Jump to content
ALCATRAZ

Χ.κ. Καλαβρύτων 2018-19

Recommended Posts

7ΥΚ77Λ6-ΜΑΘ.pdf

να κλαψω, να γελασω....

ο κατσιφαρας ζητα απο το υπουργειο οικονομικων να του δωσουν 10.000.000 εκτακτως μεχρι το τελος του χρονου για το χιονοδρομικο καλαβρυτων....

σου λεει τωρα οτι παρουμε....

• Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

28 μύρια το όριο εγκεκριμένης πίστωσης για το 2018, έχει πάρει λίγο πάνω από 5 μέχρι τις αρχές Ιουλίου.

-150 χιλιάρικα αναφέρονται πως οφείλονται για εργασίες συντἠρησης του δρόμου Καλάβρυτα-Χιονοδρομικού.

-Άλλα 600 για σταθεροποίηση πρανών από Πούντα-Καλάβρυτα.

Αυτά έχουν ολοκληρωθεί;

Στα 10 μύρια δεν αναφέρεται αν μέσα υπάρχουν και οφειλές για έργα στο Χιονοδρομικό.

Πάντως μου κάνει μεγάλη εντύπωση η χρονική καθυστέρηση για το αίτημα, καθώς το Ελεγκτικό Συνέδριο δέχεται μέχρι τα μέσα Δεκέμβρη πιστώσεις προς έλεγχο κι έγκριση.

Μἀλλον θέλει να τα δρομολογήσει, ούτως ώστε μέχρι τα τέλη Ιανουαρίου 2019 να έχει πάρει χρἠματα για να εξοφλήσει έργα.

ο όρος ´´εξόφληση εκκρεμοτήτων᾽᾽ όλο το ζουμί

Οσοι χαζοι προγραμματιζετε το σκι σας να ξερετε οτι ο χελμος απο το σαββατο 19 γεναρη ως την δευτερα 21 γεναρη, απο την πεμπτη 24 γεναρη ως την κυριακη 27 γεναρη και το σαββατο 2 μαρτη ως την κυριακη 3 μαρτη εχει αγωνες. Μεχρι τωρα γιατι υπαρχουν και καποιοι ορφανοι αγωνες....

Δηλαδη 3 σαββατοκυριακα και 3 καθημερινες...

Edited by vro

Επισεις να γράψω ότι τους αγώνες αυτούς και όλους τους άλλους τις ομοσπονδίας φετος θα τους στήσει ιδιώτης με αμοιβή. Προφανως ο εθελοντισμός είναι κουραστικός και οι μπιζνες ευπρόσδεκτες. Ειδικά με λεφτά της δημόσιας χρηματοδότησης. Η λύση θα μπορούσε να είναι πιο σεμνά event, αλλά κάποιοι έχουν μεγάλες ...φιλοδοξίες. Αυτά για όσους αναρωτιούνται γιατί τόσοι πολλοί σγωνες,τόσες πολλές μέρες,στο ίδιο χιονοδρομικό.....

Edited by vro
  • Like 1

Επισεις να γράψω ότι τους αγώνες αυτούς και όλους τους άλλους τις ομοσπονδίας φετος θα τους στήσει ιδιώτης με αμοιβή. Προφανως ο εθελοντισμός είναι κουραστικός και οι μπιζνες ευπρόσδεκτες. Ειδικά με λεφτά της δημόσιας χρηματοδότησης. Η λύση θα μπορούσε να είναι πιο σεμνά event, αλλά κάποιοι έχουν μεγάλες ...φιλοδοξίες. Αυτά για όσους αναρωτιούνται γιατί τόσοι πολλοί σγωνες,τόσες πολλές μέρες,στο ίδιο χιονοδρομικό.....

Έρχονται τα χιόνια, και μας ζαλίζεις στην γκρίνια.....τελικά τα χαίρεσαι τα χιόνια ή σου προκαλούν γκρίνια;

Εσύ τι λες;

Μα τώρα είσαι σοβαρός άνθρωπος όταν λες αυτές τις παρατηρήσεις γκρίνια;

Λυπάμαι για το ύφος αλλά αυτές οι επιθέσεις επί του προσωπικού μου είναι απωθητικές. Έχεις να γράψεις κάτι για το χιονοδρομικό γραφτω. Εγω έβαλα το προγραμμα των αγώνων. Εξήγησα γιατί γίνονται μαζεμένοι. Το πρόβλημα που δημιουργούν είναι δεδομένο. Σκέψου να έκλεινε το μισό πχ κιτζ δύο διαδοχικά σκ. Το πρώτο για το κύπελλο Αυστρίας και το δεύτερο για παιδικούς αγωνες. Αυτή είναι η αναλογία. Εσύ μπορεί να έχεις επιλογές στην Βουλγαρία στον βορά. Εμείς Αθήνα δεν έχουμε.

• Like 1

Δυστυχως επτωχευσαμε....

post-911-0-04515100-1544879572_thumb.jpg

post-911-0-23076900-1544879594_thumb.jpg

Εσύ τι λες;

Μα τώρα είσαι σοβαρός άνθρωπος όταν λες αυτές τις παρατηρήσεις γκρίνια;

Λυπάμαι για το ύφος αλλά αυτές οι επιθέσεις επί του προσωπικού μου είναι απωθητικές. Έχεις να γράψεις κάτι για το χιονοδρομικό γραφτω. Εγω έβαλα το προγραμμα των αγώνων. Εξήγησα γιατί γίνονται μαζεμένοι. Το πρόβλημα που δημιουργούν είναι δεδομένο. Σκέψου να έκλεινε το μισό πχ κιτζ δύο διαδοχικά σκ. Το πρώτο για το κύπελλο Αυστρίας και το δεύτερο για παιδικούς αγωνες. Αυτή είναι η αναλογία. Εσύ μπορεί να έχεις επιλογές στην Βουλγαρία στον βορά. Εμείς Αθήνα δεν έχουμε.

Δεν κάνεις παρατηρήσεις, αυθαίρετα συμπεράσματα, με την παράλογη λογική σου, βγάζεις. Κοινώς μας, ζαλίζεις τα.... με την γκρίνια σου. Και σε εμένα είναι απωθητική η γκρίνια σου, με το παραμικρό, για αυτό ασχολούμαι....
  • Like 2

Δεν κάνεις παρατηρήσεις, αυθαίρετα συμπεράσματα, με την παράλογη λογική σου, βγάζεις. Κοινώς μας, ζαλίζεις τα.... με την γκρίνια σου. Και σε εμένα είναι απωθητική η γκρίνια σου, με το παραμικρό, για αυτό ασχολούμαι....

Μου αρεσει συτη η ηδονιστικη σταση απεναντι στο νοημα και το...περιεχομενο, της ζωης που εχεις...

https://youtu.be/lOOXZdqkpHA

Ομως δεν ειναι ολα στην ζωη χαζοχαρουμενα ετσι; απο την αλλη εχεις δικιο, θελει και λιγο....δεν βαριεσαι...

Ας συνεργαστουμε, θα βαζω εγω τα προβληματα και οταν βαρυνει η κουβεντα θα λες κανα ανεκδοτο.

Μεχρι να χιονισει, μετα no friends on powder day....

Edited by vro
  • Like 1

παγο το εκανε, θεωρητικα ομως αν θελουν δινουν το πανω τμημα με την πιστα...

post-911-0-46221900-1544962496_thumb.jpg

Μου αρεσει συτη η ηδονιστικη σταση απεναντι στο νοημα και το...περιεχομενο, της ζωης που εχεις...

https://youtu.be/lOOXZdqkpHA

Ομως δεν ειναι ολα στην ζωη χαζοχαρουμενα ετσι; απο την αλλη εχεις δικιο, θελει και λιγο....δεν βαριεσαι...

Ας συνεργαστουμε, θα βαζω εγω τα προβληματα και οταν βαρυνει η κουβεντα θα λες κανα ανεκδοτο.

Μεχρι να χιονισει, μετα no friends on powder day....

Βασίλη πραγματικά αν καταφέρεις να μην το παρακάνεις το φαν κλαμπ σου θα εκτοξευθεί.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

Ναι αλλα η κατασταση κατω ειναι τραγικη....

post-911-0-72301200-1545122390_thumb.jpg

Ριξε παναγιά μου γιατι θα μας ξυρισουν οι απεναντι...

Το χειρωτερο απο εναν καλαβρυτινο με χιονι ειναι ενας αραχωβιτης με χιονι....

Edited by vro
  • Like 3

Το πανω μερος μια χαρα θα ειναι.

Στυγα και παλι στυγα μεχρι να λειωσης :P 530 vertical ειναι αυτα :)

Edited by Hellbent
  • Like 7

πουσε αρχηγε, εξαφανιστηκες....

ναι συμφωνω, αλλά αντε βολεψε τα πληθη με το αυγο ντεφω.....

οχι στον βακχο μονος ξαπλωνες...

η στυγα δεν με χωραει...

• Like 2

Αν με ουρά 45 λεπτών στο Βάκχο σου έδιναν καρέκλα μόνο για την πάρτη σου, υποκλίνομαι :thumbup:

• Like 2

Practice makes perfect

και ομως μια φορα με τεραστια ουρα, καθοτανε και πηγαινανε, δυο δυο... (ειμαστε παρεα κλπ)

τα πηρα στο κρανιο, χωθηκα και μες στην βλακεια τους οι δυο απο τους δυο τρομαξαν και χασαν το καρεκλακι και το πηρα μονος.....ακομα με βριζουν...ειναι τρομακτικο να σε βριζουν 200 ατομα, ειδες τι θυσιες κανουμε για το σκι?

δυστυχως αυτο το, ακομα και τωρα ,ειμαστε παρεα δεν μπορω να το καταλαβω σε μερες με ουρα μεχρι την...ομονοια....για μενα ειναι μεγαλη γαιδουρια.

• Like 3

Κατανοω οτι το χιονι δεν εκανε την χαρη στα καλαβρυτα.

Αλλα αυτη η ανυπαρξια τα τελευταια 24 ωρα.

Η ιστοσελιδα λεει ακομα καλο καλοκαιρι.

Το φατσοβιβλιο μετα την βροχη...εσβυσε.

Αυτο ειναι το χιονοδρομικο που φιλοδοξει να λειτουργησει 4 εποχες;

Την ζημια που κανει στις κρατησεις που δεν βγαινει να πει μια παρηγορια οτι θα ανοιξει οτι μπορει πανω. Οτι θα κανει καμμια χριστουγενιατικη εκδηλωση εχει χιονι δεν εχει....

Αυτο δεν μετραει;;;;;

Η μηπως δεν θελει να πληρωσει υπερωριες;

• Like 2

Ναι αλλα η κατασταση κατω ειναι τραγικη....

attachicon.gifcamera3.jpg

Ριξε παναγιά μου γιατι θα μας ξυρισουν οι απεναντι...

Το χειρωτερο απο εναν καλαβρυτινο με χιονι ειναι ενας αραχωβιτης με χιονι....

οχι στον βακχο μονος ξαπλωνες...

η στυγα δεν με χωραει...

Βασίλης στα καλύτερα του. Κλαίω!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 5

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

post-7551-0-45813100-1545206093_thumb.jpg

Επειδή για τσούλημα δεν τον βλέπω, ελπίζω να ανοίξει τουλάχιστον το Σαλέ τα Χριστούγεννα για να πιούμε κάνα καφέ....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Το πρόβλημα με τον δρόμο θα ξεπεραστεί;
    • 3 μέλη της Ιταλικής Ομάδας γυναικών θετικά στον κοβιντ 19:   http://www.nieveaventura.com/2020/06/29/tres-positivos-covid-19-obliga-parar-equipo-italiano-femenino/
    • To Μαρτη του 16 πηρα αυτο: Του εχω βαλει λιγο πανω απο 12000 χλμ. Δεν εχει μπαταριες και ειναι ατσαλινος σκελετος (γιατι μαζι με τα χρονακια μας εχουμε και τα παχακια μας). Μεχρι προπερσι καλα πηγαινα, εβαζα 400-500 χλμ το μηνα. Περσι ηθελε ΝΥ ο λωκος μας και το παρατησα. Μετα ξαναγυρισαμε Χιουστον, αλλα μεχρι να το ξαναρχισω χειμωνιατικα και με τις βροχες, μας επιασε πρωτα ο Covid-19 και μετα η αρθριτικη ρευματοπαθεια, μετα βιας κανω 20 χλμ οποτε μπορεσω, δεν αντεχουν οι παλαμες μου πια.   Η σελα που βλεπεις δεν ειναι μαμα, ειναι μια Brooks B17. Πολλοι, μεταξυ των οποιων και εγω ορκιζονται στην Brooks για μεσες με μεγαλες αποστασεις (20-100χλμ). Εγω μεχρι 50 την εχω παει... Επισης καλες σελες ειναι οι Selle Anatomica, Selle Italia και αλλες, αλλα δεν ειναι φθηνες... Σημαντικο ειναι να μαθεις πως να καθεσαι στη σελλα, γιατι αλλιως θα αισθανεσαι οτι η σελλα προσπαθει να σε διχοτομησει! Αν θες περισσοτερες πληροφοριες, ευχαριστως.
    • Καλά χιλιόμετρα. Μην απογοητευτείς αν πονέσει ο "ποπός" σου, τώρα στην αρχή. Ούτε να ψαχτείς για πιο μαλακές σέλες κ.λπ.. Με τα χιλιόμετρα θα στρώσει η λεκάνη σου. Καλή η υποβοήθηση, αλλά προσπάθησε να περιορίσεις την χρήση της όσο αντέχεις. Η φυσική σου κατάσταση θα βελτιώνεται μέρα με τη μέρα. «Χτίζουμε» πόδια για τη νέα σαιζόν....   Υ.Γ.: Κάποιο "παιδάκι", με αδυναμία (και) στα Cube, θα το βλέπει και θα ξερογλύφεται...
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

1. kagkelarios
      kagkelarios
      (45 years old)
    2. magdalena
      magdalena
      (42 years old)
    3. snowjim
      snowjim
      (45 years old)