Jump to content
eolos

χ/κ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ 2010-2011

Recommended Posts

2.όντας μέλος του forum και ταυτόχρονα εργαζόμενος ΧΚΠ επιτρέψτε μου παραλληλα με την ενημέρωση ΧΚΠ να εκθετω και τις απόψεις μου όχι και λόγους διεστραμμένης επαγγελματικής συμφεροντολογικής σκοπιμότητας αλλά απλά για λόγους επικοινωνίας-αλληλοενημερωσης -αλληλοκατανόησης . Για πιο "υπηρεσιακή" (του τύπου μακριά και αγάπη) αντιμετώπιση βλέπε επίσημη ενημερωση απο ιστοτοπο ΧΚΠ ή δελτια τυπου ΕΤΑ.

 

Νομίζω ότι σε αυτή την παράγραφο είναι όλο το ζουμί!

Και πάλι ευχαριστούμε για την ενημέρωση αλλά κυρίως για την καλή διάθεση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

η ενημέρωση από τον κ. Δρίβα είναι φυσικά θεμιτή και πολύ χρήσιμη για αυτούς που δεν έχουν άλλη προσβαση στην περιοχή (π.χ. συγγενείς, φίλους, πείρα από καιρικά φαινόμενα, όπως εγώ) κ παλι καλά που υπάρχει κ αυτός. Και λογικό είναι να προσπαθεί επιπλέον να προωθήσει και το προιόν για το οποίο εργάζεται-δεν είναι και κολλητός μας...

από κει και πέρα είναι στις οικονομικές δυνατότητες του καθένα και στην τρέλα του για το σκι το αν θα ανέβει.δεν νομίζω ότι είναι τόσο πολύπλοκο το πράγμα.

εγώ πάντως ελπιζω να ανοίξει το 4πλό αύριο γιατί γι'αυτό θα ανέβω όπως φαντάζομαι και άλλοι που εργάζονται μες στη βδομάδα. Για να δούμε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

το βουναλακι φαινεται να γεμιζει επιτελους

 

αντε να το χαρειτε οσοι το επισκεφτειτε


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τη κυριακή θα πάω να με εκμεταλλευτούν και εγώ...

 

η τιμή είναι 15€ λογικά έτσι? :) μην με παραεκμεταλλευτούν ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τη κυριακή θα πάω να με εκμεταλλευτούν και εγώ...

 

η τιμή είναι 15€ λογικά έτσι? :lol: μην με παραεκμεταλλευτούν ...

 

Πρόσεχε τις χιονοστιβάδες όμως,μή σε πλακώσει καμμιά!! :P


Μπορεί να μην είμαι μικρής ηλικίας αλλά είμαι νεαρής νοοτροπίας

Share this post


Link to post
Share on other sites

βρέχει επάνω ή μου φαίνεται?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η σημερινή μέρα αποζημίωσε όσους ανέβηκαν στο ΧΚΠ

 

Λιακάδα, λειτουργία και Ηρακλη, ικανοποιητικό χιόνι

http://www.parnassos-ski.gr/page.aspx?itemID=SPG42

 

για αύριο προβλέπεται παρόμοια κατάσταση με φρέσκο χιονάκι το μεσημέρι πιθανά και ισχυρούς ΝΔ ανέμους .

 

Η συνέχεια ...με χιόνια την Δευτέρα και περισσότερα χιόνια απο Πέμπτη φαίνεται πιο χειμωνιάτικη

 

καλο χειμώνα


Τηλ. 22340 22700

Website: http://www.parnassos-ski.gr/

e-mail: pdrivas@etasa.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πραγματι εξαιρετικη μερα σημερα πιστευω ολοι την απολασαυν.2 εκατοστα φρεσκο χιονι απο χτες αλλα παρα τηνλυπηρη εικονα του βουνου οπως οδηγουσες μολις εφτανες κελλαρια ηταν σα να εχει πολυ χιονι

 

ο αιολος ειχε καθολου πετρες στην κλασσικη διαδρομη και πολυ ωραιο χιονι

 

επαιρνες τον ηρακλη ολη μερα χωρις ιχνος ουρας και ελιωνες στο σκι.ηθελε λιγο προσοχη στο στενο κομματι απο το σπιτακι μεχρι το σνοουπαρ οπου ουως η αλλως δεν αναπτυσεις ταχυτητα

 

οπως κατεβαινες τον περικλη ειχε πετρες δεξια δεξια και αριστερα αριστερα αλλα ακομα και εγω που απαγορευονταν να φαω τουμπα δεν ελατωνα καθολου ταχυτητα λογω πετρων μετα την πρωτη καταβαση μιας και ειχες μπολιικο πλατος χωρις ιχνος πετρας.

 

Οι πετρες ηταν απο αυτες που απλα τις επαιρνες μαζι δεν μπορω να φανταστω να κανεις ζημια στο πεδιλο εκτος αν κανεις χοντρη πατατα.τα παλια πεδιλα και ολα οκ

 

 

ο περικλης μαλλον απο τις πολλες στροφες που εκαναν και σκαβαν το χιονι ειχε λιγο ανωμαλιες οσο περναγε η μερα αλλα γενικα μια χαρα

 

 

οι πιστερ προσπαθουσαν να σημαδεψουν τις πετρες και ουσιαστικ ατα επικινδυνα σημεια ηταν σημαδεμενα

 

μια χαρουλα λοιπον πολυ καλυτερα απο οτι περιμενα και μπραβο στα παιδια του χκπ

 

νικελακο 15 η καρτα αυριο θα φυσαει οτι πουδριτσες υπηρχαν απο το χτεσινο χιονι τις εφαγα.τα λεμε πανω η κατω

 

και οι κουλοι εχουν ψυχη και 55 ημερες μετα το σπασιμο εβαλα πεδιλα σε πολυ ομορφη μερα


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο πάντα τέτοια! Εύχομαι σύντομα και με πλήρη αποκατάσταση!

 

Επειδή δε μπορώ να καταλάβω μπορεί κάποιος να ενημερώσει αν ήταν και η Διηάνειρα ανοιχτή;

Share this post


Link to post
Share on other sites
εβαλε και αλλο ή ειναι η ιδεα μου?

 

http://www.snowreport.gr/snowcam/parnassos/

 

Ω, ναι!!Δεν είναι η ιδέα σου :P

Και στην Φτερόλακα φαίνεται η διαφορά :lol:

Edited by ChristosZ

Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλα ολα αυτα αλλα τα μοντελα δινουν αερακι για αυριο..ρισκο?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παντως τώρα βάζει μακάρι να συνεχίσει κανα 5ωρο ακόμα :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καθαρισε ο ουρανος καταιγιδακι ηταν.κατι εβαλε παντως

 

ποια ειναι η διηανοιρα?αν ειναι το πλατωμα δεξια δεξια οπως καταιβαινεις τον αιολο ναι δουλευε με αρκετο χιονι αλλα προβλημα στο στενο αποτομο σημειο με τα κοτρωνια

 

ναι ρισκο αυριο αλλα το χκπ εχει δειξει οτι ανοιγει αρκει ο αερας να ειναι εντος οριων ασφλαειας


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.parnassos-ski.gr/page.aspx?itemID=SPG42

test αντοχής η σημερινή μέρα .

 

ελπίζουμε το επόμενο Σ,Κ να έχουμε περισσότερο χιόνι και λιγότερο αέρα

καλη εβδομάδα


Τηλ. 22340 22700

Website: http://www.parnassos-ski.gr/

e-mail: pdrivas@etasa.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι η Διηάνειρα ήταν ανοιχτή και με μπόλικο χιόνι εκτός από τα τελευταία 50 μέτρα.

 

Επειδή έργαφα από κινητό και ίσως δεν βγάζουν πολύ νόημα...το βουνό είναι μια χαρά για σκι με πολύ καλό χιόνι αρκεί να μη φοράς καινούργια πέδιλα τα οποία τα λυπάσαι.

 

Οι πετρες που έχουν οι κύριες πίστες είναι μαζί με το χιόνι και τις ξεριζώνεις όπως περνάς δεν είναι δηλαδή ότι πέφτεις σε κοτρώνα που θα κάνει ζημιά.

 

Από αύριο νομίζω θα είναι πολύ ωραίες μέρες.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ναι η Διηάνειρα ήταν ανοιχτή και με μπόλικο χιόνι εκτός από τα τελευταία 50 μέτρα.

 

Επειδή έργαφα από κινητό και ίσως δεν βγάζουν πολύ νόημα...το βουνό είναι μια χαρά για σκι με πολύ καλό χιόνι αρκεί να μη φοράς καινούργια πέδιλα τα οποία τα λυπάσαι.

 

Οι πετρες που έχουν οι κύριες πίστες είναι μαζί με το χιόνι και τις ξεριζώνεις όπως περνάς δεν είναι δηλαδή ότι πέφτεις σε κοτρώνα που θα κάνει ζημιά.

 

Από αύριο νομίζω θα είναι πολύ ωραίες μέρες.

Δασκαλε, απο ομιχλη τι θα λεει την Τριτη;

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΑΝΕΒΑ (όσο πιο νωρίς μπορείς θα κλείσει ο καιρός) με τα παλιά πέδιλα.

 

Τετάρτη Πέμπτη θα είναι λιακάδα σούπερ


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τιμη για καθημερινη τωρα που λειτουργουν τα μισα(και λιγοτερα) λιφτ γιατι στο site δεν αναφερετε κατι εκτος απο τις κανονικες τιμες(που λογικα ειναι οταν λειτουργουν τα παντα και οχι λιγοτερα απο τα μισα)

Φιλικα Δημητρης


2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μέχρι και την Κυριακή 24/1 που το Χ/Κ ήταν σε κατάσταση "μερικής λειτουργίας" η χρέωση ήταν ως εξής:

  • αργίες 15€ από 30€
  • καθημερινές 12€ από 15€

(βλ. http://www.parnassos-ski.gr/page.aspx?itemID=SPG161)

Φαντάζομαι τα ίδια ισχύουν και ακόμη, καθώς δεν έχουν ανοίξει άλλες πίστες/αναβατήρες. Ενδεχομένως να αλλάξουν τα πράγματα μετά τις αναμενόμενες χιονοπτώσεις στο τέλος της βδομάδας. Μπορείς να κάνεις και ένα τηλ. στο Χ/Κ


Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites
εβαλε πραμα.

 

Nαι αναφερει 15 εκατοστα......... και Δρομους ΜΕ αλυσιδες!!!!! χαχαχαχαχαχα Φανταστειτε να ριξει μισο μετρο.......δεν θα μπορουμε να παμε ...... Α ρε Αθανατη Ελλαδα....... Μετα λεμε εριξε 5 ποντους χιονι Αθηνα και αποκλειστηκαμε.... ΟΤΙ να'ναι.....


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...