Jump to content
leonidastria

Εξομοιωτής Σκι Στην Θεσσαλονίκη

Recommended Posts

αυτο ειναι στη Τσιμισκη? ειδα ενα εκει την Κυριακη που επεστρεφα απο την Ροδοπη και περασα απο την Θεσ.


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό στην αρχή της Τσιμισκή που είδες Όλγα είναι ο άλλος ο προσομοιωτής. Το μαγαζί λέγεται theloski. Ίσως να είδες και το banner του συλλόγου, είναι ακόμα μέσα. Δυστυχώς έκλεισε όμως, μάλλον δεν πήγε καλά. Δεν είναι σαν του we με τον τάπητα που προμηθεύει η alpika ( τον Maxxtracks ). Είναι αυτός της παρακάτω φωτογραφίας.

 

post-3226-0-17193900-1462709237_thumb.jpg

  • Like 2

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή την Κυριακή που θα ανέβω προλαβαίνω να κάνω και λίγη προπόνηση?????????????????????????? άμα είναι να πάρω και τις μπότες :evil: :evil: :yes :yes :thumbup: :thumbup:

  • Like 4

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τέλεια ήταν το μάθημα σήμερα. Μετά από τόσες μήνες που δεν κάναμε σκι ,ήταν ότι πρέπει.

Δεν χρειάζεται να πάρετε της μποτες, έχουν εκεί τα παιδιά. Εγώ δεν παίρνω της δικές μου. Μόνο κάλτσες θέλει κ δεύτερο μπλουζάκι,κ πετσέτα . Σε 10' γίνεσαι μούσκεμα από τον ιδρώτα.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οποίος ψινεται κ αύριο 8 με 9,

Είναι τέλειο! Ο Κυριάκος ακόμα δεν έχει συνέλθει. ..είναι σε κατάσταση νιρβάνα. .. χεχεχε

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για το πουσουκου ψήνεται κάποιος για παρέα;;;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρασκευή αργά το απόγευμα, τι ώρα περίπου;

Γιατί θα πρέπει να πάρω και την φωτογράφο από τα Κτελ!!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έκλεισε. Παρασκευή βράδυ στις 8, προπόνηση.

Είναι ευκαιρία να βρεθούμε όλοι μαζί, ανεπίσημα. Δεν θα βγει ανακοίνωση. Την άλλη εβδομάδα επίσημα.

Αλλά όποιος θέλει, την Παρασκευή 13 του μήνα από τις 8 και μετά, στο WE, για καφέ και συζήτηση.

 

Βαγγέλη, αν ανέβεις αυθημερόν, δεν ξέρω κατά πόσο θα προλάβεις να κάνεις καθόλου. Εξαρτάται τι ώρα θα φύγεις.

Αν έρθεις από Σάββατο, τότε θα κλείσουμε ένα δίωρο για μας, σαν σύλλογος. Γιατί, θα μαζευτούμε πιστεύω κάμποσοι. Για να σε δούμε βρε...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιώργο εγώ μέσα για Παρασκευή αργά το απόγευμα ίσως και Κυριακή

Κυριακή θα είσαι αλλού, αλλά αφού είσαι αλλού για αλλού, μάλλον το ξέχασες!!!!!

  • Like 1

carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Βαγγέλη, αν ανέβεις αυθημερόν, δεν ξέρω κατά πόσο θα προλάβεις να κάνεις καθόλου. Εξαρτάται τι ώρα θα φύγεις.

 

 

 

22.40..................... (εντάξει δεν είναι εαν προλαβαίνω, είναι ότι θα θες και ρούχα και και και ......) Για τσίπουρα πιστεύω να προλαβαίνω έ ????????????????? :shock::evil: :evil:

 

Στις 09.35 θα σας περιμένω να με παραλάβετε θα είμαι μετά της συζύγου................. :yes:thumbup:

  • Like 4

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tι τυχεροί που είστε 'κει πάνω? 4-5 χ/κ σε απόσταση 2 ωρών μαξ το χειμώνα κ εξομοιωτή το καλοκαίρι... Κομπλέ σας βρίσκω :friends:

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν θα έλεγα και τόσο τυχεροί. Ιούλιο και Αύγουστο κλείνει για καλοκαίρι... :D

Πέρα από την πλάκα, ο τάπητας σε έχει στην τσίτα συνέχεια. Πολύ ιδρώτας. Το βρίσκω καλύτερο από γυμναστήριο και έχει τον χαβαλέ του.

Το WE έκλεισε έναν χρόνο λειτουργίας και είναι ένας όμορφος πολυχώρος που φιλοξενεί πολλές εκδηλώσεις. Το κάπνισμα απαγορεύεται. Επίσης όσον αφορά στον τάπητα, υποστηρίζει τους συλλόγους - ακαδημίες ( και το snowclub ), ανέργους, φοιτητές άτομα με αναπηρία, δίνοντάς τους εκπτώσεις. Η επιτήρηση γίνεται από εκπαιδευτή χιονοδρομίας που θα σου πει τι κάνεις λάθος και πως να το κάνεις σωστά. Έχουν εξοπλισμό και όλα τα παρελκόμενα όπως αυτόν τον ιμάντα με τα διαμορφωμένα πέδιλα που φαίνονται στο βίντεο :

 

http://www.maxxtracks.com/videos/30%20-%20Neue%20Reha.mp4

  • Like 3

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχθες ειχα την τυχη να προπονηθω με δυο φιλους απο το snowclub Κυρικο και Γιωργο(κουμπαρος).

Για μενα ηταν το εβδομο μαθημα και μπορεσα να ανταπεξελθω στις δυσκολιες που κρυβει ο ιμαντας με τρια ατομα(ευτυχως ελειψαν τα απροοπτα). Ξεκινησα με ενα πακετο των εξι sesions(μαθηματα) για να ξορκισω την γρουσουζικη επιδοση των 13 εξορμησεων στα χιονοδρομικα για τη φετινη σεζον. Παρολα αυτα ο εξομοιωττης ειναι εθιστικος και δεν βλεπω να απεξαρτηθω ευκολα. Δεν θα σας κρυψω οτι αρχικος μου σκοπος ηταν να εξοικιωθω .ε το μηχανημα ωστε να μπορω οποτε θελω να εκτονοθω σκιαροντας καλοκαιριατικα. Ο δασκαλος και ο καθρφτης ομως σε παρακινουν συνεχεια για καυτερη τεχνικη και επιδοσεις!!! Το βλεπω να τρωω ολα μου τα λεφτα στον simulator! Ας ειναι το αξιζει.

post-6610-0-53811100-1463211841_thumb.jpg

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ντροπη μου ξεχασα να αναφερθω στις δυο κυριες της παρεας Βιβη και Ολια που μπορει να μη δοκιμασαν χθες το μηχανημα αλλα απο τη μια ομορφηναν με τη παρουσια τους την βραδυα και απο την αλλη εκαναν τον φωτοπεπορτερ eξ ου και το οπτικο υλικο. Την καλημερα μου λοιπον!!!

Κυριακο ειδα το βιντεο ειναι 50¨+ θα το αντιγραψω σε dvd και θα το αφησω στον Κωστα. Γιωργο αν αποφασισεις να ξαναρθεις στειλε μηνυμα να το γραψω και για σενα.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

ejelan !! μελος του συλογου μας !!! σε καναμε :dizzy::thumbup:


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απο τοτε δεν ξαναπηγα. Ειπε ο Κωστας οτι θα με παρει τηλ. Οταν βρει ζευγαρι αλλα μαλλον δεν τον βολεψε. Αν βολεψει κανουμε μαζι πριν κλεισει

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ωραίο το βίντεο Τάσο.

Ετοιμάσου τώρα για καλοκαιρινές εξορμήσεις. Μην ανυσηχείς, πάλι βουνά θα έχει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ καλο Κυριακο!!! Παρολα αυτα πηρες απουσια εγω τα καταφερα και εκανα δυο φορες πριν κλεισει. Απο σεπτεμβρη παντως πρεπει να κανονισουμε μερα και ωρα για τον συλλογο. Προτεινω πρωτος παρασκευη η σαββατο.

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα καταφέρνει στο χαλί ο Bode :yes

  • Like 1

Όλα τα βουνά είναι καλά. Όλοι οι skier είναι καλοί. Μόνο μερικοί άτυχοι στη ζωή άνθρωποι υπάρχουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...