Jump to content
over-poulover

Χ.κ. Καιμακτσαλάν 2013 - 2014

Recommended Posts

Έχει δίκιο ο Νίκος, είναι και τα δέντρα αλλά είναι και ο αέρας σε κάθε βουνό. Τα δέντρα γενικά είναι η καλύτερη ανεμοπαγίδα μιας και ο προφανής στρόβιλος σκάει κατευθείαν κάτω στο πρώτο κενό σημείο δηλαδή σε πίστα. Δεν θα ξεχάσω κακοκαιρία πέρσι που είχε βάλει 30 πόντους σε όλα τα χιονοδρομικά της Βόρειας Ελλάδας εκτός από το Καιμάκ που έχασε κιόλας χιόνι μιας και σήκωσε ο αέρας το παλιό. Το Καιμάκ μέχρι χαμηλά με κάποιους αέρηδες δεν μένει τίποτα όσο και αν χιονίζει η να το χιονίζουν.

 

Λογικά αύριο θα δούμε αν κάναν και πόση δουλειά οι ανεμοπαγίδες στη Στύγα άλλο κλασσικό μέρος που μπορεί να χιονίζει μέρες και χιόνι να μην πιάσει. Η επόμενη καλή κίνηση για το Καιμάκ μάλλον πρέπει να είναι οι ανεμοπαγίδες.

 

Καλή σεζόν στο Καιμάκ με θερμές ευχές να αποδείξει ότι ξανάγινε χιονοδρομικό και να κερδίσει τον κόσμο που έχει χάσει

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ανέβηκε κανένας το διήμερο να μας πει πως ήταν από χιόνι? Αξίζει να ανέβει κανείς αύριο έστω για το μετερίζι που έχουν τα κανόνια?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο αερας δεν λεει τιποτα.

Υπαρχουν και μερες που δεν εχει αερα ή λιγο αερα.

Το θεμα ειναι οτι πεφτει μετα να το πατανε να πακτωσει και μετα δεν το παιρνει κανενας αερας

Προπερσυ μου φαινεται ηταν που ειχε ανεβασει μια φωτο καποιος εδω μεσα που το βουνο ηταν γυμνο εκτος της πιστας με το τεχνητο χιονι.

Το τεχνητο χιονι λιωνει πιο δυσκολα και με καλο πατημα ειναι ενα σουπερ υποστρωμα.

 

Εδω στο εξωτερικο ριχνουν με κανονια σε υψομετρα μεγαλυτερα απο αυτα του Καιμακ...οκ για τα δεδομενα της Ελλαδας ειναι ψηλο αλλα δεν εινια και το Mont Blanc...


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχάριστα μέχρι τώρα τα νέα για το Βόρρα (Καϊμάκτσαλαν)! Ήδη (και χάρη στη τεχνητή χιόνωση) λειτουργούν 3 πίστες και δύο συρόμενοι αναβατήρες με πολύ καλής ποιότητας χιόνι! Είναι από τα λίγα Χ/Κ που λειτουργούν μέχρι τώρα στην Ελλάδα και αυτό πέρα από το τεχνητό χιόνι έχει να κάνει και με το πολύ μεγάλο υψόμετρο που έχει το βουνό!

Μέχρι τώρα έχει ήδη ενεργοποιηθεί το νέο σύστημα έκδοσης εισιτηρίων skidata καθώς επίσης ξεκίνησε και η λειτουργία των 2 σχολών σκι. Αύριο ξεκινάει και την λειτουργία του το ανανεωμένο κατάστημα ενοικιάσεων χιονοδρομικού εξοπλισμού.

Περιμένουμε φρέσκο χιόνι από 26 και 27/12/2012, και ελπίζουμε μετά το φρέσκο χιόνι να αναπτύξουμε 100% λειτουργία. Μέχρι τότε θα λειτουργεί με έκπτωση 30%!

Το ΧΚΒ σας εύχεται Καλές Γιορτές!!!

post-6183-0-03337700-1387652946.jpg

post-6183-0-93577500-1387652957.jpg

post-6183-0-74616200-1387653023.jpg

post-6183-0-26560300-1387653068.jpg

post-6183-0-62008000-1387653093.jpg

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι λετε βρε ολοι σας??

Αφου εβαλε το χερακι του και εδω ο Δριβας πρεπει να θεωρησετε βεβαιο οτι ολα επιτελους θα λειτουργησουν τελεια, βλεπω να κλεινει κατα τον Ιουνιο "καιρου και Δριβα επιτρεποντως" και να ξενιτευομαστε φετος.... ;)

  • Like 1

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαλη επιτυχια στο χιονοδρομικο...και ευχομαι να ξανακερδισει την αξιοπιστια του, στους χιονοδρομους..

Για την φετινη χρονια, ηθελα να βγαλω ετησια καρτα, Δεν νομιζω να το κανω, οπως και αρκετοι αλλοι χιονοδρομοι. Το κοστος της 360 ευρω...!!!!!!!!!!!!

Ακριβως απεναντι τα 3-5 Πηγαδια με ετησια 120 ευρω.Το Πισοδερι με 120 ευρω, Η Βασιλιτσα με 120 ευρω, Το Ανηλιο με 100 ευρω και το Ελατοχωρι με 80 ευρω ετησια.

Τελικα αυτοι οι οποιοι βγαλαν τον τικοκαταλογο...θελουν η δεν θελουν χιονοδρομους για να στηριξουν το χιονοδρομικο..??

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

ηρθε και η ταφοπλακα του καιμακ ..

 

360 ευρο ετησια .. καληνύχτα σας ..μαλον μπέρδεψαν τις εποχες .. και νομίζουν οτι βγηκαμε απο την κρίσή ,,,και οτι τρεχει το ευρο στο φουλ

οπως νομιζουν οτι το καιμακ ειναι ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ .. και οτι καιρο και αν εχει ,ο κοσμος ΠΗΓΑΙΝΕΙ .. ρεε!! πατε καλα !! :popo:

  • Like 1

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οποιος θελει την παιρνει president.με αυτα τα 360 εβαλε ομως ο παρνασσος καινουρια λιφτ.με αυτα θα ανεβει κ το καιμακ.εσεις τωρα στο πισοδερι εαν θελετε τα 120 καντε τα τσιπουρα.κ παλι συμφωνο θα με βρεις.αλλα μην κρινεις για να μην κριθεις πριν γνωρισεις ολο το ιστορικο.πριν λιγο καιρο δεν ηξερες εαν θα ανοιξει γτ τα λεφτα τα φαγανε οι 120 ευρω ετησια.τουλαχιστον τωρα κατι παει να γινει.λιγο υπομονη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

360e;;;;;;;;;;;; :detective:

Bγάζεις 3 ετήσιες σε Σέλι, Πηγάδια και Βασιλίτσα!

Ε ρε γλέντια....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οποιος θελει την παιρνει president.με αυτα τα 360 εβαλε ομως ο παρνασσος καινουρια λιφτ.με αυτα θα ανεβει κ το καιμακ.εσεις τωρα στο πισοδερι εαν θελετε τα 120 καντε τα τσιπουρα.κ παλι συμφωνο θα με βρεις.αλλα μην κρινεις για να μην κριθεις πριν γνωρισεις ολο το ιστορικο.πριν λιγο καιρο δεν ηξερες εαν θα ανοιξει γτ τα λεφτα τα φαγανε οι 120 ευρω ετησια.τουλαχιστον τωρα κατι παει να γινει.λιγο υπομονη.

 

Αν πιστεύεις ότι ο Παρνασσός βάζει καινούργια λιφτ με τις ετήσιες των 360ε που πούλησε,άλλαξε άθλημα.....

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ολα βοηθουν βαγγελη.το καιμακ ηταν καταδικασμενο φετος.και που ανοιξε αντιθετο με βρισκει αλλα αφου ανοιξε οποιος θελει παει κ οποιος θελει αγοραζει

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά σίγουρα όποιος θέλει πάει κι όποιος θέλει αγοράζει.....

Αλλά με τέτοια φήμη να δω ποιος θα αγοράσει σε αυτή την τιμή......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οποιος θελει την παιρνει president.με αυτα τα 360 εβαλε ομως ο παρνασσος καινουρια λιφτ.με αυτα θα ανεβει κ το καιμακ.εσεις τωρα στο πισοδερι εαν θελετε τα 120 καντε τα τσιπουρα.κ παλι συμφωνο θα με βρεις.αλλα μην κρινεις για να μην κριθεις πριν γνωρισεις ολο το ιστορικο.πριν λιγο καιρο δεν ηξερες εαν θα ανοιξει γτ τα λεφτα τα φαγανε οι 120 ευρω ετησια.τουλαχιστον τωρα κατι παει να γινει.λιγο υπομονη.

 

αδελφε μαλον δεν γνωριζεις καλα το καιμακ πχ 130 μερες σεζον αν καταφερεις να κανεις σκι τις 30 θα εισαι ΗΡΩΑΣ με τις εκει καιρικές συνθηκες ..

και σχετικα με το καιμακ, υπομονη απο εμας τελος καθε χρονο καντε υπομονη βγαλτε καρτες και μετα αι χαθειτε !!

  • Like 1

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εαν ειχα εξοχικο στον αγιο αθανασιο η στην αριδαια θα αγοραζα.καποιοι θα αγορασουν.θα δουμε στο τελος της σεζον τα στοιχεια

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εαν ειχα εξοχικο στον αγιο αθανασιο η στην αριδαια θα αγοραζα.καποιοι θα αγορασουν.θα δουμε στο τελος της σεζον τα στοιχεια

 

Απλά να σου τονίσω ότι οι περισσότεροι που έχουν εξοχικά στον Αγ.Αθανάσιο δεν κάνουν σκι....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το γνωριζω καλα το βουνο κ γι αυτο δεν ηθελα να ανοιξει ποτε ξανα.να σ θυμησω οτι εσυ ησουν ενας απ αυτους που φωναζες γτ θα μεινει κλειστο.τωρα φωναζεις που ανοιξε για την τιμη.αποφασισε τελικα πως το θες να δει και η εταδ πως να λειτουργησει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το γνωριζω καλα το βουνο κ γι αυτο δεν ηθελα να ανοιξει ποτε ξανα.να σ θυμησω οτι εσυ ησουν ενας απ αυτους που φωναζες γτ θα μεινει κλειστο.τωρα φωναζεις που ανοιξε για την τιμη.αποφασισε τελικα πως το θες να δει και η εταδ πως να λειτουργησει.

 

Βασίλη ναι εγώ φώναζα.Αλλά δεν είμαι εγώ ο αρμόδιος να πω πως θα λειτουργήσει.

Εγώ είμαι πελάτης και έτσι το κρίνω.

Όταν κλείνεις και δεν πουλάς γκρινιάζω και φεύγω.

Όταν ξαναανοίγεις με κάκιστη φήμη που σε ακολουθεί και βάζεις τις τιμές στον ουρανό....ε τότε είναι που σε βγαίνεις από τα ρούχα σου.Και φυσικά δεν πας,αγοράζεις από παραδίπλα στο 1/3 της τιμής και με πολύ καλύτερη φήμη.

Απλοί βασικοί κανόνες της αγοράς....

 

Φαντασου να αγοράσει ένα μπουφάν από το Α μαγαζί με 100 ε και να είναι σκάρτο...και άλλοι 100 να σου πουν ότι είναι σκαρτο το προιον που πήραν από το ίδιο μαγαζί...δεν θα ξανααγοράσεις.Λογικό

Τώρα το μαγαζί Α ανοιγει με νέο ιδιοκτήτη και σσου λεει έλα τωρα έχω καλά μπουφαν αλλά κάνουν 300ε!!!!!!

Και τα δίπλα μαγαζιά με καλή φήμη τα έχουν 100ε τα ίδια μπουφαν....

Για πες μου;Θα αγοράσεις;Με τι σκεπτικό;;;

Edited by Vanzel
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βαγγελη το ποστ πηγαινε στον νικο.οχι σε σενα.οι γνωμες ειναι σεβαστες και ειναι για να γραφοντε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το γνωριζω καλα το βουνο κ γι αυτο δεν ηθελα να ανοιξει ποτε ξανα.να σ θυμησω οτι εσυ ησουν ενας απ αυτους που φωναζες γτ θα μεινει κλειστο.τωρα φωναζεις που ανοιξε για την τιμη.αποφασισε τελικα πως το θες να δει και η εταδ πως να λειτουργησει.

 

αν θελεις την καθαρη δικοι μου γνωμη ,,ακουτην

 

το καιμακ ειναι ενα ακαταληλο βουνο για χκ ..αλλα εγινε με τ τον τροπο που γινονται ολα στην ελλεδα ..

αν ειναι να πεταμε λεφτα του φορολογουμενου .. και να μην γυριζουν ποτε πισω και να βαζουμε χρημα συνεχως ....τοτε φιλε μου να κλίση και το χρημα που ρουφάει το κεντρο να πανε σε αλλα βουνα που θα εχουν ανταπόκριση ..πχ βασιλιτσα ,,η ακομα και φαλακρο με οποιο κοστος αυτο ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ

 

ολα τα παραπανω ειναι καθαρα δικοι μου γνωμη που ειναι χωρις φρου φρου και αρωματα


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βαγγελη το ποστ πηγαινε στον νικο.οχι σε σενα.οι γνωμες ειναι σεβαστες και ειναι για να γραφοντε.

 

Δεν πειράζει Βασίλη.Κι εγώ φώναζα.Οπότε σου απάντησα εγω.

Φυσικά είναι για να γράφονται οι γνώμες,

Αυτο που σου είπα ''άλλαξε άθλημα'' το είπα στην πλάκα επειδή σε ξέρω... :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απλά να σου τονίσω ότι οι περισσότεροι που έχουν εξοχικά στον Αγ.Αθανάσιο δεν κάνουν σκι....

 

και τα εχουν προς πούληση σχεδόν ολοι


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα συμγωνησω με τον PRESIDENT ,και να προσθεσω οτι και οι 30 που λες ειναι πολυτελεια .. Το λεω αυτο γιατι ειμαι απο τον Ν. Πελλας και τα χιονοδρομικα εδω τα γνωριζω πολυ καλα .


atomic-punx_w990.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μαλιστα το Καιμακ δεν κανει για ΧΚ και κανει το Σελι και τα Πηγαδια......το διαβασαμε και αυτο!!!!!! Ειναι το ψηλοτερο χκ της περιοχης αλλα και της Ελλαδας με τα λιγα μειονεκτηματα αλλα και τα πολλα πλεονεκτηματα που αυτο συνεπαγετε....και αν πεσουν χρημματα εχει και πλαγιες χαμηλοτερα για να μην εχει καθολου μειονεκτηματα....ενω τα αλλα να "ψηλωσουν" οσα χρημματα και να πεσουν, δεν μπορουν!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μαλιστα το Καιμακ δεν κανει για ΧΚ και κανει το Σελι και τα Πηγαδια......το διαβασαμε και αυτο!!!!!! Ειναι το ψηλοτερο χκ της περιοχης αλλα και της Ελλαδας με τα λιγα μειονεκτηματα αλλα και τα πολλα πλεονεκτηματα που αυτο συνεπαγετε....και αν πεσουν χρημματα εχει και πλαγιες χαμηλοτερα για να μην εχει καθολου μειονεκτηματα....ενω τα αλλα να "ψηλωσουν" οσα χρημματα και να πεσουν, δεν μπορουν!

Επιτελους καποιος μιλησε σωστα, γιατι θα τρελαθουμε με αυτα που διαβαζουμε!!! Οποιος δεν γνωριζει καλα το βουνο, καλυτερα ας μη μιλαει για το αν ειναι καταλληλο για χιονοδρομικο.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Αυτό το αυτοκινητο το έχω πετύχει να κυκλοφορεί πριν καμία δεκαριά χρόνια. 
    • https://www.notia.gr/2024/05/αργυρούπολη-για-γέλια-και-για-κλάματα/ Αν δεν κάνω λάθος το εγκαταλελειμμένο αυτοκίνητο του άρθρου, που το παράτησαν στη μέση του δρόμου για να σκάψουν για οπτική ίνα, είναι μια Jaguar MK2.  Πολύ κρίμα.   
    • Η ταινία από την πρώτη κατάβαση του K2 με σκι: https://www.redbull.com/gr-el/films/k2-i-adynati-katavasi
    • Δεν είναι «καιρικό φαινόμενο, αλλά σίγουρα ήταν εντυπωσιακό: In pictures: Northern Lights dazzle around the world  
    • https://oslomylove.blogspot.com/2024/05/blog-post.html Στην προηγουμενη αναρτηση μου ανεφερα πως σπουδάζω. Ειναι δυο ετη φοιτησης πανω σε παιδια με ειδικες αναγκες. Το οποιο περιλαμβανει και παιδια με μαθησιακες δυσκολιες και προβληματα συμπεριφορας και κοινωνικοποιησης. Αποφασισα να ασχοληθω με αυτο οχι γιατι θελω να εργαστω αποκληστικα με αυτα τα παιδια, αλλα για να τα καταλαβω. Εχουμε παρα πολλα παιδια με προβληματα συμπεριφορας και κοινωνικοποιησης στο σχολειο, ιδιαιτερα μετα το τελος της πανδημιας. Σκεφτητε πως σχεδον για ενα χρονο (μπορει και περισσοτερο, δεν θυμαμαι) αυτα τα παιδια ειτε κλειστηκαν σπιτι για 2 μηνες (τοτε που τα χολεια εκλεισαν) αλλα και οταν ανοιξαμε η κατασταση θυμιζε φυλακή. Καμια επαφη μεταξυ των παιδιων διαφορετικων ταξεων (ακομα και αν ηταν αδερφια ή ξαδερφια), προαυλιασμος σε ξεχωριστους χωρους σε  συγκεκριμενα ωραρια. Καθε ταξη ξεχωριστα. Ασε μη τα αναφερω τωρα, δεν ηταν και πολυ ευκολη περιοδος. Ευτυχως τελειωσε αλλα αφησε πολλα τραυματα. Δεν ξερω πως ηταν στην Ελλαδα, εννωω στο σχολειο. Γενικα  το πως περασατε ξερω απο την μητερα μου. Ακομα κυκλοφορειτε με μασκες σε νοσοκομεια και κλειστους χωρους τουλαχιστον. Εδω τις εχουμε πεταξει εδω και παρα πολυ καιρο.    Ετσι λοιπον αποφασησα να ασχοληθω λιγο πιο πολυ πανω σε αυτα τα παιδια, κυριως για να τα καταλαβω και για να τα βοηθησω οσο μπορω και εαν μπορω. Μου κανουν που μου κανουν τη ζωη δυσκολη, ε ας την κανω λιγο ευκολοτερη. Τελειωνω τον Ιουνιο. Πρεπει να παραδωσω μια τελικη εργασια 5000 λεξεων. Φυσικα στα Νορβηγικα. Παλουκι. Στα δυο αυτα χρονια εγραψα 4 εργασιες της ταξεως 2500 λεξεων, και καθε φορα ζοριζομουν να βρω αυτες τις λεξεις. Και τωρα επρεπε να ειναι 5000!! Ευτυχως το θεμα το διαλεξα μονη μου και φυσικα ειπα να γραψω για την κοινωνικοποιηση των παιδων και πως το σχολειο μπορει να βοηθησει σε αυτο. I played  it smart που λενε και στο χουριο μου. Το θεμα αυτο ειναι τεραστιο απο μονο του οποτε σιγουρακι θα βρω αυτες τις 5000 λεξεις. Εχω αρχησει και τη γραφω απο τον Μαρτιο. Δουλευω μαζι της μονο σαββατοκυριακα και αργιες. Δευτερα με Παρασκευη γυριζω πτωμα απο την δουλεια ουτε μηνυμα στο κινητο δεν μπορω να γραψω, σιγα μη γραψω για την εργασια. Ευτυχως υπηρχε ενδιαμεσα ενα Πασχα, κατι Σαββατοκυριακα με μπιχλα καιρο που δεν ηθελα να βγω εξω, αλλα θυσιασα και μερικα ηλιολουστα Σαββατα γιατι θελω να τελειωνω με αυτο. Σημερα την ολοκληρωσα και ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο. Μενει να την δει η καθηγητρια μου και να μου πει αν ειναι οκ ή αν χρειαζεται να σβησω κατι και να γραψω κατι αλλο. Συνεβει αυτο την προηγουμενη εβδομαδα. Αναγκαστικα να σβησω 1000 λεξεις και να τις ξανααναπληρωσω γραφοντας κατι αλλο (αλλιως θα ειχα τελειωσει απο την προηγουμενη εβδομαδα). Ελπζω να μην ξανασυμβει Εμενα παντως μου αρεσει παρα πολυ και αν θα με βαθμολογουσα θα μου εβαζα  αυστηρα Α. Το οτι στα γεραματα μου θα εγραφα εκθεση (διπλωματικη οπως θελετε πεστε το) ακαδημαικου τυπου (ναι, ναι δεν ειναι παιξε γελασε) ΣΤΑ ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ουτε που το περιμενα να μου συμβει. Μεχρι τωρα ολες μου οι εργασιες εχουν βαθμολογηθει με Β  (με πολυ καλα σχολια απο κατω) που κατα την καθηγητρια μου σημαινει πολυ καλη βαθμολογια γιατι δεν εχει δωσει ποτε Α. Βεβαια δεν την ρωτησαμε αν ειναι τοσο αυστηρη και στην τελικη εργασια. Προφανως θα ειναι γιατι αυτη θα κρινει το πτυχιο. Παντως μεχρι τωρα εχω ακολουθησει ολους τους τεχνικους κανονες της. Το ποσες λεξεις θα εχει η καθε παραγραφος,  τις αποστασεις, την αναπτυξη της και το argumentation. Δεν το κανω για τον βαθμο, αλλα γιατι ειμαι τελειομανης. Και γιατι θελω να ειναι ωραια. Πεσαμε στην περιπτωση.  Αλλωστε μετα την παραδωση της εργασιας θα ακολουθησει προφορικη εξεταση πανω στην εργασια μου και αυτη θα κρινει τον βαθμο που θα παρω. Και Β πχ να μου δωσει  (λεμε τωρα) μπορει η προφορικη εξεταση να μου ανεβασει τον βαθμο. Το προφορικο το θεωρω πιο δυσκολο παντως (γραφω καλυτερα απο οτι μιλαω), αλλα για αυτο θα αγχωθω μετα τις 2 Ιουνιου.  Και για να σας δωσω να καταλαβαιτε τι εχω κανει σας βαζω μια φωτογραφια απο τα βιβλια που χρησιμοποιησα για να την γραψω. 12 ττον αριθμο
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. frozen_petros
      frozen_petros
      (50 years old)
    2. Georgios_Elena
      Georgios_Elena
      (43 years old)
    3. giannhs aspra spitia
      giannhs aspra spitia
      (39 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,320
    • Total Posts
      460,864
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,737
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    collectandship
    Joined
×
×
  • Create New...