Jump to content
Χρήστος Λάππας

Χ.κ. Παρνασσού 2016-17

Recommended Posts

Σε γενικές γραμμές, το πρόβλημα ξεκινάει από την πεποιήθηση ότι τα ξέρω όλα: Μπορώ να κάνω σκι χωρίς να κάνω ποτέ μάθημα. Υπάρχει όμως μια λεπτή διαφορά. Επειδή στο 1ο στάδιο το σκι είναι αρκετά πιο τεχνικό από το σανίδι (ο καλός snowboarder θέλει εξίσου πολύ εκπαίδευση με τον σκιερ), υπάρχει μια φυσική επιλογή. Πέφτεις και μαθαίνεις. Επίσης, συνήθως, οι σκιερ είναι είτε πολύ μικρής ηλικίας οπότε συνοδεύονται από δάσκαλο / προπονητή / γονιό είτε έχουν μεγαλώσει αρκετά ώστε να ξεπεράσουν κάποια προβλήματα.

 

Αμφότερες οι κατηγορίες, χάσαμε το άλμα του Κ. Λυκέτσου απέναντι από τον Ηρακκλή που συζητήθηκε. Γιατί δεν πρέπει να νομίζουμε ότι όλοι είμαστε ίδιοι. Ρε Phaethon δεν το γυρίσατε σε video;

 

Τέλος, my personal favourite της χθεσινής ημέρας: Επειδή με ενοχλούσε το γόνατό μου, είπα να κατέβω από το δρόμο της Αφροδίτης στο τέλος της ημέρας. Και πέφτω πάνω σε ένα ζευγαράκι που τους είχαν φύγει (;) τα σανίδια και παίζαν κυνηγητό (με τα σανίδια). Ευτυχώς η κλίση είναι μικρή και μια τα πιάναν, μια τους έφευγαν και τελικά (μάλλον) σταμάτησαν στη γωνία - εφυγα πλάγια.

 

ΥΓ Ποιος είπε ότι είμαστε ο εξυπνότερος λαός του κόσμου;

ΥΓ2 Αντίθετα με τις προσωπικές μου πολιτικές πεποιηθήσεις, αρχίζω να σκέφτομαι ότι χρειάζονται ΚΑΙ στα ελληνικά ΧΚ κάτι δίποδες ντουλάπες που έχω δει στη Βουλγαρία. Χθες μια πιστέρ έδινε οδηγίες ασφαλείας, μάλλον ευγενικά, και εισέπρατε χλευασμό. Προφανώς γίναμε όλοι Stenmark.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αμφότερες οι κατηγορίες, χάσαμε το άλμα του Κ. Λυκέτσου απέναντι από τον Ηρακκλή που συζητήθηκε. Γιατί δεν πρέπει να νομίζουμε ότι όλοι είμαστε ίδιοι. Ρε Phaethon δεν το γυρίσατε σε video;

 

Χμμμ, δεν γνωρίζω το θέμα, ήμουν δυστυχώς και άρρωστος το τελευταίο ΣΚ και δεν ήμουν Παρνασσό...

 

:shuriken:


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακουστε δεν θα λυσουμε το φορολογικο

Συμφωνουμε οτι ο αμεσα ωφελουμενος πληρωνει; ναι ή οχι;

Συμφωνουμε οτι αν ειναι να επιδοτηθει κατι σε αυτη την χωρα αυτο δεν ειναι το χκπ; ναι ή οχι;

Και σε μια δημοκρατια ο πληρωνων εχει δικαιωμα να αποφασιζει για αυτο που πληρωνει; ναι ή οχι;

Και εν παση περιπτωση θελουμε μοντελο κιμ ιλ σουνκ και ερτογαν στο χκπ; (τυχαια δεν ειναι η αναφορα,ωχρια ο μπακογιαννης μπροστα στην ...προσφορα τους και στα επιτευματα τους στην κατασκευη και λειτουργια χιονοδρομικων. Στην κορεα μαλιστα ο καιρος ειναι υποχρεωτικα καλος και ουε και αλοιμονο αν δεν εχεις λουρακι)

Ελεος δικαιωνουμε τον ξυπολιτο...

 

να συνεισφέρω και εγώ στην φοροδιαφυγοωσυζήτηση ... δεν είμαι φοροφυγάς - αλλά φοροδιαφυγάς, είμαι από αυτούς που λένε ποια ευχαριστώ όχι απόδειξη ( το λέω για να ξέρετε την αντίληψη μου ) αλλά ας πούμε συγκεκριμένα, δεδομένου ότι πληρώνουμε ένα σκασμό φόρους που πάνε σε πράγματα τα οποία δεν θα χρησιμοποιήσουμε ποτέ π.χ. μαρίνες, άγονες γραμμές κ.λ.π δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να μην επιδοτούνται και τα ΧΚ από τους φόρους, βασικά ο λόγος τη επιδότησης έχει να κάνει την χρηματοδότηση κοστοβόρων έργων για να επωφεληθεί η τοπική και όχι μόνο κοινωνία και η άμεση ή έμμεση ενίσχυση της αγοράς, χειμερινός τουρισμός -εταιρείες ρουχισμού - τοπικές ταβέρνες - βενζινάδικα -αξία γης ....κ.λ.π.

 

το ΧΚΠ πήρε δώρο καινούργια λιφτ και είναι ανίκανοι να τα διαχειριστούν , το θέμα είναι αυτό και όχι εάν πρέπει να επιδοτούνται , πρέπει και παρά πρέπει .....-------

 

το θέμα είναι εάν είναι ανίκανοι ή αποσκοπούν αλλού .... και αυτό που πρέπει να εξεταστεί είναι γιατί ..... όπως είπε και ο ΜΙΚ θέλουν να γράψουν ζημιές για να το πάρει φτηνά ιδιώτης ..... ας εξεταστεί η σχέση των σημερινών υπευθύνων με τους μνηστήρες

 

ποτέ απόδειξη .....

  • Like 2

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

το θέμα είναι εάν είναι ανίκανοι ή αποσκοπούν αλλού .... και αυτό που πρέπει να εξεταστεί είναι γιατί ..... όπως είπε και ο ΜΙΚ θέλουν να γράψουν ζημιές για να το πάρει φτηνά ιδιώτης ..... ας εξεταστεί η σχέση των σημερινών υπευθύνων με τους μνηστήρες

Kαι να το ήθελαν τα πράγματα από την προηγούμενη Κυριακή άλλαξαν

 

Υπάρχει έλεγχος από την Περιφέρεια και την Αράχωβα με επιτόπου ανθρώπους και κινητοποίηση για την ορθή λειτουργεία του κέντρου όσον αφορά το σκι μας.

 

Όσον αφορά τα οικονομικά του κέντρου πιθανό να αργήσουν λίγο να αλλάξουν τα πράγματα αλλά ξέρω ότι με πολύ ενδιαφέρων αρχίζουν άνθρωποι να κοιτάνε το πως ακριβώς εξαφανίζονται χρήματα στον Παρνασσό και γιατί παρόμοιο χιονοδρομικό κέντρο μπορεί να λειτουργεί με περίπου τα μισά έξοδα για να κάνει το ίδιο πράγμα.

 

Όσον αφορά την ασφάλεια δεν βρίσκω άλλη λύση εκτός από το να κλείσει για λόγους ασφαλείας αλλά είμαι διατεθειμένος να συζητήσω να δωθεί στον Βέρνερ, στον Οικονόμου και στον Παπαγεωργίου εν λευκό η εντολή να ζητήσουν budget και σε μια βδομάδα να κάνουν τις ενέργειες που επιθυμούν προκειμένου να έχουμε αποδεκτά ασφαλή χιονοδρομία στον Παρνασσό σε πίστες και εκτός πίστας.

 

Ελπίζω τα πράγματα να άλλαξαν για πάντα και για το καλύτερο. Σίγουρα άλλαξαν προς το παρών.

 

Έχει απόλυτο δίκιο ο aab ο Έλληνας ποτέ δεν πήρε μάθημα και ποτέ δεν έμαθε από την πρώτη μέρα τα στοιχειώδη που πρέπει να ξέρει για την ασφάλεια στην χιονοδρομία και στο βουνό. Όπως λαδώσαμε να πάρουμε δίπλωμα οδήγησης και σκοτωνόμαστε στους δρόμους έτσι κάνουμε και σκι ή snowboard. Και δυστυχώς στο χιονοδρομικό δεν κόβει κανένας κλήσεις. Χτες είχαμε και εμείς φίλη να την χτυπά από πίσω σανίδας με πολλά στη μέση του Περικλη. Τα τελευταία 5 δευτερόλεπτα πριν γίνει το ατύχημα τρεις άνθρωποι είπαμε ωχ αυτός πάει για ατύχημα.

 

Θα έχει πολύ ενδιαφέρων ένα γκάλοπ πχ "σε ένα ατύχημα στην πίστα ποιος φταίει?". Εγώ πιστεύω ότι ένα 30% δεν ξέρει καν ότι φταίει πάντα ο πίσω.

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και ξεκινάμε την καθημερινή λειτουργία ενος από τα καλύτερα χιονοδρομικά κέντρα στα Βαλκάνια που άνετα προκαλεί Έλληνες και ξένους χιονοδρόμους για τριήμερο τετραήμερα με...ΚΛΕΙΣΤΟ ΗΡΑΚΛΗ ΜΟΝΙΜΑ (φυσικά και Δια Σαχάρα Οδυσσέα)

 

Ένας τουριστικός θησαυρός πετιέται στα σκουπίδια.

 

Κρίμα κύριε Μπακογιάννη και Αραχωβίτες

 

Χτες προχτές έκανα σκι με Γάλλο Ιταλό και Λιβανέζο. Όλοι έπαθαν πλάκα με το σούπερ σκι που έχει πια ο Παρνασσός. Ο Λιβανέζος ειδικά έχει παρόμοιο (τριπλάσιο) χιονοδρομικό στη χώρα του που δουλεύει κάθε μέρα με ξένους. Φυσικά σήμερα είναι όλο ανοιχτό. Δεν είμαστε Άλπεις αλλά Λίβανος μπορούμε να γίνουμε, μυαλό μόνο μας λείπει.

 

http://www.skileb.com/ski-resort/mzaar/

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΜΙΚ πάθανε όλοι τόση πλάκα από το τέλειο ΣΚ που σήμερα γίνεται χαμός από κόσμο

post-42-0-59922700-1485162448_thumb.jpg


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η γατα μιχαλη ειναι ζωντανή ή νεκρή;

Το ειναι ζομπι δεν λεει τιποτα...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ετσι και σταματησει ο καμπινες στον..καθρεπτη...

 

 

post-911-0-74802900-1485164017_thumb.png

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κλειστο Ηρακλη μονιμα τις καθημερινες??

  • Like 1

Elan-Amphibio-12Ti-2017.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο τερζακης μολις ομολογησε στο σταρ κεντρικης ελλαδας οτι η εταδ εβαλε εκτος εσπα αλλα 10 εκατομυρια ευρω στους νεους αναβατηρες εθνικη συμμετοχη.

Εσπαλαγνοι και ευροαμυντωρες ...καλη χωνεψη το κουτοχορτο...

Οχι 32 αλλα 42...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λεφτα υπάρχουν...


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

..μαλλον υπαρχουν μονο για φαγωμα και οχι για ξοδεμα αν κρινεις απο τον κοσμο που (δεν) ανεβαινει καθημερινές!

  • Like 2

LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο τερζακης μολις ομολογησε στο σταρ κεντρικης ελλαδας οτι η εταδ εβαλε εκτος εσπα αλλα 10 εκατομυρια ευρω στους νεους αναβατηρες εθνικη συμμετοχη.

Εσπαλαγνοι και ευροαμυντωρες ...καλη χωνεψη το κουτοχορτο...

Οχι 32 αλλα 42...

 

αυτά να τα ακούν οι κάτω από το αυλάκι

 

img071+1906+150dpi.jpg

Edited by metero
  • Like 1

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πράγματι και εγώ ξέρω ότι ξόδεψαν ένα σκασμό λεφτά αλλά ποτέ δεν κατάλαβα σε τι. Το σχέδιο για αυτή τη βδομάδα είναι για συντήρηση να μείνει κλειστός ο Ηρακλης σήμερα και βλέπουμε από βδομάδα μπας δουλέψει όπως πρέπει αυτό το υπέροχο χιονοδρομικό.

 

Διας Σαχάρα Οδυσσέας στο πρόγραμμα για ανάστηση. Η γάτα δεν έχω ιδέα.

 

Το επόμενο βήμα είναι διαφήμηση και αναίρεση της δυσφήμισης πχ ελάτε στον νέο Παρνασσό κάθε μέρα θα δουλεύουν όλα κανονίστε τις διακοπές σας. Αλλά να δουλεύουν όλα πρώτα...

 

Eίναι ντροπή όπως είναι το χιονοδρομικό τώρα μέρες με λιακάδα να μην έχει 1000 άτομα καθημερινές αν δουλεύει όλο.

 

Ωραία περάσατε και σε άλλα χιονοδρομικά αλλά δεν έχετε πολλές εικόνες από το μαγικό φουλ speed λιφτ τριήμερο που έβγαλε ο Παρνασσός. Μια πρώτη εικόνα για τον Μαίναλο που δεν του φάνηκε καλή η πούδρα στην φωτογραφία.

 

Μην τα ξαναλέμε, προσπαθώ να ΜΗΝ πετάξω. Είχα βάλει τσιλιαδόρο δε θέλω ου ο πλησιέστερος χιονοδρόμος απείχε 300 μέτρα, μόνο κολωνάκια κινδύνεψαν.

 

 

Yπάρχει φοβερό υλικό από το τριήμερο, ένας άνεργος πουδρόγερος λείπει να το φτιάξει.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ετσι μπραβο...καλη η κουβεντα αλλα ας βαλουμε εικονα,κινηση και χρωμα στο νημα!!

post-6120-0-04398700-1485169617_thumb.jpg

 

post-6120-0-82829300-1485169673_thumb.jpg

 

post-6120-0-55876900-1485169713_thumb.jpg

 

post-6120-0-44814100-1485169757_thumb.jpg

 

post-6120-0-34704100-1485169799_thumb.jpg

 

 

  • Like 8

Elan-Amphibio-12Ti-2017.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο τσιλιαδορος ειναι απο...μεταλο...

Αλλιως τολμα κανεις ναναι στα 300?

 

 

Δεν γουσταρω να κανω την κασανδρα

Αλλα

Επειδη ο κοσμος φετος ταχει απο παιξει οικονομικα

Και ...δυστυχως χιονισε....(ντηζελ, βαρδιες κλπ)

 

Δεν θα μας φτασει ενα βυτιο κοκκινο μελανι στους ισολογισμους των χιονοδρομικων.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-6120-0-74027000-1485169992_thumb.jpg

 

post-6120-0-86336200-1485170034_thumb.jpg

 

post-6120-0-90831600-1485170230_thumb.jpg

 

post-6120-0-30506800-1485170271_thumb.jpg

  • Like 9

Elan-Amphibio-12Ti-2017.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Καπτεν

Σε πληροφορώ πως υπάρχουν χιονοδρομικά τα οποία τα ίδια μας προσφέρουν εκπτώσεις και δωρεάν κάρτες και ως ΔΣ τις έχουμε αρνηθεί, προκειμένου να είμαστε αμερόληπτοι στην κριτική μας χωρίς να δίνουμε δικαίωμα.

 

Αν κρίνεις εξ ίδιων τα αλλότρια, δικό σου θέμα. Αν πάλι είσαι σε θέση να μου παρουσιάσεις - αποδείξεις και να μου ονομάσεις, έστω ένα τέτοιο μέλος, τότε ως πρόεδρος δεσμεύομαι τόσο για τη διαγραφή του όσο και για την παραίτησή μου.

 

Πολλά κακά έχουν τα μέλη μας - όπως και εγώ ο ίδιος, αλλά πότε κανένας δε μου έδωσε το δικαίωμα να αμφιβάλω για τα κίνητρά του αναφορικά με την ενασχόληση με το σύλλογο.

 

Να σέβεσαι λοιπόν το σύλλογο και τα μέλη του που πληρώνουν για να γράφεις ό,τι σου έρχεται στο μυαλό.

 

 

καλά τι σχέση έχει ο σεβασμός με τα μέλη τα χρήματα το σύλλογο με αυτά που γράφω, τα έχεις μπερδέψει όλα μέσα στο μυαλό σου.

Εκτός κι αν έχετε αγιάσει και δεν το ξέρω

Edited by kapten

Snow Report Forum http://forum.snowreport.gr/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χωρίς καμία διάθεση να γίνω αντιπαθής θα έλεγα:

 

Για αγίους δεν μας έχω. Άλλωστε σε τέτοια περίπτωση θα μιλούσαμε για προσβολή σε "ιερά και όσια" (αστείο για όποιον δεν το κατάλαβε)...

 

Θα μπορούσε όμως κανείς να το πει και έλλειψη ευγένειας, το να κατηγορείς αόριστα μέλη μιας οικογένειας της οποίας τυγχάνεις "φιλοξενούμενος", χωρίς να γίνεσαι συγκεκριμένος.

Είτε μιλάς ανοιχτά (είτε εδώ, είτε με επιστολή προς τον σύλλογο), είτε όχι.

Ειδάλλως, πώς ακριβώς μπορούν να αξιοποιηθούν γόνιμα αυτοί οι ισχυρισμοί;

 

Σε προσωπικό επίπεδο τύπου "κουτσομπολιό" θα μπορούσα ίσως να το δεχτώ, αν και πάλι όχι χωρίς ενστάσεις.

 

Στο προκείμενο - και για να παίξω τον συνήγορό σου, δεν θα είναι η πρώτη φορά (όχι μόνο εδώ, αλλά παντού) που κάποιος "γνωρίζει" για κάτι αλλά δεν μπορεί να το επικαλεστεί γιατί δεν έχει αποδείξεις και στοιχεία.

 

Αυτή η πολύ λεπτή διαχωριστική γραμμή μεταξύ του "ξέρω αλλά δεν μπορώ να το επικαλεστώ" και του συκοφαντώ είναι άβολη για όλους. Όταν διαρηγνύεται, απλά "λερώνονται" άπαντες χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. Με τους κατήγορους αλλά και τους κατηγορούμενους να νιώθουν εξίσου δικαιωμένοι.

  • Like 1

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Βαζαιος στο fb πιθανολογει οτι τα 10 εκατομυρια που εβαλε απο το ταμειο της η εταδ ειναι το φπα που δεν το καλυπτει το εσπα.

Κατ αρχην ο λογαριασμος δεν βγαινει...με τα τοτε φπα.

Παντως σε αναλογα προγραμματα εχω δει οτι η...ενισχυση περιλαμβανει φπα και λοιπες κρατησεις.

Δεν παυει να ειναι ενα τεραστιο για τα δεδομενα της εταδ ποσο (και οχι μονο). Ειναι τεσσερα χρονια η λειτουργια του χιονοδρομικου. .

Να μην πουμε οτι ο φπα ειναι ο φορος απο τον οποιο βρισκονται τα μπικικινια της συμμετοχης της ελλαδας στον προυπολογισμο της ΕΕ. Γι αυτο και οι εταιροι ειναι πολυ αυστηροι στην εισπραξη του. Αν και λεω αν γιατι δεν ξερω αν εκπιπτει ή αν θα μπει στις αποσβεσεις το συγκεκριμενο φπα το να το παρει πισω η εταδ απο αδυνατο ως αβεβαιο.... και να μην ακουσω απο το μια τζεπη βγαινει στην αλλη μπαινει.... τερματισαμε το καρβουνο...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να μην πουμε οτι ο φπα ειναι ο φορος απο τον οποιο βρισκονται τα μπικικινια της συμμετοχης της ελλαδας στον προυπολογισμο της ΕΕ. Γι αυτο και οι εταιροι ειναι πολυ αυστηροι στην εισπραξη του.

Να μην το πούμε γιατί είναι λάθος. Εκείνο που μπορούμε να πούμε ότι πίστευαν ότι είναι φόρος με τον οποίο σχεδόν εκμηδενίζεις τη φοροδιαφυγή. Γατάκια Ευρωπαίοι. Δεν ξέρατε με ποιους έχετε να κάνετε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οκο μην ανοιξουμε την συζητηση.

Παντως επενδυση που το λεει ο τερζακης....

Αν οντως ειναι το φπα

Νομπελ;


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο τύπος (Τερζάκης) είναι .......... (ότι κι αν γράψω μπορεί να τρέχει ο ΧΛ και δεν το θέλω). Στα 10 μεγάλο κομμάτι είναι η πυρασφάλεια η οποία, με το φτωχό τους (την ΕΤΑΔ εννοώ) το μυαλό, είναι σπατάλη και άχρηστη αφού στο βουνό το χειμώνα είναι κανείς, κλπ. Μην προσπαθήσετε να τους εξηγήσετε το λάθος, αυτός που δίδαξε ζεν στο Κωνστ. Μητσοτάκη έχει σίγουρα πεθάνει και ο ψυχίατρος είναι ακριβός.

 

ΥΓ Το τι πληρώθηκε ως ΦΠΑ στη συγκεκριμένη σύμβαση είναι δύσκολο να βρεθεί διότι επηρεάζεται από τους όρους της σύμβασης. Επειδή ξέρω τα στελέχη της ΕΤΑΔ στο συγκεκριμένο τομέα, είμαι σίγουρος για το πως κατέληξε η διαπραγμάτευση. Επίσης, το ΧΚΠ εισπράττει ΦΠΑ που δεν συμψηφίζει με ΦΠΑ στα έξοδα του. Τώρα; Πόσο προσεκτικοί ήταν με τα λογιστικά ζητήματα;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρνασσός 21-22.02. Η μέρα που ο Hellbent ήταν σπίτι του κουρασμένος.

 

Πρώτος μπας προλάβω πούδρες

post-6-0-36876700-1485186239_thumb.jpg

 

Τα είχαν φάει όλα δίπλα στα λιφτ οι χτεσινοί οπότε λούκια

post-6-0-96123000-1485186285_thumb.jpg

 

Παρασαχαροειδής πλαγιές για την πάρτυ μας

post-6-0-03810700-1485186320_thumb.jpg

 

Και από εδώ και από εκεί

post-6-0-68535300-1485186357_thumb.jpg

 

Εγώ δεν περπάτησα σχεδόν καθόλου αλλά ο Νικελάκος έριξε πολύ περπάτημα όλη μέρα για "φιλε τέτοιο πράμα"

post-6-0-02750500-1485186401_thumb.jpg

 

Γιατί τόση ομορφιά...

post-6-0-12793500-1485186452_thumb.jpg

 

Ένα ακόμα λούκι μ΄ακούς

post-6-0-36931500-1485186505_thumb.jpg

 

Δεν φάνηκε στον Μαίναλο βαθύ

post-6-0-96915800-1485186530_thumb.jpg

 

Το ήξερα ότι θα ανοίξει η Σαχάρα και άραξα. Όπως είπε και ο χειριστής "ευχέλαιο και Παπά θέλει αυτό το λιφτ, όχι μηχανικό". Είχε πούδρα για δυο ώρες με πολλούς snowboarders σα να λέμε είχε πούδρα για 5 ώρες για σκιερ. Αν μου πει κάποιος ότι στις Άλπεις δεν έχει λιφτ που το γαζώνουν σε 2 ώρες να συμφωνήσω ότι είναι άχρηστη η Σαχάρα. Ταχύτατο λιφτ πάντως ανέβαινες σφαίρα. Ζήσαμε ένα μαγικό δύωρο.

post-6-0-70744900-1485186561_thumb.jpg

 

Ο πρώτος τυχερός Σαχαριστής για τη σεζόν

post-6-0-17278500-1485186590_thumb.jpg

 

Καλλιόπη με πολλά απέραστα

post-6-0-80594400-1485187019_thumb.png

 

Πέσαμε και στο δεύτερο αριστερά

post-6-0-75660300-1485187058_thumb.png

 

Απέραστα στο 7 ακόμα

post-6-0-76315600-1485187089_thumb.png

 

Ένα ακόμα Λούκι μάκούς

post-6-0-19641600-1485187122_thumb.png

 

Παιδιά έχει ακόμα γραμμές στη 14, μην αφήσουμε κάτι

post-6-0-25658000-1485187142_thumb.png

 

Μαμά μαμά ο μπαμπάς είπε θα πέφτει στο γκρεμό προσεκτικά

post-6-0-36509600-1485187157_thumb.png

 

Γαζώστε γιατί χανόμαστε Grande Coloir

post-6-0-86161200-1485187164_thumb.png

 

Δεν ήταν καλό το εκτός πίστας, να εδώ κόντεψε να βάλει το μαλλί στο χιόνι

post-6-0-19879400-1485187186_thumb.png

 

Και μια ψωνάρα που γράφει πολύ στο snowclub στο λούκι του Ηρακλή

post-6-0-62373400-1485187205_thumb.png

 

Αποκλειστική συνέντευξη με μεγαλοστέλεχος των ΕΤΑΔ στην Σαχάρα για τα προβλήματα του Παρνασσού (δεν κάνω πλάκα είναι στέλεχος)

post-6-0-86525300-1485187232_thumb.png

Edited by ΜΙΚ
  • Like 22

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...