Jump to content
Χρήστος Λάππας

Χ.κ. Παρνασσού 2016-17

Recommended Posts

#30myriaskrap

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e6f4e23cbfe65838d5da239c232fe356.jpg

 

Τα παραλέτε.... Και σιγά, 25€ δώσαμε μόνο και μας υποσχέθηκαν ότι θα ανοίξουν και τα υπόλοιπα lift... Τι κάνετε έτσι;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπομονή, θα φτιάξει η κατασταση, θα κανουμε σκι ολοι και θα τα ξεχάσουμε :)


LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς το έργο της μη ενημέρωσης έχει γίνει σήριαλ τύπου λάμψης. Τόσο επαναλαμβανομενο. Ο Σύλλογος για τα μέλη του θα προβεί σε όλες τις νόμιμες ενέργειες προκειμενου να υπερασπιστεί τα δικαιώματα των μελών του απέναντί σε αυτη την κατάσταση.

 

Είναι κρίμα να ακυρώνεται η προσπάθεια όλων όσων αγαπούν αυτό το βουνό από ατυχείς ενέργειες ή παραλείψεις.

Edited by Dim
  • Like 2

carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Επειδή την Κυριακή (με άλλους χιλιάδες) θα είναι η πρώτη μου φετινή άνοδος και επειδή διαπίστωσα ότι στο ηλεκτρονικό κατάστημα εισιτηρίων "δεν υπάρχουν διαθέσιμα προϊόντα", όπως και ανωτέρω γράφετε, ξέρει κάποιος αν θα λειτουργήσει αυτό ή .....;

(ΟΚ, βλακώδης ερώτηση)

Υποθέτω ότι οι παλιές μας κάρτες ισχύουν και θα φορτώνονται στα εκδοτήρια;

 

Προσπάθησα να επικοινωνήσω μέσω της Φόρμας Παραπόνων, αλλά δεν έγινε δυνατή η αποστολή του μηνύματός μου

(καλά κρασιά)

Edited by Fulvia 3
  • Like 1

Μιχάλης Δημάκης<br />Ει το φέρον σε φέρει, φέρε και φέρου. Εί δ' αγανακτείς και σ' εαυτόν λυπείς και το φέρον σε φέρει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή, οι ενέργειες που θα κάνει ο σύλλογος αφορούν μόνο τα μέλη? Οι άλλοι να ψοφήσουν?

Βέβαια θα μου πεις γίνε μέλος η το κάνουμε και για τους άλλους, δεν υπάρχει λόγος να γίνω μέλος, μέλη η μη όλοι χιονοδρόμοι είμαστε, προσέξτε τους διαχωρισμού.

 

Πάντα θα υπάρχουν προβλήματα στα ΧΚ παλιά η καινούργια όταν έχεις να κάνεις με φυσικά φαινόμενα.

Πάντα θα υπάρχει γκρίνια.

 

Α μη μου πείτε το κλασσικό, στο εξωτερικό δεν συμβαίνουν αυτά.

  • Like 1

Snow Report Forum http://forum.snowreport.gr/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα καλά η φτερόλακα κλειστή σήμερα :veryangry: με έναν ήλιο να :shock:

 

Εσείς εκεί στην ΕΤΑΔ και στην ISS δεν πρέπει απλά να προσπαθείτε

για το καλύτερο, αλλά οφείλετε να είστε αποτελεσματικοί και όχι ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΙ


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή, οι ενέργειες που θα κάνει ο σύλλογος αφορούν μόνο τα μέλη? Οι άλλοι να ψοφήσουν?

Βέβαια θα μου πεις γίνε μέλος η το κάνουμε και για τους άλλους, δεν υπάρχει λόγος να γίνω μέλος, μέλη η μη όλοι χιονοδρόμοι είμαστε, προσέξτε τους διαχωρισμού.

 

Πάντα θα υπάρχουν προβλήματα στα ΧΚ παλιά η καινούργια όταν έχεις να κάνεις με φυσικά φαινόμενα.

Πάντα θα υπάρχει γκρίνια.

 

Α μη μου πείτε το κλασσικό, στο εξωτερικό δεν συμβαίνουν αυτά.

 

Από τη στιγμή που φαίνεται να έχεις όλες τις απαντήσεις γιατί θέτεις ερωτήματα και απαιτήσεις?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για ολους παλευει ο συλλογος και θα χαρουμε να μας βοηθησεις

 

Απλα τα πραγματα 5 το πρωι και μαλλον απο τις 11 χτες το βραδυ ηξεραν οτι το βουνο δεν ειχε ελπιδες να δουλεψει

 

Αρα επιτηδες οοοοολοιοιοιοι οι υπάλληλοι οι προισταμενοι επελεξαν να μην ενημερωσουν. Ναι ναι ξέρω δεν ειναι δουλεια σου. Και επιλεγεις να εργαζεσαι χωρις να απεργεις η να παραιτηθειςς σε εν τετοιο μερος. Ο ελληνας καποτε ειχε φιλοτιμο

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Επειδή την Κυριακή (με άλλους χιλιάδες) θα είναι η πρώτη μου φετινή άνοδος και επειδή διαπίστωσα ότι στο ηλεκτρονικό κατάστημα εισιτηρίων "δεν υπάρχουν διαθέσιμα προϊόντα", όπως και ανωτέρω γράφετε, ξέρει κάποιος αν θα λειτουργήσει αυτό ή .....;

(ΟΚ, βλακώδης ερώτηση)

Υποθέτω ότι οι παλιές μας κάρτες ισχύουν και θα φορτώνονται στα εκδοτήρια;

 

Προσπάθησα να επικοινωνήσω μέσω της Φόρμας Παραπόνων, αλλά δεν έγινε δυνατή η αποστολή του μηνύματός μου

(καλά κρασιά)

Καλή Χρονιά!!

Δεν γνωρίζω αν θα λειτουργείσει μέχρι την Κυριακή η ηλεκτρονική έκδοση των εισητηρίων.

Όσον αφορά τις παλιές κάρτες ισχύουν και μπορείς να τις φορτώσεις στα εκδοτήρια.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω το σκεφτομαι σοβαρα να μην ανεβω ουτε αυριο ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ενημερώσει για την κατάσταση των δρόμων μέχρι Λιβάδι;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αιολος - Περικλής ......

καλα ρε παιδια, κανετε λες και ειστε χτεσινοι...

 

Πότε λειτουργησε το χιονοδρομικο την επομενη μερα, μετα απο μεγαλη χιονοπτωση και χιονοθύελλα?

 

ΠΟΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και για το δρόμο από Λιβάδι μέχρι πάνω; Λέω για αύριο, αν και με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι και γω a little bit...


Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανοιξε τρεις παρα ο ηρακλης και δοθηκε παραταση μεχρι τις 5. Να δεις χαρα οσοι ειχαν ερθει με ski bus....

Τεσπα οπως τα λεει ο μιχάλης

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα σημερινα αργωτερα ςμ ψυχρω.

Επεσε τελικα λιγο χιονι και με αερα . Εκτος ειναι κρουντ καμμια σχεση με πουδρα και ψηλα ξυρισμενο.

Παντως ουτε με τα πλατεια ουτε με τα ορειβατικα ειχα ζημιες. Αλλα να ξεκαθατισουμε πουδρα στα κελαρια και περιξ δεν υπαρχει.

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο δρομος ακομα και απο καστρο σημερα ηταν οτι χειρωτερο. Παγος. Αυριο πιστευω οτι θα ειναι καλυτερος αλλα τι ξερω. Αυριο ο παπαγεωργιου μου ειπε οτι θα ανοιξει φτερο αλλα ειχε πει και ο βερνερ οτι θα ανοιξουν τα κελαρια σημερα..... παντως εγω εμεινα. Φυσικα αν ημουν αθηνα και μπορουσα να παω καπου θα πηγαινα καλαβρυτα. Αλλα φυσικα αυτο ειναι υποκειμενικο.

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

b156ef52b6cc7ca6ed479ba211b95e2b.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

bb705d26c8da448fa1164f8596985269.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

88c1d7d4804807c040e73cc07a373dac.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

1ce6b81c676529c184fc3bec184172e7.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στην κα.Κουντουρα και στον κ. Τερζάκης για τον διευθυντή (ηλεκτρολογος στο επαγγελμα)που έχουν ορισει να διευθύνει στο κέντρο. Κατάφεραν μια επένδυση 35εκ € να μη μπορεί να λειτουργήσει σε μια ηλιόλουστη ημέρα. Το πιο σύγχρονο χκ κέντρο της Ελλάδας (θυμόσαστε το μότο? Σκίζει ο Παρνασσός)να λειτουργεί μόνο με τον Αίολο έως τις 10:00. Μετά έδωσαν τον Περικλή αλλά αυτός μετά από μιάμιση ώρα έπαθε βλάβη και έμεινε εκτός για αρκετή ώρα. Οι ουρές στον Αίολο θυμίζανε παλιές εποχές.

Η δικαιολογία του διευθυντή για αυτή την εικόνα του κέντρου ήταν ότι τα λιφτ ήταν παγωμένα. Και όταν ρωτήθηκε,γιατί δεν βάλατε να δουλέψουν τα συρματόσχοινα στο αργό για να μην παγώσουν, ισχυρίστηκε ότι τα είχαν βάλει σε λειτουργία αλλά και πάλι πάγωσαν, και ότι δεν μπορούμε να συγκριθούμε με τις Άλπεις διότι αυτοί δεν έχουν το πάγο που έχουμε εμείς.

Έρχομαι τώρα και κάνω την απλή σκέψη. Αφού εδώ στην Ελλάδα έχουμε αυτή την ιδιαιτερότητα με τον πάγο, γιατι δεν τοποθετήθηκαν οι αντιστάσεις στους πυλώνες? Θα μου πείτε τώρα τι κάθομαι και λέω.

 

Η δε ενημέρωση ανύπαρκτη. Ενώ γνώριζαν τις συνθήκες απο την προηγούμενη ημέρα αυτοί έδιναν ότι όλα λειτουργούν. Άσε τα κοροϊδα της Αθήνας να πάρουν άδειες από τις δουλειές τους να κάψουν τις βενζίνες τους να πληρώσουν τα διόδια, να δώσουν 25 € για την κάρτα και θα κάνουν σκι στον Αιολο.

ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΤΕ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΑΠΟΤΥΧΑΤΕ. ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ!!!

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι σχέση έχει που είναι ηλεκτρολόγος στο επάγγελμα? Αυτό είναι ένα θετικό στοιχείο. Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι θα πρέπει να καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια για τη λειτουργία

 

Στάλθηκε από το κινητό μου...

  • Like 2

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να ήξερε λίγη χιονοδρομία και περί χιονοπαγίδων θα βοηθούσε όμως. Δε νομίζεις;

Edited by panchristo

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αδικως ασχολιομαστε με τον <διευθηντη>

Τελη υπο επισημη παραιτηση

Κουμπαρος γνωστου στελεχους του κυβερνητικου κομματος μολις αντιληφθηκε οτι ασκει χρεη αυτοφορακια ψαχνει εναγωνιως την εξοδο...

Προς τιμη του εχει κοντα χερια σε αντιθεση...

Βεβαια η τιμιοτητα δενσημαινει και ικανοτητα....

 

Στα σημερινα

Μεγα λαθος το ενα γκαραζ, η συζευξη και το κομπι με αυτη την σειρα...

Μεγα λαθος το ξηλωμα του τηλεμαχου.

Μεγα λαθος η μη υπαρξη αντιπαγωτικου συστηματος....

Φιλοι μου φτιαξαμε εναν τιτανικο και η μοιρα του τιτανικου ει αι να...βυθιζεται.

Φυσικα ο αμπτουλ απο την πξσω πορτα ξεγελασε τον βερνερ και η αλλαγη σε βορια τα ξημερωματα δεν προκαλεσε μονο ντεραπαρισμα στο καστρο αλλα και παγοποιηση. Πτεσμα σε οποιοδηποτε σοβαρο χιονοδρομικο αλλα θανασιμο αμαρτημα στο μπ@ρδελο που ονομαζεται χκπ.

Με τα δεδομενα λειτουργιας του χκπ το ολοκληρωτικο ρεζιλικι ηταν μονοδρομος. Φυσικα αν δεν ειχε απαξιωθει η ιστοσελιδα του χιονοδρομικου....

Αλλα βεβαια αν η γιαγια μου ειχε ρουλεμαν θαταν τρολευ...

Αναμενω το βιντεο του MIK απο το μεροκαματο του τρομου των πιστερ.

  • Like 3

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...