Jump to content
Χρήστος Λάππας

Χ.κ. Παρνασσού 2016-17

Recommended Posts

με ολοκαίνουρια λιφτ πόσο περισσότερο χάλια μπορεί να είναι !!???


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Του χρονου θα φερουν απο το μπαγκλαντες...

Αν και εκει το μεροκαματο ειναι κομματι πιο μεγαλο σε συγκριση.

Ξεφτυλα λεξους στο παρκινκ,καμπινεδες στα λιφτ και μεροκαματα της....

Α ρε καραμερτζανη

Τοσα μοιρασες...

Για τον εργατη καπικι δεν περισεψε...

 

Ισως απο εκει ή αλλες χωρες που βρισκονται σε υψομετρο ειναι οι υπαλληλοι που το συντηρουν το καλοκαιρι...


<p class='bbc_center'><span style='color: #0000FF'><span style='font-size: 18px;'><strong class='bbc'><a href='http://twowheelsonthenet.blogspot.com/'class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'>Two-Wheels on the Ne</a>t</strong></span></span></p>

<p class='bbc_center'> </p>

Share this post


Link to post
Share on other sites

με ολοκαίνουρια λιφτ πόσο περισσότερο χάλια μπορεί να είναι !!???

Ξερεις τι φωτογραφιες μπορεις να βγαλεις μεσα απο τις ολοκαινουριες καμπινες;;;;


<p class='bbc_center'><span style='color: #0000FF'><span style='font-size: 18px;'><strong class='bbc'><a href='http://twowheelsonthenet.blogspot.com/'class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'>Two-Wheels on the Ne</a>t</strong></span></span></p>

<p class='bbc_center'> </p>

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά (σορυ που χαλάω τον ηρμό της συζητησης σας) το επομενο σκ θα κατεβω Αθηνα κατα πάσα πιθανότητα και σκευτομαι να επισκευτώ το χιονοδρομικό εχω κάποιες ερωτήσεις.

1η εχω μπερδευτει με το που θα πάω βλέπω στο snowreport καμιά 17αριά αναβατήρες και πολλές πίστες και μάλιστα διάφορες ονομασίες παρνασός αράχοβα κελάρια και διάφορα άλλα...εγω που θα πάω?

1 ειναι το χιονοδρομικό τι φάση? Θέλω να πάω με τη κοπελιά και κάτι φίλες της που θα της αφήσω στο σαλέ υποτίθεται στην γνωστή ''αραχοβα'' αλλά εγώ που θα κάνω snowboard θα εχω καμια σχέση με το σαλέ θα περνάω απο εκει κοντά η εχουν αποσταση πίστα σαλέ?

επήσης τα λίφτ πόσο κοστίζουν?διάβασα για 25 ισχύει?μισό κόβω αν πάω μετα της 12?(να ποιώ ενα καφεδάκι με τα κορίτσια πρώτα)

ευχαριστώ.

 

Φίλε Μάστορα,

το ΧΚΠ εκτείνεται σε δύο τοποθεσίες. Τα Κελλάρια και την Φτερόλακκα. Τα δύο αυτά μέρη είναι οι είσοδοι του Χιονοδρομικού με τα Κελλάρια (1750 m) να θεωρείται η βασική είσοδος. Τα δύο αυτά μέρη συνδέονται μεταξύ τους με συνδετικούς αναβατήρες.

Η Αράχωβα είναι το πιο γνωστό και απ'τα πλησιέστερα χωριά, απέχει περίπου 20-30' απ'το χιονοδρομικό. Από το ένα στο άλλο πας μόνο με αυτοκίνητο.

Σαλέ υπάρχουν τόσο στην τοποθεσία Κελλάρια, όσο και στην τοποθεσία Φτερόλακκα. Το πιο μεγάλο και λειτουργικό είναι στα Κελλάρια, σε υψόμετρο 1950 m. Για να το προσεγγίσουν το κορίτσι με τα κορίτσια πρέπει να βγάλουν εισιτήριο επισκέπτη, όπως επίσης δικαιούνται και βόλτα μεχρι το 2250 και μεχρι την Φτερόλακκα και πάλι πίσω. Από το σαλέ των 1950 και πάνω αρχίζει το χιονοδρομικό πεδίο, άρα μπορείς στο διάλειμμά σου να είστε παρέα και να σε βλέπουν και να κυληστείτε και στο χιόνι ξερω γω. :thumbup:

Εσύ μπορείς να παίζεις όλη μέρα είτε στα Κελλάρια, είτε στην Φτερόλακκα και να πας και να ξαναγυρίσεις, κανένας περιορισμός.

Αν βαρεθούν τα κορίτσια στο σαλέ, δεν θα σου κοστίσει και πολύ, στην χειρότερη να πεταχτούν μέχρι το 1750 να πάρουν κανένα γάντι. Αν βαρεθούν στην Αράχωβα θα σου πάει ο κούκος αηδόνι.

Μισό εισιτήριο δεν παίζει, μόνο ολόκληρο των 25 €.

Δεν τις βάζεις να κάνουν έναν group 3 ωρες μάθημα να μην έχουν όρεξη για βιτρίνες μετά? :LMAO:

 

Με ειδοποιούν από το control πως πρέπει να ρωτήσω αν είναι ωραίες οι φίλες.

  • Like 13

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά (σορυ που χαλάω τον ηρμό της συζητησης σας) το επομενο σκ θα κατεβω Αθηνα κατα πάσα πιθανότητα και σκευτομαι να επισκευτώ το χιονοδρομικό εχω κάποιες ερωτήσεις.

1η εχω μπερδευτει με το που θα πάω βλέπω στο snowreport καμιά 17αριά αναβατήρες και πολλές πίστες και μάλιστα διάφορες ονομασίες παρνασός αράχοβα κελάρια και διάφορα άλλα...εγω που θα πάω?

1 ειναι το χιονοδρομικό τι φάση? Θέλω να πάω με τη κοπελιά και κάτι φίλες της που θα της αφήσω στο σαλέ υποτίθεται στην γνωστή ''αραχοβα'' αλλά εγώ που θα κάνω snowboard θα εχω καμια σχέση με το σαλέ θα περνάω απο εκει κοντά η εχουν αποσταση πίστα σαλέ?

επήσης τα λίφτ πόσο κοστίζουν?διάβασα για 25 ισχύει?μισό κόβω αν πάω μετα της 12?(να ποιώ ενα καφεδάκι με τα κορίτσια πρώτα)

ευχαριστώ.

Το χιονοδρομικό ένα ,με είσοδο από κελάρια η από φτερολακα πάρτους τηλ. Να βεβαιωθείς τι δουλεύει ,για χαβαλέ το σαλέ στα κελάρια για τα κορίτσια ,πίστες όμορφες στην φτερολακα,τα κελάρια ΣΚ μακριά ... χαμός ,μένεις Αραχωβα για βραδινή ζωή αλά κ ταλαιπωρία να ανέβεις στο χιονοδρομικό τα αλλά χωριά όμορφα αλά το βράδυ κρεβάτι........εύκολη πρόσβαση από Πολύδροσο η Αμφίκλεια πέρασε καλά (τα σαλέ είναι πάνω στής πίστες )
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Untouched slopes, perfect powder and just 20 other foreign tourists: Welcome to the first ever ski resort... in AFGHANISTAN

 

264FA94800000578-2979322-image-a-47_1425

  • A few adventurous ski tourists make the trek to Bamyan every year
  • British travel company offers guided 10-day tours for £1,700
  • Locals and tourists compete in Afghanistan's only ski race
  • Organisations are trying to develop the region's tourism industry
  • Skiing programme offers jobs and training to local residents
264FA69100000578-2979322-image-a-43_1425

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Με ειδοποιούν από το control πως πρέπει να ρωτήσω αν είναι ωραίες οι φίλες.

 

Πρόσεχε, μας βλέπουνε.

  • Like 2

Snow to the people!

Share this post


Link to post
Share on other sites

epic day epic hero snow καταπληκτικη παρεα ,μισό πληγωμενο βουνο....κριμα....ο κοσμος που ειχε πληρωσει 25-αρι μεσα στην απογοητευση....

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία τα λέτε όλοι σας. Μια απορία, εφέτος δεν επισκέφθηκα ακόμη τον Παρνασσό, αξίζει να πάω ή είναι χαμένος χρόνος και χρήμα;

αν πας καθημερινή που το βουνό ειναι prive αν και δουλεύει το μισό μια χαρά αξίζει!

Ok το 25€ ειναι πολυ αλλα και η χαρμάνα πάλευετε;!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κρίμα ρε Στάθη. Είπαμε καθημερινές Καλάβρυτα σκ Παρνασσό όπως το δουλεύουν.

 

Θα λείψει πολύ ο Βέρνερ. Πολλές μέρες άνοιξαν λιφτ και χάρηκε κόσμος σκι χάρη στον Βέρνερ. Αν είχαν παραιτηθεί όλοι το 2014 σήμερα μπορεί και να μην υπήρχε αυτό το χάλι. Ευκαιρία να παραιτηθούν τώρα μπας το σώσουμε του χρόνου. Αν έχετε άλλη λύση το συζητάμε ξαναλέω αλλά λύση δε λέει κανένας.

Ωραία τα λέτε όλοι σας. Μια απορία, εφέτος δεν επισκέφθηκα ακόμη τον Παρνασσό, αξίζει να πάω ή είναι χαμένος χρόνος και χρήμα;

Σαββατοκύριακο σαφώς και αξίζει να πας, είναι ένα φανταστικό χιονοδρομικό με γρήγορα λιφτ (ειδικά αν επιβεβαιωθεί ο ρουφιάνος που λέει ότι έφτιαξαν Δια, Σαχάρα). Δεν θα κατέβεις την ίδια πλαγιά δυο φορές αν θες.

 

Φυσικά σε πολλές φάσεις θα κοιτάς πράγματα και θα λες γιατιιιι? Εκτός αν είμαστε εμείς περίεργοι, να μας το πεις.

 

Warning: Ακόμα και Σαββατοκύρικο ο Παρνασσός κάνει παλαβομάρες, δεν ευθυνόμαστε αν ξύπνησαν στραβά ή έχουν 2 άτομα να ξεπαγώνουν τον Βάκχο και κλείσιε κάνα αυγό κλπκλπ

 

Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος. Πείτε μας πιο τεκμηριωμένα που φταίξανε

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία τα λέτε όλοι σας. Μια απορία, εφέτος δεν επισκέφθηκα ακόμη τον Παρνασσό, αξίζει να πάω ή είναι χαμένος χρόνος και χρήμα;

 

Έλα κάτω.. Σου βάζω τη γέφυρα :)


c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπητέ ΜΙΚ,

Πρώτον σε ευχαριστώ, τουλάχιστον, που με αγαπάς και με εκτιμάς. Όσο γι αυτά που μου καταλογίζεις, ας κάνουμε όποτε θες μια συνάντηση εσύ, ο Πάνος Δρίβας κι εγώ για να δούμε τι προβλήματα είχε η ενημέρωση τα 7 χρόνια που ήμουν στο ΧΚΠ!

Σωτήρη για καφέ να πούμε ότι θες, επί χιονοδρομικού μόνο γραπτά εδώ. Θεωρώ ότι από την προπέρσινη σεζόν (αν θυμάσαι το στρώσιμο) έκρυβες τεχνητά την αλήθεια, έγραφες ψέματα και ήσουν βέβαιος ότι θα φτάσουμε στο σημερινό καταστροφικό σημείο. Αν δεν ήσουν εγώ στο είχα πει. Αν δεν θες να απαντήσεις γραπτά εδώ, με ποιο δικαίωμα δεν έχουν πέσει 40 συστάσεις από moderators να μην γράφεις αν δεν απαντήσεις πρώτα για τα προπέρσινα και τα περσινά δεν μπορώ να το καταλάβω (αρθρο καταστατικού ΣΤΧ ορθή ενημέρωση χιονοδρόμων).

 

Δηλαδή ξέρεις ότι στρώνουν μόνο με το ασθενοφόρο, το αποκρύπτεις, λες ψέματα και θες να το συζητήσουμε ιδιωτικά? ήξερες για κλειστά λιφτ την επόμενη και το απέκρυπτες. ήξερες για τρελές ελλείψεις σε ασφάλεια και τις απέκρυπτες, ήξερες για δεκάδες υπαλλήλους που δεν κάνουν τίποτα. Δε συνεχίζω γιατί τα άλλα δεν είναι δημόσια και δεν έχω αποδείξεις, τα έχω γράψει στις ευθύνες.

 

Ποια είναι η διαφορά με αυτά που γίνονται τώρα στο ΧΚΠ? Καμία. Και αντί να το πεις πρώτος δημόσια συνεχίζεις να το αποκρύπτεις ακόμα και τώρα. Όσο δεν το λές εσύ και ο κάθε εργαζόμενος σημειώστε το: 2027 τα ίδια θα λέμε.

 

Συνεχίστε, ελπίζω να μην σας προλάβει ο πρώτος νεκρός εργαζόμενος ή χιονοδρόμος (και δεν μιλάω μόνο για Παρνασσό προφανώς)

 

Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος. Πείτε μας πιο τεκμηριωμένα που φταίξανε

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη το χιονοπαρέα

Αύριο λέμε με την παρέα να πάμε επιτέλους να τσουλήσουμε.

Λέγαμε για Καλάβρυτα αλλά από την πρόβλεψη εκτιμούμε ότι Στύγα Άρτεμις δεν θα δουλέψουν.

Επειδή δεν έχουμε πολύ εμπειρία από τον Παρνασσό θα ήθελα να ρωτήσω αν με αέρα 25 30km/h ανοίγει το χκ η όχι.

προσωπικά έχω φάει 2 φορές ήττα να ξεκινήσω από Πάτρα για Παρνασσό και να είναι κλειστό λόγω αέρα και θα ήθελα να αποφύγω την τρίτη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα λιφτ έχουν 60 χλμ αέρα αντοχή. Επί Δρίβα Σαββατοκύριακα δούλευαν όλα με παρόμοιες συνθηκες με τις αυριανές. Καθημερινές ήταν κλειστά. Με Τερζάκη και χωρίς διευθυντή ένας Θεός ξέρει. Πάντως αύριο έχει βάσιμες αρκετές ελπίδες, την Κυριακή πολύ λιγότερες.

 

Θα ήθελα την τοποθέτηση του Παναγιώτη και του Σωτήρη και για το παραπάνω φαινόμενο.

 

Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος. Πείτε μας πιο τεκμηριωμένα που φταίξανε

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. ωραίος χειμώνας για σκί ....απολαύστε τον (δεν είναι κάθε μέρα γιορτή)

 

2.θεωρώ ότι στην επιτροπή εταδ -περιφέρεια απουσιαζει ο ΠΕΛΑΤΗΣ. ποιός θα νοιαστεί (από δημαρχαίους και υπαλλήλους εταδ) για αυτόν που κάνει σκί? το χκπ πρέπει να προσπαθήσει να γίνει πελατοκεντρικό και όχι εταδοπολιτικόκεντρικό.Μην ξαναγυρίσουμε σε εποχές όπου δημαρχαίοι και διευθύνοντες νοιαζόντουσαν μόνο γαι το πως θα βολέψουν τα δικά τους παιδιά με λεφτά αλλων. Θεωρώ ότι θα πρεπε να συμμετεχει και ο ΕΣΤΧ ως εκπρόσωπος του πελάτη. Αυτό θα αποδείκνυε ....διαφανεια και εξωστρεφεια απο την διοίκηση εταδ και γονιμη υπευθυνότητα από τον εστχ

 

3. θέλω να ελπίζω ότι ο werner θα παραμείνει στο βουνό ώς παράδειγμα υπευθυνότητας/τεχνογνωσίας/εργατικότητας/ πελατοκεντρισμού. Ήταν ο μόνος που όταν υπήρχε πρόβλημα έλεγε "εγω φταίω", προσπαθώντας να λήξει το θέμα απόδοσης ευθυνών και να πάει/πάμε στο στάδιο επίλυσης του προβλήματος.

Βέβαια για να λέει κάποιος "εγω φταίω" πρέπει να μην φοβάται την αλήθεια και να χει ....(ας το πούμε) .... ήπια δύναμη. (για αυτό ίσως και να αποβάλλεται από το σύστημα ως μη συμβατός) .

 

Αν φύγει.... ο αυτοκαταστροφικός παραλογισμός χκπ/εταδ συνεχίζεται ....

δεν χάνει ο werner (οι καλοί δεν χάνονται π.χ ίσως να συμβάλει στο come back Φαλακρό), δεν χάνουν τα πολιτικά πρόσωπα τοπικής αυτοδιοίκησης και εταδ, δεν χάνουν οι βολεμένοι/ εκ του ασφαλούς δρώντες ή αδρανώντες δημόσιοι υπάλληλοι, δεν χάνουν οι περαστικοί εργολάβοι, δεν χάνουν τα "κοράκια επαγγελματίες"! χάνει το βουνό και οι φίλοι του

 

4.ΜΙΚ, Σωτήρη αργά η γρήγορα θα τα πούμε ...κι από κοντά!

Ας γίνει ο καθένας μας καλύτερος....κριτικάροντας τον εαυτό του και όχι τον άλλον!

 

καλό σ,κ

Edited by PanosDrivas
  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites
.............................

 

4.ΜΙΚ, Σωτήρη αργά η γρήγορα θα τα πούμε ...κι από κοντά!

Ας γίνει ο καθένας μας καλύτερος....κριτικάροντας τον εαυτό του και όχι τον άλλον!

 

καλό σ,κ

 

ωραία όλα αυτά τα μπλα μπλα στο δια ταύτα τι είχα Γιάννη μου τι είχα πάντα,

την αυτοκριτική μας την κάνουμε κάθε φορά που ανεβαίνουμε σε ένα από τα δύο νότια ΧΚ Παρνασσό - Καλάβρυτα και δεν είναι άλλη από το τι ήθελα και ανέβηκα, αλλά δυστυχώς δεν έχουμε επιλογές, και τρόμε τόσα χρόνια το σάπιο μήλο και ενώ στον Παρνασσό του ρίξανε λίπασμα και το γυάλισαν από έξω , από μέσα παραμένει η σαπίλα

  • Like 3

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

2.θεωρώ ότι στην επιτροπή εταδ -περιφέρεια απουσιαζει ο ΠΕΛΑΤΗΣ. ποιός θα νοιαστεί (από δημαρχαίους και υπαλλήλους εταδ) για αυτόν που κάνει σκί? το χκπ πρέπει να προσπαθήσει να γίνει πελατοκεντρικό και όχι εταδοπολιτικόκεντρικό.Μην ξαναγυρίσουμε σε εποχές όπου δημαρχαίοι και διευθύνοντες νοιαζόντουσαν μόνο γαι το πως θα βολέψουν τα δικά τους παιδιά με λεφτά αλλων. Θεωρώ ότι θα πρεπε να συμμετεχει και ο ΕΣΤΧ ως εκπρόσωπος του πελάτη. Αυτό θα αποδείκνυε ....διαφανεια και εξωστρεφεια απο την διοίκηση εταδ και γονιμη υπευθυνότητα από τον εστχ

 

3. θέλω να ελπίζω ότι ο werner θα παραμείνει στο βουνό ώς παράδειγμα υπευθυνότητας/τεχνογνωσίας/εργατικότητας/ πελατοκεντρισμού. Ήταν ο μόνος που όταν υπήρχε πρόβλημα έλεγε "εγω φταίω", προσπαθώντας να λήξει το θέμα απόδοσης ευθυνών και να πάει/πάμε στο στάδιο επίλυσης του προβλήματος.

Βέβαια για να λέει κάποιος "εγω φταίω" πρέπει να μην φοβάται την αλήθεια και να χει ....(ας το πούμε) .... ήπια δύναμη. (για αυτό ίσως και να αποβάλλεται από το σύστημα ως μη συμβατός) .

 

Αν φύγει.... ο αυτοκαταστροφικός παραλογισμός χκπ/εταδ συνεχίζεται ....

δεν χάνει ο werner, δεν χάνουν τα πολιτικά πρόσωπα τοπικής αυτοδιοίκησης και εταδ, δεν χάνουν οι βολεμένοι/ εκ του ασφαλούς δρώντες ή αδρανώντες δημόσιοι υπάλληλοι, δεν χάνουν οι περαστικοί εργολάβοι, δεν χάνουν τα "κοράκια επαγγελματίες"! χάνει το βουνό και οι φίλοι του

 

4.ΜΙΚ, Σωτήρη αργά η γρήγορα θα τα πούμε ...κι από κοντά!

Ας γίνει ο καθένας μας καλύτερος....κριτικάροντας τον εαυτό του και όχι τον άλλον!

 

καλό σ,κ

Yπέροχο post, συνοψίζει τα πάντα για τον Παρνασσό.

 

Με έχω κριτικάρει πολύ σε αυτό τη thread http://www.snowclub.gr/forums/index.php?showtopic=19736&hl= . Ο πελάτης είναι πάντα μ@λ@κ@ς και έχει πάντα δίκιο.

 

Aπό κοντά τα έχουμε πει, εσύ τα έχεις πει δημόσια εδώ (στο 90% των προβλημάτων) και για αυτό σε εκτιμώ. Η μόνη μας ελπίδα να μη λέμε τα ίδια το 2027 (και να πα να μπιπ το σκι μας, νεκρό να μην έχουμε) είναι να τα γράψει και ο Σωτήρης και όποιος άλλος διαβάζει και δεν γράφει.

 

Δηλαδή συγνώμη βρε Παναγιώτη για το προπέρσινο στρώσιμο που οδήγησε σε άφθονους χιαστούς και όχι απλά μειωμένη απόλαυση χιονοδρομίας, πρακτικά οδήγησε σε μη χιονοδρομία και ο Σωτήρης το κάλυπτε, δεν πρέπει να γραφτεί εδώ ούτε μια λέξη? Τα νέα λιφτ εσύ και ο Σωτήρης δεν τα βλέπατε να μπαίνουν? Τη Σαχάρα στα κουτιά? Αν θες το καταστατικό του Συλλόγου υποχρεώνει όλους να μην γράφουμε τίποτε άλλο εκτός από το να ζητάμε από εσένα και τον Σωτήρη να γράψετε γιατί έγινε, γιατί αποκρύπτηκε, πως δεν θα ξαναγίνει.

 

Βλέπεις εσύ καμία διαφορά στην αντιμετώπιση του πελάτη πρόπερσι, πέρσι και φέτος? Μήπως έχουμε ακριβώς τις ίδιες παθογένειες και έφτασε η στιγμή να τις μάθουμε?

 

Αρκετά στελέχη του ΧΚΠ έχουν επιλέξει να διαβάζουν και να μη γράφουν και τους καλημερίζω όλους. Σεβαστό. Εγώ δεν θα κοιμόμουν τα βράδυα, αν κοιμούνται πάσο, ο καθένας αξιολογεί το μηνιάτικο και την ευθύνη του και καλά κάνει. Αν δεν γράφουν δεν μπορούμε να τους ρωτήσουμε κάτι.

 

Εσείς που γράφετε να μην σας ρωτάμε ή να σας ρωτάμε και να θυμόμαστε όσα σας συμφέρουν και χαρούμενοι σαν πεταλουδίτσες να λέμε τι όμορφο που ήταν το βουνό όσο δουλέυατε εσείς εκεί?

 

Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος. Πείτε μας πιο τεκμηριωμένα που φταίξανε

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΤΟ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι προφανώς αν ακόμα πιστεύεις ότι το σκι στις Άλπεις είναι η πιο οικονομική λύση ανά ώρα και χιλιόμετρο σκι προφανώς ανήκεις και στους ανθρώπους που πιστεύουν ότι ο Θεός βαρέθηκε το κυρ ελέησον μετά την 102346 δέηση. Ευλόγησον. 61 καταβάσεις τη πρωτοχρονιά Βάκχο όλες πούδρα βοήθειά μας 12 ευρώ Δέσποτα.

 

Σεβάσου εμάς τους άτυχους άεργους/ανεργους/υποαπασχολούμενους/χαμηλά αμοιβόμενους που δεν έχουμε λεφτά να πάμε στις Άλπεις και τα 100-200-400-1200 ευρώ μπάτζετ της σεζόν μας για σκι θέλουμε να μάθουμε γιατί κάποια μας τα πέταξαν στα σκουπίδια αντί να τα χαρούμε σκι. Έστω να ακούσουμε μια συγνώμη.

 

Σκοποί του Συλλόγου είναι:
Ο σύλλογος έχει ως σκοπό την προβολή, προάσπιση και προώθηση των συμφερόντων των φίλων χιονοδρόμων σε όλους τους τομείς και προς όλες τις κατευθύνσεις με στόχο τη βελτίωση της ποιότητας της χιονοδρομίας στην Ελλάδα. Στους σκοπούς του συλλόγου εντάσσονται:

1. Η τακτική παρακολούθηση και κατά περίπτωση παρέμβαση όπως και η σχετική ενημέρωση των μελών του σε θέματα που αφορούν στον εν γένει χώρο της χιονοδρομίας.

 

Αν θεωρεί κάποιος ότι έχοντας δυο πρώην εργαζόμενους στο (κατά γενική ομολογία) υπό κατάρρευση και καταστροφή ΧΚΠ με το από πάνω άρθρο του καταστατικού δεν πρέπει να τους ρωτάμε δημόσια συνεχώς και ας βαρεθεί και ο Θεος ας το πει.

 

Ψάχνω το καταστατικό του Συλλογου και δεν βρίσκω πουθενά σκοπό του συλλόγου "ψευδή ενημέρωση ότι το σκι στις Άλπεις είναι φτηνότερο με σκοπό την απαξίωση και το κλείσιμο των Ελληνικών χιονοδρομικών"

 

Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος. Πείτε μας πιο τεκμηριωμένα που φταίξανε

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βαρατε το σαμαρι αντι τον γαιδαρο...

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βαρατε το σαμαρι αντι τον γαιδαρο...

Έλα βαριέμαι να γράφω πάλι για τον Τερζάκη και για τον Ξυπόλιτο στα μισά μου post και ας γράφω για καιρό λέω ότι αυτοί φταίνε. Φταίει ο γάιδαρος αλλά το σαμάρι έχει τα θεματάκια του και πρέπει να μας πει και για τον γάιδαρο. Ορίστε τα κάνω edit

 

 

Με 200 ευρώ τσουλάς 4 ημέρες Βασιλίτσα!!!!!!!!!!!!!

είναι εκτός θέματος.

Με 120 Παρνασσό με υπερσύγχρονα λιφτ ταχύτατα (αλλά υπολειτουργεί καθημερινές και αυτό είναι το θέμα)

 

Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος. Πείτε μας πιο τεκμηριωμένα που φταίξανε

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Το πιο μεγάλο και λειτουργικό είναι στα Κελλάρια, σε υψόμετρο 1950 m. Για να το προσεγγίσουν το κορίτσι με τα κορίτσια πρέπει να βγάλουν εισιτήριο επισκέπτη, όπως επίσης δικαιούνται και βόλτα μεχρι το 2250 και μεχρι την Φτερόλακκα και πάλι πίσω.

Πόσο κάνει το εισητήριο επισκεπτη?

Μην μου πείς κανα 10ευρο θα φύγω για καλάβρυτα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 εισιτήριο επισκέπτη φύγε

Φτηνότερο δεν νομίζω ότι είναι το σκι στις Άλπεις. Είναι όμως αναμφισβήτητα καλύτερο Value For Money.

Εγώ πάντως 100 τελευταίες μέρες στις Άλπεις έχω κάνει 82 σε κακό χιόνι με κακές συνθήκες και 18 σε καλό. Καθόλου value for money δεν πήρα. Ελλάδα 8 στις 10 καλό

 

Όσοι πήγαν φέτος εκδρομή πραγματικά...τι να πω πάντως είδαν ωραία θέα, και ο Παρνασσός ωραία θέα έχει αν δεν έχει καλό χιόνι.

 

Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος. Πείτε μας πιο τεκμηριωμένα που φταίξανε

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Δεν είναι «καιρικό φαινόμενο, αλλά σίγουρα ήταν εντυπωσιακό: In pictures: Northern Lights dazzle around the world  
    • https://oslomylove.blogspot.com/2024/05/blog-post.html Στην προηγουμενη αναρτηση μου ανεφερα πως σπουδάζω. Ειναι δυο ετη φοιτησης πανω σε παιδια με ειδικες αναγκες. Το οποιο περιλαμβανει και παιδια με μαθησιακες δυσκολιες και προβληματα συμπεριφορας και κοινωνικοποιησης. Αποφασισα να ασχοληθω με αυτο οχι γιατι θελω να εργαστω αποκληστικα με αυτα τα παιδια, αλλα για να τα καταλαβω. Εχουμε παρα πολλα παιδια με προβληματα συμπεριφορας και κοινωνικοποιησης στο σχολειο, ιδιαιτερα μετα το τελος της πανδημιας. Σκεφτητε πως σχεδον για ενα χρονο (μπορει και περισσοτερο, δεν θυμαμαι) αυτα τα παιδια ειτε κλειστηκαν σπιτι για 2 μηνες (τοτε που τα χολεια εκλεισαν) αλλα και οταν ανοιξαμε η κατασταση θυμιζε φυλακή. Καμια επαφη μεταξυ των παιδιων διαφορετικων ταξεων (ακομα και αν ηταν αδερφια ή ξαδερφια), προαυλιασμος σε ξεχωριστους χωρους σε  συγκεκριμενα ωραρια. Καθε ταξη ξεχωριστα. Ασε μη τα αναφερω τωρα, δεν ηταν και πολυ ευκολη περιοδος. Ευτυχως τελειωσε αλλα αφησε πολλα τραυματα. Δεν ξερω πως ηταν στην Ελλαδα, εννωω στο σχολειο. Γενικα  το πως περασατε ξερω απο την μητερα μου. Ακομα κυκλοφορειτε με μασκες σε νοσοκομεια και κλειστους χωρους τουλαχιστον. Εδω τις εχουμε πεταξει εδω και παρα πολυ καιρο.    Ετσι λοιπον αποφασησα να ασχοληθω λιγο πιο πολυ πανω σε αυτα τα παιδια, κυριως για να τα καταλαβω και για να τα βοηθησω οσο μπορω και εαν μπορω. Μου κανουν που μου κανουν τη ζωη δυσκολη, ε ας την κανω λιγο ευκολοτερη. Τελειωνω τον Ιουνιο. Πρεπει να παραδωσω μια τελικη εργασια 5000 λεξεων. Φυσικα στα Νορβηγικα. Παλουκι. Στα δυο αυτα χρονια εγραψα 4 εργασιες της ταξεως 2500 λεξεων, και καθε φορα ζοριζομουν να βρω αυτες τις λεξεις. Και τωρα επρεπε να ειναι 5000!! Ευτυχως το θεμα το διαλεξα μονη μου και φυσικα ειπα να γραψω για την κοινωνικοποιηση των παιδων και πως το σχολειο μπορει να βοηθησει σε αυτο. I played  it smart που λενε και στο χουριο μου. Το θεμα αυτο ειναι τεραστιο απο μονο του οποτε σιγουρακι θα βρω αυτες τις 5000 λεξεις. Εχω αρχησει και τη γραφω απο τον Μαρτιο. Δουλευω μαζι της μονο σαββατοκυριακα και αργιες. Δευτερα με Παρασκευη γυριζω πτωμα απο την δουλεια ουτε μηνυμα στο κινητο δεν μπορω να γραψω, σιγα μη γραψω για την εργασια. Ευτυχως υπηρχε ενδιαμεσα ενα Πασχα, κατι Σαββατοκυριακα με μπιχλα καιρο που δεν ηθελα να βγω εξω, αλλα θυσιασα και μερικα ηλιολουστα Σαββατα γιατι θελω να τελειωνω με αυτο. Σημερα την ολοκληρωσα και ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο. Μενει να την δει η καθηγητρια μου και να μου πει αν ειναι οκ ή αν χρειαζεται να σβησω κατι και να γραψω κατι αλλο. Συνεβει αυτο την προηγουμενη εβδομαδα. Αναγκαστικα να σβησω 1000 λεξεις και να τις ξανααναπληρωσω γραφοντας κατι αλλο (αλλιως θα ειχα τελειωσει απο την προηγουμενη εβδομαδα). Ελπζω να μην ξανασυμβει Εμενα παντως μου αρεσει παρα πολυ και αν θα με βαθμολογουσα θα μου εβαζα  αυστηρα Α. Το οτι στα γεραματα μου θα εγραφα εκθεση (διπλωματικη οπως θελετε πεστε το) ακαδημαικου τυπου (ναι, ναι δεν ειναι παιξε γελασε) ΣΤΑ ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ουτε που το περιμενα να μου συμβει. Μεχρι τωρα ολες μου οι εργασιες εχουν βαθμολογηθει με Β  (με πολυ καλα σχολια απο κατω) που κατα την καθηγητρια μου σημαινει πολυ καλη βαθμολογια γιατι δεν εχει δωσει ποτε Α. Βεβαια δεν την ρωτησαμε αν ειναι τοσο αυστηρη και στην τελικη εργασια. Προφανως θα ειναι γιατι αυτη θα κρινει το πτυχιο. Παντως μεχρι τωρα εχω ακολουθησει ολους τους τεχνικους κανονες της. Το ποσες λεξεις θα εχει η καθε παραγραφος,  τις αποστασεις, την αναπτυξη της και το argumentation. Δεν το κανω για τον βαθμο, αλλα γιατι ειμαι τελειομανης. Και γιατι θελω να ειναι ωραια. Πεσαμε στην περιπτωση.  Αλλωστε μετα την παραδωση της εργασιας θα ακολουθησει προφορικη εξεταση πανω στην εργασια μου και αυτη θα κρινει τον βαθμο που θα παρω. Και Β πχ να μου δωσει  (λεμε τωρα) μπορει η προφορικη εξεταση να μου ανεβασει τον βαθμο. Το προφορικο το θεωρω πιο δυσκολο παντως (γραφω καλυτερα απο οτι μιλαω), αλλα για αυτο θα αγχωθω μετα τις 2 Ιουνιου.  Και για να σας δωσω να καταλαβαιτε τι εχω κανει σας βαζω μια φωτογραφια απο τα βιβλια που χρησιμοποιησα για να την γραψω. 12 ττον αριθμο
    • Κάτι έχει πάρει το αυτί μας! 😝
    • Θελει γερο στομαχι να εισαι δασκαλος.  (Εγω δεν βαζω τόνους )
    • ενδιαφέρον όλο αυτό με το σχολειό. Είχα k εγώ μερικές προτάσεις να πάω για δάσκαλος σε σχολειό, κάτι σαν επαγγελματικό λύκειο, k να διδάσκω οικονομικά (έχουνε απίστευτη έλλειψη k εδώ) αλλα όταν έμαθα τι παίζει σε αυτά τα σχολεια τρόμαξα. Προφανώς στην Νορβηγία είναι άλλη φάση. PS καλά ο μετατροπέας βάζει τους τόνους όπου να ναι
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    No users celebrating today
  • Who is online

    No members to show

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,320
    • Total Posts
      460,856
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,731
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BobbyStoma
    Joined
×
×
  • Create New...