Jump to content
ALCATRAZ

Δεκέμβρης 2013

Δεκέμβρης '13 και προβλέψεις  

56 members have voted

1. 1. Τι περιμένετε από τον φετινό Δεκεμβρη;

• Πάλι τα ίδια... τα 'παμε: ΧΙΟΝΙΑΑΑΑ.
      15
    • Να συνεχίσει έτσι ο καιρούλης... καλά μας πάει...
      4
    • Χορτάσαμε μπόρες... ας δούμε και καμιά νιφάδα
      4
    • Χ€σε μας και ΄συ... τελείωσε το Καλοκαιράκι... Μόνο κάτι παππούδια είναι στη παραλία... ΠΟΤΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΖΕΙ???
      1
    • Χιόνια... βάρκες Πειραιά._
      3
    • Να ξυπνήσω και επιτέλους να δω άσπρη μέρα.
      8
    • Να είναι σχετικά ήπιος στα πεδινά, και να γ@....θεί να ρίχνει στα ορεινά... τις καθημερινές. ΣΚ με λιακαδούρες & πούδρες.
      21
  2. 2. Πιστεύτε ότι o Δεκέμβρης θα κυλίσει σε φυσιολογίκα για την εποχή επίπεδα?

• ΝΑΙ, κομμένα τα αστεία, θα είναι ένας φυσιολογικότατος Δεκέμβρης. Το καλό που του θέλω...
      19
    • Φοβάμαι πως όχι.... και ότι θα μας βγει φλούφλης.
      6
    • Θα είναι βαρύς και θα ψαχνόμαστε με τι θα ζεσταθούμε...
      17
    • Ευχαριστημένος θα ΄μαι, αν θα είναι μια κόπια του περσυνού...
      12
    • Δεκέμβρης...ποιος Δεκέμβρης;;; Μετράμε ήδη αντίστροφα για το Καλοκαιράκι... HALLOOOO!!!
      2
  3. 3. Και ξανά η μεγάλη ερώτηση: Πιστεύετε ότι θα ανοίξουν τα χιονοδρομικά μας μέσα στο Δεκέμβρη;

• Δεν τα ρωτάνε αυτά ρε γκαντέμη, Στανταράκι είναι.
      30
    • Δε με νοιάζει... εγώ ήδη τσούλησα!!! Ας είναι καλά οι φώκιες!!!
      0
    • Δε τους βλέπω ζεστούς να τ΄ ανοίξουν... τουλάχιστον μέχρι τις γιορτές... και ας έχει χιονι.
      6
    • Να μην ανοίξουν... έτσι κι αλλιώς δε μας έμεινε φράγκο για να ανέβουμε. ΟΥΣΤ.
      2
    • Χ€στηκα για τα χιονοδρομικά σας... πάλι τα ίδια θα λέμε! Γιατί ρωτάτε συνέχεια για χιόνια εδώ μέσα ε;;;;
      3
    • Που τι βρίσκει την όρεξη πρωτομηνιάτικα και μας τραβά πάλι ανάκριση τούτος...?
      7
    • Καλά... κάτσε να μην ανοίξουν και να δεις ποιον θα θυσιάσουμε στον ψηλότερο πυλώνα της Στύγας...
      16

Recommended Posts

ρε θα χιονισει η οχι?γτ οποτε μπαινω εδω μεσα κ μιλαει καμπολης μικ κ τσιπλας με βανζελ νοιωθω οτι μπηκα σε φροντιστηριο κινεζικων

Τα στοιχεία είναι καλά για Ανήμερα της Πρωτοχρονιάς από άποψη θερμοκρασίας αλλά το πόσο θα ρίξει είναι ένα ερώτημα. Αντιθέτως την Κυριακή πάμε για τρελά χιόνια σίγουρα πάνω από τα 1600-1700 και πιο κάτω θα δείξει τις επόμενες ημέρες αν θα τα καταφέρει.

www.YouWeather.com

Ρε μηπως για φετος φταιει αυτο ?

http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231283851

Αντιστροφή πόλων

Ο Ήλιος μόλις αναποδογύρισε

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Ρε μηπως για φετος φταιει αυτο ?

http://news.in.gr/sc...?aid=1231283851

Αντιστροφή πόλων

Ο Ήλιος μόλις αναποδογύρισε

Εντελώς τυχαία ανέβασα ένα άρθρο σήμερα το οποίο κινείται σε αντίθετη κατεύθυνση: http://www.youweather.com/article.php?locale=el-gr&id=158&cid=3158

www.YouWeather.com

Όπως έλεγα και πριν 5 μέρες για αυτή την διαταραχή της πρωτοχρονιάς απο την Τρίτη το βράδυ θα πέσει για μένα καλό χιόνι καλαβρυτα,ζηρεια ,παρνασσος και πουθενά αλλού...με τα καλαβρυτα τα πιο ευνοημένα...πιστεύω ότι με τα πρωινά run θα ειναι ακόμα πιο καλά τα πράγματα με περισσότερο υετο...

Για την επόμενη κακοκαιρία σύμφωνο με τα αλλά παιδια για το μόνο διαφωνώ ειναι ότι πιστεύω ότι θα αλλάξουν τα run και το χαμηλό θα μπει Αιγαίο και θα φύγει βόρειο ανατολικά...ειδομεν...φυσικά αν γίνει αυτό θα ρίξει και περισσότερο χιόνι...

Καλή σας μέρα, φαίνεται να μην μας ευνοούν οι θερμοκρασίες για τις επόμενες μέρες άρα ας είμαστε επιφυλακτικοί. Τα ενσέμπλ επιμένουν σε θετικές θερμοκρασίες και νομίζω θα συνεχίσει να υπάρχει πρόβλημα με τις βάσεις των ΧΚ αλλά και με την ποιότητα του χιονιού,που θα πέφτει. Ελπίζω τις επόμενες μέρες να αλλάξουν προς το καλύτερο. Ευχομαι σε όλους σας καλή χρονιά ,με υγεία.

Αλκατράζ, άνοιξε σε παρακαλώ και τον Ιανουάριο, δεν μπορεί θα αλλάξει το πράγμα. Εγώ μέχρι τότε Καλάβρυτα δεν πλησιάζω :ninja:

• Like 1

fischer_.jpg

Τα ενσέμπλ επιμένουν σε θετικές θερμοκρασίες και νομίζω θα συνεχίσει να υπάρχει πρόβλημα με τις βάσεις των ΧΚ αλλά και με την ποιότητα του χιονιού.

Εγώ μέχρι τότε Καλάβρυτα δεν πλησιάζω :ninja:

Mαζί σου... :shuriken:

Edited by evz0nas

12001473193_1a46c8783a_z.jpg

Αλκατράζ, άνοιξε σε παρακαλώ και τον Ιανουάριο, δεν μπορεί θα αλλάξει το πράγμα. Εγώ μέχρι τότε Καλάβρυτα δεν πλησιάζω :ninja:

Άστον αυτόν τον κατσικοπόδαρο! :-P

Sent from my LG-V500 using Tapatalk 4

• Like 1

sinox-0.jpeg

Aύριο δεν θα ανέβαινα για σκι ΠαρνασσοΚαλάβρυτα, γενικά όμως δεν βλέπω κάτι τραγικό στον καιρό, ίσως αν ήμουν Αράχωβα πχ να ανέβαινα.

Με πολύ μικρή επιφύλαξη ΑΝΕΒΑ Πέμπτη και θα το σιγουρέψουμε αύριο και κανόνισε όπωσδήποτε να ΑΝΕΒΕΙΣ Παρασκευή Σάββατο Κυριακή.

Ο κύριος λόγος είναι ότι θα είναι σχεδόν άδεια τα βουνά από τους Άγιους συμπολίτες μας "αν δεν έχει 7 μέτρα χιόνι και δεν δουλεύουν όλες οι πίστες ακόμα και αυτές που δεν κατεβαίνω ποτέ δεν πάω για σκι" και δεν εγγυώμαστε ότι μετά την υποτιθέμενη κακοκαιρία της Δευτέρας τα χιονοδρομικά μας θα είναι σε τόσο καλή κατάσταση.

Υ.Γ. dust πόσο πιο απλός να γίνω? Προσπαθώ να γράφω μια δυο σαφέστατες προτάσεις και μετά θέλει σεντόνια ο πελάτης, έχει πάντα δίκιο.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Και ήθελα να ρωτησω για πεμπτη - παρασκευή αλλά ο Μιχαλάκης με πρόλαβε...

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Mε θερμές ευχές για καλή πρωτοχρονιά και χαρούμενο το νέο πουδροέτος να διευκρινήσω ότι καταρχάς δεν πρέπει με τίποτα ο Αλκατράζ να ανοίξει το νέο thread και δεύτερον λογικά μιλάμε για πουδροντόινγκ τη Πέμπτη με 3 -15 πόντους φρέσκο χιόνι ΠαρνασσοΚαλάβρυτα από χαμηλά.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Νασαι καλα Μικ που μας ενημερωνεις.

speedwave4_zps9328bfcd.png

"Δεν μου ταιριαζει εμε η κατεβασμενη σημαια,δεν μου ταιριαζει η υστατη προσπαθεια "

Sir Ernest Shackleton

Aύριο δεν θα ανέβαινα για σκι ΠαρνασσοΚαλάβρυτα, γενικά όμως δεν βλέπω κάτι τραγικό στον καιρό, ίσως αν ήμουν Αράχωβα πχ να ανέβαινα.

Με πολύ μικρή επιφύλαξη ΑΝΕΒΑ Πέμπτη και θα το σιγουρέψουμε αύριο και κανόνισε όπωσδήποτε να ΑΝΕΒΕΙΣ Παρασκευή Σάββατο Κυριακή.

Ο κύριος λόγος είναι ότι θα είναι σχεδόν άδεια τα βουνά από τους Άγιους συμπολίτες μας "αν δεν έχει 7 μέτρα χιόνι και δεν δουλεύουν όλες οι πίστες ακόμα και αυτές που δεν κατεβαίνω ποτέ δεν πάω για σκι" και δεν εγγυώμαστε ότι μετά την υποτιθέμενη κακοκαιρία της Δευτέρας τα χιονοδρομικά μας θα είναι σε τόσο καλή κατάσταση.

Υ.Γ. dust πόσο πιο απλός να γίνω? Προσπαθώ να γράφω μια δυο σαφέστατες προτάσεις και μετά θέλει σεντόνια ο πελάτης, έχει πάντα δίκιο.

ή

Σεντονια σεντονια.... να σου πω, πεμπτη αμα θες πετρελαιακι και Καλαβρυτα και μετα σκ στην Βουναρα, αμα θες, λεγε τωρα που γυριζει....αλλά μια προυποθεση μονο, θελω σεντονακια... B)

ΥΓ. Ρε παιδια, μπορω εγω να ανοιξω τον Γεναρη σας παρακαλω?? Μαρια φυμωσε τον, τον αλλον και αλυσιδωσε τον, να μην μπορει να φτασει στο λαπι-τοπι και μακρια απο το κινητο του τηλεφωνο...

Edited by spider
  • Like 2

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Αφήστε ρε τον άνθρωπο ήσυχο, λες και εξαρτάται ο καιρός από το τι θα γράψουμε εμείς στο forum! :)

Αμφιβάλλεις?

Με πολύ μικρή επιφύλαξη για την Πέμπτη νομίζω είναι ιδανική ευκαιρία για τριήμερο ή τετραήμερα σε ΠαρνασσοΚαλάβρυτα. Ειδικά Πέμπτη Παρασκευή θα έχει διαστημικά χιόνια, λογικά κάθε μέρα που περνάει θα είναι λιγότερο διαστημική.

Αυτό που ξεχνάτε τέτοια εποχή είναι ότι επειδή είναι πολύ μικρή η μέρα και χαμηλή η τροχιά του ήλιου δεν χρειάζεται πολύ μπιλοζίρι και ψηλό φριζολέβι (below zerow και freezing lelel που λέμε στο χωριό μου) για να έχεις "Αλπίκά χιόνια". Σε κάνα μήνα θα τα ψάχνουμε αυτά τα χιόνια...

Μη ρωτάτε τι θα βάλει κάπου ανάμεσα σε 3-15 ποντάκια μακάρι να πέσω έξω και να βάλει πολύ. Στεγνά δεν θα μείνουν και ότι πέσει θα είναι χιόνι εξαιρετικής ποιότητας πάντως.

• Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

δεν εγγυώμαστε ότι μετά την υποτιθέμενη κακοκαιρία της Δευτέρας τα χιονοδρομικά μας θα είναι σε τόσο καλή κατάσταση.

Το ξαναβάζω γιατί μάλλον δεν το πιάσατε το υποννούμενο

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Μη φοβάστε... δε θα κάνω ποδαρικό για το χιονοthread του Γενάρη.

Αρκετά γκαντέμης φάνηκα για αρκετούς...

Πάντως, αν είναι να κάνουμε μια μίνι ανασκόπηση του Δεκέμβρη που μας αφήνει

και χιόνια είχαμε, και τσουλήσαμε και κρύο φάγαμε

και μπόλικο πετρέλαιο - ξύλο - αέριο κάψαμε.. τι άλλο θέτε;;;

Με βγάλατε γκαντέμη... :veryangry:

Τον τύπο να κράξετε, που ψήφιζε στα poll ότι του λείπει το καλοκαίρι!!!

Όπως και να ΄χει, όποιος πάρει το ρίσκο της γκαντεμιάς και ανοίξει το νέο thread

ας φτιάξει και ένα χαζοχαρούμενο poll για να γελάσουμε λιγάκι

Το έχουμε ανάγκη να σκάμε που και που κανένα χαμόγελο.

Υ.Γ. 1: Το κρέμασμα στη Στύγα και τη δημόσια διαπόμπευση πάντως τα γλίτωσα.

3 φορές τσούλησα μέσα στο Δεκέμβρη

:animier:

Υ.Γ. 2: Mikαλάκη άνοιξε το ρε αν σου κοτά...

και αν στραβώσει, θα σε βάλουμε να speedride-άρεις με δεμένα μάτια

πάνω από τα κοτρόνια :evil:

• Like 2

Μας μπερδεψες. Αφου το θελουμε εκεινο το χαμηλο εκει στην Ιρλανδια δεν το θελουμε ?

ι