Jump to content
eolos

χ/κ ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ 2010-2011

Recommended Posts

Εγώ έχω πολύ μέλλον μέχρι να καταφέρνω να σας κυνηγήσω για κανά καρέ, οπότε καταχρώμαι την ευγενική διάθεση του φιλικότατου σκηνοθέτη του φόρουμ :lol:


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ψώνιο μεγάλο... μη δει φακό εκεί να κολλήσει απο πίσω...

στο 1.54 δε φαίνεται καθόλου η κλίση της πλαγιάς που είναι πολύ πολυ καλή και η ταχύτητα φαινεται παράταιρη

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ο κύριος με τα πορτοκαλί (@00:50") έτυχε καταπληκτικών πλάνων...

του φωνάζαμε απο κατω οτι εχει 2 παιδια στο σπιτι αλλα επέμενε στα άλματα. ευτυχώς του βγαινουν


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

το σχολιασα και αλλου..... :)

καλα ρε Λουη θα πας πιο σιγα να μπει κανας χριστιανος στα πλανα??μονο αυτος ο επιτηδειος με τα πορτοκαλι φαινεται συνεχεια :hehe::HeHe:


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
το σχολιασα και αλλου..... :hehe:

καλα ρε Λουη θα πας πιο σιγα να μπει κανας χριστιανος στα πλανα??μονο αυτος ο επιτηδειος με τα πορτοκαλι φαινεται συνεχεια :hehe::D

 

Εγώ τραβάω...όποιος θέλει οπίσω μου ελθεί... :)

Τα πλάνα είναι φυσικά χωρίς στησίματα...

Είδατε τι απογείωση έφαγε στο τέλος ο Νίκος;

Έφαγε 4 μέτρα ντροπ...εγώ προσγειώθηκα, ευτυχώς καλά, στο τελείωμα περίπου 7 μέτρα κάτω...και μετά ανηφόρισα το δρόμο...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Χαρακτηριστικό της ημέρας το κέφι, στο οποίο συνέβαλαν οι μουσικές των djs, το φαντασμαγορικό θέαμα των πυροτεχνημάτων και των λαμπαδηδρομιών, καθώς και το ζεστό κρασί που προσφέρθηκε στους επισκέπτες.

 

Για της μουσικες των djs δεν θα το έλεγα...πονοκέφαλο μας προκαλεσαν ανυπομονουσαμε το ποτε θα τελειώσει. Μεχρι κορυφη Ηρακλη ακουγόταν η μουσική. Αλλα αμα ήσουν στην ουρά του Ηρακλή δεινοπαθούσες. Πολυς κοσμος παραπονιοταν, αρα δεν ειμαι εγω η παράξενη.

Το καλό ηταν οτιι ειχε ποικιλία η μουσική τους και δεν ηταν εκεινο το χιλιοπαιγμένο CD που βάζουν να παίζει συνέχεια. Εχει κι εκείνο τοτρομερό και φοβερό κομματι με τα βαθια λόγια γεμάτο νοημα I am a sexy girl. Δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει. Αν δεν το εχετε χάνετε :):hehe:

Share this post


Link to post
Share on other sites
του φωνάζαμε απο κατω οτι εχει 2 παιδια στο σπιτι αλλα επέμενε στα άλματα. ευτυχώς του βγαινουν

Σάββατο πρωί παραλίγο να γίνουμε πιο κολλητοί. Έχει και παιδιά τι του λέω...

YouTube Video ->
Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

πως γλυτώσαμε... χαχα απο το 0.43 έχω μπει σε safe mode... θα μου πάταγες το χεράκι μου :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Peugeot 307 1400cc 75hp

 

Μέση Ωριαία Ταχύτητα 85χαω

Συνολική διαδρομή από το σπίτι μου μέχρι το Χ.Κ.Π και πίσω 380χλμ

 

Εγώ δηλαδή που ανεβαίνω με 4,8 και κατεβαίνω με 3,9 μέση κατανάλωση ανα 100 χλμ, με μέση ταχύτητα τα 88 χλμ να είμαι ευχαριστημένος; B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ δηλαδή που ανεβαίνω με 4,8 και κατεβαίνω με 3,9 μέση κατανάλωση ανα 100 χλμ, με μέση ταχύτητα τα 88 χλμ να είμαι ευχαριστημένος; B)

 

Το θέμα είναι πόσα λίτρα καταναλώνεις από το σημείο αναχώρησης έως το Χ.Κ.Π και πάλι πίσω.Αν μένεις σε ακτίνα 100 χλμ από το Χ.Κ.Π ε,τότε πας "τσάμπα"!

 

 

Πάντως σαν μέσες καταναλώσεις είναι πολύ καλές.Τι όχημα;

Edited by Sp

Share this post


Link to post
Share on other sites

επισης τα λίτρα του Φοτσκι ειναι πιο φτηνά απο τα λιτρα του Sp, εχει και αυτο διαφορά...

 

θελω και εγω diesel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το θέμα είναι πόσα λίτρα καταναλώνεις από το σημείο αναχώρησης έως το Χ.Κ.Π και πάλι πίσω.Αν μένεις σε ακτίνα 100 χλμ από το Χ.Κ.Π ε,τότε πας "τσάμπα"!

 

κάνω λίιιιιιιιιιιγα περισσότερα από εσένα.

 

ΥΓ. Αν θέλω να πάω οικονομικά θα πέσει κι άλλο

Edited by fotski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ δηλαδή που ανεβαίνω με 4,8 και κατεβαίνω με 3,9 μέση κατανάλωση ανα 100 χλμ, με μέση ταχύτητα τα 88 χλμ να είμαι ευχαριστημένος; :)

 

εσυ να μην μιλας.. :) αντε μην πω καταναλωση απο fiat Doblo diesel ....


Κάνε μου λιγάκι Μπεεεεεε...

Share this post


Link to post
Share on other sites
εσυ να μην μιλας.. :) αντε μην πω καταναλωση απο fiat Doblo diesel ....

 

μπα είμαι ακόμα καλύτερος. Σου είπα ότι την παραπάνω κατανάλωση την έκανα χωρίς να κάνω οικονομική οδήγηση; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κλειστός σήμερα ο Παρνασσός;

Γιατί; Λόγω βροχής;

Να μην πάω δηλαδή αύριο που έλεγα;

Share this post


Link to post
Share on other sites

τι εγινε ανεβηκε ο Κ.....καλ τριημερο στο ΧΚΠ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

γιατι δεν γραφεις ολο το ονομα του?φοβασαι?? :):happy2: :happy2:


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ενα πραγμα θα πω γιατι εγινε προσφατα... φιλος με το που εκανε accept το αιτημα φιλιας στο facebook καηκε η καρτα γραφικών του...

οταν με πηρε τηλεφωνο να μου το πει ,κολλησε το κινητο μου...

 

οταν αναφερομαι στο ονομα του καθομαι στασιμος 30 λεπτα στο σημειο που ειμαι αν ειναι στεγασμενος χωρος ή αν ειμαι εξω απομακρυνομαι και παω σε ανοιχτο χωρο...

αν καταφερει και πεσει ο ουρανος στο κεφάλι μου θα παω να κανω παρεα στον Αστεριξ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (Χ.Κ.Π. @ Mar 10 2011, 07:07 PM)

(ΜΙΚ,LUIS ,LAPPA,EOLOS αναμένονται οι νέες παραγωγές του τύπου απόλαυση εντός και εκτός πίστας )

 

Aυτά τα ολίγα για αρχή σόρυ για τη καθυστέρηση ήμουνα Μιλάνο

 

YouTube Video ->

 

Είναι απίστευτο το βίντεο της Καθαράς Δευτέρας το οποίο κολλάει 2% πριν ολοκληρωθεί η δημιουργεία του και αφού έχω περάσει περίπου ένα 5ωρο editing. Που θα πάει μέχρι το Πάσχα θα το ανεβάσω.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

όπως το κόβεις στο τέλος αφήνεις μια αγωνία ....

 

Πρέπει να τσοντάρουν μερικοί μερικοί να πάρεις Mac....


Κάνε μου λιγάκι Μπεεεεεε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγω πηγα δευτερα και τριτη παρνασσο.χαλια το χιονι.το πρωι παγος αργοτερα σουπα.την τριτη μας εκλεισαν τα κελαρια στις 14.30 λογω λεει κακης ποιοτητας του χιονιου.αδικο δεν ειχαν για την ποιοτητα,αλλα εγω δεν ειχα προβλημα να συνεχισω.πως το κρινουν και σε διωχνουν..τελος παντων,ειχα και ορεξη για εκδρομουλα οποτε ολα καλα,αλλα χλωμα τα πραγματα αν δεν χιονισει που λεει αυτες τις ημερες .στον αναβατηρα ηρακλη επρεπε να κανεις αλχημειες για να αποφυγεις καποιες πετρες.τα λεω μην ξοδεψουν καποιοι τα καλα τους τα λεφτα και πανε πριν σιγουρευτουν την ποιοτητα του χιονιου για την οποια δεν βλεπω να γραφει κανεις

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακούσαμε και εμείς από καλούς φίλους ότι την Τρίτη ήταν ψιλοχάλια, με πολύ επικίνδυνη σούπα. Αντίθετα, την Τετάρτη που ανεβήκαμε εμείς, δεν ήταν καθόλου, μα καθόλου άσχημα.

 

YouTube Video ->

 

 

Κλασικά, πάγος το πρωί, αλλά με το που μαλάκωσε ξαφνικά είχαμε πρόσβαση σε όλα τα απάτητα του Ηρακλή, Οδυσσέα και Ερμή. Κάναμε πολύ και ποιοτικό ski μέχρι τελικής πτώσης σε πολύ καλό χιόνι δεδομένων των θερμοκρασιών. Και όλα αυτά με €13,50 και μέγιστη αναμονή στους αναβατήρες τα 5sec, ένιωθα σαν να έκλεβα εκκλησία! :hehe:

 

Δυστυχώς είχα την κάμερα πολύ χαμηλά και έχασα κάποια πολύ δυνατά πλάνα. Εξακολουθεί να είναι τεράστιο πρόβλημα το ότι δεν μπορείς να δεις τι τραβάς, ή να αλλάξεις τις ρυθμίσεις φωτεινότητας χωρίς να συνδέσεις την κάμερα σε υπολογιστή. :angry:


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites
όπως το κόβεις στο τέλος αφήνεις μια αγωνία ....

 

kai μενα μου κοπηκε λιγο η ανασα στο τελος......... :unsure:


o τρελος του χωριου......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανεβηκα χθες με τον Panchristo και τα καινουρια μου σκι (Nordica HotRod Nitrous).

 

Εντυπωσιακα και τα μεν και ο δε...

 

Παρτε ενα βιντεακι του Πανου απο το πρωϊ. Ειναι η 8η μερα του πανω σε σκι (και μενα η πρωτη μου σαν καμεραμαν extreme sports... :P ). To απογευμα πηγαινε ακομα καλυτερα!!! :unsure:

 

YouTube Video ->

 

Για τα σκι δεν εχω λογια! Ειναι γνωστη η προτιμηση μου για τα προηγουμενα Atomic Metron 9 που ειχα. Τα Nitrous ειναι του ιδιου χαρακτηρα μεν (λιγο πιο GS) αλλα η μερα με τη νυχτα σε σταθεροτητα και την εμπιστοσυνη που εμπνεουν. Οδοστρωτηρες! Στη σουπα δεν καταλαβαινουν Θεο με τα 78 mm μεση, στις στροφες τα φτυαρια δεν παιζουν καθολου και... λογω τιμης, δεν μου φαινονται καθολου πιο δυσκολα στη στροφη λογω των 16 m ακτινας εναντι των 13m του ...Metron.

 

Μην τα χασετε στο ski test!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Συμψηφισμός θα γίνει...
    • Ότι αφιέρωνε πάντα. Όσο μικρότερη ζημιά μπορεί και μεταφορά των υποχρεώσεων στον επόμενο.   Χωρίς τεχνητό οι ευχές όλων μας στον Ύψιστο. Μην εύχεσαι πολύ γιατί η χιονοστιβάδα θα ρίξει και την νέα Στύγα. Για παγοποιήσεις και ξεχιονίσματα μόνο ο ηρωισμός του προσωπικού θα μας σώσει. Σεμνά θέλουμε να το ρίχνει.
    • Με 1.200 άτομα την ώρα τη Στύγα και 1.500 τον Αχιλλέα, κλειστό Ηρακλή και Παρνασσό "σβηστό"  δεν νομίζω να περίμενες να μην έχει ουρές Σαββατοκύριακο. 20.000.000 ευρώ για 2.700 άτομα την ώρα. Και φυσικά ΟΜΕΡΤΑΑΑΑΑΑΑΑ
    • Αυτό το αυτοκινητο το έχω πετύχει να κυκλοφορεί πριν καμία δεκαριά χρόνια. 
    • https://www.notia.gr/2024/05/αργυρούπολη-για-γέλια-και-για-κλάματα/ Αν δεν κάνω λάθος το εγκαταλελειμμένο αυτοκίνητο του άρθρου, που το παράτησαν στη μέση του δρόμου για να σκάψουν για οπτική ίνα, είναι μια Jaguar MK2.  Πολύ κρίμα.   
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. daffis155
      daffis155
      (26 years old)
    2. snowwalker
      snowwalker
      (30 years old)
    3. thanasissin
      thanasissin
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,320
    • Total Posts
      460,867
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,746
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    sm0096157@gmail.com
    Joined
×
×
  • Create New...