Jump to content
ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Ενοικίαση αυτοκινήτου από Μόναχο

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να πάρεις κλήση σε χώρα που ο ΚΟΚ τηρείτε με θρησκευτική ευλάβια και τα όρια ταχύτητας δεν έχουν να κάνουν με τις Ελληνικές ανακρίβειες......


www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εμένα κάποια φορά σπίτι μου ήρθε.

 

Τα πληρώσατε;;;;;

  • Like 1

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε να πάρεις κλήση σε χώρα που ο ΚΟΚ τηρείτε με θρησκευτική ευλάβια και τα όρια ταχύτητας δεν έχουν να κάνουν με τις Ελληνικές ανακρίβειες......

 

Το όριο ήταν 80 και με γράψανε για 87

Την άλλη φορά από 50 είχα 56

 

Τα πλήρωσα... αλλιώς έπρεπε να πάω 48 ώρες φυλακή... :dizzy:

Edited by Χρήστος Λάππας
μετατροπή στα Ελληνικά

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μετά απο οσο καιρό σας ήρθε σπίτι;

Ελπιζω οχι μετα απο χρονια...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το όριο ήταν 80 και με γράψανε για 87

Την άλλη φορά από 50 είχα 56

 

Τα πλήρωσα... αλλιώς έπρεπε να πάω 48 ώρες φυλακή... :dizzy:

Θρησκευτική ευλάβια.........


www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

στο χαρτι εγραφε κιολας οτι το οριο ηταν 50, ανεχονται ως 53 αλλα εγω ημουνα 56....ατιμη ζωη


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εμένα κάποια φορά σπίτι μου ήρθε.

 

Τα πληρώσατε;;;;;

 

 

εμενα δεν ηταν για ταχυτητα!

 

σταματησαμε 4 μαντραχαλοι για κατουρημα στο μοναδικο παρκινγκ που δεν ειχε τουαλετες και μας εγραψαν για αυτο! :evil:

 

ηταν 12 ευρω οποτε ναι το πληρωσα

Edited by StavRos
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

εμενα δεν ηταν για ταχυτητα!

 

σταματησαμε 4 μαντραχαλοι για κατουρημα στο μοναδικο παρκινγκ που δεν ειχε τουαλετες και μας εγραψαν για αυτο! :evil:

 

ηταν 12 ευρω οποτε ναι το πληρωσα

ξερουμε τιμουλα για το χοντρό;
  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

για το χοντρο φιλε πας κατευεθειαν μεσα...αφαιρεση διπλωματος, προστιμο, και 2 μηνες φυλακιση :innocent:

  • Like 2

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

για το χοντρο φιλε πας κατευεθειαν μεσα...αφαιρεση διπλωματος, προστιμο, και 2 μηνες φυλακιση :innocent:

 

Ενταξει. Το εχουν παραχ€σ€ι με τα προστιμα οι Γερμανοαυστριακοι

  • Like 3

tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

για το χοντρο φιλε πας κατευεθειαν μεσα...αφαιρεση διπλωματος, προστιμο, και 2 μηνες φυλακιση :innocent:

Αν φας τίποτα που σε πειράξει ή απλά κολλήσες γαστρεντερίτιδα, την γαμ..σες με λίγα λόγια :-)))

Ελλάδιτσα και πάλι Ελλαδιτσα !!!!!

 

Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα .Θελω να ρωτησω για ενοικιαση απο Μιλανο προς val cardena, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω? ειδα σημερα μετα απο ψαξιμο οτι τα χειμερινα λαστιχα τα χρεωνουν με την μερα!! ξερεις καποιος κατι για αυυτο? ... αν μου την βιδωσει θα μεταβω Στουτγκαρδη,θα παρουμε το car της γυναικας που το εχουμε εκει κ θα το κοψω οδικος!! χαχαχα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα .Θελω να ρωτησω για ενοικιαση απο Μιλανο προς val cardena, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω? ειδα σημερα μετα απο ψαξιμο οτι τα χειμερινα λαστιχα τα χρεωνουν με την μερα!! ξερεις καποιος κατι για αυυτο? ... αν μου την βιδωσει θα μεταβω Στουτγκαρδη,θα παρουμε το car της γυναικας που το εχουμε εκει κ θα το κοψω οδικος!! χαχαχα

Εγώ φέτος θα πάω dοlomites. Νοίκιασα ένα suv από την argus car hire γιατί εκεί το βρήκα φτηνότερο.

80€ για 5 μέρες και έχει δωρεάν αλυσίδες και δεύτερο οδηγό.

Χιονολάστιχα όντως στην Ιταλία δεν δίνουν και τα πληρώνεις με την μέρα αν τα θες (συνήθως σε τιμές ασύμφορες), αλλά δεν είναι υποχρεωτικό από τον νόμο να έχεις όπως είναι στην Γερμανία και την Αυστρία, οπότε περνεις ένα 4χ4 και το πολύ πολύ να χρειαστούν αλυσίδες.

Αν πάλι θες να είσαι απόλυτα σίγουρος.... Τα πληρώνεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρωτηστε παιδια. Γιατί στηΝ autostrada βγάζει κάτι φωτεινές στα βόρεια για υποχρεωτική χρηση χειμερινών το χειμώνα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παντως δεν εχω δει ποτε αυτοκινητο να κυκλοφορει με αλυσιδες σε autostrada.....Δεν γνωριζω ομως αν αυτο γινεται επειδη επιλεγουν την χρηση χειμερινων ελαστικων...η αν απαγορευεται να κυκλοφορεις με αλυσιδες σε autostrada και autobahn.Περα ομως απο το τι επιτρεπεται και τι απαγορευεται σημασια εχει η ασφαλεια μας .Προσωπικα δεν κανω μετρο χωρις χιονολαστιχα.Αλυσιδες δεν εχω φορεσει ποτε μου στις Αλπεις και κανω 15000 χιλ χειμωνιατικα.(βεβαια αυτο ειναι και λιγο θεμα τυχης) :ice:

  • Like 2

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά απο το κρύο αλλα οχι και χιονισμένο Μάντσεστερ. Δεν είμαι σίγουρος αν αυτο είναι το σωστό θέμα για το πόστ μιας και το θέμα μου είναι κάπου στην μέση και δεν ήθελα να ανοίξω ακόμα ενα θέμα για ενοικιάσει αυτοκινήτου. Κανονίσα με φίλο να πάω Κοπαονικ απο Ελλάδα (Δράμα) με αμαξι, αλλα στην πορεία προστέθηκαν και αλλα άτομα στην παρέα και να μην τα πολυλογώ δεν χωράμε. Έτσι αποφασίσαμε να νοικιάσουμε ενα αμαξι αλλα καμια εταιρία δεν αφήνει το αμαξι να περάσει τα σύνορα εκτός απο την enterprise που σου χρεώνει σην της άλλης +0,30 ευρώ για κάθε χιλιόμετρο. Εχει κανεις να προτείνει κατι η αν ξέρει κάποια εταιρία που να επιτρέπει την έξοδο του αυτοκινήτου απο τα σύνορα;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Edited by Billouras

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν νομίζω ότι θα βρείς εύκολα άλλη εταιρεία να σου επιτρέπει να πας Σερβία με ενοικιαζόμενο...όταν νοίκιαζα από Γερμανία επιτρεπόταν εντός ΕΕ αλλα κάτι Σερβία κλπ ήτανε απλά NO GO

  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νοικιάσαμε από rentalcars (για 5-6 άτομα ενα Ford Tourneo Custom ή παρόμοιο 9 θέσεων με απεριόριστα χιλιόμετρα για 6 ημέρες στα 475 ευρώ. από την εταιρεία Global Rent A Car branded (Flex).

Λέει αυτό στους όρους: During the period between 1 November and 31 March, the Winterisation Fee is included in the price. Ερώτηση δωρεάν χιονολάστιχα;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νοικιάσαμε από rentalcars (για 5-6 άτομα ενα Ford Tourneo Custom ή παρόμοιο 9 θέσεων με απεριόριστα χιλιόμετρα για 6 ημέρες στα 475 ευρώ. από την εταιρεία Global Rent A Car branded (Flex).

Λέει αυτό στους όρους: During the period between 1 November and 31 March, the Winterisation Fee is included in the price. Ερώτηση δωρεάν χιονολάστιχα;

 

Δωρεάν δεν είναι τίποτα. Το κόστος τους έχει συμπεριληφθεί στην τιμή των 475 ευρώ.

 

Προσοχή στους όρους ενοικίασης, σε τι συμπεριλαμβάνεται και τι όχι στην χρέωση. Κάποια εταιρεία (δεν θυμάμαι ποια), πρόπερσι έλεγε ότι τα αυτοκίνητα της δεν επιτρέπεται να βγουν εκτός χώρας και έδινε φτηνότερες τιμές. Άλλες προσθέτουν έξοδα ασφάλειας, άλλες κάποια αυτοκίνητα (πχ πολυτελείας) δεν τους επιτρέπουν να πάνε σε χώρες που κλέβουν (πχ Ιταλία, Κροατία, κλπ).

  • Like 1

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα χιονολάστιχα είναι υποχρεωτικά στην Γερμανία (Βαυαρία τουλάχιστον ) άρα και τα ενοικιαζόμενα υποχρεούνται να έχουν χιονολάστιχα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από αεροδρόμιο Μονάχου sixt ή europcar? Έχει κανείς πρόσφατες εμπειρίες? Μάλλον πάμε για κατηγορία luxury (a6 avant, e class sw) γιατί θα είμαστε 4 με σκι βαλίτσες κτλ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...