Jump to content
gatz

Συνάντηση Τήν 12/10/2016

Recommended Posts

Οσοι θέλουν μπορούμε να βρεθούμε στην γνωστή ταβέρνα στην Αγια Παρασκευή ο κολοβος. την Τετάρτη 12/10 στις 9.30.

στείλτε pm για να κρατήσουμε αντιστοιχο τραπέζι.

Υ.Γ αν βγάλει ανακοίνωση ο σύλλογος για συνάντηση την ιδια ημερομηνία τότε θα μεταφερθεί κατά μια εβδομαδα

Edited by gatz
  • Like 3

Ακόμη και αν γίνει στο ίδιο μερος;

carpe diem

Ακόμη και αν γίνει στο ίδιο μερος;

Μακάρι να βγαλει ανακοίνωση και θα είμαστε εκει. Το μέρος εχει να κανει με κατι διαφορετικό απο τις συνήθεις συναντήσεις.(ταβερνα)

Απλα η τελευταία ανακοίνωση για συνάντηση στήν Αθηνα πρέπει να ηταν 10 Ιουνίου !!!! και τώρα συζητάμε για 12 Οκτωβριου μετά απο 4 μήνες και αν το αποφασίσει... (μην μου πεις για την συνάντηση του φορουμ στο Ηλεκτρα.)

οι συναντήσεις για να εχουν επιτυχία πρέπει να εχουν μια λογική στην επιλογή του μέρους.

1. να υπάρχει χωρος να παρκάρεις γιατί καλως η κακως ολοι παμε με το αυτοκινητό μας.

2. Η τοποθεσία διαφορετικά, να ειναι προσβάσιμη με μετρό.

3. Να υπαρχει εναλλαγή απο μπαράκι σε ταβερνα η ουζερι.

4. να μένουν αρκετοί στην ευρύτερη γύρω περιοχη

Edited by gatz
  • Like 3

και κλέβω κατι που ειχε γράψει ο MIL παλιότερα

"Κατά την γνώμη μου το κυριότερο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει ένα τακτικό πρόγραμμα, ώστε να ξέρουν όλοι ότι "τότε" θα γίνει συνάντηση. Μία ανακοίνωση της τελευταίας στιγμής, μία σήμερα για μεθαύριο, άλλη μία μετά από δύο μήνες, δεν βοηθάει. Μάτια που δεν βλέπονται.........."

• Like 2

Συμφωνω απολυτα, πρεπει να επανελθουμε στο 1 φορα ανα 2 εβδομαδες.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like 1

Πείτε μου αναλυτικά: ημερομηνία, ώρα,το μέρος, διεύθυνση, τηλέφωνο επικοικωνίας κάποιου και η ανακοίνωση θα βγει.

• Like 1

Πείτε μου αναλυτικά: ημερομηνία, ώρα,το μέρος, διεύθυνση, τηλέφωνο επικοικωνίας κάποιου και η ανακοίνωση θα βγει.

Γιωργο το θεμα δεν ειναι να βγεί απλά μια ανακόινωση.

Πρέπει οι συναντήσεις να ειναι τακτικές κάθε 15ημερο και να οργανώνονται επίσημα απο την ΟΕ η Το ΔΣ και κυρίως να παρευρίσκονται καποιος απο την ΟΕ και καποιος απο το ΔΣ για να δίνεται και το νόημα του συλλογου. Ακόμη πρεπει να ειναι παρόντες για να εισπράξουν συνδρομές η νέες εγγραφές .

Διαφορετικα το να μαζέψω την γνωστή παρέα δεν χρειάζεται ανακοινωση , το κανουμε και με απλα τηλέφωνα

Τωρα όσον αφορά την συγκεκριμένη πρόταση για την αλλη Τετάρτη ζ΄ητησα pm γιατί πρόκειται για ταβέρνα και πρέπει να κλείσουμε τραπέζι .Αν φυσικά ο σύλλογος οργανώσει κάτι θα πάμε σε οτι αποφασίσει ο σύλλογος

Edited by gatz
  • Like 4

Η δικιά μου ερώτηση , γιατί οι συναντήσεις γίνονται Τετάρτη και όχι Παρασκευή που νομίζω ότι θα ήμασταν περισσότεροι ;

Η δικιά μου ερώτηση , γιατί οι συναντήσεις γίνονται Τετάρτη και όχι Παρασκευή που νομίζω ότι θα ήμασταν περισσότεροι ;

Εθυμοτυπικά η συνάντηση γίνεται Τετάρτη εδώ και πολλά χρόνια. Αφιερώναμε τη Παρασκευή ή Σάββατο για κάποιες έξτρα εκδηλώσεις όπως το pray for snow party, συγκεντρώσεις σε ταβέρνες, για καλοκαιρινό μπάνιο, για κάρτ ή οτιδήποτε άλλο.

Υπήρχε εποχή γύρω στο 2008 - 2010 που οι συναντήσεις ήταν εβδομαδιαίες και πολύ επιτυχημένες, οπότε η Τετάρτη σήμαινε για πολλούς ένα ευχάριστο διάλλειμα μέσα στην εβδομάδα.

Εμπειρικά πάντως, όσο ποιο συχνά υπήρχε συγκέντρωση, τόσο περισσότερη και η συμμετοχή. Και η δική μου πρόταση είναι να ξαναγίνει σε σταθερά χρονικά διαστήματα και συχνότερα ώστε να τη βάλουμε στο πρόγραμμά μας.

• Like 3

Ευτυχία δεν είναι η απουσία προβλημάτων,

είναι η ικανότητα αντιμετώπισής τους

(κλεμμένο)

Κώστα, δεν μπορώ να σου εγγυηθώ αν θα είναι κάποιος από το ΔΣ ή από κάποια ΟΕ.

Η ΔΥΝΑΜΗ όμως ενός συλλόγου φαίνεται από τα μέλη του και όχι από τον πρόεδρο ή τον αντιπρόεδρο ή κάποιο μέλος ομάδας εργασίας.

Θα υπάρχουν μέλη στην συγκέντρωση;;; Αν ναι, τότε δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. Όχι ότι δεν είναι απαραίτητο το κάτι άλλο.

Ας γίνει αυτή η συγκέντρωση μία αρχή. Με την βοήθεια των ΜΕΛΩΝ. Και μετά Χρήστο βλέπουμε και τα σταθερα χρονικά διαστήματα.

Για αυτό ξαναπροτείνω:

(αργά είναι, πάω για ύπνο)

Edited by Koumparos

Νομιζω πως μέχρι να ανοίξει η σεζόν κάθε 15 είναι καλά. Μετά το εβδομαδιαίο θα προκύψει και από ανάγκη συνεννόησης. Απλά τι είδους μαγαζί θέλετε.

carpe diem

προτάσεις για ταβέρνες που εχουν ηδη παει εκεί αρκετά μελη του συλλόγου και φίλοι.

1. ταβερνα ΚΟΛΟΒΟΣ

Διεύθυνση:Πελοπονήσου 75 15341

Αγια παρασκευη (στο Δημόκριτο)

Τηλέφωνο:.210 6510989

2. ταβέρνα ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ,

Διεύθυνση: Μπουμπουλίνας 31, Αγ. Παρασκευή

οι τιμες και στις δυο παιζουν γυρω στα 15 ευρω το ατομο

όποιος θέλει από την ΟΕ η τα μέλη του ΔΣ της Αθηνας αν τους αρέσει η επιλογή (διφορετικά ας αποφασίσουν οπου αλλου θέλουν) να βγαλει ανακοίνωση και να οργανώσει την συνάντηση.

Edited by gatz

Κώστα, λόγω άγνοιας δικής μου, ποιό μέρος έχει πιό εύκολο πάρκινγκ και μετάβαση με τα ΜΜΜ;

Πρώτον, το λινκ για τον κολοβό, σε πάει στα πλάτανια.

Δεύτερο, τώρα είδα αυτό που έγραψες στην κοινή οε.

Edited by Koumparos

Κώστα, λόγω άγνοιας δικής μου, ποιό μέρος έχει πιό εύκολο πάρκινγκ και μετάβαση με τα ΜΜΜ;

Πρώτον, το λινκ για τον κολοβό, σε πάει στα πλάτανια.

Δεύτερο, τώρα είδα αυτό που έγραψες στην κοινή οε.

και στα δυο παρκαρεις σχετικα ευκολα.

http://www.kolovostaverna.gr/el/EPIKOINONIA-270.htm

o κολοβος ειναι δε πιο κεντρικο δρομο αλλα και τα πλατανια ειναι γνωστα γιατι εχουμε παει αρκετες φορες με μελη απο τον συλλογο.

θα προτεινα για αλλαγη τον κολοβο

για τα νότια και δυτικά προάστια ,

δεν είναι λιιιιγο μακριά,

χονδρικα 25 χλμ απο Πειραιά και αλλα τοσα απο την γλυφαδα

λεω εγω τώρα.

• Like 2

Το λογικό θα ηταν να γινεται εναλλάξ μια βόρεια προάστια και μια νότια τωρα στην αρχή και ανάλογα με την συμμετοχή που θα υπαρχει να αποφασισθεί που βολεύει τους περισσοτέρους

Κωστή νομίζω πως κάποιο καφέ ή κάποια σουβλακερι στο μοναστηράκι ή στου ψυρρη είναι μονόδρομος.

αν δεις τον χάρτη από ψηλά η αθηνα είναι κέντρο για όλους και χωρίς αυτοκίνητο εφόσον στάση του μετρό είναι διπλά.

γνώμη μου πάντα.

• Like 1

Ας μην αρχίσουμε πάλι να μετράμε τα χιλιόμετρα......

Για κάποιους τα χιλιόμετρα ήταν λόγος μα μην έρχονται στις συναντήσεις της εβδομάδας και θα σου φέρω ενα παράδειγμα, όσες φορές είχε γίνει συνάντηση στο σεφ στον Πειραιά απο τον βορά δεν βλέπαμε κόσμο εκτός απο εξαιρέσεις.

• Like 3

Δεν διαφωνώ αλλά εδώ άλλο είναι το θέμα μας....... ας ξαναξεκινήσουν οι συναντήσεις που έχουν παγώσει και το συζητάμε για το μέρος!!

• Like 1

www.zermatt.ch

Για κάποιους τα χιλιόμετρα ήταν λόγος μα μην έρχονται στις συναντήσεις της εβδομάδας και θα σου φέρω ενα παράδειγμα, όσες φορές είχε γίνει συνάντηση στο σεφ στον Πειραιά απο τον βορά δεν βλέπαμε κόσμο εκτός απο εξαιρέσεις.

Πάντως κι εσένα δε σε είδαμε στο Πειραιά τη τελευταία φορά...

ΧΕΧΕΧΕΕΧ παρ' το καρφάκι σου...

15471092846_60d380fc17_o.jpgvoe-1516-racetiger-speedwall-gs-uvo-rgb_w990.jpg

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

Austrian Level 2 Ski Instructor

Εγώ πάντως στο ΣΕΦ δεν ερχόμουν γιατί δεν μου άρεσε το συγκεκριμένο μέρος.

Κρίμα πάντως που δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε κάτι σαν το Floca του δαχτυλιδιού. Είχε "κάτι" αυτό το μέρος.

• Like 1

Νίφει!

Πάντως κι εσένα δε σε είδαμε στο Πειραιά τη τελευταία φορά...

ΧΕΧΕΧΕΕΧ παρ' το καρφάκι σου...

Κάνε ενα παιδάκι και θα σου πω εγώ.

Το καρφάκι πίσω χι χι χι!!!!!

• Like 1

Εγώ πάντως στο ΣΕΦ δεν ερχόμουν γιατί δεν μου άρεσε το συγκεκριμένο μέρος.

Κρίμα πάντως που δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε κάτι σαν το Floca του δαχτυλιδιού. Είχε "κάτι" αυτό το μέρος.

Ας βρούμε ρε Χρήστο ενα μέρος που θα εχει αυτο το "κάτι" τόσο δύσκολο ειναι;;;