Jump to content
tsakozzz

Χ.κ. Παρνασσου 2013-2014

Recommended Posts

Υπήρχε πρόβλημα με χιονοστιβάδες!!! Όποιος δεν το πιστεύει, πρόβλημά του... αλλά ΥΠΗΡΧΕ!!!

 

Όταν πήραμε το ΟΚ από τους ειδικούς δόθηκαν σε λειτουργία ο Ηνίοχος και η Ήρα στις 12:30 για την ακρίβεια και ο Ερμής για σύνδεση!!! Άρα τα περί ελλείψεως προσωπικού ή τε περί οικονομίας δεν είναι παρά μύθος!!!

 

Η τιμή τις καθημερινές θα είναι πάντα 15 ευρώ εκτός από κάποιες μέρες που θα ανακοινώνεται η διαφορά από το πρωί!!! Όποιος θέλει φθηνότερο εισιτήριο είναι στο χέρι του... 13,5 ευρώ με web ticket ή ακόμη καλύτερα 12 ευρώ με car pooling!!! Γιατί γκρινιάζετε λοιπόν αφού δεν το χρησιμοποιείτε? Το εισιτήριο είναι εκεί και σας περιμένει... αρκεί να του κάνετε χρήση!!!

 

 

Αύριο ετοιμαστείτε για free ride ski αφού θα δοθούν σε λειτουργία και οι Οδυσσέας, Δίας και Σαχάρα!!!

 

Αύριο θα λειτουργήσουν

οι αναβατήρες: Αφροδίτη, Αίολος, Περικλής, Ηρακλής, Οδυσσέας, Δίας, Σαχάρα, Ηνίοχος, baby 1 και baby 2.

και

οι πίστες: Αφροδίτη, Αίολος, Περικλής, Ηρακλής, Διηάνειρα, Τηλέμαχος, Οδυσσέας, Δίας, Σαχάρα, Ηνίοχος και πλατό αρχαρίων 1950.

 

 

 

Λοιπόν, αφήστε τις γκρίνιες και ελάτε να χαρείτε το χιόνι... γιατί έτσι όπως μας έχει πάει μέχρι τώρα κανείς δεν ξέρει για πόσο ακόμη θα το έχουμε!!!!

Edited by sotogiannop1
  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά την προηγούμενη βδομάδα έβαλα web ticket με 13,5 ευρώ και κανένα λόγο δεν βρίσκω να πληρώσεις έστω το 1,5 ευρώ παραπάνω, αν έχεις κάρτα στην κατοχή σου. Επιπλέον... δεν περιμένεις καμία ουρά στα εκδοτήρια.

 

Σωτήρη, θέλω να κάνω εδώ μια επισήμανση με όλη την αναγνώριση στις καλές προθέσεις και τις δικές σου και του χιονοδρομικού... Ναι, κι εγώ βγαίνω εκτός πίστας, κι εγώ κυνηγάω με τους υπόλοιπους παλιανθρώπους τις πουδροπλαγιές. Όμως, δεν θεωρώ σωστό ένα χιονοδρομικό να μιλάει για freeride, από τη στιγμή που ουσιαστικά επιβλέπει μόνο τις πίστες και σε περίπτωση ατυχήματος εκτός αυτών απλά... κάνει το ανθρωπιστικό του καθήκον να μαζέψει κανέναν άτυχο. Δεν γίνεται να λένε (όλα...) τα χιονοδρομικά: "ελάτε, το βουνό έχει φοβερά κομμάτια για freeride" και ταυτόχρονα "εκτός πίστας με δική σας ευθύνη". Γνώμη μου είναι πως κανένα χιονοδρομικό δεν θα έπρεπε να διαφημίζει τα εκτός πίστας, εκτός αν έχει... "αγοράσει" όλο το βουνό.

 

:shuriken:

Edited by PhaethonF1
  • Like 3

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

13,5ευρω το εισητηριακι για καθημερινη και χωρις κοσμο,αλλα 7ευρω το πουλμαν,βαλε και ενα καφε για κανενα τσιγαρο αλλα 4ευρω.συν 6ευρω σταση για πακετο* με το πουλμαν στην επιστροφη...συνολο 30,5ευρω.

πιο φθηνα δεν υπαρχει πια...αν και τα 30,5 φανταζουν ακριβα τοτε καλο ειναι να αρχισουν καποιοι να αλλαζουν χομπι γιατι το σκι ηταν ΚΑΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΟ χομπι.

 

*πακετο=3 καλαμακια χοιρινα,μια πατατες,ψωμι,αναψυκτικο

Edited by dust
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

και αν χαλάει παλι ο δίας? Βαλτε και το συνδετικο stand by, εκτος και αν τα λύσατε τα προβλήματα...

απο αυριο, αν δεν κανω λαθος, αυξανωνται και τα διόδια...

αυτο με τις χιονοστοιβαδες δεν αμφιβαλλω καθόλου, η περιφεριακη θα δωθει?


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

13,5ευρω το εισητηριακι για καθημερινη και χωρις κοσμο,αλλα 7ευρω το πουλμαν,βαλε και ενα καφε για κανενα τσιγαρο αλλα 4ευρω.συν 6ευρω σταση για πακετο* με το πουλμαν στην επιστροφη...συνολο 30,5ευρω.

πιο φθηνα δεν υπαρχει πια...αν και τα 30,5 φανταζουν ακριβα τοτε καλο ειναι να αρχισουν καποιοι να αλλαζουν χομπι γιατι το σκι ηταν ΚΑΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΟ χομπι.

 

*πακετο=3 καλαμακια χοιρινα,μια πατατες,ψωμι,αναψυκτικο

 

7€ το πουλμαν; Που το βρηκες αυτο;


Παναγιωτης, Π.Φαληρο

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αύριο ετοιμαστείτε για free ride ski αφού θα δοθούν σε λειτουργία και οι Οδυσσέας, Δίας και Σαχάρα!!!

 

Αύριο θα λειτουργήσουν

οι αναβατήρες: Αφροδίτη, Αίολος, Περικλής, Ηρακλής, Οδυσσέας, Δίας, Σαχάρα, Ηνίοχος, baby 1 και baby 2.

και

οι πίστες: Αφροδίτη, Αίολος, Περικλής, Ηρακλής, Διηάνειρα, Τηλέμαχος, Οδυσσέας, Δίας, Σαχάρα, Ηνίοχος και πλατό αρχαρίων 1950.

 

ΜΙΚ περιμένω το ΟΚ και έφυγα :yahoo:

  • Like 1

Rossignol-ZENITH-Z10-MUTIX.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Σωτήρη, θέλω να κάνω εδώ μια επισήμανση με όλη την αναγνώριση στις καλές προθέσεις και τις δικές σου και του χιονοδρομικού...

Ναι, κι εγώ βγαίνω εκτός πίστας, κι εγώ κυνηγάω με τους υπόλοιπους παλιανθρώπους τις πουδροπλαγιές.

Όμως, δεν θεωρώ σωστό ένα χιονοδρομικό να μιλάει για freeride,

από τη στιγμή που ουσιαστικά επιβλέπει μόνο τις πίστες και σε περίπτωση ατυχήματος εκτός αυτών

απλά... κάνει το ανθρωπιστικό του καθήκον να μαζέψει κανέναν άτυχο.

Δεν γίνεται να λένε (όλα...) τα χιονοδρομικά:

"ελάτε, το βουνό έχει φοβερά κομμάτια για freeride"

και ταυτόχρονα "εκτός πίστας με δική σας ευθύνη".

Γνώμη μου είναι πως κανένα χιονοδρομικό δεν θα έπρεπε να διαφημίζει τα εκτός πίστας,

εκτός αν έχει... "αγοράσει" όλο το βουνό.

 

:shuriken:

...

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου.

 

Εννοείτε ότι όποιος κινείτε εκτός των οροθετημένων πιστών

το κάνει με καθαρά δικιά του ευθύνη.

 

Αυτό θα πρέπει να γίνει κατανοητό σε όλους μας.

Στο "εκτός" υπάρχουν αυξημένοι αλπικοί κίνδυνοι.

Το να το αφορίζουν τα χιονοδρομικά, ευτυχώς, πλέον δείχνει να τελειώνει.

Μακάρι να γνώριζες ποιες ήταν οι απόψεις κάποιων διευθυντών πριν κάποια χρόνια

και πως αντιμετωπίζεται πλέον το off piste.

 

Χρειάζεται σοβαρότητα και ιδιαίτερα από εμάς τους χιονοδρόμους,

που κατά την πλειοψηφία μας είμαστε εντελώς γιούχου στο όλο θέμα.

Καλά λοιπόν κάνουν και μας υπενθυμίζουν ότι εμείς φέρουμε την όλη ευθύνη.

 

Κάποια στιγμή η στραβή θα γίνει και σε ελληνικό χιονοδρομικό.

Προβλέπω από τώρα, το πως θα τι πέσουν οι τηλεδικαστές

πάνω στα "χιονοδρομικά" μας. Εγκληματίες, δολοφόνοι κ.λπ....

 

Τα χιονοδρομικά, παγκοσμίως, τα τελευταία χρόνια

βλέποντας την ολοένα αυξανόμενη τάση των χιονοδρόμων για "freeride"

προσπαθούν να ενημερώνουν τους πελάτες τους

για του κινδύνους που ελλοχεύουν στο "εκτός πίστας".

Βγάζουν δελτία επικινδυνότητας χιονοστιβάδων,

ελέγχουν γνωστά επικίνδυνα σημεία / περάσματα,

δημιουργούν τεχνητές χιονοστιβάδες

και σε πολλές περιπτώσεις προτείνουν στους πελάτες τους τέτοιες διαδρομές

που είναι σχετικά πιο "safe", από το να ψάχνεται κάποιος που δεν γνωρίζει αρκετά το κάθε βουνό

και να κινείτε σε διάφορα σημεία αυτού.

 

Αν είναι κράξουμε κάποιο χιονοδρομικό, σχετικά με προτροπές για freeride

να το κάνουμε μόνο σε περιπτώσεις που αντιμετωπίζουν το όλο θέμα με χαλαρότητα.

Π.χ. όπως είχε γίνει προ 3ετίας σε ατυχής τουλάχιστον ανάρτηση στο FB

από τη μεριά του Χ.Κ. Καλαβρύτων. Έπεσε το "κράξιμο" και η αντιμετώπιση πλέων στο θέμα

έχει αλλάξει εντελώς.

Να κράζουμε χιονοδρομικά που παρόλο που ξέρουν ότι οι πελάτες τους

βγαίνουν κατά κύματα εκτός πίστας, δεν παίρνουν κανένα μέτρο προφύλαξης.

Να κράζουμε τα χιονοδρομικά που μένουν αμέτοχα στο όλο θέμα.

 

Το freeride ήρθε για να μείνει, προσιτό σε περισσότερους πλέων χιονοδρόμους.

Είναι αρκετά επικίνδυνο για όλους, και ιδιαίτερα για αυτούς που δεν θέλουν να νοήσουν

την επικινδυνότητα του. Η έλλειψη χιονοδρομικής παιδείας φαίνεται και σε αυτό, καθημερινά.

Θέλουμε τα χιονοδρομικά μας να μας βοηθήσουν, όσο μπορούν, να το κάνουμε ασφαλέστερα.

  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή αν πάω να ενοικιασω αυτοκίνητο κ μου το δώσουν χωρίς λάστιχα θα πρέπει να το πληρώσω ολόκληρο , αν το κλείσω μέσω Ίντερνετ θα πάρω έκπτωση αλλα πάλι χωρίς λάστιχα κ ίσως καμία φορά να το πάρω με λάστιχα , κάτι τέτοιο μου λέτε.

Γιατί κ χωρίς λάστιχα μπορώ να το οδηγήσω αλλα δε θα το χαρώ όσο θα μπορούσα.

Έτσι κ με το χιονοδρομικό μας λέτε πως μας αρέσει δε μας αρέσει τόσο είναι κ αν θέλετε μας δίνετε όλους τους αναβατηρες...

Όπου αυτοκίνητο βλέπε χιονοδρομικό κ όπου λάστιχα βλέπε αναβατηρες...

Edited by captainhook3

2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alcatraz, σχεδόν όλο σου το post είναι και δικές μου σκέψεις. Άλλωστε τόνισα εξ'αρχής ότι κι εγώ "τα τρώω". Ας μου επιτραπεί, όμως, να θέσω και μια πιο σκληρή/κυνική/επαγγελματική ματιά: Δεν γίνεται να διαφημίζεις κάτι σαν επιχείρηση για το οποίο δεν αναγνωρίζεις ευθύνη λειτουργίας. Τραβάς πελάτες, κόβεις εισιτήρια, βγάζεις παραπάνω λεφτά από αυτό ακριβώς το κοινό και μετά δηλώνεις αναρμόδιος να το εξυπηρετήσεις σε αυτή τη δραστηριότητα.

 

:shuriken:


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε Κωστή, μαζί σου.

Καταλαβαίνω τον προβληματισμό που βάζεις.

Αλλά δεν γίνεται κανένα χιονοδρομικό να πάρει τέτοια ευθύνη

για το τι κάνει ένας πελάτης του στο εκτός πίστας.

Μπορεί κάθε Χ.Κ. να προειδοποιεί, να αποτρέπει, να πληροφορεί,

να προτείνει,να, να, να...

 

Δε γίνεται να πάρει την ευθύνη (είναι κάτι που δεν μπορεί να ελέγξει απόλυτα),

αλλά παράλληλα δε πρέπει να το αφορίζει.

 

Είναι κακό λοιπόν να κάνει όλα αυτά που μπορεί

να μας δώσει, σχετικά με το εκτός,

από την στιγμή κιόλας που, χρονιά με τη χρονιά,

όλο και περισσότεροι βόσκουμε εκτός πίστας;

Θα ήθελες να το παίζουν αδιάφοροι;

 

Και για να σου δώσω και ένα παράδειγμα, αν και άσχετο με το Χ.Κ. Παρνασσού.

Στο Καλάβρυτο, δίνουν ως freeride run την παλιά Στύγα 1 (Ινώ για τους νεώτερους).

Αν και πολύ πιο safe ως διαδρομή, από πολλές άλλες στη Νεραϊδόραχη,

(παλιααααά... ήταν κανονική πατημένη πίστα)

εγκυμονεί πολλούς κινδύνους.

Βράχια δεξιά & αριστερά, πολλές φορές ίσα που κρύβονται από το χιόνι.

Μάλιστα πολλοί τα έχουμε και ως φυσικά kickers.

Στραβώνει το πράγμα και σκάμε πάνω τους με το κεφάλι (φτου φτου και μακριά μας).

Θα πρέπει να ζητήσουν οι δικοί μου τα ρέστα από το χιονοδρομικό;

Ή μήπως να ξαναγυρίσουμε χρόνια πίσω, που το freeride σχεδόν μας το απαγόρευαν

λόγο αυτών των ευθυνοφοβιών;;;

 

Στη τελική, δείτε και τι γίνετε και στα χ.κ. του εξωτερικού.

Δεν χρειάζεται να ξανανακαλύψουμε τον τροχό...

Το προβάλουν ακόμα περισσότερο, σαν attraction,

αλλά φτάνουν να κόβουν ακόμα και πρόστιμα

σε όσους δεν έχουν μαζί τους τον απαραίτητο εξοπλισμό.

Σε κανένα χ.κ. δεν έχω δει να αναλαμβάνουν την ευθύνη

για το ότι γίνεται στο "οικόπεδο" τους

πέρα των σηματοδοτημένων πιστών τους.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

7€ το πουλμαν; Που το βρηκες αυτο;

 

καθημερινη κοστιζει 12 και παρεχεται εκπτωση 5 ευρω στα μελη του συλλογου απο επιχειρηματια που διαφημιζεται στο φορουμ του συλλογου.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

καθημερινη κοστιζει 12 και παρεχεται εκπτωση 5 ευρω στα μελη του συλλογου απο επιχειρηματια που διαφημιζεται στο φορουμ του συλλογου.

 

Γράψε και το όνομα δεν είναι κακό... Τα καλά πράγματα πρέπει να λέγονται :)


<p class='bbc_center'><span style='color: #0000FF'><span style='font-size: 18px;'><strong class='bbc'><a href='http://twowheelsonthenet.blogspot.com/'class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'>Two-Wheels on the Ne</a>t</strong></span></span></p>

<p class='bbc_center'> </p>

Share this post


Link to post
Share on other sites

και αν χαλάει παλι ο δίας? Βαλτε και το συνδετικο stand by, εκτος και αν τα λύσατε τα προβλήματα...

απο αυριο, αν δεν κανω λαθος, αυξανωνται και τα διόδια...

αυτο με τις χιονοστοιβαδες δεν αμφιβαλλω καθόλου, η περιφεριακη θα δωθει?

 

τέτοια ωρα τετοια λογια... η Ηρα {7)δεν δουλευει αυριο? να μην παμε φτερο? ή να ανεβουμε τον δρόμο? απο πληροφορηση φέτος....


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

παρασκευη εκλεισε για πανω.θα γινει της πουδροφαγιας και σερνω και guest star μαζι μου για να θυμηθουν οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε σεις τι λετε τωρα, θα κατηγορησετε το Χ.Κ. για τις διαδρομες μας εκτος των οριων του χιονοδρομικου??

Ειναι προτιμωτερο να κατηγορησουμε τους εαυτους μας για παντελως ελλειψη χιονοδρομικης παιδειας, για ανυπαρκτη πληροφορηση (στο περιοδικο skimag+ ολα τα ανωτερω αναφερονται ;) )οσων αναφορα τους κανονες ασφαλειας και την τελειως ελλειψη στοιχειωδους εξοπλισμου για να απολαυσεις το Freeride σε ολο του το μεγαλειο τηρουμενων των αναλογιων.

Φτιαξατε μια λιστα καποιοι μετρημενοι για barryvox, φτιαρια κλπ και ολοι οι υπολοιποι νομιζετε οτι σε μια δυσκολη στιγμη θα σας σωσει η νεα φορμα του συλλογου....και μετα μου κατηγορητε το Χ.Κ. αντε βγαλε ακρη τωρα " απο το σπιτι σου περνω και τιγανιζεις ψαρια και μου πετας ενα κεφτε και σου λεω ευχαριστω δεν καπνιζω" :rolleyes:

  • Like 2

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

συνήθως κουβαλάω μαζι μου αρβα, σοντα, φτυαρι, φαρμακειο, το πρόβλημα ειναι το μυαλο που πολλες φορες το αφήνω σπιτι....

παιζονται πολλα με το freeride, ;άλλα σοβαρα, 'αλλα λιγωτερο... σαφως και στατιστικά καποτε θα γινει μεγαλο πατατρακ... τωρα τι ενοουν στα χιονοδρομικά απο freeride είναι μεγάλη κουβέντα, αν σκοτωθεις στα λουκια της φτερο ή αν φας χιονοστοιβαδα στον χαρο εχει μια διαφορά αν πάθεις τα ιδια στο πλαι της σαχάρας πχ. Αλήθεια έχει? εχω κοψει πλάκα αριστερα του ηρακλή, αν δεν σταματούσε στα 2 μετρα θα ειχε καταλήξει η πλάκα στην πίστα και εγω δεν ξερω που. ΠΟΙΟς φταίει? Τεχνικά εγω, το οτι απειρα πληθη εκεινη την ημερα (εχουν περασει χρονια) ειχαν βγει εξω, το οτι κανονικα θα επρεπε το χιονοδρομικο να εχει κλεισει την περιοχη δεν με απαλλάσει απο την βλακεια μου. Απο την άλλη εχω δει διάσωση στην στυγα με κραμπον που δεν θα την εκανα ουτε για ....

Μια σοφη κουβέντα εχει πει ο χαμομηλιάς , σκεψου εκει που πας ποιος θα σε κατεβασει...

αρα να μιλάνε τα χιονοδρομικα αφου

1) αρχισουν να αφαιρουν καρτες

2) εχουν πιστερ- διασωστες μονιμους, εκπαιδευμενους, καλοπληρωμένους.

3) εχουν οριοθετησει τις διαδρομες (οπως κανει εν μερη ο παρνασσος πχ και οχι οπως δεν κανουν τα καλάβρυτα στην στυγα) .

4)και κανουν και κανα περιπολο στις συγκεκριμένες διαδρομες

αλλοιως μιλάμε για ορειβατικο σκι-σνουμπορτ και ο καθένας αναλαμβανει τις ευθήνες του.

  • Like 5

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιατί μιλάμε μονο για εκτός κ δε μιλάμε κ για τις συμπεριφορές μας εντός;

2 Ιανουαρίου που ήμουν επάνω ,3 πιτσιρίκια κ ένας ενήλικας μάζεψαν κόσμο στην ουρά του Περικλή κ δε ζήτησε κανεις συγνώμη. Μάλιστα τη πρώτη φορά που είπα σε ένα κοριτσάκι να προσέχει γιατί μπορεί να χτυπησει(ενώ πρώτα ειχε πέσει σε 2-3 άτομα ένα απο τα οποία ήμουν εγω) πετάχτηκε ο πατέρας της κ μου είπε να κοιτάω τη δουλειά μου. Δε πρόλαβα να τον αρπάξω γιατι τον εκραξαν άλλοι που ηταν στην ουρά , αλλα σας δίνω παράδειγμα νοοτροπίας....

Το να πέσεις κ να παρασυρεις , εντάξει μπορεί να γίνει κατα λάθος , οταν όμως δε βάζεις το παιδί σου στη θέση του τοτε δε θέλεις μονο αφαίρεση κάρτας , αλλα κ αποκλεισμό . Πως μπορεί να γίνει αυτο , δε το ξέρω ....

  • Like 4

2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. απο αυριο, αν δεν κανω λαθος, αυξανωνται και τα διόδια...

 

τα διόδια της αθηνών - κορίνθου αυξάνονται μόνο (προς το παρόν :P)


volkl_2011_unlimited-ac-30.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τζογάραμε και μας έκατσε σήμερα.

 

Οι προβλέψεις για "κλεισίματα" δεν επιβεβαιώθηκαν και όλη η μέρα βγήκε με ήλιο και πολύ καλό χιόνι. Το λιφτ της Σαχάρας θέλει λίγη δουλειά ακόμα, αλλά είναι μια πάρα πολύ καλή προσθήκη στο βουνό.

 

Ως παράπονο η ΜΗ λειτουργία του Δία (παρά τις χτεσινές διαβεβαιώσεις), πράγμα που δυσκόλεψε την πρόσβαση στη Σαχάρα, σε συνδυασμό με κάποιες διακοπές στη λειτουργία τού Οδυσσέα.

 

post-3201-0-70548300-1391622868.jpg

 

post-3201-0-70538700-1391622900.jpg

 

post-3201-0-25347100-1391622927.jpg

 

post-3201-0-62746500-1391622962.jpg

 

post-3201-0-88288200-1391623024.jpg

  • Like 16

Rossignol-ZENITH-Z10-MUTIX.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πω πω ρε φίλε τι μέρα η σημερινή!!!!!!

Και εκεί που έλεγα ότι θα περάσω μια ήσυχη πουδροημέρα έμπλεξα με κάτι περίεργουσ τύπουσ και .......

η συνέχεια στα βιντεάκια του Hellbent :happy2:

  • Like 6

Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρτε και απο μενα μερικες

 

toh6.jpg

 

8q02.jpg

 

l66x.jpg

 

xfqo.jpg

 

s64q.jpg

 

5y1w.jpg

 

Λιγο προκλητικη η τελευταια για οσους δεν ηρθαν sorry .

Edited by Hellbent
  • Like 24

Share this post


Link to post
Share on other sites

5y1w.jpg

 

τι λες τωρα!!!!ΠΟΡΩΣΗ!!!!

  • Like 3

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...