Jump to content
KonKan

Ιανουάριος 2020

Recommended Posts

Έλα αμέσως άρχισες τις πίκρες. Όταν έκανες εσύ πούδρες και εμείς είχαμε ραδίκια ήταν καλά ε? Επειδή σε γουστάρω πάρε δώρο μια χιονόπτωση 12-13 του μήνα που θα σας φρεσκάρει 3-5, Σέλι Ελατοχώρι και Βασιλίτσα- Ανηλιο. Τίποτα το φοβερό αλλά θα βοηθήσει πολύ.

Για τη Νότια Ελλάδα κάτι συμπαθητικό θα βάλει στις 15 θα το δούμε όσο πλησιάζει.

Δεν είναι τυχαίο ότι το περασμένο ΣΚ πήγα για σκι στο Τρόοδος, στο αγαπημένο ελληνικό νησί μας :winter-2316:

Τέλεια. Δεν πας και μια βόλτα από τον Παρνασσό ή έστω να επιλέξεις ποια πράγματα από τα εγκλήματα που γίνονται θα δημοσιοποιήσεις σαν Σύλλογος.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Δεν είναι τυχαίο ότι το περασμένο ΣΚ πήγα για σκι στο Τρόοδος, στο αγαπημένο ελληνικό νησί μας :winter-2316:

Χμμμμμ........

Edited by kaps

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Τέλεια. Δεν πας και μια βόλτα από τον Παρνασσό ή έστω να επιλέξεις ποια πράγματα από τα εγκλήματα που γίνονται θα δημοσιοποιήσεις σαν Σύλλογος.

Το ΣΚ θα είμαι πάνω να δω με τα μάτια μου όσα θετικά ή αρνητικά διαπιστώνει ο Σύλλογος εδώ και μήνες. ΜΙΚ ενημερώσου για τις θέσεις του Συλλόγου κι έλα να κάνουμε σκι παρέα!

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like 2

Petros Tsantilas

A ski won't change your life...

unless you ride it

Το ΣΚ θα είμαι πάνω να δω με τα μάτια μου όσα θετικά ή αρνητικά διαπιστώνει ο Σύλλογος εδώ και μήνες. ΜΙΚ ενημερώσου για τις θέσεις του Συλλόγου κι έλα να κάνουμε σκι παρέα!

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διάβασα πολύ καλά τις θέσεις του Συλλόγου. Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω έπρεπε ήδη να έχετε κάνει κινήσεις στην ιστοσελίδα του Συλλόγου με pop-up να βγαίνει "πλήρης απαξίωση του Παρνασσού", "απαράδεκτες συνθήκες ασφαλείας", "ως πότε θα ακούμε για τουρισμό τεσσάρων εποχών και τα χιονοδρομικά θα υπολειτουργούν παρόλο που έπεσαν 30 μύρια".

Σόρυ δεν θα σε μάθω σκι, πάω εκεί που έχει χιόνι και εγώ, θα γράψω απουσία δυο σκ. :santa:

• Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Aπό εδώ το πάει από εκεί το πάει, όλο και βελτιώνει την εικόνα για την κακοκαιρία στις 15 του μήνα.

• Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Αργα αλλά σταθερά βελτιώνει και άλλο την εικόνα για τις 15 του μήνα, δυστυχώς μονο Νότια Ελλάδα έχει το μενού. Αν κάτσει κάτι στην ράχη της 6 και στην Άρτεμη θα είναι δώρο. Πάντως το πιο πιθανό είναι να προσφέρει εξαιρετικό σκι στις πλαγιές που έχουν ήδη χιόνι.

Πουδρόγερε σε ησυχία δε θα σε αφήσει φέτος το 7.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 5

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Καλημέρα προς όλους τους γκουρού. Δεδομένου των συνθηκών βλέπε πολλές βενζίνες , διόδια , εισιτήρια στον Θεό , μαζί με το τοοοσο δελεαστικο ωράριο αλλά και λειτουργία βουνόυ, από άποψης καιρού, ποια μέρα εκ των δύο (δλδ Τρίτη, Τετάρτη ) λέτε αξίζει να σπαταλήσω τα ωραία μου ευρώ που βγάζω δουλεύοντας από τις 10 Νοεμβρίου χωρίς ρεπό στα κατά τα άλλα καταπληκτικά βουνά των Καλαβρύτων ή του Παρνασσού? Το ξέρω ότι κανένα από τα δύο χιονοδρομικά δεν θα σεβαστεί τα λεφτουδακια μου, τουλάχιστον αυτό το όσο μας επιτρέπουν να κάνουμε να είναι με κάπως καλό καιρό...

• Like 4

WORK FOR IT!

Μάζεψε τα λεφτουδάκια σου και τα ρεπό σου και άντε καμιά Αυστρία μεριά που σέβονται τον πελάτη.Λιγότερο ημερολογιακά σκι αλλά ποιοτικότερο. Φοβάμαι ότι φέτος επτωχεύσαμεν εδώ όχι λόγω καιρού αλλά ανικανότητας των διοικούντων.

Edited by kosaitis
  • Like 3

Μάζεψε τα λεφτουδάκια σου και τα ρεπό σου και άντε καμιά Αυστρία μεριά που σέβονται τον πελάτη.Λιγότερο ημερολογιακά σκι αλλά ποιοτικότερο. Φοβάμαι ότι φέτος επτωχεύσαμεν εδώ όχι λόγω καιρού αλλά ανικανότητας των διοικούντων.

Έχεις απόλυτο δίκιο και κάθε χρόνο το προσπαθώ το εξωτερικό όσο η δουλειά και τα οικονομικά με αφήνουν.. αλλά ρε γαμ... είναι λυπηρό να τα βλεπεις όλα αυτά να μην λειτουργούν . Να μαζεύεις τα ρεπό για να πας μια δυο μέρες στην χώρα σου να χαλαρώσεις και να γυρνάς με νεύρα και απογοητευμένος... Νομίζω ότι κάπου μέσα μου ακόμα πιστεύω ότι κάποια μέρα θα φτιάξουν και ότι τελικά το μόνο που θα σκεφτόμαστε για να μην ανέβουμε θα είναι ο καιρός... Γι'αυτό και θέλω να πηγαίνω στα ελληνικά χκ όσο το δυνατόν περισσότερο...

• Like 3

WORK FOR IT!

... Νομίζω ότι κάπου μέσα μου ακόμα πιστεύω ότι κάποια μέρα θα φτιάξουν και ότι τελικά το μόνο που θα σκεφτόμαστε για να μην ανέβουμε θα είναι ο καιρός...

Ο Άη Βασίλης είναι φανταστικό πρόσωπο.

Λυπάμαι...

• Like 1

Παιδιά ότι και να λέτε, ωραίες οι Άλπεις και οι Δολομίτες, ωραία η οργάνωση τους (όχι καθολικά όμως μην γενικεύουμε) αλλά το να τρως πούδρες το πρωί και να ξεκουράζεσαι σπιτι σου το βράδυ δεν συγκρίνεται!

• Like 8

Skiing is a dance, and the mountain always leads.

Από Τετάρτη- Παρασκευή , θα ρίξει μέτρα χιόνι......στην Κρήτη! Που έχει ήδη 2-3 μέτρα χιόνι!!!!! Παντού αλλού τίποτα, μάλλον θα έχει και συννεφιά, να μην βλέπεις, όπου έχει ελάχιστο χιόνι. Μα για να κάνουμε σκι, να πρέπει να πας Κρήτη η εξωτερικό :-( και τα 2 θέλουν αεροπλάνο :-(

• Like 3

Πώς;

Edited by ΑΛΕΞΗΣ
  • Like 1

Mεχρι τελος γεναρη ,οι προβλεψεις λενε οτι δεν θα ριξει ουτε νιφαδα ...... :hope:

• Like 1

Από τις αρχές Γενάρη σας το έχω πει

Κονκαν πίσσα και πούπουλα και γυμνός το Βακχο

• Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Επειδή με τρώει καιρό την είχα έτοιμη την δικαιολογία!!! Θα τα ρίξω στην πρόωρη παρέμβαση του Kaps!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

Και αυτό το ψυχρό που λένε και ξαναλένε για το τελευταίο 10ήμερο του μήνα? Μούφα, ε?

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Και αυτό το ψυχρό που λένε και ξαναλένε για το τελευταίο 10ήμερο του μήνα? Μούφα, ε?

Ψυχρό ή θερμό...τις ίδιες πιθανότητες έχουν. Πήγαινε Παρνασσό κάνε σκι και αν και όταν χιονίσει με το καλό... :flower:

fischer_.jpg

Ψυχρό ή θερμό...τις ίδιες πιθανότητες έχουν. Πήγαινε Παρνασσό κάνε σκι και αν και όταν χιονίσει με το καλό... :flower:

Χωράω στη βαλίτσα?

• Like 1

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Από τις αρχές Γενάρη σας το έχω πει

Κονκαν πίσσα και πούπουλα και γυμνός το Βακχο

Για αύριο θα άξιζε ο Παρνασσός ή θα φάμε ομίχλες και αέρα;

Νίφει!

Πάλι καλά που έχουμε και αυτό και τσουλάμε (Παρνασσο-Καλάβρυτα).

Έχουμε καλές-χαμηλές θερμοκρασίες που κρατάνε σε καλή κατασταση ότι έχει ρίξει.

Για φανταστείτε να είχαμε υψηλές θερμοκρασίες ή και βροχές...

Άρα...μια χαρά είμαστε!

• Like 6

Ομίχλη δεν θα φας. Το αεράκι θα το λες και ισχυρό αλλά ανάλογα τα κέφια τους μπορεί και να είναι ανοιχτά τα πάντα. Βάκχος λογικα άνετα ανοιχτός.

Καλά τα λέει ο Κώστας μια χαρά είμαστε ατέλειωτες καρβαριαστες λιακάδες. Αύριο,μεθαύριο και Κυριακή, θα πρότεινα να λιωσετε όπως εγώ, να μην μπορείτε να περπατήσετε μέχρι τη Κυριακή.

Τόσο καλά ποιοτικα και πολλά χιόνια θα αργήσουν.

Σε δύο τρεις βδομάδες να φροντίσουμε να εχουμε πάλι γινει καλά. Όχι παραπάνω ε μη μου τσακιστειτε.

• Like 7

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Να ξερετε οτι ΠΣΚ εχει αγωνες στο Βακχο.......

• Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...