Jump to content
sotogiannop

χ/κ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ 2010-2011

Recommended Posts

Φίλε – Φίλη oddin τάξη δεν ζητώ από το forum αλλά από την ιστοσελίδα του ΧΚΚ και κάθε χιονοδρομικού. Άλλο το forum και άλλο η ιστοσελίδα του χιονοδρομικού. Το αν ο kapten είναι εκπρόσωπος του ΧΚΚ δεν το ξέρει κανείς. Είναι εξουσιοδοτημένος για την ενημέρωση??? προσωπικά δεν πείθομαι.

 

Το αν κάποιος δεν κάνει καλά την δουλειά του, η κάτι δεν λειτουργεί σωστά, αργά η γρήγορα θα φανεί.

 

Είναι το πλέον σίγουρο.

 

Και εγώ κλείνω εδώ αρκετά για σήμερα.

 

Θέλω να πιστεύω ότι από όλα αυτά κάτι καλό θα βγει στο τέλος

 

Ο εγκάθετος

Share this post


Link to post
Share on other sites
Επειδή δεν είμαι μουρλός ή παλαβός για να γράφω και να γκρινιάζω μόνο για τα κακώς κείμενα

αντιγράφω από το tromaktiko την δημοσίευση όπως είναι ΑΤΟΦΙΑ

 

Τρίτη, 8 Μαρτίου 2011

Χιονοδρομικό Καλάβρυτα

Να μην μείνει όρθιο τίποτα απο τον τουρισμό αφου εμείς ξέρουμε να τα καταστρέφουμε όλα σαν έξυπνος λαός που είμαστε! και εξηγουμε... πηγαίνεις στα Καλάβρυτα να κανείς μια ημέρα σκι να ξεσκασεις αφου έχεις κάνει οικονομία ένα μήνα για να πας κάπου το τριήμερο! δίνεις 20 ευρω να νοικιασεις τον εξοπλισμό και λες όλα καλα... ακριβά η όχι δικό μου το θέμα αφου είναι επιλογή μου! αλλα το να μου ζητάνε 1 ευρω έξτρα για φύλαξη παπουτσιων με κουφανε! δεν περάσανε απο εκεί 3000 ατομα; βγάλτε τα συμπεράσματα σας πόσο γυφτοι είμαστε και θα παραμείνουμε...

 

Visit My Website

 

 

Ο εγκάθετος

 

Υ.Γ. Δεν είναι όλα ρόδινα

Καταρχην παραθετεις ενα ποστ 1ος αναγνωστη....παρα πολυ ωραιο επιχειρημα

Μπορει να μην τουκατσε η γυναικα του το προηγουμενο βραδυ και επρεπε να γραψει την @α@αρια του στο ιντερνετ,

Και αυτο δεν το καταλαβα.Τι ηθελε να πει ο ποιητης?

Αν καταλαβα καλα νοικιασε εξοπλισμο επανω στο χιονοδρομικο καλαβρυτων και ηθελε να του φυλαξουν τα παπουτσια του? Αυτο εννοει.?

Ας περπαταγε 100-200 μετρα να τα αφηνε στο αμαξι τα παπουτσια του.Δεν καταλαβα,ειναι υποχρεωμενοι εκει στις ενοικιασεις να φυλανε τα παπουτσια του καθενος που νοικιαζει εξοπλισμο?

Ημαρτον θεε μου τι αλλο θα ακουσουμε........

Ημαρτον.......

Edited by bujinkan

elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
αλλα το να μου ζητάνε 1 ευρω έξτρα για φύλαξη παπουτσιων με κουφανε! δεν περάσανε απο εκεί 3000 ατομα; βγάλτε τα συμπεράσματα σας πόσο γυφτοι είμαστε και θα παραμείνουμε...

 

Όλος ο κόσμος φυλάει τα παπούτσια του στο αυτοκίνητο ή στο λεωφορείο με το οποίο ήρθε τώρα για τον φύλο μας που τον άφησε το ελικόπτερο και έφυγε ας δώσει ένα euro.

Αν σε άφηνε η εμπάθεια σου να δεις λίγο παραπέρα θα έβλεπες ότι η τοποθέτηση των παπουτσιών ανάλογα με τον ιδιοκτήτη απαιτεί προσωπικό (μαγικά δεν γίνεται τπτ) άρα είναι μία υπηρεσία που κοστίζει και για αυτό χρεώνεται (θα μπορούσε να έχει ενσωματωθεί στην τιμή ενοικίασης αλλά δεν έγινε ΚΑΚΩΣ βέβαια αλλά δεν έγινε). Αν νοικιάσεις στα καταστήματα κάτω στο χωρίο στα κρατάνε τα παπούτσια;

 

Πραγματικά πάντως έτσι καταστρέφεται ο τουρισμός....όχι με τα περσινά που έκανες τάμα για να ανοίξει η στύγα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος τι κ@ρ@γκιοζιλικ@ ειναι αυτα .Με εχει κουρασει το ολο θεμα παντα καποιος να κανει την χαρα μας στεναχωρια......Μερικες φορες δεν θελω να μπω καν στο φορουμ γνωριζωντας τι θα βρω...Ειμαι και με πολλα και με λιγα προσωπικα ικανοποιημενος επανω στο βουνο ...Το ζητουμενο ειναι μονο το πως θα σκιαρουμε οχι το αν εχει μπιστολακι για τα μαλλια το wc της καντινας.....Στο παρελθον ειχα κανει και εγω την κριτικη ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ και στο τελος εκανα λαθος...13 χρονια κανω σκι και το μονο που ζηταγα απο τον θεουλη ηταν 2 πραγματα η υγεια μου και το χιονι διοτι κανεισ μας αν δεν τα εχει δεν κανει σκιακι μαγκες και μαγκισες αφηστε μπικουτι και παντελονια λιιιιιι και αμολατε στο βουνο ....Ευχαριστω για το βημα στο φορουμ !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρήκα ένα άρθρο – σχόλιο σε ένα site και το αναδημοσίευσα. Που το μεμπτό???

Οι απόψεις σου σεβαστές όπως και το σενάριο που παραθέτεις.

Για να το δημοσιεύει ο κύριος αυτός κάτι έχει γίνει και στράβωσε γιατί το αποκλείεις??? Γιατί το ισοπεδώνεις το θέμα???

 

Ο εγκάθετος

 

Υ.Γ. Δεν είναι όλα ρόδινα το ξαναλέω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πέρσι 3/2 ημέρα Τετάρτη (όπως αύριο πρώτα ο Θέος) είχε ρίξει τα κέρατά του (όπως τώρα καλή ώρα). Αποτέλεσμα ήταν η Στύγα να μην ανοίξει καθόλου και η άγκυρα να δοθεί κατα τις 12.00 κάτι που εκτιμώ πως θα γίνει και αύριο. Πέρυσι είχε μεσολαβήσει μια Τρίτη χωρίς φαινόμενα, ενώ για αύριο ακόμα και τώρα όπως φαίνεται μια ψεκάδα την ρίχνει. Και στις ΔΥΟ περιπτωσεις δεν είχα/έχω απαίτηση να γυρνάει η (ανήλια) Στύγα απο τις 09.00 το πρωί. Σίγουρα αν ξημέρωνε σάββατο να ήταν αλλιώς τα πράγματα και να ήταν (ακόμα) πιο εντατικές οι προσπάθειες (που δεν αμφισβητώ ότι είναι και τώρα δηλαδή).

 

υ.γ.: αύριο πήλιο τι δίνει? 5/5? έχουμε κάποια ενημέρωση? και κει πολύ χιόνι έχουν καθότι χιονοδρομικό εστί..

Share this post


Link to post
Share on other sites

;

Βρήκα ένα άρθρο – σχόλιο σε ένα site και το αναδημοσίευσα. Που το μεμπτό???

Οι απόψεις σου σεβαστές όπως και το σενάριο που παραθέτεις.

Για να το δημοσιεύει ο κύριος αυτός κάτι έχει γίνει και στράβωσε γιατί το αποκλείεις??? Γιατί το ισοπεδώνεις το θέμα???

 

Ο εγκάθετος

 

Υ.Γ. Δεν είναι όλα ρόδινα το ξαναλέω.

Μα δεν ισοπεδωνω.Αντιθετως ο γραφων ισοπεδωνει που ειχε την απαιτηση να του φυλαξουν τα παπουτσια του λορδου.

Αλλα εσυ δεν απαντησες ακομα.Ειναι υποχρεωμενοι στις ενοικιασειςνα σου φυλανε τα παπουτσια?


elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή αν είχαν locker με 2ε/ημέρα, θα'ταν όλα καλά;


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troboni, πολύ, μα πολύ γκρίνια. Αναρωτήσου λίγο αν προσφέρεις οτιδήποτε με αυτά τα μηνύματα.

 

Προσωπική μου γνώμη: Ένα 20% από αυτά που γράφεις έχουν βάση. Χάνονται όμως στον χείμαρο των υπερβολών, της ανούσιας κριτικής και της προφανούς προσπάθειας για εκμετάλλευση κάθε στραβοπατήματος του ΧΚΚ.

 

Αλήθεια, πότε ανέβηκες τελευταία φορά στο κέντρο; Πέρασες καλά; Αν όχι, γιατί;


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχει γεμισει χιονι το βουνο,

το κεντρο μεχρι τωρα δουλευει αψογα :lol:

και μερικοι ψαχνουνε για πρασινα αλογα...

Αφηστε τους να ψαχνουν εμεις παμε για σκι :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troboni ή Νίκο ή οπως αλλιως μπορει να σε λενε. αστο δεν. παρατα το. δε βγαινει. δεν ειναι στραβος ο γυαλος... μην πεφτεις στην παγιδα των πρωην συναδελφων σου.

Edited by NINA

Κέρκυρα, Κέρκυρα με το ποντικονήσι...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δηλαδή αν είχαν locker με 2ε/ημέρα, θα'ταν όλα καλά;

 

Mε 2€ / μέρα νομίζω θα ήταν μια χαρά, γιατί στο Παρνασσό έχει 5+2 εγγύηση! :lol:

 

Πόσο δύσκολο είναι να βάλεις μια συστοιχία με λουκετάκια (όχι hitech κερματοδέκτες) με 1ή 2€ τη μέρα?

Βάλε και μπόλικα, να μη προλαβαίνουν να αδειάζουν.

Εγώ π.χ. που δε βγαίνω εκτός και κουβαλάω ένα σακίδιο με τα απαραίτητα του διαλείμματος, θα το πλήρωνα άνετα για να μη με δυσκολευει στις κινήσεις.

 

Αλλά και τα 5€ του ΧΚΠ είναι επίσης κοροϊδία.


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ανοιξε η Αρτεμης... φτου σας... γαζωνεται με ρυθμους πυροβολου....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Troboni ή Νίκο ή οπως αλλιως μπορει να σε λενε. αστο δεν. παρατα το. δε βγαινει. δεν ειναι στραβος ο γυαλος... μην πεφτεις στην παγιδα των πρωην συναδελφων σου.

 

 

Φίλε ή φίλη την άποψη μου εκφράζω και θα συνεχίσω.

Κάνω το σκι μου και το απολαμβάνω αλλά τη γνώμη μου θα την εκφέρω.

Δεν πέφτω σε καμία παγίδα δεν έχω συναδέλφους που ν’ ασχολούνται με το χώρο.

Μπορεί ν' αρμενίζω στραβά αλλά θα βρω το δρόμο μου.

 

 

Όσο αφορά τον κύριο ΛΑΠΠΑ από το καθόλου και το 20% κάτι είναι.

Σιγά – σιγά θα ανέβει το ποσοστό.

Θα έρθουν και τα καλά στατιστικά.

Μπορεί να γίνω MVP, που ξέρεις?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξαναγράφω για ακόμα μια φορά ότι το snowreport στις σελίδες του Παρνασσού και των Καλαβρύτων έχει πολύ λάθος την πρόβλεψη για το τι θα δουλέψει αύριο. Και για σήμερα άλλα δουλεύουν άλλα λέει. Τι να το κάνω το snowreport αν δεν ξέρει να ενημερώσει?

 

Παρνασσό ή Καλάβρυτα κορώνα ή γράμματα. Σήμερα τα Καλάβρυτα με την Άρτεμη έσκισαν ήταν σαφώς καλύτερα. Αύριο?

 

Αλήθεια, πότε ανέβηκες τελευταία φορά στο κέντρο; Πέρασες καλά; Αν όχι, γιατί;

Χρήστο εγώ πριν δύο χρόνια πέρασα καταπληκτικά αλλά δεν μου άρεσε η μπριζόλα μετά ήταν σκληρή. Όπως και τα άλλα χιονοδρομικά της Ελλάδας θέλει επειγόντως καινούργια λιφτ που θα προσφέρουν αξιόλογες υπηρεσιες διακοπών εβδομάδας με συνεισφορά των γύρω περιοχών στην ανάπτυξη του χιονοδρομικού. Τα καινούργια λιφτ μπορούν να οδηγήσουν και σε καλύτερη αντίδραση με γρήγορο άνοιγμα μετά τις κακοκαιρίες ενώ πράγματι η κερδοσκοπία που υπάρχει είναι σε κάποιες περιπτώσεις απίστευτη.

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Φίλε ή φίλη την άποψη μου εκφράζω και θα συνεχίσω.

Φιλη, φιλη. Φαινεται και απο το ονομα.

 

Κάνω το σκι μου και το απολαμβάνω αλλά τη γνώμη μου θα την εκφέρω.

Και εγω τη γνωμη μου εκφραζω πανω σε αυτα που διαβαζω αλλα και βλεπω στο χκ Καλαβρυτων.

 

Δεν πέφτω σε καμία παγίδα δεν έχω συναδέλφους που ν’ ασχολούνται με το χώρο.

Τωρα δεν εχεις συναδελφους που να ασχολουνται με τον χωρο. Πριν ομως ?

 

Μπορεί ν' αρμενίζω στραβά αλλά θα βρω το δρόμο μου

Γι αυτο ειναι το φορουμ. Για να διορθωνουμε τη λαθος πορεια και να μπαινουμε στο σωστο δρομο.


Κέρκυρα, Κέρκυρα με το ποντικονήσι...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλοι είναι ελεύθεροι να κρίνουν. Και οι κρινόμενοι κρίνονται. Αρκεί πάντα να γίνεται κόσμια.

Η δημόσια κατακραυγή, δεν νομίζω ότι ωφελεί κάποιον πέρα από την επισκεψιμότητα του φόρουμ, που σπάει τα ρεκόρ (να βάλουμε και διαφημήσεις).

Πολλές φορές έχουν γραφτεί διαφορετικές, ή αντιφατικές αναφορές, απόψεις αλληλοσυγκρουόμενες. Κάποιο ποσοστό επιτυχίας μπορεί να βρεθεί ακόμα και σε λάθος άποψη, ακόμα και αυτή μπορεί να δημιουργήσει προϋποθέσεις βελτίωσης.

Το θέμα είναι ότι τα περισσότερα από αυτά που διαβάζουμε δεν βασίζονται στη βάση που έθεσε ο Λάππας:"Αλήθεια, πότε ανέβηκες τελευταία φορά στο κέντρο; Πέρασες καλά; Αν όχι, γιατί;"

Οι προσωπικές εμπειρίες του καθ'ενός είναι σημαντικότερες και είναι αυτό που έχει μεγαλύτερη βαρύτητα. Πολλά από τα υπόλοιπα είναι εκτιμήσεις, υποθέσεις και κρίνονται αναλόγως της αξιοπιστίας του γράφοντος.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
Χρήστο εγώ πριν δύο χρόνια πέρασα καταπληκτικά αλλά δεν μου άρεσε η μπριζόλα μετά ήταν σκληρή.

 

Αυτο το παρατηρησα κ εγω σημερα ! ;)

 

 

 

Σε γενικες γραμμες το παρτυ δεν αργησε να γινει... κατα τις 11 κ κατι αν θυμαμαι καλα ανοιξε η αγκυρα, κ αυτο που θυμαμαι στα σιγουρα ειναι, οτι δεν εμεινε ''κολυμπηθροξυλο'' που λενε και στο χωριο μου :)

 

Δυστυχως λογω παγοποιησης ,δεν ειχαμε την στυγα κοντα μας σημερα... αλλα αυριο ξημερωνει καινουρια μερα στο χελμο ! :D

 

Cheers powder people !


Yea, though I walk through the valley of death, I will fear no evil, for I am the meanest son of a bitch in the valley.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερα ρισκάραμε και ανταμειφθήκαμε!

 

Έχοντας κατά νου ότι τα πάνω λιφτ πιθανότατα θα αργούσαν να ανοίξουν, καθυστερήσαμε λίγο την αναχώρησή μας και φύγαμε κατά τις 7.00. Εκείνη την ώρα το λεκανοπέδιο δεχόταν το τελευταίο κύμα του χιονιά και προς έκπληξή μας οι δρόμοι καλύπτονταν με ένα λεπτό στρώμα χιονιού, το οποίο δυσκόλευε τους οδηγούς που πήγαιναν στη δουλειά τους. Με προσοχή και καλή επιλογή δρόμων καταφέραμε να βγούμε στην Αττική οδό όπου η χιονόπτωση συνεχιζόταν με ένταση. Πράγματι εντυπωσιακό ξεκίνημα. Σε όλη τη διαδρομή τα πάντα ήταν χιονισμένα και έτσι απολαμβάναμε συνέχεια χειμωνιάτικες εικόνες. Ανεβαίνοντας από Αρκαδία προς Αχαία το χίονι ήταν λιγότερο. Ειδικά στην Κλειτορία και τους Λουσούς υπήρχε πολύ λίγο χιόνι σε σχέση με όλες τις άλλες περιοχές που είχαμε περάσει. Προφανώς λόγω των ΒΑ κυρίως ανέμων ο ορεινός όγκος του Χελμού εμπόδιζε το χιονιά να περάσει στα δυτικά του.

 

Εκεί αρχίσαμε να υποψιαζόμαστε ότι θα βρίσκαμε αρκετό χιόνι στην ανατολική πλευρά του Αυγού. Οι δρόμοι ήταν καθαρισμένοι, αλλά για συμβατικά αυτοκίνητα κάποια κομμάτια ίσως απαιτούσαν αλυσίδες, ειδικά στο πάρκινγκ που εκείνη τη στιγμή αποχιονιζόταν. Σε όλη τη διαδρομή φαινόταν ότι ο Χελμός είχε δεχθεί μεγάλες ποσότητες χιονιού. Φτάνοντας στο χιονοδρομικό μια ματιά στο πάρκινγκ αρκούσε για να επιβεβαίωσει τις εκτιμήσεις για τα ύψη του χιονιού.

 

Πήραμε το πιατάκι και σύντομα βυθιζόμασταν σε βαθιά πούδρα ανάμεσα στα δέντρα. Μπορώ να πω ότι το βάθος της πούδρας μας σόκαρε. Δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που βρήκα τόσο αφράτο και βαθύ χιονί στο χιονοδρομικό. Στην ουσία κάναμε "υποβρύχιο" απάτητο... Το χιόνι μας κάλυπτε μέχρι τους μηρούς. Φοβερή η αίσθηση αν και μας κούραζε λίγο γιατί οι ελιγμοί γίνονταν πιο δύσκολα και το παραμικρό λάθος τιμωρούνταν με κολύμπι στην πούδρα...

 

Κάναμε 2-3 κατεβασιές με τα βλέμματα συνεχώς στραμένα προς την Άρτεμη ώσπου κάποια στιγμή το όνομα "άγκυρα" άρχισε να ακούγεται σε όλο το χιονοδρομικό. Είχαν αρχίσει να τοποθετούν τα αγκυράκια και πολλοί περίμεναν το λιφτ να ανοίξει. Στις 11.30 περίπου δόθηκε το συγκεκριμένο λιφτ με την επισήμανση ότι θα είναι μόνο για 30-40 λεπτά οπότε φαντάζεστε τι ακολούθησε! Χιονοδρομία δίχως αύριο! Τελικά έμεινε ανοιχτή μέχρι τις 13.30 οπότε το ευχαριστηθήκαμε και με το παραπάνω.

 

Το χιόνι δεν ήταν παντού ομοιόμορφο. Στην κορυφή του Αυγού είχε πέσει με πολύ αέρα και τα πάνω κομμάτια ήταν ξυρισμένα. Μέχρι το πάνω ένα τρίτο της πλαγιάς ήταν πολύ παγωμένο αλλά μετά τη μέση περίπου μαλάκωνε και γινόταν αφράτο και βαθύ. Γενικά το καλύτερο χιόνι ήταν λίγο πάνω από το δρόμο του πιάτου και από εκεί και κάτω. Η Νεραιδόραχη έχει δεχθεί πολύ χιόνι, σχεδόν έχουν καλυφθεί τα βράχια. Αλλά την ποιότητά του γνωρίζουν μόνο κάποιοι που ανέβηκαν με τα πόδια!

 

Όσοι μπορείτε ανεβείτε αύριο να το απολαύσετε γιατί τέτοια χιόνια δεν τα βλέπουμε συχνά...

Edited by KSpecial

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΧΙΟΝΙ ΟΠΩΣ Η ΣΑΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΗΜΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΜΜΟ.

 

ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΝΤΑΦΙ

 

ΧΘΕΣ ΤΟ WEB SITE ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ

 

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΟΛΟΕΣ ΟΙ ΟΔΙΚΕΣ ΑΡΤΗΡΙΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΧΚΚ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΟΔΙΚΗΣ ΑΡΤΗΡΙΑΣ ΠΟΥΝΤΑΣ - ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΜΕ ΑΛΥΣΙΔΕΣ.

 

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΛΕΟΝ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗ ΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ «Ανανεωμένο Χιονοδρομικό Κέντρο Καλαβρύτων». Φοράει τα… λευκά του και σας υποδέχεται με φρέσκιες ιδέες για ατελείωτο σκι και snowboard, παιχνίδια και δραστηριότητες στο χιόνι και ελκυστικές τιμές που θα σας κάνουν να σκι-άρετε σε κάθε ευκαιρία!

 

ΕΓΩ Ο ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ ΘΑ ΠΩ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΜΑΝΩΛΙΟΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΒΡ@ΚΙ ΤΟΥ ΑΛΛΙΩΣ.

 

ΖΗΤΩ Η ΑΝΑΝΕΩΣΗ

ΖΗΤΩ ΤΟ ΝΕΟ

ΖΗΤΩ Η ΑΛΛΑΓΕΣ

ΖΗΤΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΩ

 

 

Ο ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ

 

Υ.Γ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΑΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ???

Μας κούρασες.

Δεν μπαίνω στο forum για να δω το βουλήTV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαμηλές θερμοκρασίες που διατηρούν το φρέσκο χιόνι σε άριστη κατάσταση επικρατούν στο Χελμό.

 

Άνεμοι ασθενείς και ηλιοφάνεια για αύριο Πέμπτη.

 

Η πουδροθάλασσα του Χελμού σας περιμένει, με όλους τους αναβατήρες σε λειτουργία.

 

Το ύψος του φρέσκου χιονιού στη βάση είναι στα 70+ εκατοστά, και συνολικά το ύψος του χιονιού έχει ξεπεράσει το ένα μέτρο στη βάση.

 

Για αύριο Πέμπτη , 10/03/2011, σε λειτουργία, η πίστα Λητώ με τον αναβατήρα Ερμή, οι πίστες Αριάδνη και Φαίδρα με τον αναβατήρα Δάφνη, οι πίστες Ισμήνη και Άλκηστις με τον αναβατήρα Θέτις, η πίστα Δανάη με τον αναβατήρα Αχιλλέα, οι πίστες Αντιγόνη, Ειρήνη και Ηλέκτρα με τον αναβατήρα Άρτεμις , η πίστα Νεφέλη με τον αναβατήρα Στύγα και η πίστα Αλκμήνη με τον αναβατήρα Ηρακλή.

 

Για τη δική σας ασφάλεια είναι απαραίτητο να έχετε μαζί σας αντιολισθητικές αλυσίδες.


Snow Report Forum http://forum.snowreport.gr/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η πουδροθάλασσα του Χελμού σας περιμένει, με όλους τους αναβατήρες σε λειτουργία.

Ευχαριστούμε Άγιε Βασίλι

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και λίγες φωτογραφιες από τη σημερινή ημέρα, μόνο από την αρχή και το τέλος της γιατί όσο έμεινε η άγκυρα ανοιχτή δε σταματούσαμε για κανένα λόγο... Η ποιότητα είναι χαμηλή γιατί έγινε κατά λάθος μεγαλύτερη σμίκρυνση.

 

IMG_2877.jpg

 

IMG_2878.jpg

 

IMG_2879.jpg

 

IMG_0320.jpg

 

IMG_2880.jpg

 

IMG_2881.jpg

 

IMG_2882.jpg

 

IMG_2883.jpg

 

IMG_0324.jpg

 

IMG_0326.jpg

 

IMG_0327.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
YouTube Video ->


παρτε μια γευση πως ειναι το βουνο και το χιονι :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...