Jump to content
ΜΙΚ

Περαστικά Κώστα Hellbent

Recommended Posts

ολα θα ειναι σε λιγο χρονο μια κακη αναμνηση.

περαστικα.


o τρελος του χωριου......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλή αποκατάσταση Κώστα, δύσκολος και επιπονος τραυματισμός.

Ενάμιση μήνα να μην μπορείς να κατσεις φαντάζομαι είναι πολύ επώδυνο.

Εύχομαι τα δύσκολα να έχουν περάσει και η κάθε μερα από τις επόμενες να σε βρίσκουν ολοένα και πιο γερό.

 

Καλή ανταμωση.

 

 


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπητέ Κώστα,

 

στο άκουσμα του τραυματισμού σου παγώσαμε όλοι. Όσοι από εμάς δεν είμαστε και τόσο τζόβενα σκεφθήκαμε, αν ο Helbent τραυματίστηκε, τότε εμείς τι γυρεύουμε στο βουνό.

Μετά που μάθαμε τα ντεσού δεν μπορούσαμε να χωνέψουμε ότι τόση ατυχία χτύπησε τον πιο αφοσιωμένο πουδροφάγο που ξέραμε.

Σου εύχομαι να βγεις από αυτή την περιπέτεια πιό δυνατός και να χαράζεις τις αγαπημένες σου freeride γραμμές για πολλά χρόνια.

 

Φιλικά

7ψυχος

  • Like 6

Όλα τα βουνά είναι καλά. Όλοι οι skier είναι καλοί. Μόνο μερικοί άτυχοι στη ζωή άνθρωποι υπάρχουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περαστικά ρε φίλε, και μόνο που το διάβασα πόνεσα! Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι και σύντομα να μας ξαναχαρίσεις τα υπέροχα videakia σου από τα βουνά!

  • Like 1

Παρακαλώ σε σταυραητέ, για χαμηλώσου ολίγο, Και δώσ’ μου τες φτερούγες σου και πάρε με μαζί σου,

Πάρε με απάνου στα βουνά, τι θα με φάει ο κάμπος ... - Κ. Κρυστάλλης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kωστακη περαδτικα και γρηγορα παλι στο αυγο!!!


elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχιλλέα βλέπω έχουμε ακόμα προβλήματα με το καινούργιο μασελάκι... άτιμα γεράματα! :P

 

:P

  • Like 2

elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελα Λαζαρε σηκω και περπατα σιγα σιγα και ασε τα ψοφια... ;)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είχα ακούσει ότι επρόκειτο για άσχημο χτύπημα αλλά παρότι η περιγραφή σου Κώστα ήταν άκρως λακωνική και διόλου "φορτισμένη" συναισθηματικά ομολογώ ότι κι εγώ πόνεσα στη σκέψη του τί τράβηξες...Εύχομαι η ανάρρωση στο εξής να είναι ραγδαία και η αποκατάσταση πλήρης. Ξέρω τί εννοείς όταν λες ότι το πόδι σου σήμερα βρίσκεται στο 7-8% γιατί έχω δεί κι εγώ το ποδαράκι μου μετά το χειρουργείο να είναι το μισό του μισού...Σε διαβεβαιώνω όμως ότι το σώμα έχει μνήμη και μόλις αρχίσεις να το περπατάς θα το δεις να ξαναγίνεται τούμπανο! Πιό πολύ κι από πριν! Τους ανθρώπους που αγαπάνε την άσκηση, τη φύση, τα σπορ, τέτοιες δοκιμασίες δεν τους βάζουν κάτω, αλλά τους δίνουν ακόμη μεγαλύτερο πείσμα και δύναμη να συνεχίσουν να κάνουν όσα αγαπούν. Θα βρεις ένα πολύ καλό φυσιοθεραπευτή, θα πλακωθείς στη γυμναστική, κολύμπι, λάστιχα, ποδήλατα, κλπ και πιστεύω ότι θα καταφέρεις να ξανακάνεις σκι πολύ πιό σύντομα απο ότι προβλέπουν σήμερα οι γιατροί!

 

Εύχομαι πολλά πολλά περαστικά και πολύ καλή ψυχική διάθεση όλο αυτό το δύσκολο διάστημα.

  • Like 2

Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Θα βρεις ένα πολύ καλό φυσιοθεραπευτή, θα πλακωθείς στη γυμναστική, κολύμπι, λάστιχα, ποδήλατα, κλπ και πιστεύω ότι θα καταφέρεις να ξανακάνεις σκι πολύ πιό σύντομα απο ότι προβλέπουν σήμερα οι γιατροί!

Πλάνα από την προπόνησή του χτες

 

  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας και ειδικα απο εσας που δεν εχουμε γνωριστει απο κοντα.

Ενα μηνα μετα μπορω να κατσω σε καρεκλα και να γραψω και γω δυο πραματα για το ατυχημα που επαθα.

Βασικα εσπασα τον μηρό μου στο υψος κοντα στην λεκανη μαζι με διαφορες μυικες κακωσεις, με χειροτερη στον προσαγωγο.

Εχω τωρα μια λαμα και βιδες σε ολο το μηκος του μηρού η οποια θα αφαιρεθεί μετα απο 2,5 χρονια -μπορεί και όχι.Το αν θα κανω σκι πριν θα εξαρτηθεί απο το ποσο θα εχω καταφερει να δυναμωσω το ποδι μου, το οποιο αυτη την στιγμη βρισκεται στο 7με 8 %. Εχασα πολυ αιμα επισης το οποιο χυθηκε μεσα στο ποδι -πανω απο 3 λιτρα απο την μεταγγιση που μου κανανε- εννοειται οτι ειμαι ακομα ψιλοψοφιος.

 

Να δουμε ποσο καιρο θα κανει το ποδι να απορροφησει το αιματωμα .

Το γ@μοτο ηταν οτι δεν πηγαινα γυρεύωντας, απλα πολλες συγκυριες κατσανε στραβα και δεν την γλυτωσα.

Θα ειχα γλυτωσει σιγουρα το ποδι μου αν δεν ειχαμε παει στο πανω παρκινγκ, παιρνωντας το καρεκλακι 7 θα ειχα δει οτι δεν υπηρχε χιονι αλλα αναγλυφος παγος και πετρες στο στενεμα που περναει κατω απο το καρεκλακι και θα ειχα μπει παρα πολυ προσεχτικα, τεσπα .....

 

 

Μια συμβουλη για οποιον χτυπησει ασχημα στον Παρνασσο και χρειαζεται επιγοντως εγχειρηση:

Μεχρι να ερθει το ασθενοφορο του χιονοδρομικου να τηλεφωνησει καποιος για ασθενοφορο απο Αθηνα για να παραλαβει τον ασθενη απο Λειβαδια.

Μεχρι να σε μεταφερει το ασθενοφορο του χιονοδρομικου στην Λειβαδεια (Αθηνα δεν σε παει) εχει ερθει απο Αθηνα το αλλο και ετσι φτανεις 3-4 ωρες νωριτερα στο νοσοκομειο που θα χειρουργηθεις, γλυτωνεις πολυ ταλαιπωρια και το κυριοτερο, εχεις σοβαρες ελπιδες να κανεις το χειρουργειο μια μερα νωριτερα.

Κωστα αν ξερεις (σου εξηγησε ο γιατρος) πες μου ποια διαδικασια χρησιμοποιησε κατα την εγχειρηση?


elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και δε γνωριζόμαστε (ίσως κ να γίνει κάποια μέρα), σου εύχομαι καλη κ γρηγορη ανάρρωση...


2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις όσο το δυνατόν πιο σωστή και ανωδυνη απόκατασταση.Ξερω ότι τα λόγια είναι απλά λόγια

και δεν προσφέρουν παρά μόνο παρηγοριά στον άρρωστο.Από τη μικρή μου εμπειρία στους τραυματισμους θέλει πολύ δυναμη και εμψύχωση από την οικογένεια και τα φιλικά σου πρόσωπα.Αν και σε γνωρίζω μονο μεσα από το φακό του Alcatraz,ευχομαι μέσα από την καρδιά μου πολλά περαστικά και κουράγιο.Στο τέλος,όλα θα πάνε καλά.

  • Like 1

"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πατεριτσες στο ντουλαπι ...

Παω λιγο σαν βαρκα αλλα θα το φερω που θα παει

και ετσι να μεινω το σκι τοχω :D... αυτον τον χειμωνα

Παω κολυμβυτηριο καθε μερα εδω και εναμιση μηνα

και το κοκαλο εχει θρεψει αρκετα για να σηκωσει ολο μου το βαρος

 

Τρεμετε φιλοι πουδρομανεις οποιος προλαβει ειναι ''' :shuriken:

καλη σεζον ναχουμε με μπολικα φρεσκα :flower:

  • Like 27

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο ρε Κώστα! Υπέροχα νέα. Μην ανησυχείς, το πολύ να πρέπει να σου ανοίξουμε πρώτα τις τραβέρσες εμείς να πατήσεις πάνω! Καλή επάνοδο :flower:


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

μπράβο ρε Κώστα δεν είχα καμία αμφιβολία πως θα είσαι απόλυτα οκ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τέλεια! Πάνω απ' όλα μετράει το πνεύμα!

Με το καλό στις πλαγιές και μακριά από τέτοια ξανά....

 

Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν γνωριζόμαστε αλλά κάνουμε κάτι που όλοι αγαπάμε,παρακολουθώ τη συζήτηση και πραγματικά είναι πολύ ευχάριστα τα νέα!!Ευχομαι περαστικά και πλήρη αποκατάσταση!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΖΕΙ ΖΕΙ

στις πουδρες οδηγεί.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...