Jump to content
zox

movie trailers + videos...

Recommended Posts

1 hour ago, Turms said:

και το corbet στο Jackson εκτος απο εκεινο τον γκρεμο στην εισοδο μετα δεν εχει να προσφερει κατι αλλο...εινια απλα ποιος θα τολμησει κ πως....δεν καταλαβαινω δηλαδη τι καθαρη χιονοδρομικη ικανοποιηση θα σου δωσει εκτος απο το να λες οτι κατεβηκα απο εκει....

Είναι proving ground, ένας τρόπος προβολής, αλλά και αυτοεπιβεβαίωσης. Ειδικά για το Corbet, οποίος το κατεβαίνει όρθιος μπορεί να καυχηθεί (και δικαίως ίσως), ότι «το κατέχει το άθλημα». 

  • Like 1

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι το λες σκι αυτό , πιο πολύ εθισμός στην αδρεναλίνη είναι, αλλά αφού αυτοί το γουστάρουν  και περνάνε καλά , δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο από να τους θαυμάζω !!!!!!

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Χρήστος Λάππας said:

Είναι proving ground, ένας τρόπος προβολής, αλλά και αυτοεπιβεβαίωσης. Ειδικά για το Corbet, οποίος το κατεβαίνει όρθιος μπορεί να καυχηθεί (και δικαίως ίσως), ότι «το κατέχει το άθλημα». 

εν μέρει έχεις δίκιο...
αλλα το να είσαι ατρόμητος (η ανόητος) από το να κατέχεις το άθλημα έχει διαφορα...το ένα δεν εξυπακούεται το άλλο

υπάρχουν πολλοί που το κατέχουν αλλα δεν θα πηγαίνανε ποτε εκεί k το ανάποδο

πχ ο B.Miller το κατέχει...αλλα δεν ξέρω αν θα πήγαινε ποτε εκεί
ο Candide το ίδιο...

το θέμα είναι όπως είπεs ότι αυτοί δεν έχουν να αποδείξουν τίποτα σε κανέναν....

  • Like 2

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου, θεωρώ πως το κατέχω βάζει από μόνο του τα όρια. Τώρα αν αυτό που μας κάνει να μένουμε με ανοιχτό το στόμα ονομάζεται θάρρος ,ανοησία είναι υποκειμενικό, ας είναι καλά τα παιδιά και εμείς καλύτερα να τα χαζεύουμε.!!!

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

οκ μεγαλη υποθεση αυτο που κανανε...δεν λεω το κατεχουν...φαινεται απο τον τυπακο με την σανιδα...αλλα θα προτιμουσα να παω στην Ιαπωνια να χαθω στις πουδρες....

  • Like 1
  • Confused 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/19/2020 at 10:45 PM, Turms said:

οκ μεγαλη υποθεση αυτο που κανανε...δεν λεω το κατεχουν...φαινεται απο τον τυπακο με την σανιδα...αλλα θα προτιμουσα να παω στην Ιαπωνια να χαθω στις πουδρες....

αυτο παντως σκι δεν ειναι ...ισως περισσοτερο θελουν  να αναρριχηθουν σε εναν τετοιο κομματι ,παρα να απολαυσουν μια καταβαση εστω απαιτητικου τερεν .Ισως θελουν να καλυψουν την αναγκη τους σε αδρεναλινη...


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, leonidastria said:

αυτο παντως σκι δεν ειναι ...ισως περισσοτερο θελουν  να αναρριχηθουν σε εναν τετοιο κομματι ,παρα να απολαυσουν μια καταβαση εστω απαιτητικου τερεν .Ισως θελουν να καλυψουν την αναγκη τους σε αδρεναλινη...

Εγώ πάλι νομίζω ότι ευχαριστιουνται και τα δύο. Και σκι και αναριχηση. Απλά σιγουρα δεν είναι κάτι το συνηθισμένο.

  • Like 2

WORK FOR IT!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ΜΠΟΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ said:

Εγώ πάλι νομίζω ότι ευχαριστιουνται και τα δύο. Και σκι και αναριχηση. Απλά σιγουρα δεν είναι κάτι το συνηθισμένο.

Πολύ καλό το   μοντάζ ..... καταπληκτικό τοπίο ......  είναι αυτό που λένε η τρέλα πάει στα βουνά  ..... εντυπωσιακός χιονοδρόμος ..... θα είναι πολύ ενδιαφέρον να τα βλέπαμε  όλα αυτά αμοντάριστα ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντιγράφω εδώ..από τον Παύλο Τσιαντό

 

Τις τελευταίες μέρες βλέπουμε μια κίνηση κάποιων δημιουργών οπτικοακουστικών έργων, να προσφέρουν τα έργα τους δωρεάν στο διαδίκτυο, για να διευκολύνεται η παραμονή του κόσμου στο σπίτι. Μπήκα σε σκέψεις και σκέφτηκα ότι τώρα ίσως είναι η καλύτερη ευκαιρία να ανεβάσω την ταινία μου CHO OYU. Παρ' όλο που η ταινία ήταν μόνο η πτυχιακή μου, είχε αγκαλιαστεί από το κοινό του Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης, που της χάρισε το Βραβείο Κοινού. Η παραγωγή της όμως δεν ολοκληρώθηκε ποτέ σε βαθμό που να μπορεί να παίζεται δημόσια, γιατί δεν είχαμε τα πνευματικά δικαιώματα των μουσικών κομματιών. Ύστερα προχωρήσαμε στην παραγωγή της "Από τον Όλυμπο στο Έβερεστ" (που θα ανεβάσουμε επίσης άμεσα), και το Cho Oyu έμεινε στο ράφι. Η ταινία δείχνει το χρονικό της αποστολής μας στο 6ο ψηλότερο βουνό του κόσμου Cho Oyu 8.201m, ως προετοιμασία για το Έβερεστ, που δυστυχώς όμως οδήγησε στο πρόωρο και άδικο χαμό του συντρόφου μας Χρήστο Μπαρούχα. Ας ελπίσουμε να δείξει κατανόηση ο Chris Martin και ο Moby ?και να μη μας τη κλειδώσει το Υou Tube!
ΕΔΩ Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ:

 

  • Like 13

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Η ομορφιά της απλότητας ! "

Αυτό θα έλεγα είναι το χαρακτηριστικό των μικρών ταινιών του Ben Tibbetts.

Με minimal αισθητική σε μουσική (η καθόλου)...την οποία σκεπάζει συνήθως η μουσική της φύσης, όπως ο άερας και ο ήχος των σκί στο φρέσκο χιόνι.

 

 

  • Like 7
  • Love 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alpine Skiing Men Super-G Complete Event | Vancouver 2010

Με ονοματα οπως ο   8 Ted Ligedy ,11 Bode Miller  ,15 Carlo Janka , 16 Didier  Coushe ...!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=-l6_9ct4uts&feature=share&fbclid=IwAR3Mx-a23RjoIlOZxAccFLfT57-vTvcDDvB6rBzi-xVt7ZlSlMWKUaVpyXs


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειχαν στυλακι οι αρχαιοι... Πριν βγουν τα σκι με μεγαλο sidecut!...

Μετα καναν σκι και τα πιθηκια... ?

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...