Jump to content
Captain Powder

Να οργανωθούμε (Στα νότια προάστια)

Recommended Posts

Να οργανωθούμε ρε παιδιά, όπως λεει και το γνωστό ανέκδοτο :angry:

Εν όψει της ερχόμενης χιονοδρομικής περιόδου καλό είναι να μείνουμε, η να γίνουμε fit.

Ποδήλατο βουνού η κάμπου, inline skate, τρέξιμο, βάρη, όλα δεκτά. Αν υπάρχει και άλλη πρόταση είμαι ανοιχτός.

Εκτός από τις μέρες που φυσάει , που παίζει windsurf αβλεπεί :)

Οποιος ενδιαφέρεται ας ποστάρει εδώ, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επι σειρα ετων κανω στιβο μικρομεσαιων αποστασεων, ειτε σε ταρταν, ειτε σε ανωμαλο (μιας κ ντιπ ανωμαλος :) )!

Όταν δεν τρεχω, κανω ποδηλατο βουνου στον Υμηττο, παλαιοτερα απο Καισαριανη πλευρα, σημερα πλεον απο τη Β-Α πλευρα του βουνου, χαζευοντας τον καμπο των Μεσογειων κ τα αεροπλανα σου Αποστόλη! B)

..ξερω, δεν ειναι κ τα πιο in sports. :P

 

Δυστυχως στην Αθηνα δεν μου προκαλειται η διαθεση για πολλα περισσοτερα (καποτε σκαρφαλωνα καθε Τεταρτη ή Πεμπτη στο σταλαγμιτικο συγκροτημα του Λοφου του Φιλοπαππου), μιας κ οι τουφες πεφτουν νωρις - αλλωστε ο υπνος μειωνει την εργασιμη βδομαδα κ μας φερνει πιο γρηγορα στο ΣΚ που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ τοτε το νανι! :D;)


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελατε για ποδηλατο στην Στενη Ευβοιας


τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μεγάλο δίκιο ο φίλος Αποστόλης. Η χιονοδρομική σεζόν ξεκινά τώρα.

1) Ιδανική εποχή για να ξεκοκαλίσουμε τις "γυμνές πλαγιές" των βουνών, έτσι ώστε να έχουμε επαφή και γνώση του χώρου που κινούμαστε τον χειμώνα και

2) βάζοντας προτεραιότητα στην προετοιμασία του σώματος έτσι ώστε να μπορεί να αντεπεξέλθει στις τρέλες του μυαλού και της καρδιάς.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ελατε για ποδηλατο στην Στενη Ευβοιας

 

Κορνήλιε, πρέπει να τους οργανώσουμε για την Εύβοια :blink:


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κορνήλιε, πρέπει να τους οργανώσουμε για την Εύβοια :lol:

 

 

 

Μετα τις εκλογες ξεκιναμε :lol::lol::lol:


τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τριήμερο καλού αέρα γιά τους Αθηναίους.

Να οργανωθούμε ;)

Θα είμαι στη Λούτσα στα Νησσάκια από τις 12 σήμερα μέχρι τέλους.

Αυριο 27/4 από νωρίς,κατα τις 9 μέχρι τις 13:00 και μεθαυριο το απόγευμα (ελπίζω) από τις 4 και μετά.

Εχω Φορεστερ ασήμί και σκαφάκια Goya πανιά Simmer μαυροκόκκινα.

Ελάτε να πλανάρουμε παρέα να ξεχνάμε το πόνο μας γιά το χιόνι που φεύγει ;)

 

Αποστόλης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aποστόλη την προηγούμενη βδομάδα άρχισα μαθήματα "πλαναρίσματος" στο Μωραίτη στο Σχοινιά..... Αν δεν αλλάξει κάτι με βλέπω Σαββάτο να την βγάζω στο Bouli... xi xi xi στα νησσάκια εννοώ.... Άντε και χρειάζομαι συμβουλές προς ναυτιλωμένους...... από καλό καπετάνιο.... χι χι χι ας είναι και αέρος... Αν και συ απ' ότι κατάλαβα είσαι αέρος-εδάφους(βουνού)-θάλασσας.... :lol:

 

ΥΓ Το γκαζόν το κούρεψες στο αεροδρόμιο.....??? ;):lol::lol::lol:


O Βαθειάς Λάκκας που έγινε Βαθειά Μ@λ@κ@ς


1956280u02tpdods5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Οποιος ενδιαφέρεται ας ποστάρει εδώ, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε.

 

κάτι σε ….ιστιοπλοΐα… καταδύσεις….. έχουμε τίποτα???


φτου ξελευτερία στους αστακούς...

οοουυυππππςςςς...ξέχασα να δέσω τις μπότες μου!!!

 

μετά τους αστακούς, σειρά έχουν τα Κ...αρχαριάκια!!!!

ZZZZZZZZZZZZUUUUUPPPPPPPPPPPEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRR

Share this post


Link to post
Share on other sites
κάτι σε ….ιστιοπλοΐα… καταδύσεις….. έχουμε τίποτα???

 

 

Κάτι υπάρχει και από αυτά ...

 

Όποιος θέλει να σηκώσουμε πανί ή να κάνουμε παρέα στα ροφόπουλα ...

 

Ευχαρίστως

 

Φιλικά πάντα

Χρίστος


...

Share this post


Link to post
Share on other sites

πάντως για όσους θέλουν να μάθουν ιστιοπλοϊα, η Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς έχει ένα πολύ ωραίο προγραμματάκι. Δηλώστε συμμετοχή γιατί νομίζω είναι με κλήρωση, για το επόμενο ΣΚ, αν δεν κάνω λάθος.

 

www.neagenia.gr


Je veux devenir calife a la place du calife

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γμτ σημερα στην Λουτσα ηταν αργετοι γνωστοι μ συν του ξαδερφου μ κ θα πηγαινα αλλα ειχα σχολη :wacko:

Αυριο πρωτα ο Θεος θα ειμαι εκει!


JAPOW!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:wacko: Περάστε και από Π.Ράφτη γιά μπανάκι,αλλά να κρατάτε και ρακκέτες μαζί σας!!!!!

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σταθη καλη επιτυχια στην εκθεση


τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:unsure: Κορνήλιε σε ευχαριστώ πολύ και κανονίστε να περάσετε,είμαστε στό 4 Α6 ΄Aluminium Magazine'.

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήπως να κανονισουμε ενα meeting του συλλογου στα Νησάκια - που είναι και δίπλα μου???

Πολύ κόσμο βλέπω να το ξέρει...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημερα, εγω παντως θα μαι στα νησακια σε καμια ωρα για Kite οποιος θελει ευπροσδεκτος...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Αυτό το αυτοκινητο το έχω πετύχει να κυκλοφορεί πριν καμία δεκαριά χρόνια. 
    • https://www.notia.gr/2024/05/αργυρούπολη-για-γέλια-και-για-κλάματα/ Αν δεν κάνω λάθος το εγκαταλελειμμένο αυτοκίνητο του άρθρου, που το παράτησαν στη μέση του δρόμου για να σκάψουν για οπτική ίνα, είναι μια Jaguar MK2.  Πολύ κρίμα.   
    • Η ταινία από την πρώτη κατάβαση του K2 με σκι: https://www.redbull.com/gr-el/films/k2-i-adynati-katavasi
    • Δεν είναι «καιρικό φαινόμενο, αλλά σίγουρα ήταν εντυπωσιακό: In pictures: Northern Lights dazzle around the world  
    • https://oslomylove.blogspot.com/2024/05/blog-post.html Στην προηγουμενη αναρτηση μου ανεφερα πως σπουδάζω. Ειναι δυο ετη φοιτησης πανω σε παιδια με ειδικες αναγκες. Το οποιο περιλαμβανει και παιδια με μαθησιακες δυσκολιες και προβληματα συμπεριφορας και κοινωνικοποιησης. Αποφασισα να ασχοληθω με αυτο οχι γιατι θελω να εργαστω αποκληστικα με αυτα τα παιδια, αλλα για να τα καταλαβω. Εχουμε παρα πολλα παιδια με προβληματα συμπεριφορας και κοινωνικοποιησης στο σχολειο, ιδιαιτερα μετα το τελος της πανδημιας. Σκεφτητε πως σχεδον για ενα χρονο (μπορει και περισσοτερο, δεν θυμαμαι) αυτα τα παιδια ειτε κλειστηκαν σπιτι για 2 μηνες (τοτε που τα χολεια εκλεισαν) αλλα και οταν ανοιξαμε η κατασταση θυμιζε φυλακή. Καμια επαφη μεταξυ των παιδιων διαφορετικων ταξεων (ακομα και αν ηταν αδερφια ή ξαδερφια), προαυλιασμος σε ξεχωριστους χωρους σε  συγκεκριμενα ωραρια. Καθε ταξη ξεχωριστα. Ασε μη τα αναφερω τωρα, δεν ηταν και πολυ ευκολη περιοδος. Ευτυχως τελειωσε αλλα αφησε πολλα τραυματα. Δεν ξερω πως ηταν στην Ελλαδα, εννωω στο σχολειο. Γενικα  το πως περασατε ξερω απο την μητερα μου. Ακομα κυκλοφορειτε με μασκες σε νοσοκομεια και κλειστους χωρους τουλαχιστον. Εδω τις εχουμε πεταξει εδω και παρα πολυ καιρο.    Ετσι λοιπον αποφασησα να ασχοληθω λιγο πιο πολυ πανω σε αυτα τα παιδια, κυριως για να τα καταλαβω και για να τα βοηθησω οσο μπορω και εαν μπορω. Μου κανουν που μου κανουν τη ζωη δυσκολη, ε ας την κανω λιγο ευκολοτερη. Τελειωνω τον Ιουνιο. Πρεπει να παραδωσω μια τελικη εργασια 5000 λεξεων. Φυσικα στα Νορβηγικα. Παλουκι. Στα δυο αυτα χρονια εγραψα 4 εργασιες της ταξεως 2500 λεξεων, και καθε φορα ζοριζομουν να βρω αυτες τις λεξεις. Και τωρα επρεπε να ειναι 5000!! Ευτυχως το θεμα το διαλεξα μονη μου και φυσικα ειπα να γραψω για την κοινωνικοποιηση των παιδων και πως το σχολειο μπορει να βοηθησει σε αυτο. I played  it smart που λενε και στο χουριο μου. Το θεμα αυτο ειναι τεραστιο απο μονο του οποτε σιγουρακι θα βρω αυτες τις 5000 λεξεις. Εχω αρχησει και τη γραφω απο τον Μαρτιο. Δουλευω μαζι της μονο σαββατοκυριακα και αργιες. Δευτερα με Παρασκευη γυριζω πτωμα απο την δουλεια ουτε μηνυμα στο κινητο δεν μπορω να γραψω, σιγα μη γραψω για την εργασια. Ευτυχως υπηρχε ενδιαμεσα ενα Πασχα, κατι Σαββατοκυριακα με μπιχλα καιρο που δεν ηθελα να βγω εξω, αλλα θυσιασα και μερικα ηλιολουστα Σαββατα γιατι θελω να τελειωνω με αυτο. Σημερα την ολοκληρωσα και ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο. Μενει να την δει η καθηγητρια μου και να μου πει αν ειναι οκ ή αν χρειαζεται να σβησω κατι και να γραψω κατι αλλο. Συνεβει αυτο την προηγουμενη εβδομαδα. Αναγκαστικα να σβησω 1000 λεξεις και να τις ξανααναπληρωσω γραφοντας κατι αλλο (αλλιως θα ειχα τελειωσει απο την προηγουμενη εβδομαδα). Ελπζω να μην ξανασυμβει Εμενα παντως μου αρεσει παρα πολυ και αν θα με βαθμολογουσα θα μου εβαζα  αυστηρα Α. Το οτι στα γεραματα μου θα εγραφα εκθεση (διπλωματικη οπως θελετε πεστε το) ακαδημαικου τυπου (ναι, ναι δεν ειναι παιξε γελασε) ΣΤΑ ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ουτε που το περιμενα να μου συμβει. Μεχρι τωρα ολες μου οι εργασιες εχουν βαθμολογηθει με Β  (με πολυ καλα σχολια απο κατω) που κατα την καθηγητρια μου σημαινει πολυ καλη βαθμολογια γιατι δεν εχει δωσει ποτε Α. Βεβαια δεν την ρωτησαμε αν ειναι τοσο αυστηρη και στην τελικη εργασια. Προφανως θα ειναι γιατι αυτη θα κρινει το πτυχιο. Παντως μεχρι τωρα εχω ακολουθησει ολους τους τεχνικους κανονες της. Το ποσες λεξεις θα εχει η καθε παραγραφος,  τις αποστασεις, την αναπτυξη της και το argumentation. Δεν το κανω για τον βαθμο, αλλα γιατι ειμαι τελειομανης. Και γιατι θελω να ειναι ωραια. Πεσαμε στην περιπτωση.  Αλλωστε μετα την παραδωση της εργασιας θα ακολουθησει προφορικη εξεταση πανω στην εργασια μου και αυτη θα κρινει τον βαθμο που θα παρω. Και Β πχ να μου δωσει  (λεμε τωρα) μπορει η προφορικη εξεταση να μου ανεβασει τον βαθμο. Το προφορικο το θεωρω πιο δυσκολο παντως (γραφω καλυτερα απο οτι μιλαω), αλλα για αυτο θα αγχωθω μετα τις 2 Ιουνιου.  Και για να σας δωσω να καταλαβαιτε τι εχω κανει σας βαζω μια φωτογραφια απο τα βιβλια που χρησιμοποιησα για να την γραψω. 12 ττον αριθμο
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. frozen_petros
      frozen_petros
      (50 years old)
    2. Georgios_Elena
      Georgios_Elena
      (43 years old)
    3. giannhs aspra spitia
      giannhs aspra spitia
      (39 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,320
    • Total Posts
      460,864
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,738
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Panos90
    Joined
×
×
  • Create New...