Jump to content
vangelis_k

Χ.κ Καλαβρύτων 2016-17

Recommended Posts

και που να είχε και τον κόσμο που είχε παλιά ούτε το 40% , ας είναι καλά η κρίση

 

δεν αναρωτιουνται αυτος ο κοσμος τι εγινε ??? δεν ειναι μονο η κριση..κατι αλλο θα φταιει

Share this post


Link to post
Share on other sites

μόνο η κρίση είναι ο άμεσος παράγοντας, βεβαία εάν ήξερες ότι θα ανέβεις και θα έχεις σωστή αντιμετώπιση ίσος να ανέβαινες 2-3 φορές παραπάνω και να έκοβες από αλλού


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν κοιταμε πρωτου ανοιξει και αφου κλεισει το χιονοδρομικο...

τοσα χρονια δεν το εχεις μαθει?

Όχι γιατί τις κοιτάζω όλη μέρα.

Κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχω

  • Like 2

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sbird αν μπουρούσαμε να είμαστε εκει σήμερα θα το κάναμε. Δυστυχώς μπορούμε μόνο σ/κ.

Ναι demand το ξέρω και εγώ max 2-3 καθημερινές μπορώ σε κάθε σεζον. το post ήταν σχετικά με την υπερβολική γκρίνια και τη πλήρη λειτουργία με 8 ευρώ.


c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν είπα να μην γίνουν αγώνες , μπορούσαν να διαμορφώσουν την πίστα ώστε να τους εξυπηρετήσει όλους, έκλεισαν μία πίστα για να χρησιμοποιήσουν την μισή και από την μισή αυτή την μισή, θα μπορούσαν στο κάτω μέρος να είχαν φτιάξει ένα διάδρομο, ο αθλητής δεν χρησιμοποιεί όλο το πλάτος της πίστας,

 

 

Να διευκρινήσω ότι η πίστα που έγιναν οι αγώνες χρησιμοποιήθηκε σε όλο το πλάτος της. Τα παιδιά έτρεχαν 2 γύρους. Μετά τον πρώτο γύρο η διαδρομή μετακινήθηκε στην άλλη μεριά της πίστας.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

μια ανακοινωση οτι η συγκεκριμενη πιστα θα εμενε κλειστη?

 

μπα...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βασίλη το βράδυ του Σαββάτου στο δελτίο λειτουργίας επόμενης μέρας δεν υπήρχε η Ειρήνη και η Φαίδρα. Άρα κλειστές.


c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

είναι απλά τα πράγματα μην τα δυσκολεύουμε , καλή θέληση να υπάρχει

 

να γίνονται τα πάρτι σωστά


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βασίλη το βράδυ του Σαββάτου στο δελτίο λειτουργίας επόμενης μέρας δεν υπήρχε η Ειρήνη και η Φαίδρα. Άρα κλειστές.

Οχι αυτο δεν ειναι σωστο

 

Δενν ειναι προγραμματισμος αγωνων σαββατο βραδυ

Ειναι δικαιολογια της κακιας ωρας.

Οι αγωνες ηταν προγραμματισμενοι μηνες πριν.

Υπηρχε βεβαια η χιονοπτωση (ωιμε..) και οι...προτερεοτητες

Αρα με MΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ στο δελτιο τυπου και σε ολα τα site οι πιστες ταδε και ταδε κλειστες....

  • Like 3

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ετσι και εγω νομιζα.

ισως ισχυει σε χιονοδρομικα τυπου καλαβρυτων.

παντως σε συζητηση με ξενοδοχο στην αραχωβα ακουσα κατα λεξη οτι το απολον καπ τουριστικα ηταν...φυρα αφου οι αθλητες ειναι τζαμπατζηδες...

σοκαριστικα τοσο που δεν μπορουσα να εκφερω αντιλογο.

μαλλον η οπτικη γωνια περνα μεσα απο τις κρατησεις που εχεις...

δεν ξερω

απο την αλλη πολλοι προτιμησαμε παρνασσο λογω των αγώνων.

και δεν υπαρχει περιπτωση και τζαμπα να μου το δινουν να παω καλαβρυτα ή παρνασσο με αγωνες.

για τον τουριστα ειναι αντικινιτρο και ειναι μια μεγαλη κουβεντα.

 

 

Είπα να κρατηθώ και να μη σχολιάσω (για να μη μου την ξαναπεί ο συγκοινωνιολόγος) αλλά ....

 

Στο Apollo Cup, κατηγορία ΑΓΕΝ, συμμετείχαν όλο κι όλο 70 αθλητές εκ των οποίων οι παραπαρνάσσιοι ήταν γύρω στους 40. Γιατί;

α) Γιατί οι ελληνικοί αγώνες στις κατηγορίες παίδων είναι η απόλυτη μιζέρια. Πχ, σου ζητάνε να είσαι στην αφετηρία στις 7.15 και το lift ανοίγει στις 8.30. Εξαντλείσαι, τα βροντάς!

β) Γιατί πολλοί, πολύ ηλίθιοι προσεγγίζουν την πίστα αγώνα (η οποία κανονικά πρέπει να είναι ερμητικά κλειστή) αυξάνοντας τον κίνδυνο του αθλήματος. Ακούει κανείς από τους εδώ; Δεν φταίει το ΧΚΚ που είχε να διαχειριστεί 2 αγώνες κι όχι έναν. Λάθος τους αλλά ....

γ) Γιατί γυρνάς μετά τον αγώνα στο ξενοδοχείο το οποίο πληρώνεις κανονικότατα και δεν έχει ζεστό νερό ή θέρμανση. Αισθάνεσαι μ@λ@κ@ς.

δ) Γιατί ο γυμναστής στο σχολείο θα σε προσβάλλει στους συμμαθητές σου, λέγοντας κάτι για το άθλημα που κάνεις (πχ, χασομέρης, τι σχέση έχει η Ελλάδα με τα βουνά, κλπ). Για το τελευταίο έχω πει κάτι γαλλικά στο γυμναστή, αλλά δεν ίδρωσε το αυτί του.

 

Θέλετε κι άλλο; Εγώ, ο Captain, κι άλλοι 2-3 είμαστε γονείς παιδιών (ή / και στελέχη) που ασχολούνται με τη χιονδρομία. Υπάρχουν προβλήματα γιατί οι ανάγκες της αθλητικής χιονοδρομίας κάποιες φορές τέμνουν κάθετα τις επιθυμίες της τουριστικής. Αλλά, όπως και σε άλλα αθλήματα αυτό που απολαμβάνει ο ερασιτέχνης έχει δοκιμαστεί /ετοιμαστεί για τις ανάγκες αυτού που το κάνει σε πιο απαιτητικό επίπεδο.

 

Φιλικά πάντα.

 

ΥΓ Βασίλη, εκτιμούμε την προσφορά της οικογένειας Βροχίδη (και Χατζή) μέχρι και σήμερα.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

α ολα και ολα

ή θα εκτιμας την χορηγια ή θα μου την μπαινεις για τον ισολογισμο.

και τα 2 μαζι...δυσκολο.

τα ευχαριστηρια στον χατζη που εχει την τρελα.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα περισσότερα που αναφέρεις δεν έχουν να κάνουν με την λειτουργία του χιονοδρομικού , είναι κακό να μην έχει ζεστό νερό το ξενοδοχείο , αλλά δεν έχει καμία σχέση με το θέμα διάθεσης του ΧΚ, το θέμα είναι απλό , εάν θέλει το ΧΚΚ και οποιοδήποτε άλλο να φιλοξενεί αγώνες ΣΚ πρέπει να μεριμνήσει για την σωστή διαθεσιμότητα του ΧΚ ως προς τους πελάτες , κλείνοντας την Φαίδρα και Ειρήνη χωρίς την Στύγα έχεις κλείσει το 60% του κέντρου ΣΚ και ζητάς και 22 ευρό

υπάρχουν λύσεις οι οποίες δεν κοστίζουν εάν σχεδιαστούν σωστά και εφαρμόζονται κάθε φορά

 

τώρα γιατί δασκάλους και νερά μας λες , με το IQ μου δεν τα ποιάνω

  • Like 1

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φέτος με τα κουπόνια και το CU νιώθω "σαν να κλέβω εκκλησία" όποτε ανεβαίνω.

Το πιο οικονομικό σκι που έχω κάνει ποτέ από την μία , το μεγάλα οικονομικά ζόρια του ΧΚ από την άλλη.

Ευχαριστώ το ΧΚ και το προσωπικό για το σκι που μας χαρίζουν και κάνουν ότι μπορούν.

 

Άλλη μια μέρα με "Δαφνούλα" μόνο!

 

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

για να χαλαρώσουμε και να πάμε για ύπνο

Edited by metero
  • Like 8

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ζω για μια μέρα που θα ανέβουμε στο βουνό

και θα το διασκεδάσουμε τόσο όσο αυτά τα τυπάκια παραπάνω...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

το θέμα είναι απλό , εάν θέλει το ΧΚΚ και οποιοδήποτε άλλο να φιλοξενεί αγώνες ΣΚ πρέπει να μεριμνήσει για την σωστή διαθεσιμότητα του ΧΚ ως προς τους πελάτες , κλείνοντας την Φαίδρα και Ειρήνη χωρίς την Στύγα έχεις κλείσει το 60% του κέντρου ΣΚ και ζητάς και 22 ευρό

 

 

Και πάλι μόνο για να κάνω μια διευκρίνηση.

Δεν ξέρω ποιά είναι η Φαίδρα και ποιά η Ειρήνη, αλλά για τους αγώνες είχε κλείσει μόνο μία πίστα. Ανεβαίνοντας με το πιατάκι η δεύτερη από δεξιά.

Στην πρώτη πίστα μετά το πιατάκι υπήρχε μια ομάδα που για μικρό μέρος της μέρας έκανε προπόνηση, αλλά η πίστα δεν ήταν ποτέ κλειστή. Εγώ την κατέβηκα επανειλημένα ενώ δίπλα μου κάποιοι αθλητές (άσχετοι με τους αγώνες) κατέβαιναν πόρτες για να κάνουν τη προπόνησή τους. Ούτε υπήρχε κάποιο απαγορευτικό για τη πρόσβαση ούτε μου είπε κανείς τίποτα.

Edited by pka

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Και πάλι μόνο για να κάνω μια διευκρίνηση.

Δεν ξέρω ποιά είναι η Φαίδρα και ποιά η Ειρήνη, αλλά για τους αγώνες είχε κλείσει μόνο μία πίστα. Ανεβαίνοντας με το πιατάκι η δεύτερη από δεξιά.

Στην πρώτη πίστα μετά το πιατάκι υπήρχε μια ομάδα που για μικρό μέρος της μέρας έκανε προπόνηση, αλλά η πίστα δεν ήταν ποτέ κλειστή. Εγώ την κατέβηκα επανειλημένα ενώ δίπλα μου κάποιοι αθλητές (άσχετοι με τους αγώνες) κατέβαιναν πόρτες για να κάνουν τη προπόνησή τους. Ούτε υπήρχε κάποιο απαγορευτικό για τη πρόσβαση ούτε μου είπε κανείς τίποτα.

 

πολύ απλά , η Φαίδρα είναι η επέκταση της Ειρήνης εάν την πάρεις από την άγκυρα επάνω οπότε είχαν κλείσει μία πλαγιά-πίστα για να χρησιμοποιήσουν το 1/3 της......

 

αλλά για πάρτι και οι πρώτοι


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φέτος με τα κουπόνια και το CU νιώθω "σαν να κλέβω εκκλησία" όποτε ανεβαίνω.

Το πιο οικονομικό σκι που έχω κάνει ποτέ από την μία , το μεγάλα οικονομικά ζόρια του ΧΚ από την άλλη.

Ευχαριστώ το ΧΚ και το προσωπικό για το σκι που μας χαρίζουν και κάνουν ότι μπορούν.

 

Άλλη μια μέρα με "Δαφνούλα" μόνο!

 

ποια μερα ηταν ?

Η Δαφνη μια χαρα ειναι αλλα θελει γρηγορο χιονι γιατι δεν εχει κλισεις

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαχαχαχα

Μολις μου ειπαν οτι σημερα σκι μπας ειχαν μονο τα καλαβρυτα με 25 ατομα ενω ο παρνασσος οχι γιατι δεν ηταν πανω απο 20...

Ερε τι σου κανει το sf αμα δινει χιονοπτωση...

 

Πως περασατε σημερα;

Χάλια... ηλιος ζεστη...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

τόσος κόσμος και δεν γεμίζουμε ούτε πούλμαν :shuriken::pirate::shysterical: :shysterical: :shysterical:

μάλλον είναι συνηθισμένοι να βαράνε παγόμυγες και όταν τους πέφτει κανένας παραπάνω πελάτης τα παίζει το σύστημα

 

 

Μη κάνεις απλά Πελάτες, κάνε Οπαδούς – Το επόμενο βήμα στην Εξυπηρέτηση!

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις ξεκίνησε να χιονίζει παιδιά.14:15.Το πρωί ξεκίνησε με λιακάδα που αργότερα συννεφιασε.Άπνοια με -2.Θύμιζε αρχές χειμωνα έβαλα και φουλφεις γιατι πάγωσαν γλυκά τα μάγουλα και το σαγόνι.Το χιόνι απλά άριστο στην κυριολεξία.Ακόμα και στις δυο το μεσημερι ,Ειρήνη και στυγα σε άψογη ποιότητα κατεβαινες με χίλια.Μόνο από τη μέση του Βιετνάμ και κάτω χάλασε ελάχιστα η ποιότητα.Εκτός τωρα από Άγκυρα δεξιά κα αυγο είναι περασμένο σαν ιστός αράχνης και για τα γόνατα δεν είναι ιδανικο (όχι ομως παγωμένο απλά πολύ σφιχτό και με τις αυλακιες δεν είναι ιδανικο).Πυλώνες δεξιά αριστερά απεραστα για όποιον ήθελε και το είχε όχι πούδρα αλλα ούτε παγακι.

post-5472-0-87393000-1489668141_thumb.jpg

post-5472-0-96444000-1489668186_thumb.jpg

post-5472-0-28663500-1489668237_thumb.jpg

post-5472-0-86666000-1489668280_thumb.jpg

post-5472-0-30301800-1489668323_thumb.jpg

post-5472-0-32315600-1489668343_thumb.jpg

  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

φεύγω παιδιά αυτή τη στιγμή το βουνό παίρνει ένεση αντιβίωσης με αυτό το γλυκό χιονακι και τη θερμοκρασία.Ανεβείτε αύριο και αφήστε τη γκρίνια εγω λυσαξα

post-5472-0-66672200-1489668877_thumb.jpg

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

POSTER-KALAVRITA-NIGHT-SKI-No2-FIN-01-72

 

Το δεύτερο νυχτερινό σκι του Χιονοδρομικού Κέντρου Καλαβρύτων,

το Σάββατο 18-03-2017 είναι γεγονός!

 

Θα λειτουργεί από τις 17:00 και μέχρι τις 21:00 ο αναβατήρας Δάφνη,

με την πίστα Δανάη και το Snowfunpark κάτω από το ‘Chalet 1750’ με rails.
Δωρεάν θα είναι η χρήση των αναβατήρων

κατά την διάρκεια του νυχτερινού σκι για τους φίλους μας χιονοδρόμους!

 

Πηγή

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Εε συγγνωμη.. χιονιζει..
    • Rafting στο Λούσιο - Κυριακή 26 Μαϊου 2024 Ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 26 Μαϊου και ώρα 11:00 στην Ανοιξιάτική μας εξόρμηση στην Αρκαδία. Σε συνεργασία με την Trekking Hellas Arcadia θα κάνουμε Rafting στα πανέμορφα νερά του Λούσιου. Κόστος συμμετοχής 50€, προκαταβολή 20€ έως και 4 Μαϊου.  Σημείο συνάντησης, βάση trekking hellas Αρκαδίας, Βλαχορράπτης  https://maps.app.goo.gl/XkX9kXCkbEYDfmRX8 Διάρκεια  4 ώρες. Εξοπλισμό που θα χρειαστείτε:  Αθλητικά παπουτσια που θα βραχούν Μαγιό. Πετσέτα. Λεπτομέρειες θα βρείτε στο site:  https://trekking.gr/el/activity/rafting-lousios-alfeios Απαραίτητη Δήλωση συμμετοχής,  τηλεφωνικά/viber: 6976101568 Ισιδώρα Σουμάνη & Δημήτρης Καρυστηναίος 6937009885, ή  email στο snowclub@snowclub.gr Τελευταία ημέρα δήλωσης συμμετοχής το Μ.Σάββατο 4 Μαϊου. Σας περιμένουμε όλους!!!!! Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη - 6976101568
    • Tα μέλη και οι φίλοι του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας, θα πραγματοποιήσουν συνάντηση την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 από τις 21:00 και μετά στο Piu-Verde.  Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη Tηλέφωνο επικοινωνίας 6976101568   
    • την Ακρόπολη των ΧΚ της Ελλάδας 🤪
    • Αν δεν υφίσταται ΧΚ, τι θα επισκέπτονται οι επισκέπτες; 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Alexis c
      Alexis c
      (63 years old)
    2. petroskavala
      petroskavala
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,314
    • Total Posts
      460,819
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,630
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    bongdainfottbd
    Joined
×
×
  • Create New...