Jump to content
Giannis972

Ποιότητα Μάρκας

Recommended Posts

Χαίρετε.

Το Νοέμβριο άνοιξε κατάστημα γνωστού αθλητικού σάιτ του εξωτερικού (δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω το όνομά του λόγω διαφήμισης) στην Κόρινθο, κάποιοι ίσως έχετε ακούσει γι' αυτό. Το κατάστημα ως τέτοιο δεν λέει και πολλά από ποικιλία αλλά μέσα στη βδομάδα ενεργοποιήθηκε και το ελληνικό e-shop του συγκεκριμένου μαγαζιού, με δυνατότητα να παραγγείλεις κάτι και να στο φέρουν κατευθείαν απο Γαλλία, δυνατότητα που δεν υπήρχε πριν ανοίξει το ελληνικό κατάστημα.

Ξέρει κάποιος ή (ακόμα καλύτερα) έχει κάποιος προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο σάιτ και τα προϊόντα του; Ρωτάω γιατί πολλά από αυτά μου φαίνονται εξωφρενικά φθηνά. Πιο συγκεκριμένα με ενδιαφέρει η μάρκα wed'ze και τα πράγματά της, μάρκα η οποία μάλλον είναι αποκλειστική του συγκεκριμένου σάιτ.

Ευχαριστώ πολύ

wed'ze

Είναι μια από της μάρκες που αξίζουν !!!!!

Δεν έχω ρούχα ,αλλά έχω ένα σάκο για ένα ζευγάρι πέδιλα ,το έχω πάρει 25 ευρώ (ευκερια) είναι με ρόδες και εξερετικα δηνατο :) αντί για ένα ,πάντα κουβαλάω δυο ζευγάρια !!

Χαίρετε.

Το Νοέμβριο άνοιξε κατάστημα γνωστού αθλητικού σάιτ του εξωτερικού (δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω το όνομά του λόγω διαφήμισης) στην Κόρινθο, κάποιοι ίσως έχετε ακούσει γι' αυτό. Το κατάστημα ως τέτοιο δεν λέει και πολλά από ποικιλία αλλά μέσα στη βδομάδα ενεργοποιήθηκε και το ελληνικό e-shop του συγκεκριμένου μαγαζιού, με δυνατότητα να παραγγείλεις κάτι και να στο φέρουν κατευθείαν απο Γαλλία, δυνατότητα που δεν υπήρχε πριν ανοίξει το ελληνικό κατάστημα.

Ξέρει κάποιος ή (ακόμα καλύτερα) έχει κάποιος προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο σάιτ και τα προϊόντα του; Ρωτάω γιατί πολλά από αυτά μου φαίνονται εξωφρενικά φθηνά. Πιο συγκεκριμένα με ενδιαφέρει η μάρκα wed'ze και τα πράγματά της, μάρκα η οποία μάλλον είναι αποκλειστική του συγκεκριμένου σάιτ.

Ευχαριστώ πολύ

Λοιπόν το decathlon (για να ξέρουμε για τί μιλάμε) είναι αξιόπιστο μαγαζί και τα είδη που πουλάει μπορεί να μην είναι κορυφαία αλλά είναι αξιόπιστα και κατ ελάχιστον έχουν μια μίνιμουμ ποιότητα.

Πήγα μια βόλτα στη Κόρινθο. Μη πάτε. Όταν πήγα (Σάββατο 12 μεσημέρι) τα μισά πράγματα είχαν τελειώσει. Στα αναρριχητικά κράνη υπήρχε μόνο η θέση, κράνη παπαλα. Είδα όμως ένα (τεμάχιο) εξαιρετικό γυναικείο διαπνέον μπουφάν. Τα αντρικά είχαν τελειώσει. Και είχε και εξαιρετικά παντελόνια σκι. Δύο τεμάχια μονο. Οι τιμές εξαιρετικές. Η ποιότητα φαινόταν εξαιρετική επίσης.

Αν ήταν στην Αθήνα θα κλαίγαν μανούλες. Εκεί που είναι όμως, στου διαόλου τη μάνα, θα το κλείσουν γρήγορα. Ούτε καν στη Κόρινθο δεν είναι. Πέρα μακριά. Τις καθημερινές οι υπάλληλοι θα είναι μόνοι τους. Δε φαντάζομαι να επιβιώσει μόνο με το eshop. Άσε που έχει πλήθος πραγματάκια που είναι παμφθηνα, που δεν τα θέλεις και δεν τα αγοράζεις ονλάιν, αλλά αν μπεις στο μαγαζί φεύγεις με δυο σακούλες.

Να ξέρετε ότι το decathlon είναι ο εφευρέτης των αυτόματων σκηνών. Δικές του είναι οι Quechua. Και οι υπόλοιπες δεν πάνε πίσω από ποιότητα. Οι δε τιμές είναι ασύγκριτες για αυτό που παίρνεις Το καλοκαίρι θα γεμίσει η Ελλάδα με σκηνές από το decathlon.

Στο εξωτερικό η εξυπηρέτηση του είναι παροιμιώδης. Φίλος ξεκινώντας οδικό ταξίδι προς Πολωνία αγόρασε μια σκηνή στη Βενετία. Στη Σλοβακία ανακάλυψε ότι είναι σπασμένη. Τους παίρνει τηλέφωνο για να τη γυρίσει στην επιστροφή και του λένε να πάει να του την αλλάξουν στη Μπρατισλάβα. Σε άλλη χώρα. Τους λέει ότι δεν είναι στο δρόμο του και του λένε δε πειράζει πήγαινε στη Κρακοβία (Πολωνία). Πάει στη Κρακοβία και του λένε θα σας τη φέρουμε αύριο. Αύριο όμως θα ήταν Βαρσοβία. Νο προμπλεμ ειδοποιούμε να σας τη κρατήσουν εκεί. Στο μεταξύ η σκηνή χρησιμοποιούνταν με βροχές λασπες κλπ. Πάει στη Βαρσοβία και αφού του ζήτησαν συγνώμη που χάλασε η σκηνή που αγόρασε στην Ιταλία, και του είπαν ότι δεν πειράζει που είναι λασπωμένη, τον ρώτησαν αν θέλει άλλη σκηνή ή τα λεφτά του πίσω. Του έδιναν πίσω λεφτά στη Πολωνία για σκηνή αγορασμένη στην Ιταλία! Ο δικός μου ήθελε αντικατάσταση της σκηνής. Και τι του λένε και τον αποτελειώνουν;, Αυτή την εβδομάδα έχουμε τη σκηνή σε προσφορά στην Πολωνία οπότε πάρτε και τη διαφορά πίσω. Του άλλαξαν τη σκηνή και του επέστρεψαν και χρήματα στη Πολωνία για σκηνή αγορασμένη στην Ιταλία.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk

Edited by pka
  • Like 13

Έχει αγοράσει κάποιος από το eshop να μας δώσει μία αξιολόγηση; Οι τιμές είναι απίστευτα χαμηλές σε σημείο καχυποψίας.

Οι τιμές είναι παντού τα ηδια :

https://m.decathlon.bg/p/8399914_maska-za-ski-i-snoubord-g-tmax-700-photo.html

Αυτό είναι στο βουλγαρικό σάιτ

Και αυτό ,τη ηδια μάσκα στο έλλινικο :

https://www.decathlon.com.gr/gr_gr/skiing-and-snowboarding-goggles-adults-and-children-g-500-ph-all-weather-black-el-s153898.html

Καλά είναι όλα τα προϊόν!!!!!

• Like 2

προσωπικα το μαγαζι το θεωρω αξιοπιστο....εχω παραγειλει και ον λινε αλλα δυστυχως εντος γερμανιας...αλλα δεν νομιζω οτι εχει διαφορα.

Snow is on my D.N.A.

Δοκίμασα να κάνω παραγγελία αλλά έχει μόνο παραλαβή από το κατάστημα, θα δοκιμάσω τηλεφωνικά να δούμε εάν αποστέλλουν με courier.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Έχει αγοράσει κάποιος από το eshop να μας δώσει μία αξιολόγηση; Οι τιμές είναι απίστευτα χαμηλές σε σημείο καχυποψίας.

Αν ήταν στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη θα κλαίγαν μανούλες.

Οι Γάλλοι είναι βλάκες. Εκεί που το άνοιξαν θα κλείσει νύχτα. Όπως έκλεισε και το fnac.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk

Απο τα καλυτερα Value 4 Money Καταστηματα........ Μακαρι να ανοιξει και Αθηνα. Οκ το e-shop αλλα θα ηθελα να τρομοκρατηθουν ακομα περισσοτερο καποιοι Ελληναρες "Εμποροι" των συγκεκριμενων ειδων.........

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Το κατάστημα του decathlon στη Σοφία είναι λίγο έξω και είναι γύρο στα 1000-1300 τ.μ !

Αν πας στα βουλγαρικά χ κ και πρωσεξεις τους Βούλγαρους ,θα δεις ότι είναι από πάνω μέχρι κάτω στα wed'ze και nevica

"Καλημέρα σας, Δυστυχώς προς το παρών η κατ'οίκον διανομή δεν είναι εφικτή, ωστόσο είναι δρομολογημένη για τον Απρίλιο του 2019.

Προς το παρών οι παραλαβές γίνονται μόνο στο κατάστημα.

Με εκτίμηση,

H ομάδα Decathlon Hellas"

Αυτή ήταν η απάντηση τους στην ερώτηση αν στέλνουν ταχυδρομικά τις παραγγελίες

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nx250

Χωρίς να θέλω να το υποτιμήσω, το Decathlon είναι ένα αθλητικό Super maket.

Με όλα τα + & - των super market.

Μιας και γυρνοβολάμε συχνά πυκνά στη περιοχή το επισκεφθήκαμε πρόσφατα.

Το καταλαβαίνεις με το που μπαίνεις στο κατάστημα.

Καροτσάκια super market, καλάθακια

και τεράστιος χώρος για τα ελληνικά δεδομένα.

Μου θύμισε καταστήματα εξωτερικού

και κάτι από Nazca, για όσους το θυμούνται.

Βρίσκεις πράγματα για πολλά αθλήματα.

Εμπορεύεται κυρίως δικές του μάρκες.

Καλή ποιότητα -πρόχειρη εκτίμηση-

και πολλά προϊόντα με πολύ καλό ValueForMoney.

Άποψη μου, στοχεύει στον αρχάριο του κάθε αθλήματος.

Αυτός θα βρει πολλά περισσότερα σε αυτό,

από άλλες αλυσίδες (intersport, lidl κ.α.)

που φέρνουν κατά καιρούς ανάλογα είδη.

Και για να μην το παίζω έξυπνος και εμείς τα πήραμε τα κοκοψώνια μας.

Αλλά δε νομίζω κανένα "super market" να κάνει σοβαρή ζημιά

στα εξειδικευμένα καταστήματα του χώρου. Αλίμονό μας...

Να το παρουσιάσω διαφορετικά: υπάρχουν κάποια καταστήματα που αγοράζεις βίδες, καρέκλες

ε... μπορείς να βάλεις και λάστιχα στο αυτοκίνητό σου. Καλές τιμές, δόσεις κ.λπ....

Δε νομίζω να έκλεισαν οι λαστιχάδες. Ούτε οι κρεοπώληδες, ούτε οι φουρναρέοι κ.α.

Αντίθετα, θα μπορούσα να πω ότι ο «χώρος» θα μπορούσε να βγει κερδισμένος,

μιας και πελάτες που μέχρι τώρα έβρισκαν ακριβό το χ άθλημα / δραστηριότητα,

βρίσκουν μια καλή, οικονομική ευκαιρία να το ξεκινήσουν.

Αργά ή γρήγορα, αν το συνεχίσουν, σε εξειδικευμένα καταστήματα θα στραφούν.

Edited by ALCATRAZ
  • Like 2

Έτυχε να πάω Τουρκία(Κωσταντινούπολη) το καλοκαίρι για δουλεία και να βρω τυχαίως αυτό το περιβόητο πολυκατάστημα decathlon. Το συνάντησα μέσα σε ένα απο τα πολλά Εμπορικά τους στην απογευματινή μου βόλτα.

Ήταν η πρώτη φορά που έβρισκα το μαγαζί, δεν ήξερα την ύπαρξη του πρότινος, και πραγματικά οι τιμές ήταν εξευτελιστικές. Πέτυχα και περίοδο που η ισοτιμία EUR/TRY ήταν το 1/8 περίπου.

Προμηθεύτηκα αρκετά πράγματα που χρειαζόμουν και δε το μετάνιωσα. Εννοείται οτι οι ευκαιριακές τιμές αφορούν δικά τους προϊόντα και όχι εισαγόμενα ( Quechua, Tribord κλπ.)

Το πρωί κοιτούσα στο e-shop αγγλίας και λιγουρευόμουν να παραγγείλω. Απο χώρα σε χώρα η ποικιλία προϊόντων αλλάζει. Σε ποιότητα θα τα χαρακτήριζα καλύτερα απο αξιόπιστα καθώς οτι πήρα έχει αντέξει και με το παραπάνω ήδη.

Δεν έχω ξανακάνει online παραγγελία απο το συγκεκριμένο, αλλά πέραν απο τα μεταφορικά θεωρώ οτι δεν θα έχει κάποια επιπλέον επιβάρυνση (τελωνείο, δασμούς κλπ) λογο ΕΕ.

Αν παραγγείλω κάτι θα ενημερώσω όταν το παραλάβω.

εγω προσωπικα το τιμησα αρκετες φορες...για καποια πραγματα δεν θα παρω απο εκει....

που.χ. για παπουτσια για τρεχιμο προτιμησα να παω καπου πιο εχειδικευμενα...για ισοθερμικα, πετσετες, μαγιω για πισινα κλπ ψωνιζω απο εκει γιατι ειναι φτηνα και δεν εχω και τρελες απαιτησεις....εχαρταται απο το τι ψαχνεις...

δεν ξερω αν θα επαιρνα σκι κλπ απο εκει...αλλα σκουφια, γαντια (για 2α που.χ.) ισοθερμικα, παντελονι για σκι κλπ εχω παρει και δεν ειχα παραπονο....

γενικα δεν ξερω για ελλαδα αλλα στην γερμανια το προτιμουν πολυ οι οικογενειες με μικρα παιδια...λογικο γιατι δεν εχει νοημα να παρεις στον σπορο ενα σπυδερ μπουφαν και του χρονου να του ειναι μικρο

• Like 2

Snow is on my D.N.A.