Jump to content

Recommended Posts

Ανοίγω το θέμα για το αγαπημένο μου χιονοδρομικό μιας και μόλις μπήκαν μπρος τα κανόνια στις Yasterbets. Φαντάζομαι προς το βράδυ που θα πέσει κι άλλο η θερμοκρασία, θα βάλουν μπρος και το Sintyakovo

 

http://www.borovets-bg.com/en/page/info/lifts-trails/weather-webcams-avalanche-warning

 

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανοίγω το θέμα για το αγαπημένο μου χιονοδρομικό μιας και μόλις μπήκαν μπρος τα κανόνια στις Yasterbets. Φαντάζομαι προς το βράδυ που θα πέσει κι άλλο η θερμοκρασία, θα βάλουν μπρος και το Sintyakovo

 

http://www.borovets-bg.com/en/page/info/lifts-trails/weather-webcams-avalanche-warning

 

δοκιμαστική λειτουργία?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

δοκιμαστική λειτουργία?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεί εάν και νομίζω ότι πρέπει να είναι έτοιμοι για κανονική λειτουργία, αφού έχει καλό κρύο πιστεύω ότι θα τα δουλέψουν μέχρι και μεθαύριο το πρωί, το ερώτημα είναι εάν θα μείνει τίποτα για βάση μέχρι την έναρξη η θα το λιώσει όταν ζεστάνει ... ο καιρός θα δείξει

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημερα, οπως προεβλεψα απο χτες το βραδυ βαρανε ολα τα κανονια, αυτο που με εκπλησει ειναι οτι συνεχιζουν και τωρα που στην βαση δειχνει 2 βαθμους ...

 

Επισυναπτω και συνεντευξη του υπευθυνου της τεχνητης χιονωσης, συμφωνα με τον οποιο υπαρχει σχεδιο επεκτασης του συστηματος και στην yasrerbets 1 και red flag (cherveno zname) χωρις βεβαια να αναφερεται σε χρονο επειδη θελει αυξηση της δυναμικοτητας της λιμνης, των ανλιων κλπ και οχι απλα την προσθεση νεων κανονιων στο υπαρχων συστημα.

 

http://www.borovets-bg.com/news/petur-petrov-rukovoditel-instalaciya-za-tehnicheski-snyag-v-borovec-ot-1-noemvri-sme-v-gotovnost-da-proizvejdame-izkustven-snyag

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για κάτι απλό όχι. Για Rila κλπ δυστυχώς, μετά την ανακαίνηση...


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για κάτι απλό όχι. Για Rila κλπ δυστυχώς, μετά την ανακαίνηση...

Άρα το Rila ξεφυγε ... όχι το boro γενικά που οι τιμές του είναι στα ίδια επίπεδα με όλα τα χιονοδρομικά της βουλγαρίας ... εντωμεταξύ έχει και το samokov δίπλα στα 6 χλμ εάν θες να κάνεις κι άλλο οικονομία στη διαμονή

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προς το παρον ας πάμε στο Τζιμι για κοψιδια στον ταξιαρχη!!!!!

  • Like 1

carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για κάτι απλό όχι. Για Rila κλπ δυστυχώς, μετά την ανακαίνηση...

το rila ακριβο σχετικα με τα αλλα, αλλα παλι πολυ πιο φτηνο απο Αραχωβα ξενοδοχειο .Τα διπλανα του (ela πχ) τζαμπα ειναι οι τιμες.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στη πόλη του Σαμοκόβ πάντως είναι αρκετά φθηνότερα από όλες τις απόψεις, διαμονή, φαγητό κτλπ

Edited by kosaitis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στη πόλη του Σαμοκόβ πάντως είναι αρκετά φθηνότερα από όλες τις απόψεις, διαμονή, φαγητό κτλπ

Ναι αλλα αντε βρες παρκινγκ στο boro καθε πρωι..... κ ξανα ισως το απογευμα αν πας για νυχτερινο....


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι αλλα αντε βρες παρκινγκ στο boro καθε πρωι..... κ ξανα ισως το απογευμα αν πας για νυχτερινο....

Μανώλη πέρισυ τέλος Ιανουρίου δεν δυσκολευτήκαμε καθόλου. Μάλιστα το πρωινό παρκινγκ 12 λέβα ίσχυε και για το βράδυ.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μανώλη πέρισυ τέλος Ιανουρίου δεν δυσκολευτήκαμε καθόλου. Μάλιστα το πρωινό παρκινγκ 12 λέβα ίσχυε και για το βράδυ.

Σιγουρα εξαρταται απο το ποτε θα πας αλλα σε υψηλη περιοδο και ΣΚ υπαρχει ενα θεμα.


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα φώτα σας.

 

23-26/12 θα είμαι στο Borovets. Είναι η δεύτερη φορά που πηγαίνω αλλά η πρώτη για χιονοδρομία.

 

borovetsmap_sm.jpg

 

Βλέπω στον χάρτη ότι το χ/κ είναι "κομμένο" στα δυο χωρίς να υπάρχει συνδεσιμότητα μέσω κάποιου lift. Σίγουρα θα το γυρίσω όλο, αλλά θα ήθελα να μου πείτε οι πιο έμπειροι ποια κομμάτια αξίζουν περισσότερο, ειδικότερα με το φρέσκο χιόνι που πρόκειται να βάλει τις επόμενες ημέρες. :shuriken:

  • Like 1

BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απλά πράγματα.

Το κομμάτι της τηλεκαμπινας το πρωί. Το αριστερό το βράδυ. Από δεξιά πας στο αριστερό αν έχει ικΝη ποσότητα χιονιού. Το ανάποδο όχι. Για εκτός δεν γνωρίζω.

  • Like 2

carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λατρεμενο ΧΚ. Αν το πετυχεις φουλ ανοιχτο, μαζι με νυχτερινο λιωνεις 12 ωρες σκι καθε μερα....... Για μενα καλυτερο απο BANSKO............

  • Like 5

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απλά πράγματα.

Το κομμάτι της τηλεκαμπινας το πρωί. Το αριστερό το βράδυ. Από δεξιά πας στο αριστερό αν έχει ικΝη ποσότητα χιονιού. Το ανάποδο όχι. Για εκτός δεν γνωρίζω.

πας και αριστερα -δεξια, πιο ευκολα, κατεβαινοντας το musala path. απατητα σε σχετικα ανοιχτο πεδιο εχει στο μαρστσοθζικ 3 προς ορειβατικο καταφυγιο, οταν δουλευει....αλλιως δενδρα , αλλα εγω τα φοβαμαι :-)

Edited by ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

πας και αριστερα -δεξια, πιο ευκολα, κατεβαινοντας το musala path. απατητα σε σχετικα ανοιχτο πεδιο εχει στο μαρστσοθζικ 3 προς ορειβατικο καταφυγιο, οταν δουλευει....αλλιως δενδρα , αλλα εγω τα φοβαμαι :-)

Γιατί τα δένδρα ........

να πάω των φώτων ; Θα είναι άλλος από τον σύλλογος , president ; Κουμπάρος αποφασίσατε τίποτα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι ωραια η Musala αλλα στο τελειωμα για να βγεις γονδολα εχει ΠΟΛΥ κουπι. Να την κανει καποιος μια φορα για να την δει οκ..... περισσοτερες ειναι μαζοχισμος χαχαχαχα . Γενικα αποφευγουμε την επιστροφη στην γονδολα κ ειμαστε οσο ψηλοτερα γινεται. Χαμηλα εχει αρκετο ΚΟΥΠΙ........ οτι γραφει "Ski Way" Μακρια εχει σπρωξιμο!!!!!!!

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να μην ξαναγραφουμε τα ιδια κοιτατε κ το παλιο τοπικ. Για αλλες πληροφοριες εδω ειμαστε

 

http://www.snowclub.gr/forums/index.php?showtopic=19624


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και βέβαια δεν ξεχνάμε τη πρόταση για στάση στο ξενοδοχείο Yastrebets με το ωραίο φαγητό και την cozy ατμοσφαιρα...

 

Παντοφλίτσες στην είσοδο και φαγητό με φόντο τη πίστα ή ρόφημα σοκολάτα και φόντο το τζάκι

  • Like 1

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και βέβαια δεν ξεχνάμε τη πρόταση για στάση στο ξενοδοχείο Yastrebets με το ωραίο φαγητό και την cozy ατμοσφαιρα...

 

Παντοφλίτσες στην είσοδο και φαγητό με φόντο τη πίστα ή ρόφημα σοκολάτα και φόντο το τζάκι

 

Επιβαλεται!!! χεχεχε Οπως και το φαγητο στο εστιατοριο του. Καμια σχεση με οπουδηποτε στο ΒORO.......

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι για να φρεσκάρω μνήμες και να εντείνω την αναπόληση...

 

post-4275-0-73370800-1513628656_thumb.jpg

 

post-4275-0-15860200-1513628657_thumb.jpg

 

post-4275-0-62822200-1513628657_thumb.jpg

 

post-4275-0-00185600-1513628658_thumb.jpg

 

post-4275-0-42853600-1513628658_thumb.jpg

 

post-4275-0-84755500-1513628658_thumb.jpg

 

post-4275-0-38619300-1513628660_thumb.jpg

Δόξα και τιμή στα μέλη που επέστρεψαν με ταξί στο ξενοδοχείο γιατί τίμησαν δεόντως την κουζίνα του Yastrebets

post-4275-0-80785200-1513628660_thumb.jpg

 

post-4275-0-14741500-1513628661_thumb.jpg

 

post-4275-0-52919000-1513628661_thumb.jpg

Edited by panchristo
  • Like 10

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...