική η 6 στις 9 παρά που ήμουν εκεί, και σταδιακά και ωραία μαλάκωνε ως τις 11 που την έκανα. Έδωσε ένα απολαυστικό τρίωρο μεχρι τις 11μιση, εκτιμώ πως θα ήταν επικίνδυνα για απαιτητικό σκικαι μετά τις 12+ για χιονοδρομία γενικά. Η 5 απόλαυση απο το πρωί για πολύ γκάζι μέχρι τέλους.

Τα εκτός ήταν η χειρότερη εκδοχή ανοιξιάτικου που έχω συναντήσει στη ζωή μου. Πραγματικά δεν ένιωθες καμία ανταμοιβή, ανακατεμένο, με αφρικανική ακόμα και στα πιο απότομα κολλούσε και προβληματιζε

ο Κουμπάρος και άλλοι 3 στην ηλικία μας, 3 αλάνια 70άρηδες, και έσπερος και λάρισα με 2 βανακια . Αυτοί είμαστε.

Καλο μας καλοκαίρι people

Edited by DimiG
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουμε ακόμα ένα τελευταίο σαββατοκύριακο Δημήτρη.

Εκτός απροόπτου.

  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Koumparos said:

Έχουμε ακόμα ένα τελευταίο σαββατοκύριακο Δημήτρη.

Εκτός απροόπτου.

Δυστυχώς μόνο με φρέσκο με βλέπω να κάνω τα 500χιλ ξανά φίλε. Οι αγώνες του ερχόμενου σκ και το βαρύ φορτίο της εργασίας την εποχή αυτή με κάνουν να προτιμήσω την ξεκούραση της Κυριακής.4 η ώρα ξυπνημα γαρ για να είμαι 8 στο ταμείο απο Γιάννενα

Ο Τοττης που βρήκα όμως στο σαλέ το πρωί κάτι μου έλεγε πως αν βοηθήσει ο καιρός θα το κρατήσουν ως και Πάσχα....??!!!

Ως τι μου το έλεγε δεν το καταλαβαίνω ούτε και ρώτησα βέβαια. Μιλάμε μιλούσε καταφατικά και έλεγε πως είναι σε συνεννόηση με τους διευθυντές...

Μακάρι να τα ξαναπούμε στην Κρέμαση φέτος φίλε!! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελευταία μέρα σήμερα που ήταν ανοιχτό το χιονοδρομικό.

Τις τελευταίες καταβάσεις κάναμε στην κρεμαση.

Του χρόνου, με υγεία και περισσότερα χιόνια.

  • Like 6
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...