Jump to content

Recommended Posts

Κ. Δευτέρα είναι απαγορευτικό!!!!! γίνεται χαμός βρε πέπε


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπα,χάνονται οι ελλινες πανω στο βουνό ,αστο που οταν εγω κατευενω οι περισσότεροι ανεβαίνουν :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιας και δεν έχω βρεθεί ποτέ στο bansko έχει τόσο κόσμο στα τριήμερα που δεν αξίζει;

Γενικά ανεβαίνουμε βουνό από τους πρώτους δεν έχει 3 ώρες μέχρι να μαζέψει πολύ κόσμο;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια εγω ψινομε να παω,ψαχνω παρεα να γεμίσουμε το αμάξι για να μιραστουμε τα έξοδα :) :) :) λεω 10 μαρτι το μεσημερι με 14 μαρτι επιστροφή

Eιμαι μεσα ...δεν παμε πιο νωρις ...αυτο το 10 με 14 Mαρτη το κανουν και τα τουριστικα λεοφωρεια....θελω να παω πιο νωρις

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eιμαι μεσα ...δεν παμε πιο νωρις ...αυτο το 10 με 14 Mαρτη το κανουν και τα τουριστικα λεοφωρεια....θελω να παω πιο νωρις

Aπο Αθηνα φευγει το λεωφορειο 9 Μαρτη βραδυ στις 22:00 και 10 το πρωι το αργοτερο εχει φτασει και ανεβαινω καρφι στο βουνο..

Παντως αν δεν μπορεις να φυγεις απο δουλεια πιο νωρις ...τα λεωφορεια φευγουν και 10 του Μαρτη βραδυ στις 22:00 και 11 Μαρτη παλι την ιδια ωρα..

Δεν θα ειχα προβλημα να δωσω κατι παραπανω για τα εξοδα αυτοκινητου αλλα να κερδισουμε και μερικες μερες εξτρα σκι....οι τελευταιες ειναι αυτης της παλιοσαιζον.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πόσο να μπουκωσουν ποια τα λιφτ? Αν βέβαια δουλεύουν ολα!

Σίγουρα όμως οι πίστες θα πιο γεμάτες, εκει μαλλον θα φανεί. ..


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

...μολις ενημερωθηκα οτι το δεν μαζευτηκε αρκετος κοσμος για την εκδρομη για αναχωρηση Τεταρτη 9 Μαρτιου, θα φυγουν βραδυ 10 Μαρτιου...

Δεν αντεχω να καθομαι στην Αθηνα και να περιμενω μεχρι την Πεμπτη βραδυ να φυγει το λεωφορειο, ενω εχω αδεια απο Δευτερα....!!!

Λεω να παρω αεροπλανο για Σοφια μια μεταβαση και επιστροφη με λεωφορειο την Δευτερα...

Φιλε pepe πες μου αν μπορεις να βαλεις αυτοκινητο πιο νωρις απο την ημερομηνια που ανεφερες...αλλιως ειμαι ψημενος να κανω αυτη την περιπετεια.....εστω και σε αυτες τις μετριες συνθηκες στο Bansko για να δυο μερες παραπανω σκι...!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

πυκνη χιονοπτωση απο bunderishka polyana και πανω!!! χαμηλοτερα δυστυχως ειναι βροχη :/ επισης κατι μου λεει πως τριημερο καθαρας δευτερας το μπανσκο ή πολυ χιονι θα φαει ή πολυ βροχη θα φαει για να δουμε...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είδατε το streaming στην ιστοσελίδα; Στην κατάσταση που βρίσκονται οι πίστες, αξίζει τον κόπο να ξεκινάς από Νότια Ελλάδα;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήπως σου λέει κάτι και για το τριήμερο της 25 Μαρτίου ......μήπως λέω μήπως.... εκεί γίνει η ανατροπή του καιρού?????

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξερω μέχρι τότε αλλα τα προγνωστικά εδω και λίγες μέρες δείχνουν αρκετό υετο για το τριήμερο που μας έρχεται

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είδατε το streaming στην ιστοσελίδα; Στην κατάσταση που βρίσκονται οι πίστες, αξίζει τον κόπο να ξεκινάς από Νότια Ελλάδα;

Οι πίστες στη κορυφή μέχρι τις 12-1 καλα κρατούν για πιο χαμηλά δεν γνωρίζω

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bλεπω στο snow - forecast μετα τις 9 Μαρτιου αρκετα χαμηλες θερμοκρασιες....

Δεν υπαρχει κανεις να ανεβει απο 7 ή 8 Μαρτιου.....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πήραν φωτιά τα κανόνια!!!! Γίνεται παραγωγή τεχνητού χιονιου αυτή τη στιγμη απο bunderishka polyana και πάνω και αν πέσει λίγο ακομη η θερμοκρασία θα ξεκινήσει και στο Chalin valog!

Edited by Alexx_Vls
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ισχυρή βροχόπτωση στη bunderishka polyana αυτή τη στιγμή μακάρι να το γυρίσει σε χιόνι αργότερα...shiligarnika δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι χιόνι ή βροχή :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πυκνή χιονόπτωση σήμερα στο μπανσκο αν και η πρόβλεψη έλεγε για βροχές φθηνά τη γλίτωσε :P σήμερα χιονιζε με 2 βαθμούς μέχρι και το Chalin valog επιτέλους αλλα απο κει και κατω βροχή..οριακές θερμοκρασίες αλλα αφού σήμερα έριξε χιόνι με πρόβλεψη για βροχή το χκ θα φάει πολυ χιόνι τις επόμενες μέρες!!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λέγε τετοια και ερχετε και η ωρα να παω!!!!

22/03 το βράδι θα ειμαι εκει μεχρι 27/03 με μια μερα εκτος(εχω δουλειες στη πόλη μου) !!!

Όπιος θα ειναι εκει ας το πει για να βρεθουμε!!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλα νεα για τα βουνά της Βουλγαρίας :

Απο σημερα μεχρι την αλλη τεταρτη ,μονο τη πεμτη προβλέπετε 50 πόντους καινούργιο χιονι,τα πιο οφειλόμενα βουνά ,Rila (μποροβετς) και Σταρα πλανινα ,εκει ειναι αλλα χιονοδρομικά,μικρα και άγνωστα ,εκει ειναι τα καλιτερα μεροι για ορειβατικό σκι,αλλα παντα με οδηγό !!!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ρεπορτάζ απο μπανσκο

 

 

Κυριακή και δευτέρα στπ χιονοδρομικό καιρός σούπερ χιόνι πολύ καλό

 

 

Επειδή είναι η τρίτη φορά που ανεβαίνουμε συμβούλη να μην κοιτάτε τις κάμερες γιατί μια απογοήτευση σε πιιάνει για το χίονι άλλα πάνω στις πίστες τα πράγμτα είναι σούπερ

 

 

Συμβουλές

 

1 Ανεβαιίνετε πολύ πρωί πάνω γιατί μετά οι πίστες γίνονται χωράφι

 

2Με λιφτ το TOBORKA μπορείς να κατέβεις την 3 και να πας 5 η 10 η 12 η μπορείς να πάρεις την 4 (για μένα η καλύτερη πίστα του μπάνσκο-μέτριο επίπεδο σκιερ)

 

3 ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ...Σε Σ/Κ με πολύ κόσμο να μην πηγαίνετε από την γόνδολα άλλα με το αυτοκίνητο περίπου 10χλμ δίνεις 12 λεβα στο πάρκινκ περίπου 6 ευρω και είσαι στην κυριολεξία δίπλα στις πίστες!

Share this post


Link to post
Share on other sites

σε συνέχεια του προηγούμενο ποστ να προσθέσω

αν φορτίσεις την κάρτα από το προηγούμενο βράδυ μπορείς να σταματήσεις πριν το πάρκινκ στο δρόμο δίπλα στο λίφτ MOSTA και είσαι σε δύο λεπτά πάνω στις πίστες!!!!

4 Φαγητό

για όσους θέλουν να αποφύγουν τα τουριστικά εστιατόρια υπάρχει ένα μαγαζί απέναντι από το ξενοδοχείο kempinski με καταπληκτικό φαγητό θέλει όμως να κάνεις κράτηση από το προηγούμενο βράδυ

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το μαγαζι λέγετε Victoria ,και οντος θελει κράτηση η αλλη λύση ειναι να πατε να φάτε εκει πιο νορις ,ας πουμε μετα τα σκι

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...