Jump to content
Χρήστος Λάππας

Χ.κ. Παρνασσού 2016-17

Recommended Posts

Πόσο κάνει το εισητήριο επισκεπτη?

Μην μου πείς κανα 10ευρο θα φύγω για καλάβρυτα.

 

Σιγά μη σου πω 10. 15 θα σου πω.

Στα Καλάβρυτα δεν χρειάζεται εισιτήριο επισκέπτη για το κάτω σαλέ, έχει και μισό εισιτήριο (18 αντι 25), υπάρχουν και κουπόνια με 15 για όποιον πρόλαβε. Αν θες σου δίνω.

Καλάβρυτα εισιτήριο επισκέπτη έχει 10 ευρώ για να ανέβουν στη Βαθειά Λάκκα, είναι ένα σαλέ-καντίνα στη μέση της έκτασης του χιονοδρομικού πεδίου. Δεν είναι πάντως για να κάτσουν μέσα, αυτό είναι μόνο για όλη μέρα ηλιοθεραπεία.

Share this post


Link to post
Share on other sites

το ski in ski out ξενοδοχειο που βγαίνεις απο το ski room και τσουλας κατευθειαν και επιστρεφεις με τα σκι ,ποσο το κοστολογείς ? και κανε μια συγκριση με το ανεβα κατεβα αραχωβα βαλε αλυσιδες γιατι παντα καποιοι κολλησαν κανε δηλ καθε μερα για πρωινο 50 km ,σπασε τα νευρα σου ,παρκαρε οπου βρεις,περιμενε ουρα στον Ηρακλη και μετα πες μου για το κοστος εκτος αν ολα αυτα δεν εχουν καμία σημασια.

Χωρις αυτό να σημαινει οτι δεν υπαρχουν και αλλες λυσεις περα απο τις Αλπεις.

Borovets 4 μερες σκι με αεροπορικη μεταφορα σε ξενοδοχειο παλι διπλα στις πιστες 360 το ατομο με ημιδιατροφη και καρτες σκι.

και αν το ξενοδοχειο ειναι λιγο πιο περα απο τις πίστες ακομα πιο φθηνα (http://www.snowclub.gr/forums/index.php?showtopic=19708&do=findComment&comment=395285)

Αλήθεια πιστευεις οτι θα σου στοιχιζε λιγοτερο ο Παρνασσός ?

Edited by gatz
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
MIK ότι και να πεις ότι και να κάνεις το ΣΚΙ-SKI στο εξωτερικό είναι και θα είναι πάντα ποιο φτηνό
όπως ποιο φτηνά είναι και όλα τα προϊόντα τα οποία αγοράζουμε από e-bay και από amazon το επιπλέον κόστος στα προϊόντα που αγοράζουμε είναι τα μεταφορικά τα οποία φτάνουν το κόστος στα ίδια περίπου επίπεδα , εκτός και εάν έχεις κάποιον να στο φέρει , δυστιχός το ΣΚΙ-SKI δεν μπορεί να στο φέρει ,πρέπει να πας,

επίσης όταν πας εξωτερικό δεν πας για τον καλό καιρό αλλά για το καλό το χιόνι , το θέμα είναι να επιλέξεις το σωστό χιονοδρομικό, 15 χρόνια δεν μου έχει κάτσει φόλα

  • Like 2

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

15????WTF δηλαδή θέλω για μένα και 3 κορίτσια 70ευρό + βενζίνες+ καφέδες πές 100 να είσαι μέσα.

με 100 ευρό πάω 5 φορές πήλιο για σκί με όλα τα εξωδα λιφτι βενζίνες κτλ κτλ.

Καμια άλλη λύση για τα κορίτσια δέν υπάρχει τουλάχιστον κανα σαλέ εκει κάτω στην είσοδο η να της αμολύσω στην αράχοβα να κόψουν καμια βόλτα?μου ειπαν χαρακτιρριστικά ''εμεις θα κάνουμε τις βόλτες μας θα παιξουμε με το χιόνι μήν σε απασχολει τι θα κάνουμε πάνε εσυ να κάνεις snowboard''

περνάω απο αράχοβα πηγαίνοντας χιονοδρομικό?οχι τίποτα τους το ''έταξα'' οτι θα της πάω εκει οταν κατέβω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

το ski in ski out ξενοδοχειο που βγαίνεις απο το ski room και τσουλας κατευθειαν και επιστρεφεις με τα σκι ,ποσο το κοστολογείς ? και κανε μια συγκριση με το ανεβα κατεβα αραχωβα βαλε αλυσιδες γιατι παντα καποιοι κολλησαν κανε δηλ καθε μερα για πρωινο 50 km ,σπασε τα νευρα σου ,παρκαρε οπου βρεις,περιμενε ουρα στον Ηρακλη και μετα πες μου για το κοστος εκτος αν ολα αυτα δεν εχουν καμία σημασια.

Αλήθεια πιστευεις οτι θα σου στοιχιζε λιγοτερο ο Παρνασσός ?

Κάνω 30 χρόνια σκι στον Παρνασσό αυτό που λες δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Τα χιλιόμετρα είναι 18. Μιλάς μόνο για "λάθος" χιονοδρόμους που ξυπνάνε 10 Σαββατοκύριακο. Γιατί δεν γράφεις για μια καθημερινή στον Παρνασσό που δουλεύει όλο και παρκάρεις δίπλα?

 

Κανω σκι στον Παρνασσό με 240 ευρώ 6 μέρες σκι και κάνω όσα χιλιόμετρα σκι κάνεις.

 

Αποσπασματικά χρησιμοποιείς την κατάσταση του Σαββατοκύριακου ενώ Άλπεις πας καθημερινές ενώ ξεχνάς ότι 2,5 μέρες παραπάνω δεν υπάρχει ουρά σε κανένα Ηρακλή και λιώνεις στο σκι.

 

Ποτέ δεν γράφεις για τις φόλες που τρως με ουρές στις Άλπεις. Όσες ώρες τρωω στο αμάξι τις έφαγες σε αεροπλάνο και πούλμαν μαζεμένες κιόλας να πονάει η μέση σου.

 

Ως πότε θα επιτρέπουμε να γράφονται τέτοια ψέματα και τέτοια δυσφήμιση για τα χιονοδρομικά μας?

 

Σεβάσου εμάς τους άτυχους άεργους/ανεργους/υποαπασχολούμενους/χαμηλά αμοιβόμενους που δεν έχουμε λεφτά να πάμε στις Άλπεις και τα 100-200-400-1200 ευρώ μπάτζετ της σεζόν μας.

 

Υ.Γ. Προφανώς αναφέρομαι στον Παρνασσό αν δουλεύει καλά και για αυτό προτείνω να παλέψουμε. Δεν δουλεύει καλά και επειδή πας Άλπεις είναι η άποψή μου

 

Υ.Γ. Προφανώς και επιμένω ότι πρέπει να γίνει ski in ski out στον Παρνασσό

 

Υ.Γ (Μόνιμο) Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

15????WTF δηλαδή θέλω για μένα και 3 κορίτσια 70ευρό + βενζίνες+ καφέδες πές 100 να είσαι μέσα.

με 100 ευρό πάω 5 φορές πήλιο για σκί με όλα τα εξωδα λιφτι βενζίνες κτλ κτλ.

Καμια άλλη λύση για τα κορίτσια δέν υπάρχει τουλάχιστον κανα σαλέ εκει κάτω στην είσοδο η να της αμολύσω στην αράχοβα να κόψουν καμια βόλτα?μου ειπαν χαρακτιρριστικά ''εμεις θα κάνουμε τις βόλτες μας θα παιξουμε με το χιόνι μήν σε απασχολει τι θα κάνουμε πάνε εσυ να κάνεις snowboard''

περνάω απο αράχοβα πηγαίνοντας χιονοδρομικό?οχι τίποτα τους το ''έταξα'' οτι θα της πάω εκει οταν κατέβω.

Απο που ερχεσαι ειπαμε? Αραχωβα παντως δεν θα παιξουν με χιονι τα κοριτσια...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάνω 30 χρόνια σκι στον Παρνασσό αυτό που λες δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Τα χιλιόμετρα είναι 18. Μιλάς μόνο για "λάθος" χιονοδρόμους που ξυπνάνε 10 Σαββατοκύριακο. Γιατί δεν γράφεις για μια καθημερινή στον Παρνασσό που δουλεύει όλο και παρκάρεις δίπλα?

 

Κανω σκι στον Παρνασσό με 240 ευρώ 6 μέρες σκι και κάνω όσα χιλιόμετρα σκι κάνεις.

 

Αποσπασματικά χρησιμοποιείς την κατάσταση του Σαββατοκύριακου ενώ Άλπεις πας καθημερινές ενώ ξεχνάς ότι 2,5 μέρες παραπάνω δεν υπάρχει ουρά σε κανένα Ηρακλή και λιώνεις στο σκι.

 

Ποτέ δεν γράφεις για τις φόλες που τρως με ουρές στις Άλπεις. Όσες ώρες τρωω στο αμάξι τις έφαγες σε αεροπλάνο και πούλμαν μαζεμένες κιόλας να πονάει η μέση σου.

 

Ως πότε θα επιτρέπουμε να γράφονται τέτοια ψέματα και τέτοια δυσφήμιση για τα χιονοδρομικά μας?

 

Σεβάσου εμάς τους άτυχους άεργους/ανεργους/υποαπασχολούμενους/χαμηλά αμοιβόμενους που δεν έχουμε λεφτά να πάμε στις Άλπεις και τα 100-200-400-1200 ευρώ μπάτζετ της σεζόν μας.

 

Υ.Γ. Προφανώς αναφέρομαι στον Παρνασσό αν δουλεύει καλά και για αυτό προτείνω να παλέψουμε. Δεν δουλεύει καλά και επειδή πας Άλπεις είναι η άποψή μου

 

Υ.Γ (Μόνιμο) Φυσικά πάνω από όλα φταίνε ο Τερζάκης η Κουντουρά η Κεφαλογιάννη και ο Ξυπόλιτος.

 

για το ski in ski out καμμία συζητηση !!!

Για το κοστος στο borovets τιποτα και εναι με σαβατοκυριακο μεσα !!!

οσον αφορα το πως θα ηταν ο Παρνασσός αν δουλευε σωστα ειναι αλλο θέμα.

υπαρχουν διαφορετικες αποψεις .Πολλοι προτιμουν να ξοξεψουν το μπατζετ της σεζον σου σε μια βδομάδα που θα περασουν ευχάριστα και δεν θα βρίζουν.

μιλάμε για διαφορετικά πράγματα και μη συγκρίσιμα.

Σεβομαι τις αποψεις σου αλλα δεν συμφωνώ μαζί σου.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απο που ερχεσαι ειπαμε? Αραχωβα παντως δεν θα παιξουν με χιονι τα κοριτσια...

Λάρισα μένω απλά τα κορίτσια είναι Αθήνα γιαυτο θα πάω ελεγα να το συνδιάσω με χιονοδρομία.

θα κατέβω Αθήνα ετσι κ αλιώς.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

όπως ποιο φτηνά είναι και όλα τα προϊόντα τα οποία αγοράζουμε από e-bay και από amazon το επιπλέον κόστος στα προϊόντα που αγοράζουμε είναι τα μεταφορικά τα οποία φτάνουν το κόστος στα ίδια περίπου επίπεδα , εκτός και εάν έχεις κάποιον να στο φέρει , δυστιχός το ΣΚΙ-SKI δεν μπορεί να στο φέρει ,πρέπει να πας,

επίσης όταν πας εξωτερικό δεν πας για τον καλό καιρό αλλά για το καλό το χιόνι , το θέμα είναι να επιλέξεις το σωστό χιονοδρομικό, 15 χρόνια δεν μου έχει κάτσει φόλα

 

 

Πλακα κανεις ετσι?........


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

15????WTF δηλαδή θέλω για μένα και 3 κορίτσια 70ευρό + βενζίνες+ καφέδες πές 100 να είσαι μέσα.

με 100 ευρό πάω 5 φορές πήλιο για σκί με όλα τα εξωδα λιφτι βενζίνες κτλ κτλ.

Αν τα κορίτσια δεν είναι σύζυγος και κόρες, μοιραστείτε έξοδα, οι εποχές είναι δύσκολες :respect:

 

:shuriken:

Edited by PhaethonF1
  • Like 2

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Πλακα κανεις ετσι?........

Ποιός εγώ !!?????

  • Like 1

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν τα κορίτσια δεν είναι σύζυγος και κόρες, μοιραστείτε έξοδα, οι εποχές είναι δύσκολες :respect:

 

:shuriken:

εχεις ενα δίκιο, για καλάβρυτα ομος μα βλέπω. το κάτω σαλέ εκει τουλάχιστον ειναι κοντά σε πίστα?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

εχεις ενα δίκιο, για καλάβρυτα ομος μα βλέπω. το κάτω σαλέ εκει τουλάχιστον ειναι κοντά σε πίστα?

Ναι, απο εκει ξεκινουν οι πιστες. Και θα παιξουν κιολας για να μην βαριουνται. Εχει και ελκηθρα κλπ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λάρισα μένω απλά τα κορίτσια είναι Αθήνα γιαυτο θα πάω ελεγα να το συνδιάσω με χιονοδρομία.

θα κατέβω Αθήνα ετσι κ αλιώς.

 

Αρα αν κατεβεις Αθηνα και ανεβεις Παρνασσο κατα 99.99% θα περασεις απο Αραχωβα... Αρα εχεις επιλογες...ή τις αφηνεις Αραχωβα ή τις ανεβαζεις πανω σαλε στο 1950 Κελαρια με 15€ εκαστως...Αραχωβα-Κελαρια ~ 22χλμ

Share this post


Link to post
Share on other sites

εχεις ενα δίκιο, για καλάβρυτα ομος μα βλέπω. το κάτω σαλέ εκει τουλάχιστον ειναι κοντά σε πίστα?

 

Για Καλάβρυτα έχει μπλόκα και δεν έχει το lifestyle της Αράχωβας...


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για επισκέπτες πρώτη φορά σε χιονοδρομικο εγώ ψηφίζω δαγκωτό Καλάβρυτα.


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειναι αναγκη να συνδιασεις γυναικες και χιονι;

Νερο με λαδι;

  • Like 5

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

για να πουλήσεις μούρη στις γκόμενες πας Παρνασσό , για σκι πας Καλάβρυτα

  • Like 1

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για επισκέπτες πρώτη φορά σε χιονοδρομικο εγώ ψηφίζω δαγκωτό Καλάβρυτα.

 

Εσύ δεν ήσουν που έλεγες ότι το ΧΚΠ είναι μόνο για επισκέπτες; :P


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Για Καλάβρυτα έχει μπλόκα και δεν έχει το lifestyle της Αράχωβας...

Κανενα μπλοκο για Καλαβρυτα μεχρι και χτες.

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κανενα μπλοκο για Καλαβρυτα μεχρι και χτες.

 

Σήμερα όμως έκλεισε το Κιάτο


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Σήμερα όμως έκλεισε το Κιάτο

 

μα μέχρι εκεί δεν φτάνει ο δρόμος !!???? :horse::LMAO: :LMAO: :LMAO:

  • Like 3

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

μα μέχρι εκεί δεν φτάνει ο δρόμος !!???? :horse::LMAO: :LMAO: :LMAO:

 

Ο ποιος; :P

  • Like 1

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

15????WTF δηλαδή θέλω για μένα και 3 κορίτσια 70ευρό + βενζίνες+ καφέδες πές 100 να είσαι μέσα.

με 100 ευρό πάω 5 φορές πήλιο για σκί με όλα τα εξωδα λιφτι βενζίνες κτλ κτλ.

Καμια άλλη λύση για τα κορίτσια δέν υπάρχει τουλάχιστον κανα σαλέ εκει κάτω στην είσοδο η να της αμολύσω στην αράχοβα να κόψουν καμια βόλτα?μου ειπαν χαρακτιρριστικά ''εμεις θα κάνουμε τις βόλτες μας θα παιξουμε με το χιόνι μήν σε απασχολει τι θα κάνουμε πάνε εσυ να κάνεις snowboard''

περνάω απο αράχοβα πηγαίνοντας χιονοδρομικό?οχι τίποτα τους το ''έταξα'' οτι θα της πάω εκει οταν κατέβω.

mastora 007 μη κανείς κανά αστείο και αφήσεις τα κορίτσια σου Αράχωβα.θα πληρώσεις το κούκο αηδόνι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

η καλύτερη λύση είναι να τις παρατήσεις στο Λιβάδι σε καμιά καφετέρια , έχει μόνο σπίτια και καμιά ταβέρνα και πρέπει να έχει και χιόνι να παίξουν ( μην μπουκάρουν μόνο σε κανένα spa resort )


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...