Jump to content
Nickel

Τιμοκατάλογος χ.κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ

Recommended Posts

Ο Σύλλογος έχει μια ομάδα ανθρώπων που διοικεί.

 

Δυστυχώς ή και ευτυχώς (για κάποιες μεμονωμένες περιπτώσεις) και μια ομάδα που κατευθύνει – συμβουλεύει , ασχέτως του ΔΣ.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα δεχτώ ότι λειτουργούν όλα προς το γενικό καλό και ανιδιοτελώς.

 

Μιας και εμπειρίες του παρελθόντος έχουν αποδείξει ακριβώς το αντίθετο. Τώρα κατά πόσο χρησιμοποιούν το σύλλογο ως μοχλό….. O καθένας είναι σε θέση να βλέπει και να κρίνει.

 

Θα πω μόνο ότι εφόσον δεν αρέσει αυτό που έγινε γιατί δεν αντιδράσατε στην βράση?

 

Εμένα προσωπικά με άφησαν αδιάφορο και μάλιστα το διασκέδασα.

 

Παρνασσό θα πάμε σχεδόν όλοι όσο και αν πάει. Η συχνότητα αν θα αλλάξει για κάποιους..

Σχεδόν 5 χρόνια τώρα βλέπω τα ίδια να επαναλαμβάνονται ...το μόνο που μένει στο τέλος είναι κείμενα θαμμένα στο Forum.

 

Ψηεερς


Πόσες μέρες snbrd έκανες φέτος..... Ποοοοοοσο?? ΧΑχαχαχΧΑΧΑΧΑΧΑ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Σιγά μην κοίταξαν καν... ήταν απασχολημένοι με τους 10 πόντους χιόνι :ph34r::lol: :LOL:

 

Δεν τους αδικώ. Το αγαπάνε και ξεχνάνε ότι άλλο.


Προσοχή, ο ήλιος και τα σκι βαράνε στο κεφάλι!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εκτοξευσανε πικροχωλα σχολια προς μια κατευθυνση,και τωρα ντρεπομαι να περασω απο τα γκισε να βγαλω καρτα!! :ph34r:

 

Αν και το ποιός θα έπρεπε να ντρέπεται για αυτό το χάλι, για όλη την διαχρονική κατάντια αυτού του μέρους, αν το βλέπεις έτσι, μισή ντροπή δική σου, μισή ντροπή δική τους.


Προσοχή, ο ήλιος και τα σκι βαράνε στο κεφάλι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποση συζητηση μπορει να γινει επιπλεον,γιατι μεσα απο ενα φορουμ με το να μου γραψεις και να σου γραψω,ποτε

δεν προκειται να πουμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη!!!!!

Ασε που θα βρεθουνε και καποιοι να γραψουν κατι ετσι για να γραψουν χωρις καν να πιστευουν αυτα που γραφουν!!!!!

Εγω λοιπον φιλε Κωστα(moonsoda)ημουν ΚΑΘΕΤΑ αντιθετος με το ολο σκεπτικο περι ετησιας,περι 40 ή :lol: μοναδων κλπ.

Καποιοι απο δω μεσα ξερουν πολυ καλα το ποσο αντιθετος ημουν και ειμαι και μαλιστα το δηλωσα με εντονο τροπο

στα εγκαινια του skishop.

Το οτι ειπα οτι σε οτι και αν κανει ο συλλογος εγω ειμαι μεσα,αυτο δεν σημαινει οτι συμφωνω κιολας με καποια πραγματα.......

Γιαυτο και αν ειδες στην υπογραφη μου,ουδε ποτε εθιξα την επιχειρηση ΧΚΠ και ουδε ποτε εκτοξευσα τα ακαταλογιστα

προς μια κατευθυνση.

Για μενα φιλε μου ΚΡΑΖΕΙΣ εν τη γεννεση και οχι κατοπιν εορτης.............. :ph34r:


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και το ποιός θα έπρεπε να ντρέπεται για αυτό το χάλι, για όλη την διαχρονική κατάντια αυτού του μέρους, αν το βλέπεις έτσι, μισή ντροπή δική σου, μισή ντροπή δική τους.

[/quot

 

Με την λογικη την δικη σου φιλε μου καλε,θα επρεπε τοτε να ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας μιας και αυτοι που καποιοι αλλοι τους

επελεξαν να κυβερνησουνε και να φτιαξουν την ωραια χωρα που γεννηθηκαμε,ολοι αυτοι, την εχουν κανει σαν τα μουτρα τους............. :ph34r:


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα στο πω διαφορετικά. Το ότι κάποιοι βλέπουν κονόμα στο χκ και έτσι οι τακτικές τους παίρνουν σβάρνα όλα τα κοινωνικοοικονομικά στρώματα της νοτίου Ελλάδος, σε κάνει λοιπόν το γεγονός αυτό να ντρέπεσαι να πας στο γκισέ; Το επόμενο σου βήμα θα είναι να στείλεις κάποιον άλλον να πάρει για σένα εισιτήριο;

 

Να ξέρεις κάτι, το αν αυτή η χώρα είναι χάλια, φταίμε κι εμείς, γιατί δεν μάθαμε ποτέ να ζητάμε, δεν μάθαμε ποτέ να παραπονιούμαστε και να αντιδράμε γιατί το ... "κοινωνικό μας status" δεν μας το επιτρέπει, ξέρεις τι εννοώ. Ντρεπόμαστε να διαμαρτυρηθούμε μήπως και πούνε ότι κάνουμε... "γυφτιές"!

 

Τέλος πάντων, ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να ντρέπεσαι!


Προσοχή, ο ήλιος και τα σκι βαράνε στο κεφάλι!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μα φιλε Αλεξη για καμμια δεκαρια νοματαιους εγινε η ολη ιστορια!!!!!!!!

 

Οταν δηλώνω οτι βλάπτομαι απο την κατάργηση της ετήσιας κάρτας, μαζί μου βλάπτονται και όλοι όσοι βγάλανε πέρσι ή θα έβγαζαν φέτος

Οταν δηλώνει οτι βλάπτεται ο οικογενειάρχης απο την κατάργηση της οικογενειακής, μαζί του βλάπτονται όλες οι οικογένειες από την κατάργησή της

Και πάει λέγοντας

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ........δεκα νοματαίοι σου φαίνονται αυτοί;;....εμένα μερικές χιλιάδες!!

 

Και η απάντηση Δρίβα οτι σκεφτόμαστε εγωκεντρικά που κολάει;; Προφανώς στα πικρόχολα σχόλια...


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να σημειώσω ότι δεν υπάρχει κανένας εγωκεντρισμός. Απλά δεν είμαστε τράπεζες. Είμαστε καταναλωτές και όπως φαίνεται, η ανάγκη για υγιή καταναλωτική συνείδηση σιγά σιγά κάνει την εμφανίση της, δειλά, ίσως υποσυνείδητα, τουλάχιστον όμως άρχισε και έτσι θέλω να πιστεύω!


Προσοχή, ο ήλιος και τα σκι βαράνε στο κεφάλι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια εγω τελος απο αυτη την συζητηση γιατι απλα δεν θα βγει πουθενα.....................................

Σε καποια επομενη συναντηση ξανασυζηταμε το ολο θεμα,προσωπο με προσωπο να βλεπουμε και αντιδρασεις βρε αδελφια!!!!!! :ph34r:


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο <απέναντι> forum γίνεται λογος- με απαξιωτικό τρόπο και δυστυχως απο τον makalu- για μια παρέμβαση του ΕΣΤΟΥΧ στα εκδοτήρια 1750.

μπράβο εκ των προτέρων...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πέτρες υπήρχαν σε μερικά σημεία άλλα όχι τίποτα σπουδαίο... Στον Ηρακλή και χαμηλά στον Αίολο οι περισσότερες.

Λίγος κόσμος, ομίχλη και λίγο χιονακι από το μεσημέρι και μετά......

Τιμή 15 ευρώ....αν είχατε όμως την κάρτα πολλαπλών μονάδων θα σας αφαιρούσαν 2 μονάδες!!! δηλαδή θα πληρώνατε σχεδόν τα 2πλα χρήματα σήμερα!! ΈΛΕΟΣ!!! :D

 

Αυτά...καλά να περάσετε όσοι θα είστε αύριο πάνω...

 

για το τιμολόγιο λάθος θα κάνεις...

δεν μπορεί να ισχύει κατι τέτοιο....


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
για το τιμολόγιο λάθος θα κάνεις...

δεν μπορεί να ισχύει κατι τέτοιο....

 

Ρώτησα όταν κατέβηκα το μεσημέρι..... οι 2 κοπέλες του ΧΚΠ αυτά μου είπαν αυτά σας μεταφέρω. Μάλιστα όταν τους είπα ότι είναι εντελώς χαζό να συμβαίνει κάτι τέτοιο μου είπαν ευγενικά αν θέλω μπορούν να κρατήσουν το όνομά μου και να μεταφέρουν τα παράπονά μου στην ΕΤΑ....καλά κρασιά...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ρώτησα όταν κατέβηκα το μεσημέρι..... οι 2 κοπέλες του ΧΚΠ αυτά μου είπαν αυτά σας μεταφέρω. Μάλιστα όταν τους είπα ότι είναι εντελώς χαζό να συμβαίνει κάτι τέτοιο μου είπαν ευγενικά αν θέλω μπορούν να κρατήσουν το όνομά μου και να μεταφέρουν τα παράπονά μου στην ΕΤΑ....καλά κρασιά...

 

:D:(:(:(:(:(:D 80


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Γιατί δεν μπορούν να πάνε κάπου αλλού? με την ίδια λογική και η Αττική όμορος Νομός είναι.

 

Εγώ γιατί δεν θεωρώ παράλογο να πληρώνω τα ίδια χρήματα με εσένα στην οργανωμένη δημοτική πλάζ στο Πόρτο Ράφτη (τα ίδια προσφέρει σε όλους) εγώ λογικά εκεί θα πρέπει να πηγαίνω κάθε ΣΚ.

 

Έχεις δίκιο οτι η πολύ ανάλυση βλάπτει οπότε θα σου απαντήσω μόνο σε δύο πράγματα, οτι η αττική μακάρι να είχε χιονοδρομικό για να ήταν όμορος νομός διότι δεν υπήρχε τότε το μονοπώλιο του Χ.Κ.Π & Χ.Κ.Κ στη νότια ελλάδα, και μακάρι να είχαμε και ελεύθερα Χ.Κ. όπως υπάρχουν και παραλίες σε όλη την ελλάδα διότι στο Πόρτο Ράφτη οπως και σε καμία άλλη "οργανωμένη" παραλία ΠΟΤΕ δεν πάω για λόγους αρχής!


Η ΕΤΑ μας ξέσκισε...

 

όμοροι δήμοι ΑΥΞΗΣΗ 62,5% από 200€ -> 320€ !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
nek70 δε διαφωνώ με όσα λες,αλλά σκέψου να έβαζε το κράτος φόρο υπέρ Χ.Κ σε κάθε περιοχή που ευνοείται από την ύπαρξη και λειτουργία του.Ας πούμε ότι έβαζε ένα φόρο 4% σε κάθε επιχείρηση επί του κύκλου εργασιών.Εκτός ότι δε θα πλήρωνε ποτέ καμία επιχείρηση αυτά που της αναλογούν,επειδή δεν κόβουν όλες αποδείξεις,το 4% θα επιβάρυνε τις ήδη αυξημένες τιμές των προϊόντων και υπηρεσιών.Στην Ελλάδα όλοι θέλουν την κότα με το χρυσό αυγό,αλλά κανείς δε θέλει να πληρώσει τα πίτουρα...

 

Έχει απόλυτο δίκιο ο nek70! Σίγουρα θα έπρεπε να υπάρχει συνεισφορά από τις επιχειρήσεις των όμορων δήμων που είναι σχετικές με το αντικείμενο τουλάχιστον.

 

Δεν τους αδικώ. Το αγαπάνε και ξεχνάνε ότι άλλο.

 

Μία - δύο μέρες υπομονή κανέναν δεν θα έβλαπτε! Εκτός εάν κάποιους δεν τους αγγίζει η "κοροϊδία"... ή έχουν λεφτά για πέταμα!

 

για το τιμολόγιο λάθος θα κάνεις...

δεν μπορεί να ισχύει κατι τέτοιο....

 

Κι όμως έτσι είναι και μάλιστα η πρόταση της διοίκησης ήταν να αγοράσει κανείς ΚΑΙ ημερίσια κάρτα για να μην χρεωθεί 30 ευρώ αντί για 15 !!!! αρκεί να μην είχες ξεχάσει την 80άρα κάρτα στο μανίκι και τελικά πλήρωνες 45 ευρώ !!! :D

Η κατάσταση είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ !!!!!


Η ΕΤΑ μας ξέσκισε...

 

όμοροι δήμοι ΑΥΞΗΣΗ 62,5% από 200€ -> 320€ !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Και μην αρχίσουμε τις αναλύσεις γιατί θα φτάσουμε σε επίπεδα γιατί θα πρέπει να φορολογείται ο Καλαματιανός.....

 

Ποιός Kαλαματιανός;...ο γνωστός;


Μπορεί να μην είμαι μικρής ηλικίας αλλά είμαι νεαρής νοοτροπίας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το χαρακτηρίζεις απαξιωτικό. Σημαίνει πως ξέρεις ότι δεν συνέβη αυτό που περιγράφεις; ή συνέβη κάπως διαφορετικά;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Να προσθέσω στο παραπάνω...μάλλον να σημειώσω το οξύμωρο της κατάστασης. Ενώ παρατηρήθηκε σωρεία αντιδράσεων, μόλις ανακοινώθηκε η έναρξη λειτουργίας του κέντρου...αμέσως ραντεβού στο βουνό σα να μή συμβαίνει τίποτα.

 

Δεν κατηγορώ κάποιον, αφού δεν είμαι ο κ.Τέλειος για να κρίνω κανέναν, αλλά μιας και πιάσαμε κουβέντα...άλλωστε πολλοί από τους φίλους που διαμαρτυρήθηκαν ήδη έχουν ενοικιάσει σπίτια και έχουν μπει σ' έναν δρόμο χωρίς επιστροφή.

 

Προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν...

 

Σωστός!!!

 

Μα φιλε Αλεξη για καμμια δεκαρια νοματαιους εγινε η ολη ιστορια!!!!!!!!Και να δεις που παλι θα ειναι απο τους

πρωτους που θα ανεβουνε πανω στο βουνο!!!!!!!! :D

Ρωταω εγω λοιπον τωρα,εμας τα υπολοιπα μελη του ΕΣΤΟΥΧ μας ρωτησε κανενας εαν θελαμε να παρει τετοια

τροπη το πραγμα?????????Σχετικα με τον τιμοκαταλογο μιλαω,ετσι???? :D

Εκτοξευσανε πικροχωλα σχολια προς μια κατευθυνση,και τωρα ντρεπομαι να περασω απο τα γκισε να βγαλω καρτα!! :(

Και ξαναρωταω εγω παλι,γιατι αυτοι οι νοματαιοι δεν ΚΡΑΞΑΝΕ περυσι οταν ανεβηκε η καρτα 4 ευρα χωρις να γινει

απολυτως μα απολυτως τιποτα???Περυσι δεν θιχτηκανε τα οικονομικα συμφεροντα τους???? :(

Λοιπον για ποιον ΕΣΤΟΥΧ μιλαμε σημερα,για τον ΕΣΤΟΥΧ ολων τον χιονοδρομων ή για των 10 με 20 νοματαιων?????????? 80

Ετσι για να καταλαβω δηλαδης. :(

 

Να σημειώσω οτι πέρσι η ετήσια ΜΕΙΩΘΗΚΕ κατά τουλάχιστον 50 ευρώ !

 

Οταν δηλώνω οτι βλάπτομαι απο την κατάργηση της ετήσιας κάρτας, μαζί μου βλάπτονται και όλοι όσοι βγάλανε πέρσι ή θα έβγαζαν φέτος

Οταν δηλώνει οτι βλάπτεται ο οικογενειάρχης απο την κατάργηση της οικογενειακής, μαζί του βλάπτονται όλες οι οικογένειες από την κατάργησή της

Και πάει λέγοντας

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ........δεκα νοματαίοι σου φαίνονται αυτοί;;....εμένα μερικές χιλιάδες!!

 

Και η απάντηση Δρίβα οτι σκεφτόμαστε εγωκεντρικά που κολάει;; Προφανώς στα πικρόχολα σχόλια...

 

Σωστός !!!

 

Επίσης να σημειώσω οτι δεν βλέπω και κανέναν να διαμαρτύρεται που ενώ η ημερίσια κάρτα κόατιζε 15 ευρώ το Χ.Κ.Π. αφαιρούσε 2 μονάδες (30 ευρώ) από τις προπληρωμένες κάρτες...


Η ΕΤΑ μας ξέσκισε...

 

όμοροι δήμοι ΑΥΞΗΣΗ 62,5% από 200€ -> 320€ !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τιμή 15 ευρώ....αν είχατε όμως την κάρτα πολλαπλών μονάδων θα σας αφαιρούσαν 2 μονάδες!!! δηλαδή θα πληρώνατε σχεδόν τα 2πλα χρήματα σήμερα!! ΈΛΕΟΣ!!! :D

Προσωπικά σε δυο φίλους που εκτιμώ πολυ.

 

Αν είναι ποτέ δυνατών?

 

Με αυτά θα πάμε μπροστά το βουνό? Αυτά είναι τα σχέδια?


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στο forum γίνεται λογος- με απαξιωτικό τρόπο και δυστυχως απο τον makalu- για μια παρέμβαση του ΕΣΤΟΥΧ στα εκδοτήρια 1750.

μπράβο εκ των προτέρων...

 

:D ΔΕΝ συνέβη κάτι τέτοιο.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μία - δύο μέρες υπομονή κανέναν δεν θα έβλαπτε! Εκτός εάν κάποιους δεν τους αγγίζει η "κοροϊδία"... ή έχουν λεφτά για πέταμα!

Αφού με ξέρεις τώρα :D άμα λάχει δεν πατάμε κι όλο τον χρόνο αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Το ότι αγαπάνε το λιγοστό χιόνι σήμερα και δεν έχουν μάτια για οτιδήποτε άλλο αφορά την ερώτηση μόνο περί της ασφαλτόστρωσης!


Προσοχή, ο ήλιος και τα σκι βαράνε στο κεφάλι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το θέμα είναι αν υπήρχαν ή όχι μέλη από το σύλλογο ή ότι εμμέσως καταδικάζεται μια τέτοια ενέργεια; :D


Προσοχή, ο ήλιος και τα σκι βαράνε στο κεφάλι!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Ακόμα και αν δε σώζεται ένα χιονοδρομικό,θα ρίξουν χρήματα για να ικανοποιήσουν τους τοπικούς βουλευτές και πολιτευτές που χρηματοδοτούνται από τους τοπικούς επιχειρηματίες και ψηφίζονται από τους κατοίκους που ζουν σε μεγάλο ποσοστό από τα χιονοδρομικά.Να τ΄αφήσουν δεν υπάρχει περίπτωση και να ρίξουν όλο το βάρος στα χιονοδρομικά που ανέφερες που μπορεί να είναι πιο σωστή επένδυση.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν έχει σχεδιασμό.Πάει με τον αέρα των συμφερόντων.Πριν μερικά χρόνια έβλεπα ένα ρεπορτάζ για τα χωριά γύρω από τα Βαρδούσια.2 επιχειρηματίες είχαν πει "πρέπει να μας φτιάξουν χιονοδρομικό κέντρο"...Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει κλπ,αλλά σκέψου να βρίσκονταν χρήματα για επέκταση χιονοδρομικών κλπ,μην έχεις αμφιβολία ότι οι εκάστοτε κυβερνώντες θα δέχονταν τρομερές πιέσεις για να φτιάξουν χιονοδρομικό σε περιοχές που εκλέγονται βουλευτές τους...Εδώ σχεδιάζουν μεταφορές στρατοπέδων,όχι με επιχειρησιακούς όρους αλλά με οικονομικούς όρους,αν θα βλαφτεί η τοπική οικονομία,τι λέμε τώρα για χιονοδρομικά...
    • Συγγνώμη,αλλά μια σοβαρή χώρα με σχεδιασμό γι΄ανάπτυξη τουριστικού προϊόντος δε θα έπρεπε να βασίζεται στις απαιτήσεις των δήμων.Ξεκινάς ένα σχεδιασμό και τον υλοποιείς.Αλλά αυτό για σοβαρές χώρες.Στην τελική ανάλυση η περιφέρεια πλέων είναι μία,δεν είναι όπως παλιότερα 10 νομαρχίες.Άρα η περιφέρεια μπορεί να υλοποιήσει όποια έργα απαιτηθούν για να γίνει ανταγωνιστική και προσοδοφόρα.Τώρα αν κάθονται ν΄ακούν τις αντιρρήσεις των τοπικών αρχόντων και των βουλευτών που θέλουν να ικανοποιήσουν τους ψηφοφόρους τους και τους χρηματοδότες τους επιχειρηματίες,μάλλον πρόκειται για...μπανανία...
    • Δεν θα διαφωνήσω για τα πιο χαμηλά υψόμετρα. Εκεί ίσως είναι μάταιο πολλές φορές αλλά υπάρχουν και φορές που θα είναι υπερχρήσιμο. Και εγώ προτιμώ την επέκταση. Δυστυχώς όμως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου δείχνουν ότι είναι απαραίτητο και το τεχνητό. Ειδικά φέτος θα ήταν όπως το λες "μεσαιου επιπεδου για 100 μετρα, τρομερο για το Βακχο και 6-14-10-τελειωμα περιφερειακης". Ξεχάσαμε και το απότομο του Ηρακλή και τα περάσματα Δια Οδυσσέα....Αν σου κόστιζε 5.000 ευρώ? Ακριβό? Το αν θα το δούλευες στο 1750 και το 1650 είναι καθαρά απόφαση του σημείου της σεζόν. Αν δου λείπουν τα τελευταία 50 μέτρα θα είναι θησαυρός. Θυμήσου πόσες φορές και φέτος ήταν μια χαρά και έλλειπε χιόνι τα τελευταία 50 μέτρα. Δυο βδομάδες θα τις κέρδιζες τουλάχιστον. Ακριβό? Αν σου κόστιζε 300 ευρώ? Θα στο γυρίσω στη λογική "ας το έχουμε όπως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου και ανάλογα με τη σεζόν, τη στιγμή και το μέρος, μετατρέπει πίστες με πέτρες σε πίστες και πίστες κλειστές για 50 μέτρα σε πίστες ανοιχτές"    
    • Έκλεισα με 6 σκι και αυτά έξω. Τα Καλάβρυτα που λατρεύω δεν τα κατάφεραν. Για Παρνασσό ούτε για αστείο. Υπομονή για του χρόνου πια.
    • 😀   Για μένα ήταν μακράν η χειρότερη σεζόν (εκτός της καραντίνας φυσικά) από το 94 που ξεκίνησα. Από την μια οι υποχρεώσεις, από την άλλη η κάκιστη σεζόν, το αποτέλειωσε και το κατάμουτρο ψέμα του Παρνασσού για πλήρη λειτουργία, και με αυτά και με αυτά έμεινα με... 1 σκι.    1 σκι σε μια ολόκληρη σεζόν. Απίστευτο μου φαίνεται... 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ballaki
      ballaki
      (32 years old)
    2. grousso
      grousso
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,306
    • Total Posts
      460,664
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,473
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BrianEsola
    Joined
×
×
  • Create New...