Jump to content
madskier

Χ.κ. Πισοδέρι - Βίγλα 2013 - 2014

Recommended Posts

ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΗΛ :thumbup:

επανω χιονιζει :animier:

και επιτελους δουλευη το πισοδερι :respect:

  • Like 5

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

πηρα τηλ και μου ειπαν οτι καθημερινες δεν δουλευει ο διθεσιος πισοδερι (θεωρω από τις πιο ωραιες πιστες στην ελλάδα), οποτε θεωρω οτι δεν αξιζει (για μενα) να κανω ταξιδι απο αθηνα για να κανω μονο στο κεντρικό. απο οτι θυμαμαι πριν 2 χρονια που εκανα καθημερινες μαρτιου στο πισοδερι ( άδειο από κόσμο, είμασταν μόνοι μας στο καρεκλακι...) ...οτι το συγκεκριμενο καρεκλακι...ειναι πολυ αργο...και δεν ξερω αν εχει κοσμο τι παιζει...

η ερώτηση είναι : τα σκ..."μπουκωνει" απο κόσμο?αξιζει να κανει κανείς...

Share this post


Link to post
Share on other sites

πηρα τηλ και μου ειπαν οτι καθημερινες δεν δουλευει ο διθεσιος πισοδερι (θεωρω από τις πιο ωραιες πιστες στην ελλάδα), οποτε θεωρω οτι δεν αξιζει (για μενα) να κανω ταξιδι απο αθηνα για να κανω μονο στο κεντρικό. απο οτι θυμαμαι πριν 2 χρονια που εκανα καθημερινες μαρτιου στο πισοδερι ( άδειο από κόσμο, είμασταν μόνοι μας στο καρεκλακι...) ...οτι το συγκεκριμενο καρεκλακι...ειναι πολυ αργο...και δεν ξερω αν εχει κοσμο τι παιζει...

η ερώτηση είναι : τα σκ..."μπουκωνει" απο κόσμο?αξιζει να κανει κανείς...

 

 

 

δεν εχει χιονι η πιστα για μεχρι το τελος τις ,και λειτουργεί μεχρι την μεση οποτε τις καθημερινές δεν την ανοιγουν

ολες η αλλες ειναι [περφικ] .

σιγουρα την κυριακη εχει κοσμο αλλα αν εισαι παο τους πρωτους θα ευχαριστιθεις σκι

 

δυστηχως φετος δεν ητανε η χρονια ..για το πισοδερι

και στο λεει ο ΦΑΝ :shuriken: του πισοδεριου :yes


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

το φετινο ταλαίπωρο πισοδερι :crybaby: ΕΥΧΕΤΑΙ στον ΒΑΓΓΕΛΗ ,,και στην ΛΙΑΝΑ τις καλυτερες ευχες . του :thumbup:

και παντα με υγεια :respect:

  • Like 3

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστουμε το πανεμορφο χιονοδρομικο!!Τι εγινε,βουντου εκανα φετος και δε χιονισε???

και του χρόνου με υγεία να ερθουμε οικογενειακώς!!!!!!

  • Like 2

"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οντως κατι εκανες ...αλλα τι να κανουμε τωρα..μανουλα εισαι ,σε συγχωρουμε.!

  • Like 1

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

λογο βλαβης του λαπτοπ στο σπιτι απο ατιμους ιους .δεν μπορω να συνδεθω ,,οποτε μονο βλεπω ! και δεν μπορω :sword: :sword: :evil:

  • Like 3

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...τι καλα!!!!!

θα ησυχασουμε για λιγοοοοο

  • Like 4

o τρελος του χωριου......

Share this post


Link to post
Share on other sites

...τι καλα!!!!!

θα ησυχασουμε για λιγοοοοο

 

 

χχεχεχεχεχ..ηρθα και σε :popo: :popo: :yes


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΑΝ ΠΙΣΟΔΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ !!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΕΑ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ !!

  • Like 1

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φέτος το χειμώνα ακούστηκε κάτι (και από υπαλλήλους του ΧΚ) για αντικατάσταση της καρέκλας με καινούρια εγκατάσταση.

Έχουμε καμιά εξέλιξη?


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

στη βασιλιτσα εχουν γινει 30 μελετες και δεν εχει αντικατασταθει ακομη κανενα λιφτ,στο πισοδερι θελετε απλα επειδη ακουστηκε.......!!!!!!!!για γελια και για κλαματα ειμαστε!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

στη βασιλιτσα εχουν γινει 30 μελετες και δεν εχει αντικατασταθει ακομη κανενα λιφτ,στο πισοδερι θελετε απλα επειδη ακουστηκε.......!!!!!!!!για γελια και για κλαματα ειμαστε!!

 

σε πιανω αδιαβαστο φιλε μου

δεν ακούστηκε αερα πατερα .για καινουργιο λιφτ ..

απο την περιφερεια εχει εγκριθει και αναρτηθεί στο ιντερνετ η λιανα μας ειχε ανεβάσει ολη την εγκύκλιό τις δημοπρασιες ..με δαπανη 1.5 εκατομυριο ευρο

  • Like 2

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγω εγραψα συμφωνα με τα λεγομενα του φιλου παραπανω!!!αρα δεν ειμαι εγω ο αδιαβαστος!!!χαχαχα!απ το εγκριθει μεχρι υλοποιηθει..............................................!!!!!!!!μακαρι να ειναι η εξαιρεση!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

σαν αστειο το γραψα παντως!!!!!!δεν εχω κατι με τα μερη σας!!!!

Έλα πες τώρα... Τι έχεις με τα μέρη μας? :fish:


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Like 2

"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπήρχε τέτοιο πράγμα;! Αν είναι δυνατόν που το άφησαν να εξαφανιστεί....

  • Like 1

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν μπορεσα να καταλάβω τελικα, ηταν σιδηροδρομικη γραμμη μικρου πλατους με οδοντωση στις μεγαλες κλισεις ή τελεφερικ με βαγονετα (πχ οπως σε ναξο )?


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

χεχεχεχ!! στο πισοδερι ειχαμε το πρωτο λιφτ εν ελλαδα.ειμαστα απο τοτε μπροστα :evil:

 

αλλα το ξήλωσαν η φλωρινιωτες ,μολις εφυγαν η γαλλοι στρατιώτες ,,

ολα τα σιδερα εγιναν μπαλκονια και κληματαριές ,

μαλιστα σε ενα σπιτ,ι μου ειπαν , πως η κληματαριά που εγινε τοτε με τις σιδεριές ..υπαρχη ακομα :yes

  • Like 2

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αμα βαλει και καινουργια καρεκλιτσα θα'ναι μακραν το ωραιοτερο χ/κ,οχι οτι δεν ειναι τωρα δηλ!!!

Καλα ετσι ειπαμε ...εχουμε που εχουμε ολοκληρο καλοκαιρι μπροστα μας ,δεν θα βρισκουμε και κανεναν στο φορουμ...?κανενα καινουργιο ποστ?

Edited by leonidastria
  • Like 1

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

31/5 - 1/6 Θα είμαι στα Άγια Χώματα του Πισοδερίου. Θα έχουμε καλό ρεπορτάζ!!!!

  • Like 2

carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά κανένα νέο από το ΧΚ? Έχει ακουστεί τίποτα σχετικά με νέα καρέκλα και τεχνητό χιόνι στο τελείωμα της Πισοδερίου?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι μέχρι και την Παρασκευή 17 Μαϊου όποιος θέλει μπορεί να δηλώσει την υποψηφιότητά του στο mail snowclub@snowclub.gr για τη συμμετοχή του στο Διοικητικό Συμβούλιου του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας στις επερχόμενες εκλογές.
    • αν συμφέρει οικονομικά γιατί όχι. Εναλλακτικά δες k για Stubaital που βολεύει πιο πολύ καθώς έρχεσαι από Ιταλία   αλλιώς μπορείτε να πάτε προς dolomites αλλα όχι στα πιο γνωστά (Val Gardena κλπ) φθηνά μπορείς να βρείς γύρω από το Kronplatz, στο Ahrntal k προς Alpe Lusia ίσως 
    • το είχα κάνει k εγώ τον Νοέμβριο του 2009 μου φαίνεται με αμάξι δεν είναι πρόβλημα τότε... δες τα 3 μεγάλα XK + το Zillertal300 με τον παγετώνα, διαλέξτε ποιο σας αρέσει πιο πολύ k μετά ψάξε διαμονή όπου βολεύει να ξέρεις πάντως ότι Kaltenbach k Mayrhofen έχουν τον πιο πολύ κόσμο  
    • Αλέξη ,εννοείς να στραφούμε προς Ischgl?
    • Θα περάσουμε από Ηγουμενίτσα με πλοίο και μετα έχει πορεία ως την κοιλάδα.Οποτε θα έχουμε δικό μας μέσο που θα μας βολεψει και στην μεταφορά της αγαπημένης μας μπύρας😂😂😂. Εχεις δίκιο θα το ψάξουμε λίγο πιο λεπτομερώς στην ιστοσελίδα της κάθε περιοχής.  
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ZooL
      ZooL
      (44 years old)
    2. ΝΤΑΛΑΣ
      ΝΤΑΛΑΣ
      (44 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,323
    • Total Posts
      460,890
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,767
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Jeremyamind
    Joined
×
×
  • Create New...