Jump to content
gioand

Μαρτιος 2017

Recommended Posts

Προετοιμαστείτε, την άλλη εβδομάδα, πολλά ή λίγα, έχει χιόνια και φυσικά δροσερότερο καιρό. Ούγκ. :winter-2316:


fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή Βίρνα μου λες δεν ξέρεις τι καιρό θα έχει την επόμενη βδομάδα?

  • Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή Βίρνα μου λες δεν ξέρεις τι καιρό θα έχει την επόμενη βδομάδα?

Συγγνώμη, δεν το κατάλαβα αυτό, αν απευθύνεσαι σε μένα.


fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ήταν αποτυχημένη προσπάθεια χιούμορ για να δείξω ότι δεν ξέρουμε τι καιρό θα κάνει. (Γιάγκος Δράκος κλπ).

 

Υπέροχο Σαββατοκύριακο για σκι με μια μικρή ένσταση στον αέρα που θα μπει το μεσημεράκι της Κυριακής αν και δεν νομίζω να κάνει πρόβλημα στα λιφτ θα το δούμε και αύριο.

 

Η επόμενη βδομάδα έχει κακοκαιρία μέσα με θερμοκρασίες για χιόνι στα χιονοδρομικά με έντονες χιονοκαταιγίδες θα δούμε Δευτέρα πόσο δυνατή και πόσο κρύα θα βγει.

  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια τον απλωνει μια τον μαζευει τον ...τραχανα.... σε καθε μαζεμα χανει απο νερο....

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εγώ το έψηνα πολύ για αύριο ΧΚΠ ΧΚΚ ειδικά ΑΝ ρίξει. Παρόλα αυτό για όποιον νιώθει τυχερός το πιο πιθανό είναι να βγει μια υπέροχη μέρα σκι, από αέρα το πιο πιθανό είναι να μην έχουμε θέμα (ειδικά Στύγα ο ΑΒΑ δεν κλείνει συχνά το λιφτ) και έχεις βάσιμες ελπίδες να βλέπεις όλη μέρα. πχ δείτε τις κάμερες σήμερα κάπου βλέπεις κάπως έτσι θα είναι και αύριο.

 

Υπάρχουν βάσιμες ελπίδες χιονοκαταιγιδάκια να ρίξουν φρέσκο και στα δυο βουνά, κοιτάμε κάμερες αν κάτσουν μπορεί να πέσει ωραίο στρώμα φρέσκο αλλά ρπόβλεψη δεν μπορείς να κάνεις.

 

Τετάρτη Πέμπτη έχουν πιο πολύ αέρα οπότε αν είναι να διαλέξετε μέρα, αύριο.

 

Μην βγάλετε τα χιονολάστιχα, πάμε με σχετικές δροσούλες στην προοτπική και υπάρχουν βάσιμες ελπίδες να έχουμε χιονόπτωση και την επόμενη βδομάδα.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ειδικά ΑΝ ρίξει.

 

 

μπα...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιας και σε κανα μήνα ξεκινούν τα στερητικά σύνδρομα, εγώ δηλώνω παρών αν βρεθεί παρέα για αύριο προς ΧΚΚ.


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

α, εξαιρετικά...

  • Like 1

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένας ένας παιδιά, γιατί απο αύριο μέχρι Παρασκευή θα ειναι κλειστό.

Ενημέρωση βέβαια για το οριστικό κλείσιμο... ούτε καν

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φοβερη σημερινη φωτο απο το parnassos.gr.

Μπητε στο φατσοβιβλιο του να παθετε πλακα οσοι δεν εχετε ανεβει προσφατα παρνασσο απο το χιονι που εχει.

 

Ποσες φορες εχω ανεβει απο αραχωβα με χαρα θεου και ηλιο για να φαω ηττα απο το λειβαδι και βορεια...

Και σημερα ηλιος κελαρια...χειμωνας φτερο...

Σαν τεραστιος φρακτης ο ογκος του βουνου.

 

post-911-0-16115200-1490639314_thumb.jpg

post-911-0-61776200-1490639360_thumb.jpg

Edited by vro
  • Like 5

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

εριξε τιποτα ?

 

Tα μοντελα για 4 απριλιου υποσχονται παπαδες :P

Edited by Hellbent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παπαρες...

 

Το πολυ θα το ριξει πρωταπριλια.

 

Πουδρες εχει ο χοντος.

 

 

Θα πας καλαβρυτα το σαββατο;


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένα κλικ πιο ισχυρός ο άνεμος αύριο για ΧΚΠ, ρωτήστε κάνα σημερινό να μας πει αν ήταν οριακά η δούλευαν άνετα τα λιφτ. Η Παρασκευή είναι επίσης οριακή λίγο πιο δυνατός από αύριο.

 

Πάμε για ένα φανταστρουμφικό Σαββατοκύριακο για σκι με εξαιρετικό καιρό. Επίσης πάμε για πούδρες την επόμενη βδομάδα αλλά όπως βλέπετε τέτοια εποχή τίποτα δεν είναι σίγουρο.

  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nτεμί, ίδιο τύπου μέρα με χτες και σήμερα

  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αμα σας λεω οτι θαναι δυσκολη η βδομαδα να με ακουτε.

Και το σαββατο... παιζεται.

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιχαλη θα πεσει ο αερας αυριο;


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι ναι, υπέροχες μέρες για σκι αύριο μεθαύριο, δροσερές θερμοκρασίες. Ποιότητα χιονιού δεν μπορώ να κάνω πρόβλεψη μιας και έπεσε περίεργα το φρέσκο και μπορεί να είναι κακό μπορεί να είναι και πολύ καλό για την ποιότητα. Η αίσθησή μου πάντως είναι ότι θα είναι υπέροχα εντός και ίσως και εκτός.

 

Από βδομάδα και βέβαια θα πέσουν φρέσκο χιόνια. Θυμάμαι έναν Απρίλη πουδρομέρα 2001 έσωσα τον φάκελο με τις εικόνες "April powder dream" αλλά μετά απλά έβαζα την ημερομηνία μιας και σχεδόν κάθε Απρίλης έχει πουδρομέρες.

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι ναι, υπέροχες μέρες για σκι αύριο μεθαύριο, δροσερές θερμοκρασίες. Ποιότητα χιονιού δεν μπορώ να κάνω πρόβλεψη μιας και έπεσε περίεργα το φρέσκο και μπορεί να είναι κακό μπορεί να είναι και πολύ καλό για την ποιότητα. Η αίσθησή μου πάντως είναι ότι θα είναι υπέροχα εντός και ίσως και εκτός.

 

Από βδομάδα και βέβαια θα πέσουν φρέσκο χιόνια. Θυμάμαι έναν Απρίλη πουδρομέρα 2001 έσωσα τον φάκελο με τις εικόνες "April powder dream" αλλά μετά απλά έβαζα την ημερομηνία μιας και σχεδόν κάθε Απρίλης έχει πουδρομέρες.

 

 

Φιλοι χιονοδρομοι σημερα δεν ηταν πολυ καλη η μερα λογω καιρικων συνθηκων.Το προσωπικο μας εκανε αρκετες προσπαθειες να ανοιξει το χιονοδρομικο αλλα ο ανεμος δεν ηταν με το μερος μας. Οριστικη αναστολη σημερα. Αυριο προβλεπονται παλι ισχυροι ανεμοι αλλα ειμαστε αισιοδοξοι. Θα σας ενημερωνουμε συνεχεια και οσο πιο εγκαιρα ειναι εφικτο. Ευχαριστουμε για την κατανοηση σας. - Dear skier friends, today the extreme weather conditions made our day really difficult. Our staff tried their level best to set the ski center in operation, in vain....The wind did not support us. The ski center will remain closed. Tomorrow, the weather forecast is against us, for one more day, but we think positive. We will inform you the soonest possible with accurate information for the ski center condition. We really thank you for your comprehension.

 

Καποιος απο τους δυο σας ειναι σε αλλη χωρα...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις τον αερα και την χειμωνιατικη αισθηση μεχρι τις 10. Μετα...ανοιξη...ηλιος...

 

Στάλθηκε από το LG-E430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...