Jump to content
Sign in to follow this  
tsaky

Ύπαρξη Live Chat στην σελίδα του SnowClub

Ύπαρξη Live Chat στην σελίδα του SnowClub  

41 members have voted

  1. 1.

    • ΝΑΙ
      30
    • ΟΧΙ
      11


Recommended Posts

Πρόσφατα είχε αναρτηθεί μια Live Chat επιλογή στην κεντρική σελίδα του Snow club Forum (αφού έκανες Login), λόγο τεχνικών δυσκολιών έπρεπε (προς στιγμήν) να χρησιμοποιηθεί τρίτος φορέας για το Live Chat, με αποτέλεσμα να εμφανίζονται στην σελίδα όπου έπρεπε να εισάγεις το nickname σου διαφημίσεις....

 

Από σήμερα αυτή η λειτουργία έπαψε να υπάρχει... Θα ήθελα να μάθω ποίοι από εμάς (λόγω ότι τον τελευταίο καιρό αρκετοί το χρησιμοποιούσαν, και ότι αρκετά μέλη χρησιμοποιούν το Live Chat άλλων ιστοσελίδων) θα ήθελαν την ύπαρξη Live Chat στην σελίδα του Snow club ,έστω και με τα υπάρχοντα προβλήματα λόγο τεχνικών δυσκολιών ?


Δεν έχει σημασία το ΠΟΥ άλλα με ΠΟΙΟΥΣ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και βέβαια να υπάρχει το Live Chat :!:

Γιατί όχι :?:

Υπάρχει πρόβλημα με τα διαφημιστικά μηνύματα :?:

Τα τηλεοπτικά κανάλια αποφεύγουν τις διαφημίσεις προιόντων που δεν τους υποστηρίζουν οικονομικά.

To Snow Club Forum γιατί :?:


Don't count the years ... count the memories!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ CHAT ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΝ. ΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ, ΕΝΝΟΩ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ.

Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΥΠΑΡΞΗΣ LIVE CHAT ΣΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΘΕΜΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΛΟΓΩ FIREWALL.


ζητήται πούδρα κατάλληλη για βιασμό

πληροφορίες μόνο με pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως όσες φορές μπήκα δεν ήταν κανένας μέσα. (συνήθως βραδυνές)

Τελικά μπαίνει κόσμος και τι ώρες ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εάν το πρόβλημα είναι οι διαφημίσεις, μπορούμε να βρούμε free module η ακόμα και να φτιάξουμε.

 

Μπορώ να διαθέσω space σε δικό μου χώρο για κάτι τέτοιο μιάς και ναι μεν μπορώ να βρώ η να φτιάξω ένα, αλλά σε ASP η .ΝET. (Διαφορετική τεχνολογία απο το php του snowclub)

 

Ψηεερς. :cry:


Πόσες μέρες snbrd έκανες φέτος..... Ποοοοοοσο?? ΧΑχαχαχΧΑΧΑΧΑΧΑ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ καλό το να υπάρχει live chat στο snowclub forum! Βέβαια, εγώ λόγο του ότι είμαι πίσω από LAN πανεπιστημίου έχω port blockers και απενεργοποίηση chat... Άρα ούτε εγώ θα μπορώ να το χρησημοποιώ :cry:


The most merciful thing in the world is the inability of the human mind to correlate all its contents (H.P.Lovecraft)

 

5.5.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΛΟΓΩ FIREWALL.

 

εγώ λόγο του ότι είμαι πίσω από LAN πανεπιστημίου έχω port blockers και απενεργοποίηση chat... Άρα ούτε εγώ θα μπορώ να το χρησημοποιώ  :cry:

 

Το Chat που υπήρχε στην σελίδα ηταν web based Java Applet όποτε εάν μπορούσατε να ανοίξετε οποιαδήποτε html σελίδα, μπορούσατε να χρησιμοποιήσετε και το chat…


Δεν έχει σημασία το ΠΟΥ άλλα με ΠΟΙΟΥΣ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ :roll: :roll: :roll:


ζητήται πούδρα κατάλληλη για βιασμό

πληροφορίες μόνο με pm

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ  :roll:  :roll:  :roll:

 

Πρέπει να κατεβάσεις και να κανείς install το Java plug-in για Explorer η Firefox…


Δεν έχει σημασία το ΠΟΥ άλλα με ΠΟΙΟΥΣ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ξέρω Tsaky μου, αλλά εμάς μας έχουνε βάλει να υπογράψουμε ότι το internet το χρησημοποιούμε για "educational purposes" και άμα κατεβάσω κάτι τέτοιο (ή γενικά όποια προσπάθεια έχει γίνει από φοιτητές για παραποίηση του συστήματος, από plug-ins και port cracks, μέχρι super-user password) δεν έχει καλή κατάληξη.


The most merciful thing in the world is the inability of the human mind to correlate all its contents (H.P.Lovecraft)

 

5.5.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ξέρω Tsaky μου, αλλά εμάς μας έχουνε βάλει να υπογράψουμε ότι το internet το χρησημοποιούμε για "educational purposes" και άμα κατεβάσω κάτι τέτοιο (ή γενικά όποια προσπάθεια έχει γίνει από φοιτητές για παραποίηση του συστήματος, από plug-ins και port cracks, μέχρι super-user password) δεν έχει καλή κατάληξη.

 

To java ειναι "γλωσσα" προγραμματισμου δεν εχει καμια σχεση με cracks κλπ.

Χρυσα το firewall sou tο εχεις ρυθμισει να μη φωρτονουν τα java, μπορεις να κανεις excluded το συγκεκριμενο url.

 

Nαι να υπαρχει Chat οπως επισης να υπαρχει και Shoutbox

http://www.ai-hq.com δειτε τη δεξια στηλη, οταν θελεις να πεις κατι σε ολους αμεσα χωρις να γεμιζεις με ασχετα ποστ το forum... ή να στειλεις pm...[/code]

Share this post


Link to post
Share on other sites

I know Nickel... Port crack δοκιμάσαμε για να ανοίξουμε battlenet (blizzard) για gaming WOW και LoD... Kαι το java script το έχει μπλοκάρει το uni, όπως και live webcam viewing, p2p sharing και πάει λέγοντας (πίιιιικραααααα)


The most merciful thing in the world is the inability of the human mind to correlate all its contents (H.P.Lovecraft)

 

5.5.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

το uni σας ειναι ανωμαλο...αμα εχει κλειδωσει το java...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλα τα LANs των Αγγλικών πανεπιστήμιων έχουν τέτοιου είδους filters. Και ναι dear, οι Άγγλοι είναι ανώμαλοι... Tell me something new :cry: Τέσπα, δεν το βάζουμε κάτω... Κάποια λήση θα υπάρχει... Nothing is impossible in the world of computers... Θα σε ενημερώσω άμα βγάλουμε άκρη!


The most merciful thing in the world is the inability of the human mind to correlate all its contents (H.P.Lovecraft)

 

5.5.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το θέμα είχε απασχολησει το προεδρειο και παλιοτερα.

Για πολυ συγκεκριμενους λογους ,αποφασισαμε τοτε να μην μπει chat,τουλαχιστον σε αυτη τη χιονοδρομικη σαιζον.

Τους λογους αυτους δεν θα ηθελα να τους αναφέρω εδω αυτην την στιγμη,όμως εκτος forum μπορουμε να το συζητησουμε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάνο μπήκα και δούλεψε μια χαρά , αν μια χαρά θεωρείται να μιλάς με τον εαυτό σου :shock: Λογικά και τα ελληνικά πρέπει να είναι εντάξει ,τουλάχιστον φαινόταν μια χαρά στην οθόνη μου. Μ' αρέσιει που είναι real-time app μιας και παλιότερο chat γνωστής σελίδας φόρτωνε κατά χρονικά διαστήματα της αλλαγές και ήταν λίγο μπέρδεμα .Well done Nickel . Άντε τώρα και να το εγκαινιάσουμε .


Αλήθεια στο curling ντοπάρονται?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η ύπαρξη ενός chat δε θα βλάψει την πληρότητα του forum;

 

Σε καμια περιπτωση...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά εγώ λέω ΒΡΟΝΤΕΡΟ ΟΧΙ στο chat ΜΕΣΩ ΤΟΥ FORUM.

 

Ακόμη δεν έχετε καταλάβει τι συμβαίνει βρε παιδιά;

 

Γίνομαι κουραστικός, αλλά, άντε ακόμη μια φορά:

 

Το forum είναι ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΕΣΤΧ.

Ως τέτοιο, είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ να χρησιμοποιηθούν ΞΑΝΑ αυτά που γράφονται από περισσότερο ή λιγότερο «υπεύθυνα» άτομα ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ.

 

Τον οποιονδήποτε ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ υβριστικά κείμενα παρμένα από το snowclub, ΔΕΝ θα τον «απασχολήσει» εάν αυτά έχουν γραφεί από ΜΕΛΗ του Συλλόγου ή απλά από επισκέπτες ή «επισκέπτες» (άτομα βαλτά δηλαδή για να πυροδοτήσουν καταστάσεις).

 

Είναι ΗΔΗ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ να ελεγχθούν τα γραφόμενα στο forum. Φανταστείτε ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ με chat...

 

Ξυπνάτε ΠΑΙΔΑΚΙΑ: Η πλάκα πλάκα, ο Σύλλογος όμως ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ.

 

Οποιοι θέλετε ντε και καλά να κάνετε ΚΑΙ chat, νομίζω ότι υπάρχει ήδη ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ένα room που έχει συζητηθεί εδώ και καιρό, για να το χρησιμοποιείτε. Και επιτέλους υπάρχουν και τα p.m's, τα τηλέφωνα και ΤΟ ΒΟΥΝΟ για κουβεντούλα.

 

ΠΟΣΑ μέλη του Δ.Σ. θέλετε να «θυσιάσουμε» για να έχουμε ένα ηλεκτρονικό καφενείο;

 

Παρακαλώ ΠΟΛΥ να σκέφτεστε ΚΑΛΑ τις συνέπειες κάθε «χαλαρής» απόφασης...


R.I.P

θα είσαι πάντα μαζί μας!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Συγγνώμη, αλλά εγώ λέω ΒΡΟΝΤΕΡΟ ΟΧΙ στο chat ΜΕΣΩ ΤΟΥ FORUM.

 

Ακόμη δεν έχετε καταλάβει τι συμβαίνει βρε παιδιά;

 

Γίνομαι κουραστικός, αλλά, άντε ακόμη μια φορά:

 

Το forum είναι ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΕΣΤΧ.

Ως τέτοιο, είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ να χρησιμοποιηθούν ΞΑΝΑ αυτά που γράφονται από περισσότερο ή λιγότερο «υπεύθυνα» άτομα ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ.

 

Τον οποιονδήποτε ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ υβριστικά κείμενα παρμένα από το snowclub, ΔΕΝ θα τον «απασχολήσει» εάν αυτά έχουν γραφεί από ΜΕΛΗ του Συλλόγου ή απλά από επισκέπτες ή «επισκέπτες» (άτομα βαλτά δηλαδή για να πυροδοτήσουν καταστάσεις).

 

Είναι ΗΔΗ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ να ελεγχθούν τα γραφόμενα στο forum. Φανταστείτε ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ με chat...

 

Ξυπνάτε ΠΑΙΔΑΚΙΑ: Η πλάκα πλάκα, ο Σύλλογος όμως ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ.

 

Οποιοι θέλετε ντε και καλά να κάνετε ΚΑΙ chat, νομίζω ότι υπάρχει ήδη ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ένα room που έχει συζητηθεί εδώ και καιρό, για να το χρησιμοποιείτε. Και επιτέλους υπάρχουν και τα p.m's, τα τηλέφωνα και ΤΟ ΒΟΥΝΟ για κουβεντούλα.

 

ΠΟΣΑ μέλη του Δ.Σ. θέλετε να «θυσιάσουμε» για να έχουμε ένα ηλεκτρονικό καφενείο;

 

Παρακαλώ ΠΟΛΥ να σκέφτεστε ΚΑΛΑ τις συνέπειες κάθε «χαλαρής» απόφασης...

 

Εχεις μπερδευτει λιγο πρωτεα,

Το επισημο οργανο εκφρασης του ΕΣΤΧ ειναι τα ποστ που γραφονται με συγγραφεα το ΣΤΧ και στη πρωτη σελιδα του site ως ανακοινωσεις, το τι γραφω εγω στο φορουμ δεν εχει καμια σχεση με τον ΕΣΤΧ γι αυτο και αναφερεται στους ορους χρησης του φορουμ

To Forum είναι ένα βήμα ελεύθερης, αν και όχι ανεξέλεγκτης, ανταλλαγής απόψεων μεταξύ των μελών του. Ως τέτοιο βήμα, ενθαρρύνει τη συμμετοχή, τον εποικοδομητικό διάλογο και την καλοπροαίρετη κριτική, όταν αυτά εκφράζονται με ευπρεπή και πολιτισμένο τρόπο. Η ευρύτερη θεματική στόχευση του Forum είναι η χιονοδρομία και τα συναφή με αυτήν θέματα.  

 

Το Forum δεν είναι χώρος ανταλλαγής απόψεων πάνω σε οποιοδήποτε ζήτημα, ούτε μέσο προσωπικής ανάδειξης, διαφήμισης ή προβολής, ούτε πεδίο προσωπικών αντιπαραθέσεων.  

 

Το Forum είναι ιδιοκτησία του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας , που φέρει και την τελική ευθύνη για τη λειτουργία του. Οι απόψεις που δημοσιεύονται στο Forum είναι προσωπικές και εκφράζουν αποκλειστικά και μόνο τα μέλη που τις διατυπώνουν. Ο ΕΣΤΧ δεν φέρει ευθύνη για τις απόψεις που δημοσιεύονται, ούτε για οποιαδήποτε ζημία μπορεί να προκύψει από τη χρήση του Forum.  

 

Οσον αφορα τη χρησιμοτητα του chat ειναι σαφως η real time επαφη περισσοτερων των 2 μελων με προφανη αποτελεσμα τη συσφιξη των σχεσεων μεταξυ των μελων του και την αμεση επιλυση διαφορων προσωπικων προβληματων...

 

Ενας συλλογος ειναι σοβαρος οταν αποτελειται απο σοβαρα μελη και οχι οταν προσπαθεις να τον καλουπωσεις με σοβαροφανη ορια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οπως είπε και παραπάνω ο πρόεδρος, το ΔΣ έχει λάβει απόφαση να μην δημιουργηθεί chat εντός του snowclub.gr. Οσοι θέλετε-θέλουμε να μιλάμε μεταξύ μας real time το κάνουμε εδω και δύο χρόνια μέσω του msn.

 

Υπάρχει συγκεκριμένο σκεπτικό πίσω απο την απόφασή μας να μην δημιουργηθεί chat και πιστέψτε με είναι αρκετά σοβαροί οι λόγοι που πήραμε μια τέτοια απόφαση. Το νεο ΔΣ μετά τον Μαρτη φαντάζομαι θα κρίνει εκ νέου το θέμα. Εως ΄τοτε καλά είναι να πειθαρχούμε όλοι στις αποφάσεις του ΔΣ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εχεις μπερδευτει λιγο πρωτεα,

Το επισημο οργανο εκφρασης του ΕΣΤΧ ειναι τα ποστ που γραφονται με συγγραφεα το ΣΤΧ και στη πρωτη σελιδα του site ως ανακοινωσεις, το τι γραφω εγω στο φορουμ δεν εχει καμια σχεση με τον ΕΣΤΧ γι αυτο και αναφερεται στους ορους χρησης του φορουμ

........

 

Ενας συλλογος ειναι σοβαρος οταν αποτελειται απο σοβαρα μελη και οχι οταν προσπαθεις να τον καλουπωσεις με σοβαροφανη ορια.

 

Συγγνώμη, αλλά το snowclub.gr ΕΙΝΑΙ το ΕΠΙΣΗΜΟ ΟΡΓΑΝΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ του Συλλόγου, και ο ΕΣΤΧ ΕΙΝΑΙ υπόλογος για τα γραφόμενα στο forum (ή στη συγκεκριμένη περίπτωση του chat) και μπορεί ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ να μηνυθεί από ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ «θιγόμενο» (και να υποχρεωθεί σε αποζημίωση όπως αντίστοιχα μια εφημερίδα ή περιοδικό ΜΠΟΡΕΙ να μηνυθεί

και έχουν μηνυθεί, καταδικαστεί και πληρώσει, ΠΟΛΛΑ έντυπα)...

 

Ασχέτως όμως των οποιονδήποτε ΝΟΜΙΚΩΝ ή ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ κυρώσεων, το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ είναι η ΕΙΚΟΝΑ του Συλλόγου προς τα έξω όπως πολύ περίτρανα αποδείχθηκε ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ. Δεν χρειάζεται να σου κάνει μήνυση κάποιος, για να σε «κάνει ρόμπα»...

 

Όσον αφορά τα «καλούπια σοβαροφάνειας» πραγματικά αδυνατώ να συνειδητοποιήσω τι εννοείς...

 

Θέλουμε ή δεν θέλουμε να μπορούμε να ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ κάποια πράγματα στη Χιονοδρομία;

 

Δεν ξέρω πολλές καφετέριες ή κλαμπ να παίρνουν αποφάσεις για ολόκληρους κλάδους δραστηριοτήτων...

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς, καλά είναι τα σοβαρά ΜΕΛΗ, αλλά άποψη συνήθως έχουν τα ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΣΜΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ και όχι συγκεκριμένα άτομα...

 

Τη γνώμη του ΕΣΤΧ επρόκειτο να «μεταδώσουμε» στα Καλάβρυτα, όχι τη γνώμη του Στέλιου Γρηγορίου ή του Κυρίου Φούφουτου...


R.I.P

θα είσαι πάντα μαζί μας!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καταρχήν

 

και ο ΕΣΤΧ ΕΙΝΑΙ υπόλογος για τα γραφόμενα στο forum

 

Εάν δεν έχει κάποιος διαβάσει τους όρους χρήσης προτείνω να το κάνει τώρα πριν συνεχιστεί η συζήτηση. Οι λόγοι που το αναφέρω είναι οι εξής:

 

1) Ο Σύλλογος διαχειρίζεται ένα ανεξέλεγκτο διαδικτυακό μέσο έκφρασης. Δεν εκφράζεται όμως μέσω αυτού ανώνυμα αλλά μέσω της μοναδικής υπογραφής που φέρει και είναι υπόλογος μόνο για αυτά.

2) Σκοπός του Forum είναι η επικοινωνία και ελεύθερη έκφραση, αποτελείται από ενήλικες ως μελή και κάθε χρήστης του μέσου αυτού είναι προσωπικά και νομικά υπεύθυνος για τα γραφόμενα του.

3) Ο σύλλογος δεν έχει κερδοσκοπικούς σκοπούς άρα και συμφέρον έναντι κάποιον χιονοδρομικών σε σχέση με άλλα.

4) Ο σύλλογος ναι μεν δεν μπορεί απόλυτα να ελέγξει τα λεγόμενα όμως δεν επικροτεί.

 

επίσης

 

Δεν χρειάζεται να σου κάνει μήνυση κάποιος, για να σε «κάνει ρόμπα»...

 

Ρόμπα γίνεται κάποιος (κατά την ταπεινή μου άποψη) όταν το αποτέλεσμα των πράξεων προκαλούν περίγελο. Λυπάμαι αλλά δεν έχω προσέξει κάποιον να γελάει με τις ενέργειες του ΣΤΧ, μπορώ να πω μάλιστα ότι μέρα με την μέρα αναγνωρίζετε η αξία του αλλά και η ποιότητα του πανελλαδικά.

 

..εάν το σκεπτικό ενός συλλόγου ήταν να πνίξει τον λόγο για να κερδίσει κόσμο δεν θα ήθελα να είμαι μέλος του. Δεν κάνουμε διαφημιστική καμπάνια, αλλά απαιτούμε ως "Τουρίστες" της χιονοδρομίας καλύτερες παροχές υπηρεσιών ανάλογες τον χρημάτων που επενδύουμε και της αγάπης μας προς αυτήν.

 

Τα προβλήματα δεν λύνονται με ισοπεδωτικές λύσεις του τύπου καταργούμε ένα εργαλείο επικοινωνίας αλλά με σωστή ενημέρωση και όρους χρήσης. Διαφορετικά ένα ποσοστό περίπου :P% τον καναλιών ελεύθερης επικοινωνίας σήμερα θα έπρεπε να μην λειτουργεί η τα τελεί υπό καθεστώς «Χούντας».

 

Συνεχίζοντας... σαχλαμάρες θα μπορούσαν να ειπωθούν παντού, είτε σε Chat είτε σε Forum, και ακόμα χειρότερα να γίνουν μέσα χιονοδρομικά από οποιονδήποτε φέρει το σηματάκι το ΣΤΧ στο μπουφάν. Κάθε ένας από εμάς είναι υπεύθυνους για τις πράξεις του εντός και εκτός του συλλόγου και συνεπώς ο μόνος υπόλογος. Δεν θα διαφωνούσα ακόμα και σε διαγραφή μέλους εφόσον όμως η συμπεριφορά του το επιβάλει, όμως διαφωνώ στον άτυπη προσπάθεια ελέγχου του λόγου.

 

Δυσφήμιση του ΣΤΧ δεν γίνεται από ένα εργαλείο αλλά από τυχόν "ανόητους" η απρόσεκτους χρήστες του! Με το ίδιο σκεπτικό να καταργηθεί και το Forum και να ανεβάζουμε κείμενα 100% "ελεγμένα" για την "ποιότητα" τους. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν ανόητοι στο ΣΤΧ, ίσως κάποιοι (ΙΣΩΣ) πιο θερμόαιμοι που απλά χρειάζονται καθοδήγηση ή έλεγχο για τον τρόπο έκφρασης (και μόνο!).

 

Όμως το snowclub ΕΙΝΑΙ και ελπίζω να παραμείνει μέσο ελεύθερης ανταλλαγής απόψεων και επικοινωνίας . Δεν διαφωνώ με την άποψη ότι με σοβαρότητα κερδίζονται περισσότερα αλλά είμαι εκ διαμέτρου αντίθετος στο γεγονός ότι ένας σύλλογος μπορεί να φτάσει σε σημείο να φοβάται η να πνίγει με διαφόρους τρόπους τον λόγο και την έκφραση των μελών που τον αποτελούν!


Πόσες μέρες snbrd έκανες φέτος..... Ποοοοοοσο?? ΧΑχαχαχΧΑΧΑΧΑΧΑ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το Forum είναι ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ του ΕΣΤΧ... Ο Σύλλογος ΕΙΝΑΙ υπεύθυνος για τα γραφόμενα σε αυτό. (Όσους όρους και κανόνες να βάλουμε). Ψάξτε το όσο θέλετε... Εάν κάποιος θελήσει να κάνει μήνυση ΜΠΟΡΕΙ.

 

Η εικόνα του Συλλόγου έχει ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΘΕΙ ΗΔΗ (το δίκαια ή άδικα είναι άλλη συζήτηση).

 

Ολοι όσοι συμμετέχουν σε συζητήσεις ΔΕΝ έχουν απαραίτητα αγαθές προθέσεις...

 

Οσοι συζητούν περί «ελευθερίας του λόγου» θα πρέπει επίσης να γνωρίζουν ότι αυτή ΔΕΝ περιλαμβάνει τη ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ούτε τη λεγόμενη ΛΙΒΕΛΟΓΡΑΦΙΑ.

 

Δεν λέω ότι αυτό συμβαίνει στο forum μας. Λέω είναι ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ (τον Σύλλογο). ΗΔΗ, ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ κατηγορήσει...

 

Κανένας δεν είπε να ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ένα μέσο επικοινωνίας. Απλά να μην επιλεγεί προς χρήση ένα που πολύ έυκολα θα είναι τελείως ανεξέλεγκτο.

 

Τέλος, θα ήθελα να πω ότι ο Σύλλογος ΔΕΝ είναι «παιδική χαρά» και δεν πρέπει και να ΦΑΙΝΕΤΑΙ σαν παιδική χαρά.

 

Καλοί οι συναισθηματισμοί, αλλά να μιλάμε και λίγο ώριμα... Χούντες και τα λοιπά, ΔΕΝ έχουν σχέση με τη συζήτηση.

 

Είμαστε τυχεροί που έχουμε το συγκεκριμένο site με το αντίστοιχο forum.

Αλλοι Σύλλογοι (με πολύ μεγαλύτερη ιστορία και ΠΟΛΥ μεγαλύτερη επιρροή στον χώρο τους) ΔΕΝ έχουν OYTE site ΟΥΤΕ fora και λειτουργούν μια χαρά... Και παρεμπιπτόντως, σε αυτούς τους Συλλόγους ΠΟΛΥ πιό δύσκολα θα ακούγονταν οι υπόνοιες και τα παράπονα που «εύκολα» γράφτηκαν εδώ μέσα, εναντίον του Δ.Σ. και εναντίον συγκεκριμένων ατόμων...

 

Και πάλι θα ζητήσω να ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ... Εδώ ΔΕΝ είναι το κυλικείο της Φοιτητικής Εστίας...


R.I.P

θα είσαι πάντα μαζί μας!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Posts

    • This Group of Skiers is the Most Likely to Have a Fatal Accident, According to Experts The data doesn’t lie: Middle-aged men are most likely to misjudge their abilities and get in over their heads.   https://www.skimag.com/performance/skier-fatalies-demographics-nsaa/?utm_medium=organic-social&utm_source=skimagazine-instagram
    • Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι μέχρι και την Παρασκευή 17 Μαϊου όποιος θέλει μπορεί να δηλώσει την υποψηφιότητά του στο mail snowclub@snowclub.gr για τη συμμετοχή του στο Διοικητικό Συμβούλιου του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας στις επερχόμενες εκλογές.
    • αν συμφέρει οικονομικά γιατί όχι. Εναλλακτικά δες k για Stubaital που βολεύει πιο πολύ καθώς έρχεσαι από Ιταλία   αλλιώς μπορείτε να πάτε προς dolomites αλλα όχι στα πιο γνωστά (Val Gardena κλπ) φθηνά μπορείς να βρείς γύρω από το Kronplatz, στο Ahrntal k προς Alpe Lusia ίσως 
    • το είχα κάνει k εγώ τον Νοέμβριο του 2009 μου φαίνεται με αμάξι δεν είναι πρόβλημα τότε... δες τα 3 μεγάλα XK + το Zillertal300 με τον παγετώνα, διαλέξτε ποιο σας αρέσει πιο πολύ k μετά ψάξε διαμονή όπου βολεύει να ξέρεις πάντως ότι Kaltenbach k Mayrhofen έχουν τον πιο πολύ κόσμο  
    • Αλέξη ,εννοείς να στραφούμε προς Ischgl?
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ZooL
      ZooL
      (44 years old)
    2. ΝΤΑΛΑΣ
      ΝΤΑΛΑΣ
      (44 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,324
    • Total Posts
      460,891
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,769
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Jeremyamind
    Joined
×
×
  • Create New...